Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2302 válasz erre a kérdésre

Tegnap sikerült beszélnem a Call Center Video segítségével a cég munkatársával, aki meglepően kedves, udvarias és segítőkész volt. Nagy piros pont!

Kederítette, hogy nálam működni fog a két HD kütyü, ezért megrendeltem a második setupot és a szerelőre várok.

Kíváncsi leszek arra, hogyan oldaja majd meg azt, hogy a modemben csupán egy üres csati maradt (ezt jeleztem is tegnap), ugyanis egyet lefoglal a számítógép, és kettőt a smart tv. Most az újabb smart tv-nek szintén kettő csati kellene.

Érdekesség: a jelenleg üzemelő smart tv-hez a jeleket a modemből d-link powerline segítségével továbbítom a modemből. Mivel számomra egy nagyon ismeretlen terület volt, ezért elsőre nem mertem megvásárolni csak egy készletet, amiben 2 db. adapter volt. Egy ami a modemből kapja a jelet és betáplálja az elektromos hálózatba, a másik amely a végponton onnan kinyeri. A beüzemelés gyors volt, rácsatlakoztattam a setupboxot és már ment is az iptv hd-val. Következő lépés az volt, hogy ok. akkor veszek egy másik készletet és akkor további két konnektorból nyerhetek jelet. Pl. a smart tv-hez internetjelet. Csak hát jött a meglepi. Az már nem működött együtt az üzemben lévővel, amely a tv jelet továbbítja. Kénytelen voltam felhasználni a másik darabot is, amely egy újabb csatit foglalt le az adapterből. Viszont így párban és új modemcsatlakozással már működött és van internet jel a smart tv-hez. Kénytelen voltam ezt a megoldást választani, mert nem akartam falat törni, kábeleket vagy kábelcsatornákat látni szabadon. A wifi-s módszer nem igazán életképes, főleg a tv-esetén. Kipróbáltam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen de ö nem azt szeretné hogy 3 box de 2 stream ? Így nem csökenne a sávszél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hali! ADSL-en nem fog menni a 3 set top box, csak kettő (egy előfizetéshez, persze). Kivéve, ha mondjuk olyan DSL-re váltasz, ahol már 30mbit a max letöltési sebesség, mert ott megy a 3 box (de az megint egy másik technológia). Ezt nem mondták neked, amikor kértél még egy boxot? Nálam kábelen megy az IPTV, ott lazán elbírja a 3-at. tehát ezt nem találja ki senki, mert ez technológiai sajátosság. Gondolj bele, ha mégis engednék, bekapcsolnál ADSL-en 3 boxot, úgy lecsökkenne a net sebességed, hogy csak na...Amit tudok javasolni, kérdezz rá, vagy nézd meg, hogy a címeden megy-e pl. kábelen az IPTV vagy milyen megoldással lehet gyorsítani a netet, amihez már kérhetnéd a 3. boxocskát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez msot hogy sikerült ? Érdekelne a gondolat menet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A helyzet tiszta és világos. A Telekom sávszélessége a legtöbb helyen nem engedi meg a 2 HD-t. Ezt lecserélni először ott fogják , ahol konkurenciájuk van. Nálunk a XVII. kerületben, családi házas környezetben csak műhold, vagy digitális földi érhető el a Telekomon kívül. Ennek megfelelő a szolgáltatás is, az 1 HD is csak akadozva működik. Ráadásul azt sem értem, hogy 2015-ben a HD fizetős opció, és pl az RTL-t anyagi okokból nem adják.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,

azóta változott a helyzet:

Nem voltak képesek a működő 3. boxot a meghosszabbított szerződésemhez illeszteni, ezért ki is iktatták. Most jelenleg a hűségidőm meghosszabbítva, 2 boxot használok, a harmadikat visszaküldették postán és rohadt mérges vagyok az egész T-re meg az elcseszett üzletpolitikájára és úgy egészében arra az idiótára, aki korlátozza, hogy ADSL-en csak 2 boxot lehessen előfizetni.

Ha lenne alternatívám ,akkor úgy elhúztam volna más szolgáltatóhoz, mint a sicc.

Most még arra leszek kíváncsi, hogy a számlán hogy fogják ezt összerakni, mert pár napja megjött a szerződéshosszabbítási papír postán, abban meg az szerepelt, hogy 3 boxom van. Előtte pár nappal kapcsolták le a harmadikat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

egy bennfentes kérem magyarázzon már el nekem vmit:

IPTV előfizetésem van, ADSL-en, felvevő opcióval. Tavaly nyár végén-ősz elején kigondoltam, hogy tök jó lenne, ha a család TV-zik a felvevős + a 2. settopbox-on, akkor milyen jó lenne, ha ezzel egyidőben én tudnám nézni egy 3. stb-n a rögzített adásokat.

A gondolatot tett követte, kisebb-nagyobb hercehurcával, de sikerül megrendelni a 3. boxot, be is applikálták, és azóta örömbódottá, használtam is mind3at.

Most jön a feketeleves: a hűségidő lejártával szerettem volna meghosszabbítani így ahogy van, mert elégedett vagyok vele, jó nekem így, stb.... DE A TELEKOM "PORTFÓLIÓVÁLTÁS MIATT" nem hajlandó továbbra is adni a 3 boxot, csak 2-t. Merthogy ez így most hogy és miért és nemlehet mert csak 2 stream van DSL-en, meg miazhogymár....

Miért nem lehet? Tisztában vagyok vele, hogy 2 bejövő stream-et tud csak a DSL, nekem nem is azért kellene a 3. hogy élőben TVzzek rajta, hanem a rögzítettet tudjam nézni.

Most ott vagyok, hogy lejárt a hűség, vígan fizetem a megemelkedett havidíjat, de a 3. stb-ot továbbra sem tudják "beregisztrálni" a meghosszabbítandó hűségnyilatkozatú előfizetésemhez. Ez így normális?

Tamás

Szerintem normális. Valószínűleg a hosszabbításnál migráltak - a megnövekedett számlád is erre utal. Azt nem tudom, hogy minden lábadat vagy csak ezt az egyet. A számládon nem láttál furcsaságokat később? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Sziasztok mikor lesz elérhető IPTVn egy karbantartás menü ahol csak az érintett ügyfeleknek jelenne meg hogy náluk holnap akadhat a tv stb. Stb. ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ennek nem szabadna működnie, gondolom hamarosan ki fogják kapcsolni a lehetőséget. 

Hivatalosan IPTV-vel a felvétel opció megvásárlásával tudsz felvenni műsorokat. Ennek számos előnye van ahhoz lépest amit most csinálsz . Többek között egyszerre kettőt is felvehetsz, ill. nem kell úgyhagyni a boxot... 

Addig is a másik lehetőség, hogy kikapcsoltatod az ügyfélszolgálaton a CRM megkereshetőséget, és akkor nem jön több üzenet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyen hasonló hülyeségeken lehet szépen előfizetőket bukni. szép...

Tv menüjében nézted esetleg, hogy nincs e valami gomb, hogy ki kapcsold ezt vagy esetleg távirányítón kék gombot meg nyomva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem véletlen vagy "Megatudós"..., pontosan így van, ahogy írtad!  :-)

Viszont a feketeségben nincs reklám!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Böbe!

Külön HDD felvevőm van, és ha olyan adást akarok felvenni, ami a set top boxon keresztül látható, akkor a stand by üzemmód nem jó megoldás! Az igaz, hogy nem lesz a felvételen reklám, de adás sem...(kipróbáltam.)  

Az ügyfélszolgálaton (igaz telefonon intézve) azt mondták, nem lehet megoldani a reklám mentesítést...!

Azt hiszem írásban keresem meg a szolgáltatót, és ha másképpen nem megoldható, akkor szolgáltatót váltok!

Azért köszönöm a kedves válaszodat!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem is kerül rá hogy ha van fel vétel opció rendelve és iptv-boksz veszi fel, de nála gondolom egy másik eszköz rögzíti a felvételt tehát azt veszi fel amit éppen lát a tv-n, ha stand by teszi nagy feketeséget veszi csak fel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Amikor kikapcsolod a TV-t, akkor a set top boxot is kapcsold ki a távirányítójával (stand by üzemmód - pirosan világít) így nem fog rákerülni a reklámfelirat a felvételre. Emellett a másik lehetőség, hogy az ügyfélszolgálaton jelzed, nem szeretnél több reklámot.

Üdv: Böbe

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem.

Stream csere 2SD+1HD átcserélni 2HD+1SD pár perc és még a boxot se kell újraindítani.

Ehhez azonban előtte kell az új rendszerbe való migrálás is, ha jól gondolom.

Igen jól gondolod, régi rendszerben ha kézzel át raknak hogy 2 hd streamed legyen valamiért vissza ál és csak 1 lesz pasz jó kérdés mért ezért kell hogy át kerülj új rendszerbe ott nincs ilyen gond. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem.

Stream csere 2SD+1HD átcserélni 2HD+1SD pár perc és még a boxot se kell újraindítani.

Ehhez azonban előtte kell az új rendszerbe való migrálás is, ha jól gondolom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A 10 óra az remek, ha a vevőegység beüzemeléséstől számoltad. Ez azt jelenti, hogy ennyi idő alatt tesznek át a "másik rendszerbe"?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem 10 óra sem kellett hogy megjelenjen a 2 HD stream :smileyhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az úgy nem fog működni. IPTV-nél és SAT tv-nél a saját tv-d csak megjelenítő eszköz mint egy monitor. A box távirányítójával szinte minden tv-t lehet kezelni ( legalábbis az alapfunkciókat). Nekem is Samsung Smart tv-m van és a ki be kapcsolást és a hangerőt rá lehet hangolni a box távirányítójára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Hivd fel a 1412 és kérd,hogy kapcsolják ki az ajánló rendszert. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megjelenik a tv-n egy reklám felirat, ami addig ott marad a képernyőn, amíg le nem okézom!

Az a baj, ha fel akarok venni egy filmet, mert nem vagyok otthon, akkor nincs lehetőségem kikapcsolni, viszont így a film helyett a reklám feliratott veszem fel ! Ez nagyon nem jó így!!!!!!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolom nekünk földi halandó Telekomos előfizetőknek semmiféle rálátásunk nem lehet, hogy az új rendszerbe áttelepítés területi alapon, előfizetői törzsgárdaság, név szerinti ABC sorrend, vagy a szemünk színe szerint történik?

Ahogyan azt sem tudjuk, hogy a Cisco 3925 HGW fw frissítése milyen szisztéma szerint jut majd el a készülékünkre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak győzze kivárni amig átteszik az új rendszerbe! Valószínű a hűségideje hamarabb le fog járni, minthogy ez megtörténjen, és akkor oda megy ahol meg is kapja azt amit fizet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most