Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1530 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

@TheDoctor

Tedd fel a teljes képet. Ami érdekelne, az a Signal Level és a csillapítás.

Amúgy ha van lehetőség bondingra (dupla érpár), akkor biztosan menne. Akár csak neki:

313413_bond.thumb.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm! Sikerült lekérdezni az adatokat. Azt hiszem marad a jelenlegi csomag. :(

A feltöltés sebessége (ami esetemben a legfontosabb lenne) el is döntötte a kérdést:

Jelenlegi sebesség:  6015 kbps
Amit bírna: 
7439 kbps

Letöltésénél sem lenne meg az 50... bár az annyira nem is lenne gond:

Jelenlegi sebesség: 
33024 kbps
Amit bírna: 
40006 kbps

Úgyhogy nagy bánatomra ez a dolog akkor elmarad.... pedig már kezdtem beleélni magam a 15 megabites uploadba :(

Egyszer, csak egyetlen egyszer okozna pozitív meglepetést a Telekom. Ilyenre (pozitív meglepetésre) eddig még nem volt példa tőlük/náluk. :(:(:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem, ennél a tipusnál némi "trükközésre" van szükség.

Ezt a linket kell bemásolni a böngésző címsorába: http://speedport.ip/html/engineer/ro_dsl.htm vagy a speedport.ip helyett a HGW IP címével. Ez az úgynevezett engeneer html.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

On 2016. 05. 02., btz said:

Egy kicsit visszaolvasva láthatod hogy nekem is ez az 50/15-ös sebességem volt dsl-en, (de sajnos műszaki okok miatt kénytelen voltam visszaváltani 30/5-re) Az 50 mellé 15 megabitet kaptam feltöltésre, ami felment néha 16-ra is, nem a meghirdetett 5-öt. Optikások amúgy 25-öt kapnak, 30 letöltéshez pedig 20 feltöltést.

A HGW mérései alapján te is meg tudod nézni, hogy mekkora a maximális elérhető sebesség a vonaladon. A link alatti hozzászólásban található kép alapján láthatod, hogy nálam ~ 75megbit letöltés és 29 megabit feltöltés is jöhetett volna, ha neked is hasonlóak az értékeid, akkor nem lesz gondod valószínűleg az 50 megabites csomag esetén.

Szia!

Köszi az infókat. 

Hogyan tudom bemérni a vonalamat? Nekem Speedport W 724V eszközöm van és ebben csak az aktuális csomag le és feltöltési sebességét tudom csekkolni, de azt nem, hogy a vonal mit bír. Vagy csak én vagyok szimplán vak? :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TheDoctor

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, TheDoctor írta:

Én is remélem! Mikor tavaly júliusban bekötötték azt mondták, hogy igazából menne az XL is, ha úgy van... remélem ez igaz, mert hát most úgy tűnik, hogy ÚGY VAN! :D 

Neked is szép napot! :)

Egy kicsit visszaolvasva láthatod hogy nekem is ez az 50/15-ös sebességem volt dsl-en, (de sajnos műszaki okok miatt kénytelen voltam visszaváltani 30/5-re) Az 50 mellé 15 megabitet kaptam feltöltésre, ami felment néha 16-ra is, nem a meghirdetett 5-öt. Optikások amúgy 25-öt kapnak, 30 letöltéshez pedig 20 feltöltést.

A HGW mérései alapján te is meg tudod nézni, hogy mekkora a maximális elérhető sebesség a vonaladon. A link alatti hozzászólásban található kép alapján láthatod, hogy nálam ~ 75megbit letöltés és 29 megabit feltöltés is jöhetett volna, ha neked is hasonlóak az értékeid, akkor nem lesz gondod valószínűleg az 50 megabites csomag esetén.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 minutes ago, Roli82 said:

Igazán nincs mit. Remélem műszaki akadálya nem lesz a váltásnak. :)

Szép napot. :)

Én is remélem! Mikor tavaly júliusban bekötötték azt mondták, hogy igazából menne az XL is, ha úgy van... remélem ez igaz, mert hát most úgy tűnik, hogy ÚGY VAN! :D 

Neked is szép napot! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazán nincs mit. Remélem műszaki akadálya nem lesz a váltásnak. :)

Szép napot. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 minutes ago, Roli82 said:

Igen 100% hogy annyi. :) Tavaly szeptemberben csendben tették elérhetővé ezt a csomagot VDSL-en. :D

Hát tényleg csendben tették! Ez szuper!!! Elmondani sem tudom, mennyire hálás vagyok ezért a remek hírért! Akkor váltani fogok! Köszi szépen még egyszer! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen 100% hogy annyi. :) Tavaly szeptemberben csendben tették elérhetővé ezt a csomagot VDSL-en. :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 minutes ago, Roli82 said:

A weboldalon technológiától független egységes sebességeket látsz, valójában 50-es csomaghoz 15 Mbit/s VDSL-en a feltöltés! :)

Ez 100%?

Igazából ez csak azért poén, mert ha ezt tudom már réges régen átváltottam volna. :) De a weboldal adataiból indultam ki :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A weboldalon technológiától független egységes sebességeket látsz, valójában 50-es csomaghoz 15 Mbit/s VDSL-en a feltöltés! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 minutes ago, Roli82 said:

Szia!

Sajnos nem lehet egyéni feltöltési sebességet kérni. Ha gyorsabb feltöltés kell akkor válts az 50Mbit/s csomagra ott 15 Mbit/s a feltöltés. :)

Köszönöm a gyors választ. Megerősítetted, amire számítottam.

Ez az 50/15 maga lenne az álom, csak egy gondom van... Mégpedig ez (a képen kiemelve látható a problémám.)

telekom feltoltesi sebessegek.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, TheDoctor írta:

Nem lehet egyéni feltöltési sebességet kérni a szolgáltatótól?

Szia!

Sajnos nem lehet egyéni feltöltési sebességet kérni. Ha gyorsabb feltöltés kell akkor válts az 50Mbit/s csomagra ott 15 Mbit/s a feltöltés. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Volna egy kérdésem hozzátok! Az utcánkban jelenleg VDSL van (eleinte optikáról volt szó, de az okosok rájöttek, hogy a rézkábel rendelkezésre áll és akkor elég a pa-rasztoknak a VDSL is) így az a reményünk, hogy értelmes és előre mutató fejlesztés (optika) lesz az utcánkban (internet terén igencsak durván el volt hanyagolva) elpárolgott az elkövetkező úgy 100 évre, az tuti... de lehet, hogy többre  :( 

Jelenleg 30/5-ös csomagunk van, a szolgálatatás alapvetően tűrhető... egy gondom van, hogy a feltöltési sebesség valami rettenet alacsony. Nem lehet egyéni feltöltési sebességet kérni a szolgáltatótól? Nincs szükségem drasztikus emelésre, de a jelenlegit minimum jó lenne megduplázni. A letöltésre nekem bőven elég a 30 megabit. A feltöltési sebességi is stream miatt valamint YouTube videók feltöltése miatt kellene. 5 megabit erre édeskevés. 10 már valamivel jobb lenne. Érdemes lenne rákérdeznem az ügyfélszolgálaton erre, vagy hagyjam a francba, mert úgysem lesz belőle semmi?

A gondom, hogy az elérhető legnagyobb csomag a weboldal szerint az utcánkban nem elérhető ... az ugye 120/10-es (de nekem nem kell 120 megabit letöltés egyébként sem).

Az utcánkban van még lehetőség egy másik szolgáltatótól mikrohullámú netet kérni. 40/10-es csomag hűség nélkül havi 20ezer Ft. Hűséggel havi 15ezer.... szóval örülnék, ha a Telekomnál megoldható lenne valahogy egyénileg egy kis upload sebesség emelés. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

köszönöm szépen hogy végigvezettél ezen a problémán,meglátom,mit tehetek ezután.

Üdvözöllek: pista

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magam még egyszer sem cseréltettem HGW-t azonkívül, mikor a technológiai okok vagy hibaesetek ezt megkövetelték. Fórumokon inkább olyanokat olvasok, hogy nem épp kívánságműsor a HGW csere. De hívd fel őket nyugodtan és mond el nekik, hogy ez számodra probléma, de erre inkább azt fogják mondani, hogy használj saját eszközt. Esetleg még kérheted a vonalad vdsl-esítését, abból az okból kifolyólag, hogy az jobb technológia, ha erre van lehetőség, akkor kénytelenek lesznek újat adni, mivel ez a ZTE csak adsl2+ képes. Más ötletem nincs , hogy hibán kívül hogyan leetne elintézni a cserét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

a mobilnetet kikapcsolom ilyenkor persze. 

Akkor tehát marad a belenyugvás... Mit gondolsz, emiatt a Telekomot rá lehetne beszélni valahogy egy HGW cserére? Ez a probléma csak azóta áll fenn, mióta az évek óta kifogástalanul müködö Pirelli eszközt erre a készülékre cserélték.

Esetleg tudnál segiteni ebben?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, hogy a mobiltelefon mégiscsak mobilnetről csatlakozik? A mobil adatkapcsolatot megszakítja olyankor mikor a wifi megy?

Én mint írtam, rögtönzött webszervert csináltam, de wan cím+portal csak wan oldalról lehet elérni a webszervert, lan oldalról pedig csak belsőhálózati ip címmel+portcím. Szerintem valami tűzfal dolog lesz a probléma hátterében, aminek áttálításához nem lehet hozzáférni ennél a tipusnál. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ime az eredmények:

1./ Samsung Netbook Wifivel a HGW-re (IP 192.168.1..10) kikapcsolt tüzfal mellett IE-rel sem és Chrome-mal sem müködik, de ha a portot nem adom meg, feljön a HGW adminisztrativ felülete mindkét böngészővel

2./  Egy másik asztali PC t feltettem ethernet kábellel a lan1 portra, kapott IP-t, (192.168.1.2) kikapcsolt tüzfal mellett IE-rel sem  és Chrome-mal sem müködik, de ha a portot nem adom meg, feljön a HGW adminisztrativ felülete mindkét böngészővel.

Ezekböl most arra kell gondolnom, hogy a mobil telefon "tud" valamit, ami miatt a HGW vele kivételt tesz :-)))

itt megállt a tudományom... nem tudom, hogy ezzel közelebb kerültél-e ? Megköszönöm a segitséget

pista

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen !

most az a tervem hogy egy laptoppal felmegyek a HGW Wifire és azon is kipróbálom IE-rel és Chrome-mal is.

Az eredményről tájékoztatlak 

köszi addig is

pista

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, sajnos a problémát a wan host ip üresenhagyása sem oldja meg, de felesleges hogy benne legyen.

Igen, töröltem azt a képet, a dnshez lett volna köze, de közben eszembe jutott, hogy az amit azzal akartam javasolni, mégsem lenne megoldás a dologra.

Akkor most mobil telefonon ráenged akkor is ha a HGW wifijét használod? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

További próbálkozások:

Eltöröltem a korábbi port forwardot és fölvettem ujra ugyanazokkal az adatokkal, de a WAN-oldali IP cimeket üresen hagytam.

A helyzet sajnos változatlan. Lan-oldalról kipróbáltam IE -rel is ugyanez a helyzet, ha a PC -n kikapcsolom a tüzfalat, az sem változtat a helyzeten.

Viszont mobil tel.-ról futtatva a Chrome-ot, a (WAN-cim):8080-nal beenged akkor is, ha a  HGW wifijén át, vagy a Telekom G4LTE hálózatán át megyek ki.

eddig jutottam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ha a :8080-at nem irom be, akkor beenged az admin felületre

a port forwardingnál a wan hostból  nem engedi kitörölni és ürüesen hagyni az adatokat

"Screenshot_2016-04-29-11-25-12.png.3fe7d"    ezt a képet sajnos nem látom vmi miatt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos valamilyen tűzfal dolog lehet, amihez nem lehet hozzáférni. Most megpróbáltam egy webservert egy ilyen tipusú HGW-vel, de nem tudtam megnyitni LAN-on csatlakozva a WAN címmel.

Majd még körülnézek a neten ez ügyben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sima ipcímmel beírva portszám nélkül, megnyitható az adminfelület?

A port áttirányítás nál a wan hostnál ne legyen beírva a belsőhálózati ip, hisz a wan host az az amiről el akarod érni, a lanhost IP pedig amit el akarsz érni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most