Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, szabob írta:

Részemről nem is fogom annyiban hagyni, ez a korlát jelen formájában simán támadható...
Ha kell panaszt nyújtok be, hogy számszerűsítsék és tételesen emeljék ki, mikor használtam a hálózatot nem rendeltetésszerűen. Amennyiben 24 óra leforgása alatt a 10 GB forgalom (tehát még csak nem is egyhuzamban) - idézve az ÁSZF-et - "folyamatos, nagy mennyiségű adatnak" minősül, körberöhögöm őket, kézenfogva az NMHH-val...

Na igen. Még azt sem értem, miért kell ennyire mereven meghúzni a határt? Felénk kb bármikor mérem, 130 megabit fölött mérek mobillal sima 4G-n, senki elől nem veszem el a sávot lényegében. Már a 20ezer forintos routereken is futhat olyan szoftver, amiben QoS oldja meg, hogy átmenetileg hátra sorolja az extrémsportolókat. Itt ez miért nem megy?

Mert oké, Steam néha lehúz 40-60 gigát. De nem minden nap, akkor viszont nagyon kéne. Most nem érdekelne, ha ameddig más használja, a 20. giga után néha nem 60, csak 25 megabitre esne vissza, de így...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
bővítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
31 perce, Roli82 írta:

Frissítették a gyorsító opció oldalát.

Apró betűs résznél nem tudom benne volt e ez így ebben a formában:

Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így  folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló,  a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól  függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés  pedig felmondására.

Na de most böngészésre 10-20-as net bőven elég, a gyorsító rész gyakorlatilag be sem kapcsol. Akkor most mégis mire gondoltak a letöltésen kívül?

Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet. 

Ha csak 1-10 gigát töltök vele, azt ki tudom várni DSL-en is, ha meg többre lenne szükség, akkor pont használhatatlan.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

@b10up

"Legalábbis mondjon valaki egy életszerű szituációt, amikor így hasznos lehet"

Például ha többen használják (nagycsaládosok), youtube videók nézése, feltöltési rész ftp-re cloudra feltöltőknek jöhet jól.

Itt ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... a cloud mondjuk igaz, azon még segít.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@b10up

"ha az egész család youtube videókat nézeget, akkor sem fogyott ki 20 mega.... "

Ebben a példában inkább a 4-5 mbps maximumot elérő DSL vonalasokra gondoltam, nekik bizony már meg meg röccen a stream, ha jóminőségben nézegetnek videót. Nekik jól jön akár még az 5-10 mbps rásegítés is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

na szép jónapot mindenkinek, most lettem gyorsitó opciózva, és tökéletesen müködik 10mbitröl 60ig tolja :) ugyhogy most egy csillag a telekomnak :D de csak azért egy mert 4 hét huzaona után és a nemleges válaszok rögtönzése miatt, még a szerelők eljöttek még ők is itt ültek másfél órát a supergyors telekomközpont intézkedése miatt :D nevetséges volt :D de megtörtént mostmár minden jo :) szép napot :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Egy nap normális működés után, újra előjött az, hogy használhatatlan az internet. A 4G újra nem funkcionál, a HGW DSL tunnel down állapotban van, a net 60Mbps helyett, nem 10Mbps, hanem 2Mbps, a feltöltés pedig még ennyi se. Ma megnézném a forgalmi adatokat, mint ahogyan azt 2 napja tettem, hátha valami nem stimmel, valamelyik gépen és generálgatja nekem a "száz" gigás forgalmat, erre ez fogadott.

" Ezen a folyószámlán nem rendelkezel olyan szolgáltatással, melyhez forgalmi adatot tudunk megjeleníteni. "

Ez mégis mi lenne? Nem tudnak forgalmi adatot megjeleníteni, de annyira belassítják a netet hogy használhatatlan? Ennél még a kábeltvs net is haszálhatóbb volt. Ez törvényes, hogy egyik napról a másikra kiveszik, vagy hova tették át?

hib.png

hib2.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A mai nap folyamán kijött két szerelő, egyeztettek a műszakis kollégával. Ő azt mondta, hogy a 10 GB-os forgalmi limit miatt tapasztalható a lassulás. Neki elmondtam, hogy ilyen limit nincs se a weboldalukon, se a szerződésben. Nem tudott mit kezdeni vele, javasolta az ügyfélszolgálatot hogy náluk érdeklődjek. A két szerelő elment, hibajegy lezárva.
Egyből hívtam a 1414-et, ahol megerősítették a 10 GB-ot. Rákérdeztem, hogyha az ÁSZF-ben "Nem rendeltetésszerű használat" szerepel és semmi konkrét limit nincs megemlítve, akkor nem illene mégis beírni a 10 GB-ot, ha fixen ezen a ponton lassítanak? Szerinte ezt így nem fogják beleírni, tehát íratlan szabályként szerepel napi 10 GB-os forgalmi korlát. Szerintük teljesen normális ekkora röhejes adatforgalmat nem rendeltetésszerű használatnak nevezni.
Kiült a döbbenet az arcomra, ezen a ponton megakadt a beszélgetés, elköszöntünk.

Jön egy újabb telefonhívás, a gyorsító opciótól ezen a ponton megválok. 10 GB nevetséges, szánalmas, kínos. Ha ennyit kell letöltenem, azt megvárom egy vacsora közben. Többet meg úgyse tudok forgalmazni.

Telekom, ezt jól elszabtad!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Végső soron az online felületen ment egy panaszlevél a Telekom részére. Süket fülekre fog találni, jól tudom, mert a "nem rendeltetésszerű használat" varázsigével csodálatosan lehet takarózni. Ha akarom ennyit jelent, másnap meg annyit... 10 GB-ot nem rendeltetésszerűnek csúfolni 2017-ben nevetséges.

Eddig szerepelt limit a szerződésben, nem alkalmazták. Most nem szerepel, alkalmazzák. "Menj haza, Telekom, részeg vagy!"

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, szabob írta:

Végső soron az online felületen ment egy panaszlevél a Telekom részére. Süket fülekre fog találni, jól tudom, mert a "nem rendeltetésszerű használat" varázsigével csodálatosan lehet takarózni. Ha akarom ennyit jelent, másnap meg annyit... 10 GB-ot nem rendeltetésszerűnek csúfolni 2017-ben nevetséges.

Eddig szerepelt limit a szerződésben, nem alkalmazták. Most nem szerepel, alkalmazzák. "Menj haza, Telekom, részeg vagy!"

Furcsa nekem ez a 10 gigás limit annak fényében meg főleg, hogy sejthetik, hogy főleg  számítógéppel fogják igénybe venni a gyorsítót, meg ahol biztosan kell majd a sáv, ehhez képest már mobilnetből is van 30 gigás csomag is. Ennél ha kell is korlát, 70-100 giga alatt nem érzem reálisnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 06. 03. at 10:59, b10up írta:

Furcsa nekem ez a 10 gigás limit annak fényében meg főleg, hogy sejthetik, hogy főleg  számítógéppel fogják igénybe venni a gyorsítót, meg ahol biztosan kell majd a sáv, ehhez képest már mobilnetből is van 30 gigás csomag is. Ennél ha kell is korlát, 70-100 giga alatt nem érzem reálisnak.

Amit írsz 30 gigás mobilnet csomag az egy hónapra és nem egy napra vonatkozik... :) Viszont teljes mértékben igazad van. A kék szolgáltatónál ott a korlátlan mobil net csomag. Aminek nem szerepel az ASZF-ébe hogy korlátoznák vagy lassítanák, csupán annyi hogy telefonba kell használni. De pl. az USB vagy Wi-fi internet megosztást nem tíltják :)

Szóval ha nem is korlátlan, de napi 10 gigánál többet éreznék reálisnak ¬¬

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
17 perce, Farao írta:

Amit írsz 30 gigás mobilnet csomag az egy hónapra és nem egy napra vonatkozik... :) Viszont teljes mértékben igazad van. A kék szolgáltatónál ott a korlátlan mobil net csomag. Aminek nem szerepel az ASZF-ébe hogy korlátoznák vagy lassítanák, csupán annyi hogy telefonba kell használni. De pl. az USB vagy Wi-fi internet megosztást nem tíltják :)

Szóval ha nem is korlátlan, de napi 10 gigánál többet éreznék reálisnak ¬¬

Jogos, viszont ott is elfüstölhetem egy nap a  30 gigát "ami a csövön kifér" megoldással. Az nem fáj a toronynak, ha 150-300 megával égetem róla, mégha csak egy napig tart is?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 perce, b10up írta:

Jogos, viszont ott is elfüstölhetem egy nap a  30 gigát "ami a csövön kifér" megoldással. Az nem fáj a toronynak, ha 150-300 megával égetem róla, mégha csak egy napig tart is?

igen valóban, már alapból sebességben is korlátozva vagyunk... Megértem én hogy korlátozni kell ezt a csomagot, mert hát a legtöbb ember rá ereszti a torrentet aztán had szóljon.. De azért én máshol húznám meg picit a határokat. Mert hát egy játék steamen nem ritkán 30-40 giga... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, Farao írta:

igen valóban, már alapból sebességben is korlátozva vagyunk... Megértem én hogy korlátozni kell ezt a csomagot, mert hát a legtöbb ember rá ereszti a torrentet aztán had szóljon.. De azért én máshol húznám meg picit a határokat. Mert hát egy játék steamen nem ritkán 30-40 giga... 

Ez az. A napi forgalmam 30-60 giga között mozog úgy, hogy többen használjuk. Most ebből a 4G-re juthat olyan 20-50. Nem hiszem, hogy belehalnának, ha nagyjából ilyen szinten lenne a limit. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

hát srácok, gondoltam ma megrendelem ezt az opciót, lévén hogy két hálózatfejlesztésből egy se jutott ki szerény lakcímünkre (teszem hozzá, hogy a szomszédosra igen -.-  panaszra reagálva csak annyi hogy majd lesz, köszi), de közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy 2 év hűség idő van, illetve havi 100gb felhasználható keret, napi 5gb-re lebontva, szóval megköszöntem a segítségét és elköszöntünk..

azt hiszem nem lesz ilyenem se. katasztrófa ami itt megy..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ovics
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, ovics írta:

hát srácok, gondoltam ma megrendelem ezt az opciót, lévén hogy két hálózatfejlesztésből egy se jutott ki szerény lakcímünkre (teszem hozzá, hogy a szomszédosra igen -.-  panaszra reagálva csak annyi hogy majd lesz, köszi), de közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy 2 év hűség idő van, illetve havi 100gb felhasználható keret, napi 5gb-re lebontva, szóval megköszöntem a segítségét és elköszöntünk..

azt hiszem nem lesz ilyenem se. katasztrófa ami itt megy..

Sajnos sokan vagyunk hasonló cipőben :-/ nekünk tényleg nincs sok választás csak ez a gyorsító opció.

Amúgy félre tájékoztattak. A napi 5 gigás korlát már rég nem él (valójában sosem élt.). A június 1 óta hatályos aszf szerint normál internet használat van megnevezve tehát nincs számszerűsítve. Ez valójában napi 10 gigát takar utána 5/2 megabitre korlátozza a mobil szálat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...