Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Lacikaaa@ Minden ilyen előtét-kütyün, legyen az set-tp box, média player, vagy bárakármi, kell legyen olyan menü-beállítás, hogy milyen felbontású (képarány, képformátum) képjelet adjon ki a megjelenítőnek. Az is tuti, hogy ez Nálad -egy, vagy több paraméterében- nincs összhangban a megjelenítőddel. Tekintettel arra, hogy nem ismerem, sem a beltéri egységedet, sem a tv-det, sem az előfizetésedet (HD, vagy nem), sem azt a körülményt, hogy a HD előfizetés meglétét, beltéri egység firmware szinten a Telekom befolyásolja e, vagy sem, nehéz ennél többet így látatlanban mondani. Saccra, amiket eddig leírtál az 1080i volna a megfelelő kimeneti felbontás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zygy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

super családi HD sat tv , sagem box a fekete vékony, a tv pedig egy 

Philips Cineos LCD TV, 37“, Full HD, DVB-T, 16:9, 94 cm, 37PFL963

 

a kép gyönyörü csak a boxxal van valami.. csak tudnám hogy mi.. :( 1080i re van állitva én már hibára saccolok.. nem tudom h beszólnék központba mit tudnának kutyulni vele.. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 11/30/2014 at 9:59, gojko írta:

Sziasztok!

SAT TV előfizetésem van, amihez Huawei EC2218SS készüléket kaptam.  A készülék belső HDD-re szépen felveszi és le is játsza a felvett műsort. Viszont hiába látom a számítógépemen hálózaton keresztül a felvett műsort (.tts fájl), a Windows Media Player nem hajlandó lejátszani.

Milyen lejátszó programmal tudnám megnézni ezeket a fájlokat?

Megpróbálhatod vlc playerrel is, de szerintem biztos titkosított a file, úgy nem lehet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 órája, zygy írta:

Akkor elvben minden gömbölyű. Ha a tv távirányon infót nyomsz, mit mond a tv, milyen felbontás érkezik a HDMI bemenetén?

hát annyit ir hogy 576p formátum széles képernyő digitális sztereó meg mittudom én mi.. de mondom a képpel a tv nincs baj, itt a boxxal lesz valami. mert akkor a tvn is széthuzná nem? nem csak a menüt meg a csatorna lista meg midnen amit a box távirányitón nyomnék.. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, Lacikaaa írta:

hát annyit ir hogy 576p formátum 

Na itt van a bibi!!! A beltéri kimenetét vagy TE nem kapcsoltad át 1080i-re, ez esetben user-error, vagy az az átok doboz nem hajlandó ezt végrehajtani, ez esetben dobozhiba. A scartot húzzad ki a beltériből! Hátha az zavarja össze. Ha ez nem oldja meg, akkor próbáljad meg először 720P-re tenni a beltérit, nézzed meg a tv-én, hogy sikerült-e, ha sikerült, akkor a beltérit állítsad 1080i-re!

A SCART standart beállítása az SD 576P. Valahol, valamiért a beltéri még ragaszkodik ehhez. Ja... még egy kérdés.. a TV HDMI, vagy SCART bemeneten áll?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

figyelj csak ugy tudom nézni ha a scartot dugom vissza, az igy volt, HDMI kimenet aktiválása : OK , 1080i-t ir vagy valami pan and scan , de álitottam már mindent és ez az állandó ki be dugdosás már az agyamra megy :D akkor állitottam a beltérin még az RGB-t ycbr re is aakkor sem volt jo..  csak ugye csak ugy tudom álitgatni ha visszadugom scartba.. amki van huzva belőle nincs zavar.. *****om sem tudjaa mostmár télleg.. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ha nincs a box bekapcs nem is semmit :D ha bekapcsolom és menüt nyomok a boxra akkor is 576-ot ir ha megy a pl az m4sport akkor is.. egyéb 5let? ne mtudom ha felhivnám a központot mit mondanának..  ott tudnak valami ujrainditást csinálni? mondjuk már kikapcsoltam áramtalanitottam midnent csináltam.. mégsem jo :(

de am mi ezaz 576 ?? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
1 órája, Lacikaaa írta:

de am mi ezaz 576 ?? 

A megjelenített képernyősorok számát fejezi ki. Az 576 sor = DVD minőség. Szokták még SD-nek is mondani, ami small definiton rövidítése és kis felbontásra utal. A HD rövidítés ennek a párja, ami a high definition rövidítése. Ennek a szabványos sorfelbontása 720, vagy 1080 sor. 

Magyarul jelenleg a HD-és kütyűiddel jelenleg NEM HD-ét, hanem SD felbontást nézel, aminek részletgazdagsága jóval kisebb, azaz a kép minősége relatíve rosssz!

A szám utáni "p", vagy "i" arra utal, hogy teli soros egy képkocka, vagy váltott soros (egy képkocka fél felbontású, de rögtön érkezik a kép hiányzó fele és alig veszed észre a vibrálást).

A Te boxod gyanúsan beragadt 576ba! Hívjad fel a T.-ét és mond meg, hogy a beltéri kimenete 1080non áll, a tvéd meg 576-ot lát!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 perce, anonymus írta:

Szerintem hosszabbítható viszont speciális kedvezményeket nem vehetsz igénybe. 

Köszi,  az anyósnál van, ott nincs speciális csomagom.  De T-től hívták a feleségem hogy lejárt a hűség az ő nevén az anyós  tvje van., de az a cím ami lejárt az én nevemen van.  Igy most nekem kell dönteni a Speciális T/flip T/ **** között. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

"2017.10.01.-től

Megszüntetjük az alábbi TV minicsomagokat a vonatkozó, előfizetői szerződések felmondásával:

IPTV:  Globe, Delta, Speak!, Movie, Kids, KidsPlus, Filmbox;

SAT TV:  SAT Globe, SAT Delta, SAT Speak!, SAT Kids, SAT KidsPlus;

Digitális Kábel TV:  Globe, Delta, Speak!, Movie, Kids, Filmbox

Csatorna elnevezésváltozása 2017. október 3-tól: az AXN White csatorna elnevezése Sony Max, az AXN Black csatorna elnevezése Sony Movie Channel elnevezésre változik, a csatornák jellege nem módosul.

2017. október 3-tól az Alap csomagban a VIVA csatorna helyén a Comedy Central Family csatorna kerül elosztásra, valamint a Szuper Családi HD csomagban a Comedy Central Extra csatorna helyén az MTV Hits csatorna kerül elosztásra."

Forrás aktuális számla.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4
Ekkor: 2017. 08. 09. at 9:25, nevada írta:

A Sundance TV - műholdról vehető - műsorában nem jön magyar nyelvű felirat, hiába kattintok rá. Nálam lehet a hiba?

Hello @nevada, gyanúsan nem. este megnézem, nálam mi a helyzet (egy műsornál tapasztaltad, vagy többszöri próbából egyiknél sem jön?)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszönöm a visszajelzésedet. Este már nem tudtam reagálni, mert karbantartották a fórumot. Az elmúlt két hétben próbálkoztam magyar nyelvű feliratot varázsolni a Sundance csatornára, ám egyetlen esetben sem sikerült. Arra gondoltam, hogy angol nyelvű lett esetleg a csatorna, mint az Euronews, csak én nem értesültem róla. Ám a tegnapi esti próbánál spanyol nyelvű film ment, s ezen sem volt felirat, sem magyar, sem angol. Megnéztem a másik boxunkat is, az sem tett feliratot a Sundance csatornára.  Az ADB-5800 típusú boxok újraindítása sem segített, a gyári beállítás visszaállításával még kivárok. Annyira nem fontos az említett feliratozás, hogy emiatt esetleg elveszítsek egy, a gyári beállításokra később rákerült szoftver frissítést. Mindenesetre sűrűbben odakapcsolok majd erre a csatornára kíváncsiságból, mert valóban lehet, hogy műsorfüggő a dolog, és most a nyári szezonban kevesebb feliratozott filmet adnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...