Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Ok , köszönöm !

Úgy látom mindannyian jártunk moziba. Szinte ugyan-azt mondjuk. Szerintem is a szerelőn múlik, hogy a lehetőségeknek megfelelően olyan készüléket installál ami ott a legalkalmasabb.a szolgáltatás maradéktalan használatához.

Gondolok arra, hogy azért halljuk a sztorikat , h " baráti alapon " azért meg szokott oldódni a probléma, ezért is adja meg a tel.számát, " ha valami köbejönne " esetrte.

 Érdekes azért visszaolvasni az olyan jószándékú megjegyzéseket, ami az elérhető árú működőképes eszközökről ,vagy a Telekom shopjában történő vásárlási lehetőségekről és a jutányos árú beüzemelésről szóltak..

Érdekes megtapasztalni hogy hogyan védjük a mundér becsületét ,pedig tudjuk, h minden a profitról és nem a szolgáltatás szinvonaláról szól. Szerintem ne rágjuk tovább ezt a csontot ,nem hiszem h bárki is jó szályízzel tudna ebből kiszállni.

Kaptam egy barátomtol 40méter UTP-kábelhez vezetéket egy pár dugót és egy krempelő fogót.

Majd beinvesztálok egy korrekt wi-fi rúterre ha elunm, hogy útba van sokszor a vezeték. További szép napot és jó egészséget kívánok.

SKI

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Nekem olyan volt hogy van két wifi routerem, egyik egy ponton 60% jelerőséggel a másik csak 25-30%-al, mégis megérte inkább a 30%-osra kapcsolódnom mert jobb volt a linksebesség és stabilabbnak is éreztem. Sőt a vevő eszköztől is sok függ mert egy másik vevő ezt a 60 és 30%-os routert már 80 és 50%-osra mutatta. Tehát tényleg egy sokváltozós dolog a wifi.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Bizony és szintén beállítás kérdése, de a routerek a jelerősség alapján módosítanak az átviteli sebességen. Nem egyszerű a wifi rendszer stabil, jó kialakítása egy sűrűn lakott környezetben:)

Próbáljátok ki, hogy aki BP-i végigmegy a 4-6 villamos vonalán és nem kevés wifi jelet fog kapni:)

S ez csakis rosszabb lesz:)...

 

Üdv:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

 

Kamera beállításához szeretnék segítséget kérni.

Mostanáig Lynksys EA4500-as routerrel kiválóan tudtam nézni az otthon felszerelt IP kamera képét bárhonnan a világon, meg a mobilomon is. 

Kizárásos alapon kénytelen voltam Tcom-ra váltani, mert a régi szolgáltató megbízhatatlan volt.

Nem voltam jelen a bekötésnél,  ezért a kamerát kihagyták.

A modemrouter amit beszereltek: Speedport W724 V

Rákötöttem a kamerát, megnyitottam a kamera mobil portját, ahogy szokás, de semmi. Hálózaton belül látom a kamerát a mobilon, de kívülről nem. Megpróbáltam DMZ server -ként is, de úgy se. 

Olvasgatva a fórumot láttam, valaki ezt úgy oldotta meg, hogy a régi routert beiktatta a speedport és a kamera közé, de nem részletezte hogyan. Tudna valaki ebben segíteni?

 

UI: távoli elérést meg lehet oldani valahogy ezeknél a speedportoknál? Az opció hiányzik a beállításokból...

 

Előre is Köszönöm:

Viktor

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia!

 

port forwardot is be kell lőnöd... Anélkül nehézkes lesz:)

Elnézést a hosszú linkért:

https://www.ote.gr/documents/10280/41674657/Manual_SpeedportW724VType+Ci_OTE_EN.pdf/3e434c45-e287-475a-8336-8b52f6d81c88

Itt a 60. oldalon láthatod hogy hogyan is kell port forwardot megcsinálni!

 

Üdv:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Na azt kétlem. Én egyszer állítottam 13-asra, olyan lett hogy már a router közelében 10 méterre hátatfordítva a routernek a testemmel takartam a közvetlen rálátást már 1 megabites volt a linksebesség (egy programmal mértem) a speedtestel eközben már 0,2 megabiteket mértem. Ellenben az 1-es csatornára állva nem tudtam olyan pózban ráfeküdni a telefonra hogy ne 100% legyen a wifi jel.
És nem csak egy router esetében volt ez, egy dlink és egy tplink is ugyan azokat a tüneteket produkálta a 13-as csatornán. Eleinte rá sem jöttem mitől van. Azért vettem a dlink után a tplinket is meg, és azt is a 13-asra tettem, gondolván hogy ott annyira nem zavar be más wifi és ritkábban használják. De nem így lett, már épp mondtam hogy visszaküldöm a boltba.
Aztán gondoltam egyet és kipróbáltam az egyes csatornát, igaz azon jön valahonnan egy nagyon gyenge jel, amit már csak a router suvery funkciója érzékel de a tabletek laptopok telefonoknál már nem jelenik meg az az ssid. De mintha újjászülettek volna a routerek. Kint az udvaron is maxal tudom használni a teljes betsávszélességemet, a linksebesség is olyan 80-90 megabit (a max 150 megabit)
Nem vagyok babonás de ezzel is egy újabb érvel több hogy a 13-ast kerülni kell.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Itt lentebb beillesztettem két képet a port forwardolásról. A kamera kábellel kapcsolódik a routerhez és staikus ip van neki beállítva: 192.1681.50

Miliószor forwardoltam már portot, a segítséget itt azért kértem,  mert számomra úgy tűnik, hogy ez a speedport router nem forwardol. Gondoltam hátha van itt valaki ugyanezzel a routerrel és tud valamit amit én nem. 

Mivel olvastam itt a fórumon,  hogy valakinek csak pppoe passthrough-val sikerült beállítani a kamerát ezen a routeren,  gondoltam megpróbálom de félresikerült a dolo..... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Az utóbbi pár napban (4-5) valami fránya okból kifolyólag, az általunk régóta megrendelt és hála égnek, eddig stabilan futott NETMÁNIA M díjcsomagban foglalt letöltési sebesség értéke először jó pár órára a béka segge alá csökkent

 


majd  a béka segge felé "gyorsult" egy picivel (ez a "legfrissebb kép)

 


 viszont az eddigi stabil 18-19Mb/s letöltési sebességet a jó Istennek sem tudom elérni sehogy sem (sajnos arról nincs képem). Lefuttattam egy tesztet a Telekomos oldalon is a mai napon, ott is ugyan ez a helyzet.

 


Router van, de nem lehet hibás, mert a kapott modemmel D-Link DSR-360R T1) direktbe kötve a gépbe is ugyan ezt az értéket adja. Frissítés, új program sem lehet a ludas, mert nem lett semmi telepítve, malware..stb szintén kilőve. A DSLAM a gmapsos térkép szerint ~1km-re van az otthonunktól, szóval olyan messze azért nincsen és mint írtam, eddig stabilan ment minden és a hálózatnak is bírnia kellene... Szóval a kérdés adott. Mi történt az elmúlt pár napban, hogy cirka 6-7-8 Mb/s eltűnt?   

 



Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Időközben olvasgattam a német telekomos fórumon, hogy sokan anyáznak erre a W724 V - es routerre, mert a tűzfal alapból be van kapcsolva és nem lehet kikapcsolni. Gondolom ez lehet a gond nálam is, mert hiába forwardolom a kamerához rendelt 15961-es portot,  semmi nem történik. A saját routeremet meg hiába csatlakoztatom a DSL kábelre, nem fogja a jelet. Pedig jó lenne, mert sokkal nagyobb a hatótávolsága. Asszem megpróbálok beállítani más portot a kamerának...hátha valamelyiket átforwardolja. Vagy esetleg igényelhetek másik routert a telekomtól, amelyikben ki lehet kapcsolni a tűzfalat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Szerintem az csak az én bénázásom miatt. Sosem csináltam még és a neten sehol nem találok tutorialt hozzá. Kipipáltam a passthrough opciót a speedportban, de nem tudtam, hogy a saját routeren kell-e valamit állítani vagy nem. Aztán a net ugyan ment a saját routeren, de a speedport adminjába már valamiért nem engedett visszalépni. Ekkor reseteltem, amit nem kellett volna, mert jól törlődtek a beállítások és hívhattam a gyorsszervizet.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...