Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.530 válasz erre a kérdésre

az lesz megpróbálom majd, de nem tudom elérni az ügyfélszolgálatot hogy lereseteljem az adsl jelszónm

és megy persze a másik gép is mellettem, de mondjuk az érdekes hogy mindkét gépen a publikus ip cim ugyanaz csak a belső más

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Fut ép akkor az adott server?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

dmz nem kell simán resetel a egészet ujra konfig és aktív lesz a portod nekem is megoldódott vele csak a udnp-t kapcsold be azt csokolom

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! Sokat kutattam utána de nem találom a megoldást a port nyitásra ezzel a sza..al. Játszani szeretnék haverokkal és nem tudom megnyitni ezt a fránya portot ezer próbálkozás után sem.

Vázolom a helyzetet majdnem minden megoldást kipróbáltam már és sehogy nem akar müködni ennyire le lenne védve vagy butitva vagy én vagyok a túl buta.

- windows tüzfalban hozzáadtam tcp (sőt windows tüzfal ki is van kapcsolva), virusirtó kikapcsolva,udp ben is 25565-ot, próbáltam DMZ-t bekapcsolni nem ment vele, tűzfalat a routerben nem tudom kikapcsolni nincs lehetőség hogy kikapcsoljam, próbáltam felvinni port aktiváláshoz a 192.168.1.254-címet is ez az alap a két gépemét is az sem megy, a publikus ip cimet is próbáltam hozzáadni azzal sem megy, felvettem 192.168.1.66-os gépet mac címmel a lan listába hogy az kapja mindig a címet, upnpt próbáltam bekapcsolni és ugy sem megy, pppoe-t is próbáltam bekapcsolni lassab lett a net és ugyanugy nem a port closed. passzolom .

Aki tud még valami megoldást kérlek segíts, ha minden kötél szakad veszek egy új modemroutert aki tud ehhez hasonlót mint a speedport csak nem ilyen elcseszett kérem ossza meg velem. Köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nem hiszem, hogy lenne olyan, amikor falun vagy vidéken 2Gigabitről beszélnénk a Telekom esetében, hisz ha Budapest XIV.-kerületében a Telekom csak 192Kbit/64Kbit ADSL szolgáltatást tud nyújtani egy 17 éve kiépített vezetékes hálózatán akkor a vidék mire számíthat?! A hosszútávú fejlesztési megállapodást, pontosan azért kötötték a Telekommal, hogy fejlessze a hálózatát és a szolgáltatások minőségét, valamint hozzáférhetőségét, cserébe bizonyos kezvezményekért, és minden a mi álltalunk befizetett adókból valósulna meg. Akkor ezzel az erővel, az emberek összeállnának és saját maguk fejlesztenék az ilyen ADSL hálózatokat, akkor annak több haszna lenne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Az egységesítés után, már gyakorlatilag semmit sem kell fejleszteni, mert a VDSL és az Optikai hálózat is ugyanazt adja a garantált mutatók szerint, mint az ADSL és a Kábel hálózatok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Megpróbálok egy torrentet. Beszámolok mennyi az annyi. A baj hogy a kábel nálam szenvedős, mert 8 méternyi kábel húzása szükséges az asztali gépig amin van ethernet és csatlakozni lehessen vele direkt a modemhez.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem eddig el fogadták a speedtes.net et is csak azt kérték, hogy kábelen mérj.  Jaa és volt, hogy szerelő is azzal mért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://www.sebessegteszt.telekom.hu/

Ezt használd elvileg ez a hivatalos amit hibabejelentésnél is elfogadnak. Én azt vettem észre, hogy pontos. Amúgy meg kinézel egy olyan torrentet amit ezren seedelnek és lehetőleg több giga és elkezded tölteni. Ha valami akkor az szépen megmutatja, hogy mennyi lefele irányba a sebességed.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van több telefon/tv/tablet/asztali gép is a redszerben. 12 megabitnél mintha elvágnák. Megvan a régi routerem azzal sem jobb. Simán asztalira kötve router kihagyásával sem jobb. Már az is kiderült másik fórumon hogy ezek mérő oldalak sem mutatnak valós értéket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kölcsön laptop / telefon mit mond ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Igen már megkaptam másik fórumon hogy a szolgáltatás az jó, mert a modem kidobja hogy 21. Biztos sz..rok az eszközeim. 1-1,5 évig ment 17-18-at is routerrel ma nem. Vettem új routert új kábelt, így is a 12-12,8 a max. Ez van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nekem meg 12 a 20. Akármit csinálok. 5000 ft ért.

Pedig ha jol láttam modem szerint ott 21 mbit megy nálad. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Nekem meg 12 a 20. Akármit csinálok. 5000 ft ért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vázoltam a lehetséges opciókat de röviden ja egy üszf-es miatt szivtok. Igen nálatok kezdi a Telekom érdekes projekt. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet több M-es csomag? Tehát egy idióta ügyfélszolgálatos HP félmunkája miatt kiestem belőle és ha akarok sem tudok visszakerülni? Na ez az igazán korrekt dolog, gratulálok. Na mindegy várok, mert most voltunk bent kedden, hátha visszaraknak M-be. Ha nem, akkor meg marad a szopás ezzel a szarral és a remény, mivel Nyíregyházán vagyok, hogy év végéig tényleg lesz valami fejlesztés, amit megkezd a Telekom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Xdsl-nek  is megvan a felhordó közege, mégpedig az optika ott kérdéses mennyit tolnak be egyébb dolgoktól is függ  de változhattak műszaki körülmények ami miatt nem lehet több M es csomagot aktiválni azonban ez a csomag vizsgáló rendszer is elég szeszélyes jószág nem egy esetben volt rá példa hogy üszf szerint nem mehet szerelő szerint mehet a nagyobb csomag de az is lehet hogy simán csak hibásan szerepel az előminősítő rendszerben az a  lakás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám. Lejárt a hűség valamelyik csomagról, telefonon szóltak. Na gondoltam neten hosszabbítok, online ügyfélszolgálat nem megy. Édesapám nevén van a szolgáltatás, így bement egy T-pontba hosszabbítani, erre a "kedves" hölgy lecseszte, hogy ezt 1412-n is szokták, de azért dünnyögve megcsinálta, persze el is cseszte mert az eddigi Netmánia M-ből visszarakott Netmánia S-be. Ő észre sem vette, de 1-2 héttel később, mikor hazaértem látom csak fele sebesség van. Papír elő látom Netmánia S. Na bementünk újra T-pont egy normális ember volt, aki elmondása szerint a gép szerint nem lehet Netmánia M-et kötni, mert a vonal nem bírja el, de azért megpróbálja. Most várom, hogy emeljenek. Kérdem én, hogy van ez, hogy hűség lejárata előtt ment normálisan szakadásmentesen  az M csomag, nem pont 20 megával, de olyan 1.6 mega letöltést fixen tudott szakadásmentesen majd egy elcseszett csomagmódosítás után már nem megy? Kérdeztem az ügyintézőt is, de csak próbált magyarázni, hogy sorba ahogy több ügyfelet bekötnek úgy lassul stb. Nem volt hihető a magyarázat főleg mert ADSL-ről van szó, ahol ha jól tudom ügyfélszámtól nem függ a sebesség. Sosem volt full 20 megám, de 17-18-at mindig tudott mióta létezik ez a csomag, erre most egy hűségváltás után hirtelen nem tudja?

Egyébként felháborítónak tartom azt is, hogy dupla olyan gyors csomag és az S között 400 Ft különbség van. Mert még nem is érdekelne, ha mondjuk nem 4 hanem csak 2000 lenne az S csomag, talán nem is küzdenék, de könyörgöm majdnem annyit fizetek, mint egy M csomagos és csak fele annyi sebességem van. Ez igazán korrekt. Választási lehetőség pedig nincs, hiszen egyetlen szolgáltató.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejövővel ne fogalakoz elég régi már de az legyen a T sara ne a tied.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Semmi baj nincs a bejovo vezetekkel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én igazából a bejövő résztöl tartok :) Ott nem szeretnék szét barmolni semmit mert hogy még a SFTP kábelt kihúzom megcsinálom a PC -ig az szerintem no problém. :D ill. be mérem egy kábel testerrel hogy jó e. De a fali bejövő rész annyira régi már. :/ De majd lesz valami napokba utána járok én is :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Csak a lényeg megértése kedvéért írtam. Mert igaz ugyan hogy falu és falu között is van különbség, de nem mindegy hogy kondérközeli falu vagy a préri közepén ottfelejtett falu. A lényeg hogy lesznek fejlesztések az elmaradott vidéki régiókban is de minimum 5-6 év fejlettségi lemaradás mindíg lesz, azt ne várja egy 1000 fő alatti faluban élő, hogy 100 megabit fölötti netje legyen mostanában, még ahhoz kell jó pár év, de addigra városban már rég 2Giabitről fognak beszélni, és mire ebben a faluban 2 Gigabitről fognak beszélni, városban 200 gigabitről. Afrikában eközben meg ismerkednek az 50 megabittel, úgy mint ma az 56k-s betárcsázós modemmel (jobbhelyeken!)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:mansurprised: grat rögtön felcsút aha okés 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó kivételek vannak, de itt most nem a Felcsút, Alcsút féle falukról van szó, aminek saját foci stadionja lesz meg elnöki reptere, hanem mondjuk valami Alföldi eldugott kis 1000 fő alatti faluról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért nagyon fontos hogy hol is van az a kis falu nálunk Pestől 30km ed3 koax van + vdsl és csak alig 3000 fős település. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most