Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv mindenki!

Az én kérdésem az lenne, hogy milyen megoldást lehet találni arra a problémára, ha az internet egyik pillanatról a másikra a saját sebességének 1/10-ére, esetleg 1/100-ára csökken? Ez főleg az online játékoknál nagyon idegesítő, mikor a ping 45-ről 1400-ra ugrik föl.

Én először a melegedésre gyanakodtam, de ezt a problémát kizártam, mivel jelenleg egy szobaventillátorhoz van kötözve a modem, és olyan hideg, mintha nem lenne bekapcsolva. Ez valamiféle központi hiba lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Modem: Pirelli DRG A225.... Egy régi kacat, amivel megdobtak, mikor 1 éve beköttettük ezt a netet. De legalább modem és router egyben. A net a nálunk maximális(!) 10Mb/s csoda, ami valljuk be, nem egy álom, hát ha még lassul. Az utcai melegedés lehet egy probléma, de ezek szerint nyáron: mikor otthon van az ember, ne használjon internetet, mert.... meleg van? akkor ennyi erővel télen meg elfagy...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Azt hittem nálad koaxos internet van, annál sok gondot okozhat az utcai hálózat melegedése hűlése.

De mivel nálad rezes net van ezért rád ez nem érvényes,  elég régi az a Pirelli ami nálad van nem ártana cseréltetni szerintem első körben.  Sajnos ez 1412 lesz ott rá tudnak nézni vonalra / cserélni is ezt  a vackot.  Léteznek olyan hibák amikor hiába hűtöd a hgw amit alap esetben nem is kéne még is sz*r a net és csak a csere madt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Pénteken délután kötötték be a netet (Netmánia L csomag - VDLS hálózatra). Megrendeléskor az ügyfélszolgálatosnak direkt mondtam, hogy nem kérek modem-router kombó eszközt, elég a modem, mert ragaszkodom az előző szolgáltatómnál több éve tökéletesen működő TP-Link TL-WR1043ND 3 antennás routeremhez, ami eddig még sohasem hagyott cserben. Ehhez képest a szakik beállítanak ezzel a Speedport W724V modem-router kombó készülékkel és serényen el is kezdték a tevékenységüket. Oké, akkor offoljuk a TP-Link routert, csak jó lesz ez a T-Comos csoda is. Nos mindent beállítottak, ellenőrizték, hogy a nagy asztali gépen, az egyetlen gép, ami közvetlenül kábelle csatlakozik az eszközhöz, működik-e a net. Működött. Egyébként ezzel nincs is gond (eddig.. remélem nem is lesz) a net megfelelő stabilitással és sebességgel működik. A wifi már más tészta.

Tudni kell, hogy a mi háztartásunkban 3 laptop és 2 okostelefon csatlakozik a wifin keresztül internetre, amivel korábban a TP-Link routeremmel soha nem is volt semmi baj. Ezzel a Speedport W724V csodával viszont a beüzemelés másnapján már jelentkeztek az érdekességek. Ugyanis a wifi hálózatról egyszerűen eltűnt a netkapcsolat. Wifi volt, az eszközök érzékelték is a wifi hálózatot, csatlakozva is voltak rá, ám azon internet nem volt elérhető, PEDIG a kábellel csatlakozó gépen továbbra is vígan működött az internet. Az eszköz restartolása után már újra volt a wiifi hálózaton is netkapcsolat. Azt hittem egyszeri hiba volt, de nem. A restartolás után néhány órával előjött a jelenség újra. Ismét restartoltam az eszközt és a wifi-n a net megint helyreállt. De ma reggel már megint nem volt jó. Hangsúlyozom, hogy a kábellel kapcsolódó gépen mindegyik alkalommal vígan működött a net, csak a wifi hálózatról tűnt el szőrén-szálán a netkapcsolat.

A gyári beállításokat természetesen meghagytam, nem piszkáltam a webes felületen hozzá semmihez, csak a wifi hálózat nevét és jelszavát módosítottam, de nyilván nem ez okozza a hibát, mert ez a világ vicce lenne!

Van az eszközön egy wifi gomb, amit hosszan nyomva be és ki lehet kapcsolni a wifi hálózatot, nos ezen gomb használata nem minden esetben oldja meg a problémát. Sőt, már olyan is volt, hogy a webes felületről indított restart sem oldotta meg, hanem a teljes áramtalanítás, kis pihentetés majd újra áram alá helyezés ismét netkapcsolatot varázsolt a wifi hálzatra, de az eddigiekből kiindulva nem lesz tartós a dolog, hanem pár óra múlva megint leáll a teljes nethozzáférés a wifin úgy, hogy kábelről továbbra is működni fog. Ilyet még sohasem tapasztaltam máshol, más eszközzel.

------------------------------

Kicsit más téma:

A szakik pénteken nem hagytak itt semmit számomra. Eléggé csendesek voltak, szinte egy szót sem szóltak. Egy munkalap szerűséget kellett aláírnom, de se szerződést se semmit nem kaptam, pedig rendelésnél 1 év hűyéget kértem, de semmiféle hűségszerződést nem írtam alá. A kapcsolódás ugye felhasználónév és jelszó együttesével történik, nos a felhasználónév kiolvasható a routerből, de a jelszavat sem kaptam meg, ami azért nem ártana, mert sosem lehet tudni, hogy mikor válik szükségessé! Szóval ilyenkor mi van? Vagy mindent postán kapok majd meg, vagy mi lesz?

Előre is köszönöm mindkét ügyben a válaszokat!

Üdv!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm szépen az eddig válaszolóknak, nagyon hasznos segítség volt. Igazából a szakiknak is csak annyit kellett volna mondani, hogy "Figyu paraszt! Itt meg itt találod meg a jelszót meg a szerződést,. Cső" De nem tették meg, én meg sajnos nem úgy születtem, hogy ezt alapesetben tudom... pláne, hogy 2006 és 2012 között voltam T-Com előfizető, akkor még nem így volt. 2012 év elejétől mostanáig meg más szolgáltatónál voltam.

Ami a lényeg, köszönöm szépen mégegyszer a kedves segítséget... már csak a szuper Speedport W724V eszköz wifi problémáját kellene megoldani, mert kiakasztó! Nem kicsit!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A speedport rakás hibájának megoldásában nem igazán tudok hinni. Ha voip van, a tp-linket kikapcsolt dhcp-vel access pointnak használva, lan portokon összekötve tenném a speedportra, azon kikapcsolva a wlan-t. Ha nincs voip, és működik ez rendesen a speedportnál , PPPoE Passthrough-val modemmé degradálva, mögötte ugyanúgy használnám a rootert mint korábban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az után érdeklődnék hogy mi lehet a probléma az internettel ha ingadozik hol 0.46 a sebessége két perc mulva 12 , pár perc mulva 8 mbit a sebesség , már jeleztem a tcom felé kint voltak nagy veszekedések árán 3 szor , annyit csináltak hogy rácsatlakoztak a hálozatra , van úgy hogy jót mért amit ők elfogadnak és van úgy hogy 6mbitet mért , én 20mbitet fizettem elő , de kb 1.5 hónapja nem működik úgy ahogy kellene , sajnos a szolgáltatóval nem jövök dűlőre , mindig arogáns flegma embereket küld ki aki nem ért a dologhoz , kicseréltem már a rutert a modemet a vezetéket köztük a probléma azóta sem szünt meg , van valami ötletetek vagy tanácsotok hova forduljak mit csináljak , itt székesfehérvár környékén ? Köszönöm előre is a segítséget .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

 

Gondol egy 10 mbit es Netmánia S csomagod van és dsl ebben az esetben teljesen normális ez így, nem tud a T plusz sávszélt biztosítani iptv számára.

Figyelembe véve a hálózat jellegét ez tényleg abszolút rendben van, sőt akár szerencsésnek is mondhatod magad. Vannak (még) olyan rosszabb állapotban lévő DSL hálózatok, ahol két bekapcsolt box mellett - főleg a nyári hőségben - újra átélheti a szerencsés netező az 56k-s modemek retro feelingjét, és hogy milyen érzés volt akkoriban "száguldani" a neten. :smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez nonszensz számomra, ha teljesen normális.

 

Dióhéjban:

 

Az internet hűségideje korábban lejárt mint a tv ill. telefoné. Meg lett hosszabbítva ugyanaz az internet, most egyszerre járnak majd le. 

Miután meg lett hosszabbítva az internet, nem tudtam miért, de lassabb lett a net (korábban 1 megabájttal tudtam letölteni, de most rájöttem: most is, ha ki vannak kapcsolva a tv-k). 

 

Következtetésem:

Szóval, ha meg van rendelve a tv és az internet egyszerre a telekomtól, akkor nem lehet "100%-osan" használni azt a sávszélességet, amiért fizet, csak ha ki vannak kapcsolva a tv-k, amiért szintén fizet --> akkor ha két "teljes értékű" szolgáltatást akar, jelen esetben internetet és tv-t, akkor sokkal szerencsésebb, ha nem rendeli meg mindkettőt a telekomtól.

 

(ha én több szolgáltatást nyújtanék és azt szeretném, hogy tőlem rendeljék meg mindkettőt, akkor nem a másik rovására tenném)

 

Véleményem képekben:

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tévedsz az a nonszensz hogy a Telekom ilyen sz*r dsl vonalra minden áron iptv-t ad el nem tájékoztat megfelelően és nem mondja egy hogy sat-tv vel sokkal jobban járnál. Esetben az lehet megoldás még ha utcáról behoznak még egy vonalat azon menne az iptv de talán 2 ilyen eset volt az elmúlt években drága móka a T számára persze ezzel be próbálkozhatnál egy szerelőnél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Üvözletem! Lenne egy olyan problémám hogy amikor belépek a speedport kezelőjébe, nem tudom bekapcsolni az internetet. Amikor belépek ez az üzenet fogad: The router is not connected to the internet. You can still access the telephony and WLAN function, however, internet telephony cannot be set up.
Itt van két ikon. Egy Internet felirattal ahol nincs ZÖLD PIPA és egy Home Network: WLAN de itt viszont van ZÖLD PIPA. Rámentem az Internet feliratra. Átdobott egy másik oldalra. Itt megkéne adnom valamilyen adatokat. De nem tudom hogy mit kéne. Az oldalon ezek szerepelnem:
Access data - Enter your internet access data that you received in the order confirmation or with the package.
Name of the provider:
Username:
Password:
Ezekre beírhatok bármit vagy valahol levannak írva hogy ide mit kell beírni?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Áve!

Szeretném megtudni, hogy alábbi beállításokon felül még van-e valami amire figyelni kell a modemes résznél?
a szolgáltatói d-link dir 600 modem helyett üzembe helyeznék egy tp-link d7b eszközt ami modem+router egyben
- annex b-t tudja
- a vpi és vci értékek netes infók alapján beállítva 1 és 32-re
- szolgáltató felé név - jelszó megvan

szükséges-e még valami?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...