Kérdés

Használta már valaki olyan helyen az lte hálózatot, ahol eddig nem volt? Milyenek a tapasztalatok, térerő, minőség stb,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

728 válasz erre a kérdésre

Kedves Szilárd!

Két lehetséges problémára tudok gondolni. Az első, hogy lakhelyeden nincs megfelelő LTE lefedettség, ennek tesztelésére érdemes kipróbálni ott is a tiéddel, ahol barátod kártyájával van 4G.

A másik lehetőség, hogy ha Stickes mobilnetről van szó, akkor a régi Stickek is még csak 3G képesek, díjmentesen cserélik 4G-sre a Telekom üzleteiben.

Üdvözlettel:
László

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, még egy tipp, milyen mobilinternet csomagod van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Olyan helyen próbáltuk ki. Az ő kártyájával az ő telefonján van LTE. Csere után egyik telefonon se volt. Pedig a beállításoknál be van jelölve a 4G. A kártyát kicseréltettem 1 hete.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nekem ugy remlik, hogy a meglevo csomagot is upgradelni kell 4G-s re.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne.Van Netpluszxxl csomagom,ami időben nem járt le,de az adaforgalmam meghaladta a comagban meghatározottat,így korlátozva van.Szerettem volna újra kötni,de amíg nem jár le az első fordulója addig nem lehetséges.Ilyenkor mit lehet tenni?

Köszi a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szeretném tudni, hogy a T-Mobile milyen frekvenciákat használ az LTE és a HSPA+ szolgáltatásokhoz. Erre azért lenne szükségem, mert vettem egy LTE modult egy Lenovo notebookba (Sierra EM7355 Gobi 5000), és nem áll össze LTE-vel, csak HSPA-val (a csomagom lehetővé tenné, minthogy külső mobil stick-el tudom is használni a szolgáltatást LTE-vel). Az a gyanúm, hogy ez az eszköz nem alkalmas azokra az LTE és HSPA+ frekvenciákra, amit a magyar T-Mobile használ.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
800/1800 tudtommal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az adatlapja talán ezt mutatja:

GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
WCDMA :2100/1900/800/850/1700 MHz
LTE: 2100/1900/700(B17)/850/700(B13) MHz
EV-DO Rev A: 800/1900 MHz
CDMA 1xRTT :800/1900 MHz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Van már lte 2600-on is a Telekomnál. A frekvencia pájázaton övék lett a 2620-2650 mhz tartomány.
2100-en van még HSDPA/3G

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Hát ez így nem jó Magyarországi Telekom hálózathoz. Az 1800-at nen is használja LTE-hez pl.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Már írtam hogy 2100-at. Vodánál van 900-on is, ezért 99% a lefedettsége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek szerint a HSDPA és a HSPA+ ugyanazon a frekin üzemel? Ez a ketyere elméletileg támogatná a HSPA+ -t és a 2100MHz-et is. Vajon akkor mi a max. sebesség, ami ebből a szerkenytűből kijöhetne? Az egyik oldalon azt olvastam, hogy a HSDPA max. sebessége 99.3 Mbps (http://bit.ly/1IGqa3f), de máshol a HSDPA-ra csak 10-14 Mbps-ot írnak. Az a gondom, hogy vajon valamit még kellene faragnom a gépen (drájver vagy valami, bár már mindent megpróbáltam), vagy az általam mért 13-14 Mbps a max. amit ebből az eszközből kihozhatok. Sajnos valószínűleg a másik fajta modult kellett volna megvennem (EM7345), az talán normálisan támogatta volna az LTE-t is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ami ilyen sebességet bír az már a DualCell-HSDPA vagy már TripleCell. A te eszközöd nem képes ilyesmire. Az kb olyan 7 megabitet tudhat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Habár az általad beírt adatok szerint nem is tudja a hsdpa-t sem akkor hogy működik hsdpa-n?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezeket tudja:

• Mobile Band
    LTE AWS/700/850/1900 / W-CDMA AWS/850/900/1900/2100 / CDMA 800/1700/1900
  • Cellular Protocol
    EDGE, GPRS, GSM, Gobi, HSPA+, LTE, WCDMA

A helyzet egy kicsit zavaros, mert a kütyü saját szoftvere azt írja ki, hogy HSDPA-val áll össze, a Windows pedig azt írja ki a jobb alsó sarokban a kapcsolatoknál a mobil kapcsolatra ráállva, hogy HSPA+ : http://bit.ly/1Mpzvuf.

Egy másik helyen ezt írják erről a modulról:

LTE/EVDO/HSPA+ 42Mbps

Ez az utóbbi azért is érdekes számomra, mert nekem egy 30/10Mbps-os csomagom van a T-Mobile-nál, aminél a szolgáltató elvileg még nem is engedélyezi az LTE-t, csak a HSPA+ -t (ha jól tudom). Namármost, ha ez a modul tudja a 42Mbps-os HSPA+ -t, akkor elvileg ki kellene tudnom hajtani a 30/10Mbps-ot is. De nem tudom. Viszont egy külső Huawei stick-kel szépen megy az a sebesség.

A speedtest.net-tel a modul-lal sikerült egy 20/4Mbps-os mérést csinálnom: http://bit.ly/1KqKANa

Akkor ez most vajon milyen üzemmód lehet, és van-e esély nagyobb sebesség elérése??

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sima H+ lehet. Az tudja a 21 megabitet. A 42-t már DC-H-ban bírhatja. Próbáld ki egy ******* hipernetes kártyával.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Tudom, hogy a T célja év végére a közel 1900 lefedett település, de én közeli időpontra lennék kíváncsi.
Sátoraljaújhely, Széphalom, Mikóháza Alsó/felsőregmec, Ezeken a területeken kb mikorra várható a 4G?

Kösziiiiii :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Hogy a közeljövőben várható-e az említett területeken ilyen irányú fejlesztés azt csak az ügyfélszolgálattól tudhatod meg.

Vedd fel velük a kapcsolatot a:

www.telekom.hu/irjonnekunk

e-mail címen! Írd meg kérdésedet pontos cím, és MT azonosító kíséretében, és az ügyfélszolgálaton utánanéznek, hogy számíthatsz-e rövidesen a 4G megjelenésére vagy sem. 

PS.: Most nézem figyelmesebben, hogy több területet is felsoroltál, akkor természtesen ezeket is említsd meg a leveledben!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha van jól működő, de már nem használt Telekom-os Huawei E392u-12 stick-ed szvíesen át/meg venném. (Kb. 2011 körül adták ezt 4G díjcsomagokhoz) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha van jól működő, de már nem használt Telekom-os Huawei E392u-12 stick-ed szvíesen át/meg venném. (Kb. 2011 körül adták ezt 4G díjcsomagokhoz) 

Nekem Huawei E1820 HSPA+ stickem van, gondolom az neked nem jó, én 2010-ben kaptam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! MikroTik router-em van. A kompatibilitási listában szereplő stick-et sem fogadta el. Ezt ami most van (E392u-12) ezzel megy. Tartaléknak akarok plusszba egyet. :) Más tipust az előbb említettek miatt nem merek megkockáztatni. Meg hát ugye, nem is LTE képes a Tied.  Köszönöm! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tavaly try and buy keretében kipróbáltam a 4G-t.  Jó tapasztalataim voltak vele, a sávszélesség 55/25 Mbs volt. Kötvetlen gépen egy stickkel, de aztán visszaadtam. Nálad routeren keresztül milyenek a mért értékek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Melóhelyen 10/2 es csomagom van, wifin használom. Tudnä max-ot, de wifi-n valamennyi elveszik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most