Kérdés

A következő történettel kapcsolatban szeretném kikérni a Telekom állásfoglalását. IPTV és DSL internet szolgáltatást veszek igénybe tavaly február óta. Úgy alakult, hogy a jelenlegi címemről, elköltöztem egy új lakásba.(mindkét lakás Szekszárd belterülete) Ennek megfelelően a 1412-n megrendeltem a szolgáltatás átköltöztetését, melyre a szerződésem szerint lehetőségem van külön díj ellenében. Két hét után felhívtam újból az ügyfélszolgálatot, ahol a következő érdekességgel szembesített az ügyintéző:
Az új címemen optikai hálózat érhető el, amit a jelenlegi 7590ft-os havidíjam helyett 7990ft-ért kaphatok meg. Nemtetszésemet fejeztem ki, mivel én nem erre kötöttem szerződést. Elmondtam a hölgynek, hogy februárban lejár a hűségidőm, addig adják a régi szolgáltatást a régi feltételekkel, mivel utána úgysem szeretném már igénybe venni, ugyanis kihasználatlanság miatt felmondom a tv előfizetést. Erre a hölgy közölte, hogy akkor ennek tükrében most már csak havi 6.850ft-ért adná ugyan ezt a csomagot az optikai hálón(milyen érdekes, egyből van kedvezmény). Én továbbra is mondtam, hogy nekem erre nincs szükségem, nekem jó a hagyományos hálózat, azokkal a feltételekkel, mint amik eddig voltak. Ekkor jött a fekete leves: gyakorlatilag két lehetőségem van. Vagy szerződést bontok és kötbért fizetek, vagy igénybe veszem az új ajánlatot, amihez újabb egy év hűségszerződést kötelező jelleggel alá kell írjak. Nem értettem a dolgot. Az ügyintéző egyre csak azt hajtogatta, hogy az optikai hálózat sokkal korszerűbb és jobb, és csak ezen keresztül tudnak szolgáltatni, de ehhez nekem alá kell írnom egy újabb szerződést(most, novemberben). Enélkül nem megy. Tehát vagy aláírok még egy évet, és akkor átköltöztetik a szolgáltatást, vagy szerződést bontok kötbér ellenében.
Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy hol szerepel olyan kitétel a szerződésemben, hogy én ha egy olyan helyre költözök ahol magasabb minőségű szolgáltatás érhető el, akkor én azért köteles vagyok magasabb árat, és főleg új hűségszerződést aláírni?! Erre ő elismerte, hogy ilyen kitétel nincs a szerződésemben. Ezek fényében úgy gondolom, hogy ez egy egyoldalú szerződésmódosítás a Telekom részéről. Ugyanis bele akar kényszeríteni egy helyzetbe, amire én a szerződéskötéskor nem vállalkoztam.
A következő az álláspontom:
A Telekom hűségszerződést írt alá velem ez év elején, melyben vállalja, hogy számomra a szerződésben foglaltak szerinti szolgáltatást szolgáltatja minden olyan helyen, ahol erre technikailag képes. Az adott helyen technikailag lehetőség van TV és Internet szolgáltatás nyújtására is, az, hogy ez miként valósul meg(sat-dsl vagy optiaki hálózaton), NEM az én dolgom! Ha nem szolgáltat, akkor szerződést szeg. Ha szerződést szeg, akkor jogomban áll nekem is elállni az adott szerződéstől mindenféle következmény nélkül, mivel a másik fél (Telekom) nem teljesíti a szerződésben foglaltakat! Ezzel szemben a Telekom szerződésbontás esetén kötbért követelne tőlem(az ügyintéző hölgy elmondása szerint).
Kérem ezen felületen(is) fejtse ki a Telekom képviselője/megbízottja, a cég álláspontját!

Köszönettel:
Zs.M.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

832 válasz erre a kérdésre

(Az eredmény ismerete után kellene csak a szuperszervizt ajánlani, vagy kijavítani a hibát)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A telekom szakembere menjen ki a laptopjával a helyszínre, és kiderül, hogy azzal mérhetően nagyobb sebesség vagy mégsem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem váltok kisebbre, annyival nem drágább, hogy ne érné meg jobban, mint a 120as. Bejelentem, aztán meglátjuk....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Kalimera

A jogtalanul használt esetén nagyobb az esély, hogy buherált is legyen, a jogtisztán használt pedig a legritkább esetben buherált.

Erre gondolsz? Ezt inkább semmilyen sebesség mellett se használja senki.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

A buherált és a jogtalanul használt más kategória.

Nagyobb sebességnél (1000 Mbit) is használható a Telekom (T-Com) tesztszerver?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Akkor több lehetőséged van:

Újabb bejelentést teszel, amíg valaki ott a helyszinen szemügyre nem veszi az egészet.

Marad minden így és próbáljuk tovább keresgélni a hiba okát, itt a fórumon esetleg másik fórumon is kérdezel.

Leváltasz 120-as csomagra, ha nincs készülék hűséged a netre, akkor újabb hűségvállalással lehetséges.

Lemondod, ha neten rendelted a szolgáltatást akkor 14 napon belül kötbér nélkül, azonfelül kötbérrel felmondható.

@Kalimera

Mondjuk egy hatalmas nagy kémprogram van benne, ami folyamatosan forgalmaz xy szerver felé, akár nagy mennyiségű adatot. Bármi lehet a netről letöltött cuccban.

" Ha probléma van, az általában nem egy program miatt keletkezik."

Mért ne keletkezhetne egy program végett probléma?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Windows:

A „nem eredeti netről letöltött” miért lenne lassúbb?
A megvásárolt jogosultság nem írja át gyorsabban működőre a rendszert.

Avast:

Csak fájlvédelmet használok, de helyben egy gép az Avast programmal együtt is képes felvenni a versenyt az 1000 Mbit sebességgel, a 125 MB/s nem olyan hatalmas érték. Ha probléma van, az általában nem egy program miatt keletkezik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudok más ilyen programról. A Windows eredeti. Holnap bejelentem újra, de mi van, ha megint csak olyan választ kapok, mint ma?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Igen mert a webvédelem az realtime filterezi a netforgalmat, a fájlvédelem ilyenkor nem játszik, az a fájlokat vizsgálja, lehet hogy kis mértékben az is lassít, de az igazi lassító a webvédelem. (Mondjuk én az egész Avastot uninstallálnám, néznék valami mást, de ez az én személyes ellenérzésem a programmal szemben)

Milyen más programok vannak még telepítve, amik netforgalmat használhatnak? A Win amúgy eredeti vagy netről töltött?

Próbálok még agyalni, talán valami hasznos eszembe jut, addig is javaslok egy új hibabejelentést, megnézetném a technikus laptopja mit mutat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még valami : két dolgot tudok kikapcsolni az AVAST-ban : fájlvédelem és webvédelem. Ha a fájlvédelmet nem iktatom ki akkor is ugyan annyit mérek, mintha mindkettőt kikapcsolnám. Tehát csak a webvédelem kiiktatása az, amitől javul valamelyest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, közben én is rájöttem. Az utolsó három mérést már saját szerveren indítottam, 380 körülire mérte mindegyiket. Szóval OK, hogy javult, de így nincs vírus írtóm. Annyit meg nem javult, hogy megérje így hagynom :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Most vettem észre, hogy a D betűs szolgáltató szerverével történt a mérés (fenti képeken látható). Történik e változás, ha át van állítva a Telekom szerverére?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Defender nálam nem fut. 
Ha elindítom a mérést, az így néz ki : azonnal kb. 150-re ugrik a mutató, majd a letöltés teszt végére lassan eléri a 220-290-et. Miután az Avast-ot kilőttem, ez a következő képpen alakult : azonnal felugrik kb. 200-ra, majd a letöltés teszt végére lassan eléri a 300-350-et. A legnagyobb és egyben megismételhetetlen érték az 382 lett :) Egyébként kb. 80%-ban 310-320 a vége. Bár van némi javulás, ha ezt annak lehet nevezni,de ez még mindig nagyon sovány :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A sebességi adatokból is kiderül azért, hogy Nátmánia 1000 előfizetés ez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem kötekedsz, igazad van. Mondjuk szerintem egyértelmű, hogy melyikről írok, mert ha a 120-as jönne 250-300-al, akkor inkább csendben maradnék :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem kötekedni akarok, de a minimum 300Mbit/s nem az XXL csomaghoz van, hanem az 1000res csomaghoz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Rendben. Közben még eszembe jutott, hogy van a Winben valami Defender vírusírtó, nem tudom hogy Win10 alatt is van e, attól sem ártana megszabadulni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Az Avastot azért egy teszt erejéig kilőném, ha mindegyik tesztelő gépen rajta van. Ekkor már tényleg elmondható, hogy minden ellenőrizve lett.

Ha továbbra is fennál a probléma, akkor egyértelműen újra hibára kell leadni és kérni, hogy egy technikus mérje le a laptopjával. Ez úgy tudom ingyenes. Ha nála is rossz, akkor egyértelműen mehetnek hibát keresni a kábelekben, saját cuccokban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Win 10, Avast. Nem nálam van a gond, ebben biztos vagyok. Egyik gépemmel sem jó ami itthon van és kábellel is be tudom kötni (2PC + 2 laptop) Van egy harmadik PC, de ott csak a WiFI esélyes :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@maxhim

Üdv!

Szépen kikérdeztek. Milyen oprendszer fut a gépeden? Van valami vírusírtó telepítve?

Én feltennék egy kis particióra egy linuxot és azzal is ellenőrizném.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Ma, 13 órakor bejelentettem, hogy az új, egy hete létesített Netmánia XXL csomagom letöltési sebessége csak nagyon ritkán, de legtöbbször egyáltalán nem éri el a garantált minimum 300-as értéket. Felfelé megvan a 200, de a letöltésem sovány. A műszakis, hibejegyet felvevő kolléga kikérdezett hát elmondtam, hogy 4 magos AMD, 8Gb RAM és 128-as SSD van a gépemben. Elmondtam azt is, hogy Cat6-os kábellel van összekötve az általuk adott Huawei HG8245H a gigabit képes számítógépemmel. Sőt azt is, hogy laptoppal is összekábeleztem és így sem lett meg a garantált minimum. Ő azt mondta, hogy ezek alapján mennie kéne, tehát nem nálam van a hiba.  Fel is vette rá a hibajegyet. A telefonbeszélgetés után, 13:06-kor kaptam is egy SMS-t, miszerint a vizsgálat elindult. Örültem, hogy lám, nilyen gyorsak! De 15:11-kor kaptam egy újabb SMS-t, amiben tényszerűen közlik, hogy nem találtak a szolgáltatót érintő hibát (ergo én vagyok a balfék gondolom). Azt is írják, hogy ha továbbra is fennáll a hiba, akkor ajánlják figyelmembe a SZTUPERSZERVÍZ szolgáltatásukat, ami ugye mint tudjuk fizetős és nagyon drága!

Namármost! Természetesen, mivel a hiba most is fenn áll (lévén, hogy nem csináltak semmit hisz most épp 268-at mértem a GARANTÁLT minimum 300 helyett!!!!) mit kell tennem, hova kell fordulnom ahhoz, hogy megoldódjon a problémám. A szuperszervíz nem érdekel értek hozzá annyira, hogy ne dobáljak ki vagyonokat e miatt. Ráadásul kissé kényszerítésnek is tűnik a dolog, ez is megérne egy misét más, hivatalos fórumon! A problémém valós, a Huawei után minden feltétetlem adott az elméleti 1000Gbit eléréséhez, tehát valahol a Huawei előtt van a hiba. Azaz a szoilgáltatónál. Nem szeretném továbbvinni az ügyet, így megkérem az itteni Telekomos kollégákat, hogy válaszoljanak nekem.
Hibajegyazonosító : 68094077.2

Köszönöm!

nemjo.PNG

nemjo2.PNG

nemjo3.PNG

nemjo4.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Sajnos nem. Én is utánanéztem a neten, és vannak páran akik hasonló problémával szenvednek.

Valószínüleg a Telekom tilthatta le ezt a featuret, de nem értem miért.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kadaradam

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Így sem?

8245.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hali,

Lehetne egy olyan kérdésem, hogy miért nem lehet beállítani egy saját DNS címet a Huawei HG8245H routerben? Egyszerüen nem enged semmit beírni a szürke mezőbe.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most