Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

csak ugy egy stat http://www.google.de/ipv6/statistics.html

google aszondja hogy 8% ipv6 natiev forgalma van! az ugy semi szerintem!

sok szolgaltatss nem erhetö el ipv6 peldaul multiplayer jatek. szerintem semiröl nem maradunk le! 

 

ien tempoban halad tovab jo lesz a 2020 - 2023 is 

Dinamikusan ugrik az, már amennyiben van valóságalapja.

Nézd meg szinte 5%-ról 9%-ra ugrott 1 év alatt és még nincs vége az évnek. Évről évre nagyobb ez a százalék azaz pl. most ez akkor 5% jövőre már lehet hogy 7-10% között+ lesz valahol. Ha 2020-ra már lesz belőle valami az bőven jó. Legalábbis szerintem. Úgy gondolom hogy erre is majd "Törvény" születik belátható időn belül.

Mi ebben csunyán lemaradtunk 1,x% használja ami szinte semmi. Németországban 18%, Amerikában 23%. de még Svájcban is majdnem 23%.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Dinamikusan ugrik az, már amennyiben van valóságalapja.

Nézd meg szinte 5%-ról 9%-ra ugrott 1 év alatt és még nincs vége az évnek. Évről évre nagyobb ez a százalék azaz pl. most ez akkor 5% jövőre már lehet hogy 7-10% között+ lesz valahol. Ha 2020-ra már lesz belőle valami az bőven jó. Legalábbis szerintem. Úgy gondolom hogy erre is majd "Törvény" születik belátható időn belül.

Mi ebben csunyán lemaradtunk 1,x% használja ami szinte semmi. Németországban 18%, Amerikában 23%. de még Svájcban is majdnem 23%.

jo de ez az orszag nem arol hires hogy technologiaval viogason! 

It örülhec anak hogy van egy keves.es az nem cenzúracenzúralt!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: raptorninja
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A 1412-tőn jelentetem, hogy  lassu a netem. Telefon utasitásokra, próbálták velem ki javitani, a hibát. Nem találtak semmit. Majd közölték, hogy meg vizsgálják. Végül, meg kérdezték, van internetem?  mondtam, hogy van. aztán 5 perc mulva nem volt, csak 2 nap mulva. A sebesség  továbbra sem javult.

Nem merek  még egyszer telefonálni, mert megint nem lessz  2 napig netem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem ez nem így mű

Azért,mert a telekom képtelen azt a sebességet biztosítani,amit ígér.

Beígéri a 20 megát,majd mikor bekötötték,biztosít max 10 megát,azt is darabosan,arra figyelve,hogy a garantált 1 mega meglegyen.

A lényeg,hogy fizess jó sokat,mert az igazgatóságnak kell a prémiumra a lóvé.

Nem ez nem így működik ahogy te elképzeled.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Kb egy hónapja hosszabítottam meg újjabb két évre az előfizetésem Önöknél. 15 megás internetcsomagom volt IPTV-s előfizetés (tv,internet,telefon).
A kis hölgy az üzletben állította, hogy nem lehet, hogy 15 megás netem volt, mert az itt ezen a területen (Komárom) nem elérhető.., meg amúgy is az a csomagom ami volt már megszűnt, így ajánl egy másikat.
Rá hagytam, hogy nem 15 megás a netem, pedig rendesen 1,4 mbit/sec-el töltöttem, szóval igen 15 megás netem volt.
Csak 10 megásat tudott ajánlani, mivel hogy úgysem tudnak biztosítani annál nagyobb letöltési sebességet it.. Hát persze..
Belementem hosszabbítottam..
1. Lassabb létöltésem lett
2. Mivel legfőképpen játékra használom, játék közben ha netán a másik gépen csak simán weboldalt böngésznek, nekem a játék akad( ping az egekben).
3. Az elöző csomaggal semmiféle panaszom nem volt, bőven még egy filmet is meg lehetett online nézni, miközben én játszottam..
4. Egy pár napja már alapból ugrál fel a pingem játék közben kb1-2 percre és iszonyat zavaró, mivel csapatjátékot játszom. Elég érdekes 400-500-as pingel játszani, mintha egy régi diafilmet vetítenének.
5. Mi az, hogy nem tudnak biztosítani nagyobb sávszélességet, csak 10 m bitet a kollégájuk szerint a boltban, mikor nekem biztos hogy 15 megás volt.
Komáromi Telekom üzletről van szó.
Köszönöm


ui.: igen újraindítottam a routert, többször is. Minden vezeték normálisan a helyén van :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: cubai
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ma kaptam értesítést, hogy 2015.október.26-án a meglévő IP cím helyett, egy új PRIVÁT IP címet kapok az egyik e-mail címemnél.

Tájékoztatnak hogy semmi olyat nem használhatunk amik a számítógépet "szerver" (kiszolgáló) szerepben igénylik.

Értelmezésem szerint ez talán azt jelenti hogy ezentúl a privát IP-címmel nem tudok sem egy zenei számot, esetleg egy

mesefilmet letölteni   ( pl: torrentel.??? ) Megköszönném, ha segítenének nekem ennek a bűvös mondatnak a megfejtésében.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jók a sejtéseid. Torrent kilőve.

Nem csak a számítógép de a hálózatodon sem tudsz portos dolgokat üzemeltetni. Webkamerák, nas ftpvel stb stb

Amúgy beszólsz, hogy bocs neked jó a publikus ip is, ennyi, egyenlőre még nem kötelező jellegű a dolog.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Olyan problémám lenne, hogy van egy régi sima D-link 360R modem és egy TP-link WR840N router. Csak a modemmel van internet, de routerrel nincs, jól van összekötve, már kábeleket is cseréltem, egyszerűen a routerig nem jut el az internet. Plusz ha a routert a CD-ről állítom be, akkor a netet Fix IP-s nek látja, persze hibásan.  Ellenben ha a régi WR340N routert dugom rá, akkor működik minden, csak a router hibájából adódóan lassú a net tőle.

Valaki találkozott már ilyen problémával?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszi a tippet.

Az előbb beszéltem velük és azt mondták: Ez csak akkor érdekes, ha pl: ipari kamerákat csatlakoztatnak

a rendszerre, vagy egy önálló szervert működtetnek. A kis családi  interneteket  ez nem érinti.

Ha pedig mégis ilyen előfordulna (de nem fog) akkor még mindég ott van a 1412..

További szép napot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...