btz

Vezetékes telefon

Kérdés

Ma volt itt a telekom modemet cserélni mert elromlott és mondta a szerelő, hogy kössük rá a vezetékes telefont az adsl modemre, mert meg fogják szüntetni az analóg telefonálást. Ehhez adott 2 db 2 méter hosszúságú telefonkábelt és egy sima adsl-phone szűrőt. Aztán még magyarázott ezt azt de egyáltalán nemértem, hogy ezekkel az eszközökkel, hogyan kössem rá az ADSL modemre a vezetékes analóg telefont.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

184 válasz erre a kérdésre

Jelemző tipikus Telekomos hibajegykezelés. Valamelyik nap valamikor elmegy az ISDN vonal, se hívni, se hívást fogadnio nem lehet, előbbinél ttárcsázáskor csak egy tititi hangjelzés hallatszik, utóbbinál hangbemondás, hogy a hivott szám jelenleg nem elérhető, nem tudni, mikor hány óra, hány perckor történt az eset. Hibabejelentés napközben megtörténik. SMS-ben értesítés, hogy elsődleges vizsgálat hibát állapított meg a rendszerükben. Telefonos ügyfélszolgálaton az esti órákban történt érdeklődésre közlik, hogy jelenleg azt látják, hogy helyszíni kiszállás van ütemezve. Időközben az ISDN NT áramtalanítása és visszakapcsolása után ismét van vonal. Mondanom sem kell, hogy a végponton a hiba idején semmilyen áramszünet nem volt. Másnap SMS értesítés, hogy a bejelentés során hibát nem találtak. Hozzáteszem, hogy áramszünet lett volna, akkor van vésztáplálás. Én csak annyit kérdeznék, hogy ha minden logolva van, a porton, akkor miért nem látszik a hiba?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnáljuk :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*anonymus írta:

Sajnáljuk :(*Ez nem volt bent az értesítésben. Ha szó szerint veszem, akkor a Telekom szerint nem is volt hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom tudod e de van n darab sablon sms amit ki küldhet a szerelő akkor is ha nincs olyan ami fedi a valóságot ki kell vmi sms-t tolnia.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*anonymus írta:

Nem tudom tudod e de van n darab sablon sms amit ki küldhet a szerelő akkor is nincs olyan ami fedi a valóságot ki kell vmi sms-t tolnia.*Ha leírnám ide, mit mondott a szerelő ismerősöm, aki másnap a hiba kapcsán felhívott.... Ez a cég még mindig meg tud lepni, pedig hosszú évek óta ismerem kívülről és belülről...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet semmit észrevenni szinte, persze dsl esetén valamennyit levesz beszélgetés közben csak de pitiáner mennyiség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

FIGYELEM! A 06 78 *** *** -es telefonszámom már 4 napja nem működik! Új elemet helyeztem a készülékbe, de nem tölti fel

az akkumulátort. Nem tartós és nem újratölthető az elem, itt a községben ilyenhez nem juthatok. Kérek ellenőrzést vagy -ha kell-

javítást. Gyenge a hallásom, ezért a 1412 telekom számot hiába hívom, nem hallom a gépi beszédet. Segítséget kérek és

várok. Köszönettel: . ***** ********, **** *****. Ady Endre u.51.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
e-mail cím megadása a címben

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia.

Amennyiben a telefonos ügyintézés nem megoldható számodra, lehetőséged van más úton is megoldást találni a problémáidra.

A legegyszerűbb ha ezen az oldalon a felbukkanó chatablakban egy munkatárssal beszélsz, ő tud már tanácsod adni a problémádra, de ha ez sem megoldás, akkor emailben kommunikálj a Telekommal.

Telefonszámot, emailcímet, ügyfél azonosítót vagy bármit nyíltan kiírni a fórumra nem tanácsos, mivel itt közösségi diszkurzus folyik, semmi hivatalos ügy.

Email elérhetőség: http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/elerhetoseg/e-mail

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vezetékes telefon készüléket szeretnék vásárolni, a meglévő kapcsolatpontjaim beváltásával. Ehhez az online-felületen megrendeltem egy készüléket, de a megrendelés adatainál nem volt lehetőség a kapcsolatpontok beváltására.  A megrendeléskor választanom kellett telekom üzletet, és mivel csak az egri üzlet jelent meg, azt kellett választanom. Én Atkáron lakom, és Gyöngyösön van telekom üzlet, de ott nem váltható be a kapcsolatpont, és telefonkészüléket is csak egy db-ból lehetett választani. A megrendelt készüléket futár sem szállíthatja ki, csak Egerben, a Telekom üzletben vehetném át.  Őket szerettem volna felhívni, hogy személyesen győződjek meg arról, hogy a meglévő kapcsolat pontjaimat be tudom-e váltani a vásárlás során.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

A megrendelés előtt bejelentkeztél az online felületre? Mert a kapcsolatpont beváltását csak ekkor ajánlja fel a pont beváltási lehetőséget. Nekem legalább is így dobja fel ha belépek mobil előfizetésemmel, ha otthoni előfizetésemmel lépek be akkor nem kínálja fel a pontbeváltás lehetőségét.

telo_www.kepfeltoltes.hu_.png

Futár azért nem tudja kiszállítani, mert valószínűleg nincs a központi raktárban,csak üzletben, ezért a választott készüléknél nem is kínálja fel a házhoz szállítási lehetőségét csak a személyes átvételt.

Szép napot. :)

Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ISDN-ről analógra történő migrációnál mennyi kiesés van? Pár perc,  óra, nap, hét? Amikor kint volt a szerelő, már működött az analóg vonal,  hívószámkijelzés is, egy nap múlva pedig már nem lehetett kifelé hívásokat indítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szép napot!

A régi vezetékes telefonomon remekül működött az sms ki- be forgalom. Mivel a régi készülékem a fürdőkád áldozata lett, bekapcsolni sem tudom, nem tudom róla lelesni az sms szolgáltatáshoz szükséges "titkos" menűpontokat.

Az alábbiakban kérem okos fórumozó társaimat, ha valaki tudja mi a válasz az alábbi kérdésekrek, ne tartsa magában, adja közre az infót!

Üzenetközpontok: SMS központ száma:

Az új készülékem a Gigaset C 300 névre lett keresztelve a teremtésekor.

Előre is köszönöm a választ!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@B.KATA

pontosan mire gondolsz, amikor azt írod, hogy a "régi vezetékes telefonomon remekül működött az sms ki- be forgalom"? mert ha az emlékeim nem csalnak, a vezetékes sms úgy 4 megszűnt...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: foxylady

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello Hölgyek, Kata (jó az avatarod :)), egyetértek foxylady-vel, a fenti teló elvileg tudja az üzenetkezelést, de a Ténél (talán 2011 óta?) vezetékes telón nem, csak mobilon elérhető a szolgáltatás. szóval sms központ szám (+3639888000) csak mobilra van, azzal nem fog menni...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helló!

Igen, évekkel ezelőtt működött az sms-ezés és úgy hozta a sors, hogy most szükség lett volna rá. Eddig nem izgatott, hogy nem sikerül. 

Köszönöm a választ, a régi, jó dolgok szünnek meg. Sebaj, megoldom másként a dolgot.

Még egyszer nagyon köszönöm a gyors választ!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: B.KATA

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ki, mikor és hogyan dönti el, hogy a jól működő analog telefon szolgáltatást átállitja használhatatlan digitális szolgáltatásra?

Miért teheti meg a Szolgáltató a szerződés módosítása nélkül?

Miért nem képes a használhatatlan digitális vonalat vissza állitani a TELEKOM, igérete ellenére sem belátható időn belül (pár nap)?

Miért nem reagál a telefonon történt, az emailben beküldött hibabejelentésekre napokig (esetleg hetekig) érdemben a TELEKOM?

Komoly vagy gagyi szolgáltató az ilyen?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak azt tudom javasolni, hogy folyamatosan írj nekik, hívd őket, vagy személyesen vedd fel velük a kapcsolatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megtörtént.

Egy hét után visszaállították az analóg szolgáltatást. Most a magyarázkodó levelüket várom, mert eddig még elnézést sem kértek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2015. október 16-án lejárt a 2éves hűségidő és személyesen mentem be az egyik t-pontba, ahol a Hoppá előfizetésemet további 2 évvel meghosszabbítottam. Otthon vettem észre, hogy az eddig a készülékemen a hívó fél száma nem jelenik meg. Utánanéztem és kiderült, hogy az új díjcsomagból ezt a szolgáltatást kivették (erről az ügyfélszolgálatos elfelejtett tájékoztatni). A szolgáltatást 2015. október 17-én online megrendeltem (203,- Ft/hó)  , amit visszaigazoltak 2015. október 19-én., azzal, hogy 72 órán belül élni fog a szolgáltatás. Nos most december 1-én még mindig nem működik. Többször telefonáltam és az ügyfélszolgálaton személyesen is voltam (3 szor is talán) A válasz minden esetben az volt, hogy az informatikusok dolgoznak az ügyön, de meddig kérem!!

Már nem tudom, hogy hova forduljak, az illetékesek az ügyfél azonosító alapján vissza tudják követni korelőzményeket (hangfelvételek, stb.)

Engem nem érdekelnek a magyarázatok, megoldást kérek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, otthoni vezetékes telefon (tone üzemmód) esetén a hívószám kijelzést hogyan tudom beállítani? (a készülék maga DECT). Kérni kell a Telekom-ot vagy a készülék menüjében kellene tudnom beállítani?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, látni szeretnéd, hogy ki hív, vagy küldeni a számod?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, akkor ezt a Tétől kérheted (díjmentesen) akár a honlapjukon, az önkiszolgáló felületükön (megnéztem, nálam "hívószám kijelzés engedélyezése, hívásonkénti tiltás" jelenik meg, ezt keresd). a beállítás után a 131 vagy *31* kódokat a hívott szám elé billentyűzve alkalmanként tilthatod a számküldést, a beállításig pedig a 130 vagy #31* kódokkal engedélyezheted azt. típustól függően a teló menüjében is megoldható az engedélyezés vagy a tiltás, akár állandóra. ha elakadsz ezzel, és megadod a pontos típust, szívesen levadászom a használatit, abból meg azt, hogyan... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello dobti, megnéztem, ezen a telón nem lehet ki-, bekapcsolni a hívószámküldést, így a korábban írt lehetőségeid vannak: központi beállítás vagy hívás előtti kódok...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most