Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nincs ezzel gond, aki simán netezésre használja, annak jó. Eltekintve az ordas nagy hazugságtól, ami a biztonságot illeti. Egy belső háló, ha ránatolod a létező összes portot, sztem sokkal rosszabb mint a publikus IP.

Köszi a segítséget, mindenesetre a folyamatot figyelni kell,

és ha gond lesz vele, jöhet a 1412.telefon...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nos megint írnom kell, mert semmivel sem lett jobb a dolog, így sem, hogy bejelentettem a hibát.
Küldtek egy sms-t hogy hibát találtak, és elkezdték a javítást, erre egy három órára rá, újra küldtek, hogy mégsem találtak hibát... most akkor mi van?

Nem tudom elhinni, hogy egy 10 megás net nem bír el egy böngészőt jelen esetben legyen egy facebookon való görgetést le, fel, illetve képek nézegetése. A másik gépen, pedig egy netes játékot, mert ha facebookoznak a pingem felmegy 35-40-ről 200-igy kb. Így játszhatatlan a dolog.
Viszont ugyan ez van, ha mondjuk ketten facebookozunk, akkor mindkét gépen belassulnak mondjuk a képek betöltése, szinte látom, ahogy fentről-lefele betölti a képet... Szóval ilyenkor mi a helyzet? Újra vetessek fel hibajelentést?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.: Egy olyan kérdésem lenne, hogy honnan tudom megállapítani, hogy NAT-olt ip címem van-e? Illetve, hogyan lehet beállítani, hogy újra publikus email címem legyen?

Üdv.! Cubai

Még 10.26-ig az IP címek publikusak és akiket a TELEKOM nem értesített a változásról,

azoknál publikus is marad. Ha mégis megváltoztatnák,  akkor a Telekom az ügyfél részére

díjmentesen visszaállítja.(legalábbis a közleményükben ez szerepel)

További szép napot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem tudom, hogy honnan jött ez a publikusról privát címre váltás, de elképzelhető, hogy elfogytak az IPv4 címek és esetleg nagyobb cégeknek kellenek publikusak, így a sima mezei felhasználókat megszabadítják ezektől. Az IPv6-ot is be lehetne már vezetni, csak valami miatt ez senkinek sem érdeke.

Nem tudod de azért mégis leírtad amit nem tudsz :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem is szinte szóról szóra ugyanez a helyzetem. 15 Megás netem volt, már nem értékesítik. A 20-t nem bírja el a rendszer így 10-t kaptam. Az eddigi 11,3/0,92 Megáról 6,5/0,5 Megát kaptam. A reklamációmra azt mondták ez teljesen normális, ezt bírja a rendszer. Erre én mondtam, hogy előtte nagyobbat is bírt, de hallani sem akartak arról, hogy legalább a max felé tolják el a potit. Megnyugtatásomra mondták, hogy lesz majd jövőre fejlesztés. Most várok...>:( Ha jól emlékszem régebben volt egy hír, hogy a fél megás feltöltést mindenhol 1 megásra emelik fel. Úgy látszik hamvában holt el a dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

NetMánia S csomagot szerettem volna nagyobbra cserélni, de ott ahol lakunk nem tudnak nagyobbatt biztosítani. 8 hónapja aláírattak velünk 2 év hűséget, és azt mondta az ügyintéző, ha találunk nagyobbat máshol, nyugodtan kérjük a szerződés felbontását, nem lesz semmi hátrányunk belőle, mivel ők nem tudnak nagyobbat biztosítani. Évek óta nyaggatom a telekomot nagyobb csomagért, mert a mostani folyamatosan betegeskedik. Eső, szél, fagy, káni***** minden bezavar, hol van hol nincs, hol meg csiga lassú, nekem meg kamerázva van a ház, mert már 1x voltak hivatlan látogatóink. Így vagy látom a munkahelyemről, vagy nem. Ma megint kértem nagyobbat, mire az volt a válasz, hogy nincs, de felbontani sem engedik ha mégis találnék valakit akinél gyorsabbat kapnék, csak ha kifizetem a kötbért. Akkor most ez hogy van? Én vennék többért nagyobbat, de nem adnak, de nem is mehetek át máshová, holott ők nem tudnak jobbat szolgáltatni.

Van valakinek hasonló észrevétele? Esetleg ötlet erre a helyzetre? Vagy nem jár nekik mégsem a kötbér?

Köszi a válaszokat és a segítséget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha elhitted hogy nyugodtan kérheted a hűség felmondását... akkor nagyon naív vagy..

Tehát 0.5Mbps feltöltésed van. Ezen nem fogsz kamerát nézni, de az adsl max 1Mbps-én se lennél elégedett. Én az AnnexM topikban pedzegettem hogy jó volna a 3Mbps upload azoknak akik adsl-en max10 et kaphatnak (vdsl-en még ennyi se jutna el hozzájuk) de bizonygatták hogy erre semmi szükség..  :(

Esetleg élő videó helyett 10s-ként jpg képet töltsön fel a kamera egy ftp tárhelyre (pl amit a T ad webtárhelynek)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na akkor hol is az IPV6? Mi az IPV6 tesztidőszak etedménye, tapasztalatok? Sunyítás oka? Olvasom beindult a jo lesz az NAT-al is gányolási akció. Nem a NAT a megoldás. Sokaknak nem gond, de sokaknak az a NAT. Az nem válasz, hogy szolj aztán marad a publikus IP. Az se válasz, hogy mi se tudjuk még mikor lesz itt IPV6. Mindenki a dolgok netjéről dumál, neten lesz még a hajtrimmelő is, meg a vájling is. Amik túlzó *****ságok, de a kérdés adott, időszerű, és nem elodázható: hol az IPV6? A NAT csak lázcsillapítás, de a betegség megmarad. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na írok nekik egy emailt. Bár amekkora pácban vannak a telekom fiókok miatt, jön majd egy semmi válasz. Gyanítom ebből NAT gány lesz. De ha engem is utolér, és majd nem lehet kérni hogy maradjon a nyilvános IP akkor lépek. Nekem el kell érnem a gépet "kívülről", meg van egy IP kamerám is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...