Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

valóban, írták már, de az kivitelezés elvetve, ennyiért nem éri meg, de még ennyiért sem! inkább hagyom! marad a régi olcsóbb és egyszerűbb módszer, NASs-on kényelmesebb lett volna...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát akkor a tisztán látás végett:

Egy fizikai végponton van 2 DSL kapcsolatod:

1. Telekom ami csak az IPTV miatt van

2. Egy másik szolgáltató ami az internet adatforgalom miatt van

??

Ha ezt stimm akkor valóban DUAL WAN-os Router kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha nem megy Ethernet szinten marad a WiFi, de egy jóval drágább megoldás miat. Hiszen Multicast/IGMP képes WiFi eszköz kell mindkét oldalra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért írok, hogy hátha van már olyan user aki ilyesmit használ és van tapasztalata.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nos ezek szerint marad az átkapcsolódás... nekem viszonyag elég jól meg a speedporton a nas,2-5MB/s az írási sebesség... gondoltam megkérdezem hátha van valami kiskapu...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát akkor a Telekomos DSL és egy másik szolgáltató DSL-e egy földrajzi végponton van és a Telekom DSL csak az IPTV miatt van és a másik pedig a Net miatt?

Amúgy ha DUAL WAN-os router kell, akkor nálam van egy eladó. Március végén vettem és egy VPN tesztet csináltam vele. De nem jó, mert csak transzparents tud. Ezért akarom eladni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ahogy látom a probléma az hogy nas egyben  a telekomos router.

De így is a dual wan modem a megoldás, Vagy egy pc-ben második ethernet kártya és ezt konfigurálni mint egy dual wanos router. Ez nehezebb mivel itt a többi eszköznél is meg kell adni a hogy a pc-t használja default routernek.
Viszint nem tudom mennyire jó a speedportos nas, dekem a dlink-704es max videonézésre  használható, másolni rá kész rémálom (1MByte/sec körül van a maximuma irásnál).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Venned kell egy dual wan routert. A T-s HGW-t modemre allitod. Az iptv stb marad ebben. Ez es a masik net megy az uj router wan-jaiba. A NAS es az internetet igenylo eszkozok meg mennek ebbe a routerbe.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Köszi,én is ettől féltem...akkor valószínű ezért kavar be az iptv-nek ha összekötöm a 2 routert és a dhcp-ben fix ip-re állítom be a 2 router címét...
mert így mükszik a NAS csak ha újraindítom a boxot akkor nem csatlakozik... köszi a válaszokat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
ha nem megoldható a 2 router összehangolása akkor a speedportra átállítanám rá a másik netet,mivel ugyebár az iptv dsl vonalon jön és a másik net meg utp-n pppoe kapcsolattal,így ha beállítom a speedpirton a másik netet akkor azt fogja használni nem a t-com hálózatát...azért kérdeztem hogy az iptv-nek feltétlenül szükséges-e t-comos net vagy megy esetleg másik internet szolgáltatón keresztül is

Csak a Telekom-os saját hálózatán lehetséges a IPTV.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem fog menni más szolgáltató területéről, sőt egy telekomosnál sem ha nem saját eszközt/logint használsz fel. De majd a szakik megválaszolják pontosan.

Meg ez a másik net kicsit nekem zavaros, hogy UTP meg PPPoE. A PPPoE az ADSL-hez használatos. Tehát vagy egy fizikai másik végpont nem Telekomos DSL szolgáltatással?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
ha nem megoldható a 2 router összehangolása akkor a speedportra átállítanám rá a másik netet,mivel ugyebár az iptv dsl vonalon jön és a másik net meg utp-n pppoe kapcsolattal,így ha beállítom a speedpirton a másik netet akkor azt fogja használni nem a t-com hálózatát...azért kérdeztem hogy az iptv-nek feltétlenül szükséges-e t-comos net vagy megy esetleg másik internet szolgáltatón keresztül is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt az USB-s dolgot nem igazán értem. Az alap kérdés nem az volt, hogy lehet-e nézni más hálózaton az IPTV-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Igen vagy hogy tudom úgy összehangolni a 2 routert hogy az usb-s hálózati meghajtót el tudjam érni a ds-link routeren keresztül de ne zavarjon be az iptv-nek...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tehát:
Van egy Speedport W 724V amit a Telekomtól kaptál és gondolom egy Telekom végződéses összeköttetésed van. Ezen felül pedig van még egy DS-LINK DS-WR150N amit egy másik szolgáltatóhoz csatlakoztatnál és erre akarod az egy IPTV STB-t felhasználni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CISCO ISB6030MT a cucc

Egyébként onnan gondoltam mert 1x felhívtam  őket és azt mondtá ne nyissam fel mert úgysem találok benne semmi vinyót. Kicsit átverték a búrámat na de mindegy. Most fogok váltani HD csomagra akkor jönnek és cserélik más és nagyobb tárhelyre?

Abban a Cisco box-ban egy 320 GB Western Digital merevlemez van! Ahogy a kolléga is írta,boxot nem fognak cserélni csak egy csomagváltás fut le, ami ha minden jól megy pár perc alatt meg van!

120 percnyi HD műsor körülbelül 2% foglal a merevlemezen!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen a hd adásokhoz biztos több hely kell, de ezért nem kapsz nagyobb hdd-vel rendelkező boxot mert nincs. Anni lesz, gondolom, hogy összességében kevesebb felvételt tudsz tárolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na de volt aki ezt válaszolta Roli 82 : 

Az aktuális felvevős IPTV boxokban 320GB merevlemez van ( Cisco ISB6030 - Cisco ISB2231 )

A nagyon régi modellekben Cisco KMM3010-MagRet X301  80GB. :smileyhappy:

Gondolom a HD adások felvétele miatt több tárhely kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De igaza volt az ügyfélszolgálatnak semmi értelmeset nem találsz benne :) . Nem cserélik semmire nincs forgalom nagyobb tárhellyel / modernebb iptv box. A cisco 2231 annyival tud csak többet a tiédnél hogy kisebb hdd ben nem 3.5 hanem 2.5 így halkabb stb. 

Teletexre meg pasz szerintem nem lehet nagyon korrigálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

CISCO ISB6030MT a cucc

Egyébként onnan gondoltam mert 1x felhívtam  őket és azt mondtá ne nyissam fel mert úgysem találok benne semmi vinyót. Kicsit átverték a búrámat na de mindegy. Most fogok váltani HD csomagra akkor jönnek és cserélik más és nagyobb tárhelyre?

Még mindig izgat az a dolog, hogy a teletex felirata ennél a szolgáltatónál is előbb jelenik meg 3-4 mp mint a beszéd, mert akkor ez a szolgáltatás nem használható, úgy mint a digitv-nél. Vagy lehet ezt a csúszást korigálni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor van asztali felvevőm meg nincs. Érdekes hozzá állás.

:smileysad:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van USB csatlakozás, de le van tiltva ilyen célú használatra. Tehát nincs lehetőség lementeni a tartalmakat!

Beni2360

Ha nincs merevlemezes boxod felvétel opcióval akkor felvenni sem tudsz.
Telekomnál nincs ilyen,hogy a központi szerverre rögzítődjön a műsor,szóval az ügyfélszolgálat nagyon benézett valamit.
Invitel IPTV szolgáltatásánál van az,hogy egy központi szerveren tárolódik a felvett műsor és onnan nézhető vissza és náluk lehet X összegért bővíteni a helyet!

Egyébként milyen boxod van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A boxon van usb vagy valami? Lementéshez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akor miértnem tudtam megnézni a felvett filmeket?

Mert a fel vett filmek megnézéséhez is kell aktív kapcsolat, hitelesítés és jogosultságok miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most