Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Üdv @Caligin

Én mikor le romlott a vonalam, kértem, hogy vizsgálják át tüzetesen az egészet, jöttek is a "földkábeles" csoporttól végignézni. Neked is valahogy ezt kéne elérni. Talán lenne némi esély, hogy cserélik a kábeleket, főleg, ha oszlopon megy, nem a földben. 3 km szakaszon szinte bármi előfordulhat, a rongálódástól kezdve az elöregedésig.

Ha amúgy mostanában nem szakadt, akkor érdemes felhívni őket és leszedetni a kapott SNR lockot, talán egy darabig nem mászik vissza, ha nincsenek szakadozások.

Az igazi megoldás, természetesen egy közelebbi dslam lenne.

Javaslom mutasd meg a vonalat a PH-s dsles topicban is,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a gyors válaszokat.

Először is le lehet tölteni amit feltöltöttem.

Másodszor pedig nem a megfogalmazás a lényeg hanem ,hogy nem tudom elérni a 10megás internettel az 1megás letöltési sebességet sem.

21-dik században ezt nem hiszem, hogy annyira lehetetlen lenne ennyi pénzért.

Használom a t-home ZTE Speedport Entry 2i egy mindenes modem/router/VOIP AP/analóg-DECT telefonközpont modemét ami beépített wifi is.

Mellette használok egy TP-Link  wifit. De a gyári wifi ki van kapcsolva mielőtt szóvá teszitek.

 

Szóval a torrent vagy más nem sebesség korlátos oldalról töltök nekem akkor sem megy 735.7 Kbps fölé.

Nem 1000.0 Kbps lenne az ajánlott minimum?

Csak erre lennék kíváncsi?Ja és ez a mérés úgy készült, hogy még senki nem használja a nettet.

Névtelen.jpg

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: LordAlias
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

"Nem tudom elérni a 10megás internettel az 1megás letöltési sebességet"

Tehát az 1 megabájt per szekundumos sebességet?

Amit kapsz : 7,66 Mbps-el esetén 0.95 MB/s = 980 KB/s sebességet érsz el.

A csomagodban foglalt maximum a 10 mbps lenne, ami 1,25MB/s = 1280 KB/s = 10240 Kbps-el egyenlő.

Tehát 7.66 Mbps esetén csak ~2.4 Mbpsel kapsz kevesebbet a csomagodban foglalt 10 Mbpsből.

A garantált letöltési érték 1 Mbit/s = 1024 Kbit/s  = 128 KB/s

Hogy a torrent mennyivel megy, azt sokminden befolyásolhatja.

A Sperdport E2i felületén az internet fül alatt található adatokról tegyél fel képet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Na megkérdeztem és szóltam is az üf nek. Valóban gond van a nettel. Már dolgoznak rajta.

Elég messze lakom az erősítőtől és csak ennyire jön, de meg érdeklődtem az erősítő opciót és 700Ft,- többlet.

Viszont 50 Mbit/s-ot  ad. Szerintem ez már jobb lesz. :D

A garantált is kb 35 lesz. Szerintem ez már elég lesz.

Köszönöm a segítséget és a kritikákat.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
29 perce, Atyácska írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router beállításhoz. Van a címben írt ZTE modem-router és ennek a routernek a wifi hatósugarát szeretném kiterjeszteni egy másik routerrrel, wifin keresztül. (tehát a két router wifin kapcsolódna egymáshoz) A problémám az hogy a második routeren kikapcsolom a DHCP-t és bekapcsolom a WDS-t, kiválasztom a ZTE router hállózatát, csatlakozik is rá. Beállítottam a második router ip címét is hogy az első r. ip-jével egy tartományban legyen. (a ZTE 192.168.1.254 a második router 192.168.1.253) Beállítottam hogy azonos csatornán legyen mindkettő, a 3-ason vannak jelenleg. És sajonos így a második routerre nem is lehet csatlakozni wifin. Próbáltam pingelni mindkét routert és át is megy az adat de kb ennyi. Én nem nagyon értek a témához szóval ha butaságot írtam vagy csináltam akkor javítsatok nyugodtan.:) Jó lenne ha tudna valaki segíteni!

üdv.: Atyácska

 

 

Szia!

Ez az extender nagyon tp-link gyanús nekem. Azokra érdemes felrakni egy alternatív firmware-t, amivel ez stabilan működik. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, Atyácska írta:

"repeater relay-d mód"? Erről még nem hallottam, hogyan tudnám ezt beállítani?

Ja amúgy igen tp-link. Tlwr841n.

Ha javasolhatom, tedd rá a routerre a megfelelő Gargoyle firmwaret.

Letölthető a gargoyle-router.com weblapról.

Itt csak beállítod, hogy WLAN repeater bridge legyen, a beállítása nagyon egyszerű, és jól teszi a dolgát. Ebben nem WDS-t választasz, hanem repeatert (relayd-t használja hozzá)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Épp most, anonymus írta:

Nem tud a tv-d ipv6-ot akkor ennek se lehet köze hozzá akkor paszolom.

Arra én is gondoltam, mert bőven az IPv6 bevezetése után még működött. Talán a tévé böngészője nem talál utat a mérőoldalakhoz. Azon sajnos nem tudok segíteni, mert zárt rendszer, nem lehet telepíteni semmit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, btz írta:

@Lacikaaa

Szerintem 72 óra, de ha nem kell cserélni semmit, akkor tényleg hamar végbe szokott ez menni, kérdezz be telefonon, hogy hogyan ál a csomagváltásod. Ha HGW-d van, az admin felületéről dobj be egy szinkronsebességet (ha DSL van).

mi az a HGW ? :D  meg milyenszinkronsebesség :D ? kicsit kinai ez most :D:D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mert ha most neked a D-link mellé van telefon vonalad, akkor nálad analóg telefon vonal van. Azt pedig már nem tarthatja meg az előfizető és átrakják digitális vonalra ahhoz meg cserélni kell a D-linket. Ha valóban így van akkor teljesen okés hogy nincs nagyobb sávszéled mert az majd az új modemmel lesz csak meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...