Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2

A gyakorlat az, hogy még nincs limit. Volt, hogy többszáz giga lejött LTE ágon, mert a DSL-en hibás volt a bonding, se lassítás, sem korlátozás nem volt. Ha pedig alkalmi töltögetésből is drámát csinálnának, biztos tömegével dobálnák vissza az egészet.


Egyébiránt annyira be van szabályozva, hogy max másik gyorsítós ügyfelet lehet megzavarni.  Végeztem egy kísérletet: Elkezdtem gyorsítóval 50 megával letölteni, jött is annyival, majd "hagyományos mobilnettel" mellétoltam egy speedtestet, feltételezve, hogy egy cella szolgál ki faluhelyen. Meg is lett az eredménye: telefonon felvágódott 130Mbit/s fölé, a gyorsító letöltése pedig leugrott 10 alá. 

Amúgy meg próbálják meg visszatolni a 100/5 gigás limitet. Repül ki az ablakon minden a DSL-lel együtt :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, noobi78 írta:

Gyorsító opció mellett bekapcsolható-e a HD stream?

A DSL elbírná szvsz a VOIP-pal együtt minden egyébre ott az LTE.

Vélemény?

A gyorsító opció az IPTV-re semmilyen ráhatással nincs. TV kizárólag DSL-en él, szóval amit tud nélküle, ugyanazt fogja gyorsítva is. Megszakadt DSL ággal csak net van, VoIP, IPTV nincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
8 órája, noobi78 írta:

Valami történt az éjjel, mert reggelre ismét 188-al kezdődő IP címet kaptam, mindkét tunnel up egyébként és sebességre sem mérek mást mint eddig. Ez 188-as IP jelenthet bármit is, tegnap még 217-es volt? 188-as volt akkor is amikor a DSL tunnel nem ment...

Nincs semmi gond. Ez a két IP tartomány van hybrid eszközöknek. Mindkettő teljesen egyenértékű egymással, hol egyik poolból kapsz, hol a másikból. Ezért nem kell aggódni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
6 órája, Roli82 írta:

2017. június 1. hatályú változások:

Módosításra kerülnek a Gyorsító opció igénybevételi és használattal kapcsolatos feltételei.

Lakossági ÁSZF 5/c vezetékes internet - értékesíthető - melléklet 9. pont.

Ezen kívül van még ezzel kapcsolatban változás, de mivel az ÁSZF nem tartalmazza - nem tudom miért - ezért nem publikálom egyenlőre.

A többi változást hol látod? 


Egyébként kíváncsi leszek, ha eltörlik a korlátot, vagy sokkal magasabbra küldik fel, akkor még lehet buli, viszont akinek amúgyis 20 fölötti netje van, vagy soha nem fog gyorsítózni, vagy napi fél órát ha tudja majd használni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

A mai nap folyamán kijött két szerelő, egyeztettek a műszakis kollégával. Ő azt mondta, hogy a 10 GB-os forgalmi limit miatt tapasztalható a lassulás. Neki elmondtam, hogy ilyen limit nincs se a weboldalukon, se a szerződésben. Nem tudott mit kezdeni vele, javasolta az ügyfélszolgálatot hogy náluk érdeklődjek. A két szerelő elment, hibajegy lezárva.
Egyből hívtam a 1414-et, ahol megerősítették a 10 GB-ot. Rákérdeztem, hogyha az ÁSZF-ben "Nem rendeltetésszerű használat" szerepel és semmi konkrét limit nincs megemlítve, akkor nem illene mégis beírni a 10 GB-ot, ha fixen ezen a ponton lassítanak? Szerinte ezt így nem fogják beleírni, tehát íratlan szabályként szerepel napi 10 GB-os forgalmi korlát. Szerintük teljesen normális ekkora röhejes adatforgalmat nem rendeltetésszerű használatnak nevezni.
Kiült a döbbenet az arcomra, ezen a ponton megakadt a beszélgetés, elköszöntünk.

Jön egy újabb telefonhívás, a gyorsító opciótól ezen a ponton megválok. 10 GB nevetséges, szánalmas, kínos. Ha ennyit kell letöltenem, azt megvárom egy vacsora közben. Többet meg úgyse tudok forgalmazni.

Telekom, ezt jól elszabtad!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Végső soron az online felületen ment egy panaszlevél a Telekom részére. Süket fülekre fog találni, jól tudom, mert a "nem rendeltetésszerű használat" varázsigével csodálatosan lehet takarózni. Ha akarom ennyit jelent, másnap meg annyit... 10 GB-ot nem rendeltetésszerűnek csúfolni 2017-ben nevetséges.

Eddig szerepelt limit a szerződésben, nem alkalmazták. Most nem szerepel, alkalmazzák. "Menj haza, Telekom, részeg vagy!"

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 06. 03. at 10:59, b10up írta:

Furcsa nekem ez a 10 gigás limit annak fényében meg főleg, hogy sejthetik, hogy főleg  számítógéppel fogják igénybe venni a gyorsítót, meg ahol biztosan kell majd a sáv, ehhez képest már mobilnetből is van 30 gigás csomag is. Ennél ha kell is korlát, 70-100 giga alatt nem érzem reálisnak.

Amit írsz 30 gigás mobilnet csomag az egy hónapra és nem egy napra vonatkozik... :) Viszont teljes mértékben igazad van. A kék szolgáltatónál ott a korlátlan mobil net csomag. Aminek nem szerepel az ASZF-ébe hogy korlátoznák vagy lassítanák, csupán annyi hogy telefonba kell használni. De pl. az USB vagy Wi-fi internet megosztást nem tíltják :)

Szóval ha nem is korlátlan, de napi 10 gigánál többet éreznék reálisnak ¬¬

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 perce, Farao írta:

igen valóban, már alapból sebességben is korlátozva vagyunk... Megértem én hogy korlátozni kell ezt a csomagot, mert hát a legtöbb ember rá ereszti a torrentet aztán had szóljon.. De azért én máshol húznám meg picit a határokat. Mert hát egy játék steamen nem ritkán 30-40 giga... 

Ez az. A napi forgalmam 30-60 giga között mozog úgy, hogy többen használjuk. Most ebből a 4G-re juthat olyan 20-50. Nem hiszem, hogy belehalnának, ha nagyjából ilyen szinten lenne a limit. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2017. 06. 21. at 21:43, Hejo írta:

Kedves Gyorsítósok!
Lenne egy problémám, ki tudja a megoldást, ill. választ?
Napokban elhasalt az ADSL itt a tlepülésen.
A Signal és az Internet világított és mégsem volt NET!
Természetesen mivel IP telefonom van így nem tudtam a hibabejelentőt hívni!!!
Csak mobilról, jópénzért végighallgatva a nótákat és instrukciókat.
Az nem megoldható, valamilyen beállítással, hogy a NET működjön csak Mobilnetről???
Huawei HA35-11 Router...

Üdv: Hejo

Már nem. Eddig így volt, de a limittel együtt ez is változott. Indításkor csak a DSL éledése után ad netet, ha a kapcsolat megszakad, egy kicsit még megy 4g-vel, aztán letiltja. Hogy pontosan hány percet, azt még nem mértem meg.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: b10up
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Sziasztok!

A szitu nálam is ugyanez, korábbi netmánia S -ről (10/0,5) feljavult 60/10-re, azonban a nekem is lecsapja egy bizonyos adatforgalom után. Hatalmasat csalódtam a Telekomban, ennek az egész "rendeltetés szerű használat"-nak a ködös természetében...  Annyi pozitívum akad, hogy amikor lelassítja a 4g-t akkor is nő a feltöltésem legalább a 0,5-ről 2-re... így nem fél óra egy kép átküldése messengeren hanem csak 10 perc :D Beletelt egy jó pár órába mire végigolvastam ezt a fórumot, de úgy látom azért régen nem voltak ekkora szabályozások. Mi lenne ha összefognánk, és valami kérvényt nyujtanánk be a Telekomhoz erről? Ez egy vicc, hogy 10gb-ot szabnak meg rendeltetés szerű használatnak...  Kijön egy 5gb-os patch H1z1-be és már a fele oda... a legszebb, hogy nem torrentezek agyba főbe, csak este munka után szeretném élvezni a "gyors" netet. ( hozzáteszem Deutsche Telekom munkatárs vagyok... ) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Petyamester Hát ilyen a MT  világa, bocs hogy így írom de ez az igazság. @btz vel értek egyet, lehet kérvényt írni csak kérdés megérős buli ?  

Most néztem meg az adminban napi 10gb simán elmegy nálam, néha néha 2gb, szóval jah tényleg kevés 50-100 / nap körül lenne a reális de mobilra se kaptunk 100gb csomagot :S

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...