Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Na írtam :) Kíváncsi vagyok mit hablatyolnak majd. Az ügyfeleknél lévő modemek, végpontok, mittudomén zöme se tudja az IPV6-ot. Pedig nem ússzák meg. Most még oké. Nagy megindulás volt az IPV6-al kapcsolatban, de amúgy a világban máshol se igen hallom, hogy kapkodnák magukat. Ameddig NAT-al ellesznek addig oké. Hát múltkor olvastam, hogy tényleg sokszor kongatták már a vészharangot, hogy elfogy az IPV4. Na az észak-amerikai szervezet, aki kiosztja az IP blokkokat ott közölte, hogy tényleg nincs, elfogyott. Akinek újabb blokkok kellenek várólistára kerül. Az európai szervezet még nem tart itt, de nem sok kell itt se szerintem. Úgyhogy előbb-utóbb ez a probléma majd megoldja magát.

Magam is multinál dolgozom. Fontos a marketing, de néha tényleg amit művelnek. Ők kitalálnak valamit, a szakembergárda meg haját tépve lohol utánuk. Ugyanez igaz a mocskos lean-re is. Bár ezek inkább belül bomlasztanak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Torrentezni ettől még lehet. Évekig használtam privát IP-t egy másik netszolgáltatónál. Ugye torrenten annyi a megkötés, hogy legalább az egyik félnek 'aktív'-nak kell lennie. Privát IP-vel 'passzív' vagy, de lesz rengeteg más peer, aki aktív.
Egyszóval te is kevesebb peer-re tudsz kapcsolódni, és rád is kevesebben tudnak.

A duma a biztonságról kamu.

Aki nem akarja elérni az otthoni eszközeit távolról (távoli asztal, VPN, kamerarendszer, távolról vezérelhető okos eszközök), annak nem számít, észre sem fogja venni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Torrentezni ettől még lehet. Évekig használtam privát IP-t egy másik netszolgáltatónál. Ugye torrenten annyi a megkötés, hogy legalább az egyik félnek 'aktív'-nak kell lennie. Privát IP-vel 'passzív' vagy, de lesz rengeteg más peer, aki aktív.
Egyszóval te is kevesebb peer-re tudsz kapcsolódni, és rád is kevesebben tudnak.

A duma a biztonságról kamu.

Aki nem akarja elérni az otthoni eszközeit távolról (távoli asztal, VPN, kamerarendszer, távolról vezérelhető okos eszközök), annak nem számít, észre sem fogja venni.

Jah, csak épeszű ember inkább csinál otthon kiszolgálót, mint hogy rábízza mindenét a google vagy M$ nevű csodacégre. Ahhoz meg kell a publikus IP. És igen, kamerák, NAS-ok, serverek, riasztók, és van még pár dolog.... Nem is olyan távoli jövő, hogy RFID vel lesznek ellátva a közértben vásárolt cuccok és amikor beteszed a hűtőbe, leolvassa a lejáratot stb. és egy kis displayen figyelmeztet ha vmi elfogy illetve el is küldi a bevásárlólistába stb:)))

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ott vannak példának az anyósomék, hogy miket nem vesznek észre az "átlagfelhasználók".

Most néztem meg, hogy időközben már őket is elkezdték NAT-olni. Ők mint "átlag" netfelhasználók, ebből semmit észre sem vesznek az ég világon. Nem is mondom nekik, mert meg sem értenék hogy miről van szó, pedig egyetemi végzettségű emberek.

Sajnos az sem zavarja őket hogy 5 megabites a netük(adsl2+), de még az sem hogy szakad a net a sz...r splitter miatt, mikor analóg telefonon hívják őket, akkor a net nem tér egy ideig magához. Nekik így a jó az.

Eközben a négybetűs optikás szolgáltató kábelje is kint fut, de nekik már vagy 3 éve hűségidő sincs a Telekomnál.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na, megjött a sablonválasz a kérdésemre, hogy akkor hogy áll az IPV6 bevezetése. Újabb teszt időszakot nem terveznek, konkrét időpont nincs. Majd időben kommunikálják a felhasználók felé, ha lesz valami. Kb. amire számítottam.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Retek
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hali! reseteltem  a modemet és azóta nem tudunk internetezni! megvan a jelszó az azonosítónk is csak nem tudom hova kellene beütnöm! szeretnék kérni egy útmutatást hogy hova kell ezt beírni! részletesen szeretném mert nem vagyok jártas a dologban! esetleg nincs valakinek egy teljes leírása magyarul? köszönöm szépen!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, Tomika írta:

Hali! reseteltem  a modemet ( speedport w 724v type CI )és azóta nem tudunk internetezni! megvan a jelszó az azonosítónk is csak nem tudom hova kellene beütnöm! szeretnék kérni egy útmutatást hogy hova kell ezt beírni! részletesen szeretném mert nem vagyok jártas a dologban! esetleg nincs valakinek egy teljes leírása magyarul? köszönöm szépen!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A kérdésem az lenne, hogy az adsl2+ modem üzembe helyezése után körülbelül hány nap alatt végzik el a központban a véglegesítést, hogy tudjam használni az internet szolgáltatást?

BTW: a modem szerint DSL kapcsolat állandó viszont a felhasználó és a jelszó páros nem megfelelő. ilyenkor lehet valami más hiba is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...