Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

csináltam képernyőkőpeket is, de azokat vmi miatt nem tudom ide beilleszteni. Nem tudom, kedves BTZ, hogy neked hogy sikerült ! Tanits meg rá, légyszives!

Más...

Természetesen használom a DDNS-t is, csak azzal nem akartam bonyolitani a gondom leirását, azért nem emlitettem,hiszen a végeredmény ugyanez, a mindenkori nyilvános IP cimre jutok vissza igy is-ugyis 

Az online portscannerről  meg sajnos nem tudok semmit :-(

oké, közben megtaláltam...

port forward.JPG

Port forward2.JPG

refused.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Pista
kiegészités

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

egy gyors pontositás:

tehát, van egy telekomos adsl előfizetésem, amelyen a  ZXV10H201L tipusu HGW van telepitve. Ennek egyik Lan-portjára ethernet kábellel csatlakozik egy asztali számitógép, amelyen a Chrome böngésző fut és az ip cime 192.168.1. 2

A HGW wifi oldalán csatlakozik a webkamera, aminek a router adja a belső 192.168. 1.8 cimet fixen, mindig, mert csináltam egy összerendelést a kamera MAC cime és az emlitett IP cim között

Van egy mobiltelefonom, Samsung Galaxy SIII.LTE amelyik egyrészt csatlakozik a HGW Wifi-hez a 192.168.1.5. Ip cimre,  másrészt pedig a Telekom mobil internethez is, olyan beállitásban, hogy ha van wifi, akkor nem a mobil netet használja. A mobil telefonon is a Chrome böngészőt használom.

Tegyük fel a példa kedvéért, hogy az adsl kapcsolat pillanatnyi cime 86.59.197.219. 

Ha az asztali gép chrome- ba beirom HTTP://192.168.1.8 akkor látom a kamera képét

Ha a telefonomon (bekapcsolt wifi mellett) futó chrome- ba beirom HTTP://192.168.1.8 akkor is látom a kamera képét

Ha az asztali gép chrome- ba beirom HTTP:// 86.59.197.219:8080 akkor 2-3 mp. után jön a  "86.59.197.219 kiszolgáló a kapcsolatot visszautasitotta" üzenet

Ha a telefonomon (bekapcsolt wifi mellett) futó chrome- ba beirom HTTP:// 86.59.197.219:8080 akkor 2-3 mp. után jön a "86.59.197.219 kiszolgáló a kapcsolatot visszautasitotta" üzenet

Ha a telefonomon kikapcsolom a  wifi-t, tehát a kapcsolat a telekom 4G LTE hálózat felé fog menni, akkor a chrome- ba beirva a HTTP:// 86.59.197.219:8080-at, akkor  látom a kamerát.

A hab a tortán, hogy ha a szomszéd lakásban lévö telekom adsl -en lógó gép chrome-jába irom be ugyanezt "HTTP:// 86.59.197.219:8080"

akkor tökéletesen müködik a dolog.  Ezért gondolom, hogy csak a "saját magamra való visszafordulás" van elutasitva valami miatt

Ez az egzakt helyzet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, Pista írta:

Csináltam egy port forwardot is hozzá, ami müködik is rendesen, mert ha mobil interneten át megszólitom, látom is.

Azonban ha a Chrome browserbe  az aktuális Telekom IP cim : 8080 formátumot irom, akkor az a válasz jön, hogy a cim a csatlakozást elutasitotta.

Ez a kettő nem ugyan az? Nekem ellentmondásnak tűnik. Mobilneten át mivel "szólítod meg"? Amivel látod is.

Mikor a Chromebe írod, az mobilneten van? Másik böngésző?

Küldhatnél be képernyőképeket a portforward beállításáról, arról, hogy mivel, hogy nézed mobilinternet alatt, illetve, hogy hol írja ezt a csatlakozás elutasítás szöveget.

Használhatnál ddnst és online portscannert is az elérhetőség ellenőrzésére.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lenne még egy ujabb kérdésem  Telekom ZXV10H201L tipusu HGW-vel kapcsolatban:

egy IP webkamera müködik a 192.168. 1. 8. belső cimen, a 8080-as porton. Chrome browserböl látom is a stream-et. Csináltam egy port forwardot is hozzá, ami müködik is rendesen, mert ha mobil interneten át megszólitom, látom is.

Azonban ha a Chrome browserbe  az aktuális Telekom IP cim : 8080 formátumot irom, akkor az a válasz jön, hogy a cim a csatlakozást elutasitotta. Ebböl arra következtetek, hogy ha ugyanarra az IP cimre akarok visszajönni, amelyikröl kimentem, akkor  a router valamiért visszautasit. Egy másik elöfizetöi ponton müködik egy ugyanilyen konfiguráció, csak TP-Link TL-WR 1043 routerrel, és ott nincs ez a jelenség, szóval az a router simán visszaenged a saját kamerámra.

Az a kérdés tehát, hogy van-e valami beállitás, amit még el kell végeznem, hogy ez a hiba megszünjön, vagy el kell fogadnom, hogy  ez egy "routerspecifikus" jelenség?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziessen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, BTZ !

Köszönöm szépen a segitséget! Figyelmetlen voltam, ill. nem kellően körültekintő. A restore defaultnál leragadtam és a submenükre már rá se néztem... 

Az ember mindenből tanul valamit. Mégegyszer köszönöm, hogy segitettél

pista

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 órája, Pista írta:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy egyszerü kérdésem:  Telekom ZXV10H201L tipusu HGW-ben hogyan lehet az aktuális beállitást elmenteni? A menüben nem találtam ilyen lehetőséget, pedig jó lenne, ha a működő konfigurációt meg lehetne őrizni és szükség esetén visszatölteni, de csak a gyári állapotra való visszaállást találtam.

Nem erre gondolsz?

Screenshot_2016-04-28-12-24-33.png.fcbcd

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem biztos, hogy tudja....LEgalábbis én nem találtam rá utalást:((

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy egyszerü kérdésem:  Telekom ZXV10H201L tipusu HGW-ben hogyan lehet az aktuális beállitást elmenteni? A menüben nem találtam ilyen lehetőséget, pedig jó lenne, ha a működő konfigurációt meg lehetne őrizni és szükség esetén visszatölteni, de csak a gyári állapotra való visszaállást találtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pontosan melyik tipusú HGW?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves T-Home!

A napokban kaptam meg a tárgyban említett típusú modem egységet, és afelől szeretnék érdeklődni, hogy hogyan kell egy meghatározott IP/MAC címhez sebesség korlátozást rendelni?

Sajna a User Manualok nem adtak segítséget, illetve az internet se tudott gyors megoldással szolgálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 18., acel írta:

Kiegészitve azzal hogy a T-s routeren érdemes letiltani a wifit-t ilyenkor.

Ha az AP-t csinál és messzebb helyezi a HGW-től, akkor felesleges letiltani a WIFI-t HGW-n, mert azzal együtt nagyobb területet tud lefedni. Ha közel rakja és az AP wifije elegendő a terület lefesésére, akkor letilthatja.

Én személyszerint használom a hálózatban a HGW wifijét is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 16., acel írta:

A routeren van "upmp" beállítás? Nekem régebben a Cisco hgw csinálta azt hogy udnp-t nem engedte át a wifi/vezetékes eszközök között.

most jutott idő utána nézni: a routerben az UPNP listában semmi sincs, teljesen üres. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kiegészitve azzal hogy a T-s routeren érdemes letiltani a wifit-t ilyenkor.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Értem, tehát akkor ezen speciális helyzet okán engedték a kötbérmentes lefelé váltást, annak ellenére, hogy tablet részlet is van? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Hát te most speciális helyzetbe vagy a hirtelen leromlott sebesség miatt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pedig nekem is van táblagépem net hűségre, a callcenteres nem tájékoztatott erről, de akkor azt hiszem, hogy jobb lesz utánakérdezni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, Roli82 írta:

@norbi25

Attól,hogy van rajta hűség és készüléktörlesztő , nyugodtan válthatsz felfele, felfele mindig engedik a váltást, a hűség meg újraindul a váltás napjától! :)

Sőt lefelé is engedik, én pont a mai nap váltottam vissza 30/5-re, mert a vonalam egyik napról a másikra 73 megabit/s maximális teljesítményről ismeretlen okok miatt vissza esett max 35-re. Pedig 4-500 méter van a központ és a modem között.

@norbi25

Ha vdsl képes HGW-d van, akkor belépve már most ellenőrizni tudod a vonalad adatait, a 10/0,5-t is tudják adni vdslen, ha a HGW-d alkalmas rá, de ha adsl2+on lennél, akkor kérd a vonalad vdslesítését, mert az jobb technológia. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@norbi25

Attól,hogy van rajta hűség és készüléktörlesztő , nyugodtan válthatsz felfele, felfele mindig engedik a váltást, a hűség meg újraindul a váltás napjától! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

szia Btz 

nálam is elérhetővé vált 50 megás VDSL a weboldal szerint . 900 métere lakom tőle ha  minden igaz .

nem rendeltem meg mivel hűségem van és van egy készülék részletem is 

10 megát hozza rendesen 

5256024779.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze én meg aztán nem panaszkodhatom, ahhoz az ocsm...ny helyzethez képest, amiben a ti községetek "szenved", mert be kell látni, hogy ez szenvedés. A mi hálózatunk sincs sehol, a városhoz képest, de a tiétek a mai internetezésre, majdnem hogy alkalmatlan. Én ott már bementem volna a polgármesterhez, hogy állom a költségeket, de valami 20 megabit/s feletti sebességet, a házamig húzzanak el.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Komoly kis történet.

Maga a Telekom is bevallotta, hogy a mobilinternethez szükséges hálózatok fejlesztése az utóbbi időben háttérbe szorította a vezetékes infrastruktúra fejlesztését.

Ennek a GINOP-3.4.1 programnak még utánna nézek, hogy az e amire gondolok.

Nekem is van "referencia" vonalam, de sajnos itt az utcában mind adsl2+, lehet segítek a szembeni szomszédnak vdslre váltani, mert ő még egy oszlopon is van velünk, igaz csak 10 megabites csomagja van amellé zte H201L csak adsl2+-t tudó HGW-je, majd valamit kitalálok hogy mért jó neki a vdsl, nekem azért mert jobb referencia értéket tudnék kiolvasni a HGW-jéből ha vdsl lenne az övé is. :)

Mialatt rossz volt a a szolgáltatásom érdekes módon az szomszéd szolgáltatása ment, még szinkron vesztés sem volt! Mikor visszaállították, nekem romlottak az értékeim, az övéké változatlan maradt, szintén nem volt nekik szinkron bontás. Nagyon kiváncsi lennék, hogy mit mutatna a vonaluk vdslen.

Nálunk 2012-ben mikor ezt a vdsl2 képes dslamot is kirakták tőlünk párszáz méterre, (amiből a földkábel, egyenesen jön az utcánkban az egyik oszlophoz, ami a mi házunktól sincs 200 méternél sokkal messzebb), akkor az összes oszlopról leszedték a kábeleket és teljesen újakat raktak fel az egész faluban! Így 4 évesnél öregebb kábelezés itt nincs, a dsl hattérinfrastruktúrája is 100%-ig optikai. A 30 megabites csomagokat már akkor kiadták.

A DSM működéséről már én is hallottam. Állítólag már különösebb szinkron szakadás sem kell hozzá, hogy visszafogja a sebességet, utána pedig csak beavatkozással levetetni a korlátozást.

Én sem ismerek VDSL előfizetőt a környéken, állítólag van még egy 50-es előfizető (bár tudnám, hogy ki az), kiváncsi lennék, hogy nála mi a helyzet, lehet nála is ez van és észre sem veszi, hogy kevesebb a sebessége, mint amiért fizet. A legnagyobb baj, hogy szemrebbenés nélkül engem is itthagytak volna 25000 kbps szinkronnal és lesz...ták volna hogy 50-ért fizetek.

A fejlesztések nálunk sincsenek kilátásba helyezve. Eddig azt hittem hogy ha már van vdsl, akkor viszonylag "heaven" van, 50/15 már helyileg geeek/nagycsaládi sebességnek számít, de úgy látszik, ehhez azért még sokkal több dolog megléte kellene, hisz a kivonuló földkábeles is elmondta nekem tegnap, hogy komoly fejlesztésekre és még egy dslamra is szükség lenne, hogy itt a vdsl2 szó egyenlő legyen "heaven"-el. Persze itt minek is fejlesztenének, mikor mindenki 10-20 adsl2+t üzemeltet, azt sem tudják, hogy 5 megabittel megy valójában (komoly ismerek ilyet!). Nem tudatos előfizetők, néha többért fizetnek, mint amennyit kapnak, nekik tényleg lehet mondani, hogy öröm és boldoság van, hogy 2016-ban működőképes internet szolgáltatást lehet nyújtani!

Az még istenes hogy iSatot ajánlottak, de már láttam olyant is igaz 2008 vagy 9-ben, de 10-nél biztos nem többben volt, hogy szegény bácsinak odadták 1 mbps előfizetésre az iptvt. Velem akarták beállítatni a kockásodó képet. Mondtam is neki, hogy vigye vissza ahol rátukmálták, aztán nézze tovább a helyik analóg kábelt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most