Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

@btz

Lassan összhangba kerül a gyakorlattal az ÁSZF. A mostani számlával együtt jött a tájékoztatás, hogy 2017.06.01 hatállyal "A gyorsító opció belépési díja, és a készülékbérleti díj egyaránt 0,- Ft. Az opcióra hűségidő vállalása nem szükséges, azonban 2 éves határozott időtartamú internet szerződés megléte feltétel. A nem rendeltetésszerű használat feltételei pontosításra kerültek."

Felénk is eléggé terjed már a gyorsító opció, mivel a vezetékes sebesség finoman fogalmazva hagy némi kívánni valót  maga után. Eddig ahol mértem opciós előfizetőknél, ott maximum közelében járt a sebesség. Kíváncsi leszek, hogy a felhasználók számának bővülésével hogyan alakulnak majd az elérhető értékek. Egyelőre még nem merem megrendelni, mert 2 év hűség erre a vonalra nem csábító, ha bármi történik a gyorsító opcióval, akkor érdekes szituáció alakulhat ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A gyakorlat az, hogy még nincs limit. Volt, hogy többszáz giga lejött LTE ágon, mert a DSL-en hibás volt a bonding, se lassítás, sem korlátozás nem volt. Ha pedig alkalmi töltögetésből is drámát csinálnának, biztos tömegével dobálnák vissza az egészet.


Egyébiránt annyira be van szabályozva, hogy max másik gyorsítós ügyfelet lehet megzavarni.  Végeztem egy kísérletet: Elkezdtem gyorsítóval 50 megával letölteni, jött is annyival, majd "hagyományos mobilnettel" mellétoltam egy speedtestet, feltételezve, hogy egy cella szolgál ki faluhelyen. Meg is lett az eredménye: telefonon felvágódott 130Mbit/s fölé, a gyorsító letöltése pedig leugrott 10 alá. 

Amúgy meg próbálják meg visszatolni a 100/5 gigás limitet. Repül ki az ablakon minden a DSL-lel együtt :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@Caligin

Közben én is ezt az információt kaptam, hogy 2017.06.01-én válik hivatalossá a limitek eltörlése (ami tulajdonképpen február óta gyakorlatban már így van) ekkor ki is kerül az ASzF-ból.

Akkor lehet ez a pár hónap volt a tesztidőszak, hogy letolja-e a gatyáját a rendszer?...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Ez is előfordulhat, bár mikor februárban életbelépett ez, akkor nem említette senki, hogy ez most csak teszt jellegű. Én is abban voltam, hogy ehhez már hozzáigazították az ASzF ezen részét is, csak mikor egy ügyfélnek nemrég a T hivatalosan mondta, hogy él ez a limit, akkor néztem meg és döbbentem, hogy ez meg, akkor hogy.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziaszttok

Gondoltam leírom a saját tapasztalatom ezzel a szolgáltatással. Lassan egy hete megvan és rendben is műdödik, de nekem napi 10Gb mobil adatforgalom után korlátozzák, olyan 4-5 mega mobil ág marad. Mindegy hogy a forgalom miből jön össze. Ameddig nem érem el a 10Gb forgalmat tőkéletesen működik több nap is néztem direkt csak utána lassul be. Itt a fórumon olvastam , hogy eddig senki se találkozott ilyennel,meg főleg ennyi adatforgalommal, ezért betelefonáltam ,hogy lassú a mobil ág és mondta az ügyfélszolgálatos azért, mert elértem a napi limitet , én mondtam, hogy fórumon olvastam senki se találkozott ilyennel, erre ő mondta a napi 5Gb mindig is élt , kérdeztem ez a korlát fog-e változni azt mondta az elkövetkezendő 30 napon belül biztos nem, mert akkor már értesíttetek volna.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na mint kiderült, tényleg lesz limit. Eddig azt mondták, hogy volt, csak  gyakorlatilag nem. Aztán eltűnt ez az info. És most lesz ismét. Elvileg az újaknak alapból limites, akinek pedig eddig korlátlan volt, azoknak fokozatosan kapcsolják be a limitet.

És amint eljutnak hozzám, szedem is össze, és dobom be vele a kirakatot, mert bár erre nem, de a netre újraindíttatták miatta a 2 évet :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up @Gabi0 @btz

Kíváncsi leszek, hogyan alakul majd ténylegesen, ahogy egyre több előfizető lesz az opcióra. A 2017.06.01-től hatályos ÁSZF 5c mellékletben így fog szerepelni a honlapról már ismert szövegrész:

aszf_5c_melleklet_20170601.png

A "rendeltetésszerű használat" fogalma elég nagy mozgásteret ad.  Felvet egy nagyon fontos kérdést:

Mi számít átlagos fogyasztásnak vagy nagy mennyiségű adatnak?

A felsorolás szinte nem is lényeges. Elég, ha teljesül a "rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló" rész. Mivel nincs számszerűsítve, így bármilyen korlát alkalmazható lesz, ha szükségessé válik.

Például érdemes lenne megnézni az optikai fejlesztéssel érintett területek átlagos fogyasztási szokásait, ahol eddig csak Netmánia S csomagra lehetett előfizetni, de a fejlesztéseknek köszönhetően elérhetővé vált az XL, XXL, 1000 csomag. Kíváncsi lennék, hogy mennyivel növekedett az előfizetők forgalma a váltást követő néhány hónapban?

Nem törvényszerű, de a nagyobb sebesség növelheti az átlagos fogyasztási szokásokat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Caligin

Valahol már írtam, hogy szerintem monitorozzák a hálózatot, ahol nagy a hosszú idejű terhelés ott beavatkoznak. Egyszeri 60-100GB letöltésekért nem hiszem hogy zargatni fognak bárkit is. Viszont, ha a torrent megy 3 nap 3 éjszaka szakadtatlan, ott lehet hogy rászolnak az illetőre. Kiváncsi leszek azért az ügyfél sztorikra ebből fakadóan (ha lesznek)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, btz írta:

@b10up & @Gabi0

Nyugi, nem lesz limit. Sőt a Jún 1-től hatályos ASzF-ben már nem fog már szerepelni a limit tétel. Pont most mennek ki azok a számlák, amiben erről tájékoztatják az ügyfeleket.

Remélem igazad lesz, mert elég sokat kellett szívni, hogy ide is be lehessen kötni. De ha ezt meglépik, akkor repül vissza. Alkalmi Youtube stream miatt lenne lényeges főleg, de így pont arra nem lenne jó, amire kéne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Mi is szeretnénk a párommal megrendelni ezt a kiegészítő szolgáltatást.Amit tudni illik,hogy itt ahol lakom az elérhető maximális letöltési sebesség 2Mb/s.Természetesen ebből jobb esetben megvan az 1Mb/s.Ha nem,akkor telefonálgatás következik.Elég baj ez.

A szerelést végző szakember ajánlotta,hogy van ez a lehetőség a "gyenge" letöltési sebesség mellé.

Mivel párom nevén van a szolgáltatás és most kötötték be tegnap,így mondtam a páromnak,hogy igényelje meg ezt a kiegészítést.

Olvasván a fórumot,már úgy mondtam neki,hogy ne hagyja magát lerázni,mert könnyen megteszik.Így is volt.A megadott számon lerázta a központos hölgyike azzal,hogy csak 10Mb/s csomagtól lehet megrendelni a kiegészítést.Amennyiben jól tudom,Netmánia S a legkisebb csomag,amit otthoni internethez kötnek.Így hát nekünk is az lehet(ha csak nem indítottak egy új csomagot miattunk"szarkazmus") és ott az alap letöltési sebesség a 10Mb/s.

Akkor mégis mi a jó fészkesért koptatta le a páromat azzal a szöveggel,amit már említettem?Hát a max 1 Mb/s nem alacsonyabb mint a 10?

Mégis,mi a francért úgy van hirdetve akkor,hogy gyorsító?

Na mindegy is.Bement a párom a Camponába lévő Telekom üzletbe,majd ott közölték vele,hogy a központos úgyszólván egy b**om.

Természetesen megrendelhető számunkra is a kiegészítés!Mivel van benti lefedettség LTE hálózaton,ezért hatalmas előrelépés lenne a mostani sebesség mellé.Munkámhoz nélkülözhetetlen az internet.

Fejlesztés a Telekom részéről nem várható!Másik szolgáltató már kiépítette az optikai gerincet,de állítólag elfogyott a pénz,így abból is csak 2018-ra lesz valami.

Kérdésem,hogy mennyire megbízható ez a technika?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az a gind,hogy asszony sem tudja/emlekszik,hogy milyen csomagot adtak neki.O rendelte es szegenyt minden *****sagra rabeszeltek(sat tv,telefon,net)igy fizetunk majd 8500 korul.

A 2 megat azert irtam,mert par eve volt a nevemen internet szolgaltatas,de pont a sebesseg vegett szuntettem meg akkor.Akkor is a rendszer max 2 megat tudott,azt sem mindenutt a faluban.

Jelenleg csak egy megaval uzemel.Akkor gondolom megtudjak oldani a Telekom uzletben,hogy atteszik a Netmania S csomagba es megtudra rendelni egyuttal a kiegeszito szolgaltatast is.

Sajnos itt ennyit bir a rendszer.

7-8km a kozpont ahova kotnek es a gerinc vezetek is gondolom rez meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
20 órája, qu1cKr írta:

Sziasztok . Segítségre lenne szükségem . Elég gyakran van probléma az internetszolgáltatással , konkrétan 2 hetente telefonálni kell a Telekomnak , mert 10mbit/s sebesség helyett 0.5-2mbit/s-al töltök le . Körülbelül már 10x jöttek ki , utoljára végre sikerült egy értelmes szerelőt kifogni . 

Ajánlotta a gyorsító opció lehetőséget , ( bemérte telefonnal a sebességet 4G képes , 30-40mbit-re emelkedne ) elmondta hogyan működne és így elméletileg nem lenne a gyakori internetszakadás , kevés sebesség . 

A településen ahol lakom Netmánia S a legnagyobb szolgáltatás , ezért kapóra jönne ez a gyorsító opció , VISZONT itt jön a bibi.

Megkötöttük a szerződést még húsvétkor a szerelővel , kiszámolta és konkrétan 100Ft-al kevesebbre jönne ki a havidíj ( ez vicces ) ,   azt mondta húsvét után a kollegája kijön és megcsinálja mert ő szabadságon lesz , valamiféle szűrőt kell leszerelni és bekötni a gyorsító opciót . Persze,  kijött a kolléga , valamit állított a villanykarón de nem szerelt se be , se ki semmit , azt mondta ez nem az ő dolga ő a hibát javította és távozott.

A minap felhívtam a Telekomot mert lassan 1 hónap telt el és még mindig semmi , az ügyfélszolgálatos hölgy közölte, hogy törölve lett a gyorsító opció a  mert műszakilag nem kivitelezhető .

Ezt nem igazán értem , mert a szerelő szerint pedig kivitelezhető Netmánia S az elérhető legnagyobb csomag , és 4G képes helyen lakom.

Szerintetek próbálkozzak az ügyfélszolgálaton ,hogy próbálják megoldani ,vagy mit csináljak ? Mindenképpen a gyorsító opció lenne a megoldás az internetszakadozásokra .

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Ez merre történt konkrétabban? Villanykarón miért alkottak egyátalán?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, b10up írta:

Ez merre történt konkrétabban? Villanykarón miért alkottak egyátalán?

Bács-Kiskun Megye  , Tiszakécske. Kecskemétről szoktak a szerelők kijárni . 

Őszintén szólva,  fogalmam sincs mit állítanak a villanykarón , nálunk mindig az az első ,hogy a központban csinálnak valamit , vagy a villanykarón van elméletileg elmozdulva-leszakadva valami és azt javítják , ilyenkor durván 1 hétig működik a dolog , 7-8Mbit/s a sebesség , de utána megint belassul az egész. 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: qu1cKr
Szöveg módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...