Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 2
17 perce, nevada írta:

Nagyon durva változások lesznek. Kinek kell ez a sok semmitérő új csatorna: Fix.tv, Fit HD, Hatoscsatorna, Bónum,  SportM, Humor+ , Chili, Fem3, Izaura, Zenebutik, Kiwi? És miért nem HD-ban érkezik a SpílerTv?

Követeljük a NatGeo HD és a NatGeo Wild HD megtartását!

Csatlakozom!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv !

Most találtam ide  , lehet , nem jó helyen kérdezek ,akkor elnézést .

Lecserélték a régi beltérit ADB5800s készülékre , de nem tudom beállítani a16:9 teljes képet . Mindíg marad mindkét oldalon kb8-8cm fekete fügőleges sáv.

A HDMI csatlakozót sem tudom szóra bírni , a TV mással működik ( tablet ) . A TV a MindigTV-vel teljes képet ad (JVC LED TV).

Tudtok valamit tanácsolni , vagy hívjam a Telekomot ?

Üdv karcsi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Egyidoben vagy scart vagy csak hdmi kabellel legyen osszekotve.

Taviranyiton vagy a stb-n a disp gomb nyomkodasakor tudsz valtani az analog vagy digitalis kimenet kozott. Az stb kijelzon megjelennek kiirasok az sd1, sd2, sd3 analog kimenetet engedelyezi. A 576, 720, 1080 a digitalis kimenetet.

Analog scart eseten a menu-》beallitasok (1234) -》A megjelenito beallitasai reszben tudod a tv keparanyt es a megjelenitesi modot allitani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
A
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Amennyiben scart kábelt használsz, akkor sajnos előfordulhat rossz érintkezés. Érdemes lenne mindkét aljzatban megmozgatni a scart dugót.

HDMI kábelnél kisebb a valószínűsége a rossz érintkezésnek, bekapcsolt állapotban nem célszerű próbálgatni, főként kihúzni-visszadugni. Itt egy másik kábellel lenne jó kipróbálni.

Ui: a leírásában nem láttam semmilyen hangbeállítási lehetőséget, ennek alapján nem valószínű egy rosszul sikerült felhasználói beállítás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem biztos hogy a scart kábel a hibás. Én egy másik fajta tv-adás STB-jével jártam hasonlóképpen. Több kábelt is kipróbáltam, mindegyiknél volt hogy elment a hang részben vagy teljesen. Addig mozgattam amíg jó lett, utána ragasztószalaggal rögzítettem. Azóta jó. Szerintem az STB scart aljzata kontakthibás lehet, de nem érdemes javíttatni.

Nem HDMI csatlakozós a tévéd? Az USB lejátszás a tévén lévő csatlakozón megy, vagy az STB USB portján?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

hát énis cseréltem már scartot, a tv usbröl ment a zene az STB-n csak HDMI van de szerintem az sem jo mertki akartam cserélni, és a kép az jo volt hang is minden csak amikor az STB menüjébe léptem hogy épp csatornát váltsak,  akkora nagy betükkel adta ki hogy semmit nem lehetett kiolvasni mert nem fért el a képernyőn.. na az mitöl van? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem IPTV van (annak is van STB-je), ahol bizonyos hibákat ki lehet javítani az eszköz teljes újraindításával. Ez azt jelenti hogy áramtalanítani kell legalább a főkapcsolójával, de legjobb kihúzni az elektromos hálózatból. Legalább öt percig, de egyes vélemények szerint akár 20-30 percig is (amikor éppen nélkülözhető). Ezalatt kell leválasztani a scart kábelt az eszközről és a tévéről is, és ugyanekkor összekapcsolni ezeket a HDMI kábellel. A kétféle kábel egyszerre semmiképpen ne legyen bent.

Előfordulhat hogy a szoftverben beragadnak a scartos felbontás beállítások. Amennyiben nem segít, akkor be kell jelenteni a Telekomnak, lehet hogy eszközt kell cserélni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a választ ,eddig eljutottam én is . Jelenleg a 4:3 képpel sikerült teljes képet beállítani , de alul (meg godolom felül is ) levág a képből . Nem látszik a feliratozás egy része . A 16:9 nem jött még össze . A HDMI cstlakozást  sem sikerült még behozni  .

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, donkarlos írta:

Köszönöm a választ ,eddig eljutottam én is . Jelenleg a 4:3 képpel sikerült teljes képet beállítani , de alul (meg godolom felül is ) levág a képből . Nem látszik a feliratozás egy része . A 16:9 nem jött még össze . A HDMI cstlakozást  sem sikerült még behozni  .

 

 

 

A tv-ben is be  van állítva a 16:9?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello @Lacikaaa, ha nem te rendelted (Mt azonosítóddal és a jelszavaddal meg tudod nézni a Té honlapján vagy a Telekom appban), akkor kb. az első frissítésig vagy amíg nem reklamálsz miatta a Ténél. mindenesetre azt javaslom, hogy ne késlekedj, vegyél elő pattogatott kukoricát és üccsit, amíg van mihez :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...