Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, acel írta:

@sltszntA posztjaid megvannak csak szerintem átkerültek a ipv6 main topicba, a saját oldaladról megtalálod őket.

 

1 órája, acel írta:

@sltszntA posztjaid megvannak csak szerintem átkerültek a ipv6 main topicba, a saját oldaladról megtalálod őket.

 

Igaz. A követett tartalmaim között és a keresőben nem találtam, de a profilomon igen. Köszi. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@sltsznt

Igazán nem fáradság.

Szerintem ebben az ipv4-6 packet problémában Speedport pont nem érintett, úgy tudom, hogy kábeles fronton okozott problémát, DSL-en nem.

Tesztelni ezekkel az oldalakkal érdemes. Ha kb azt látod, amit én, akkor van ipv6 kommunikáció, van az eszközödnek ipv6 címe, más esetben nincs.

IMG_20170526_192101_996.jpg

IMG_20170526_191937_413.jpg

A Google keresőnek van külön ipv6 oldala. Aki rendelkezik ipv6 címmel az eszközén, az meg tudja nyitni (ipv6.google.com):

IMG_20170526_191410_327.jpg

Amúgy nem biztonságosabb az ipv6, mivel az összes eszközöd publikus címmel rendelkezik natolás nélkül elérhető kintről az ipv6 címén (természetesen egy jó tűzfalkonfiggal ez sem gond). Tehát ugyanúgy van előnye és hátránya is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ez a folyamat akkor kezdődött amikor úgymond a 2 év hűségidő lejárta után kaptam "gratis" 35 Mbps-t a szolgáltatótól,amivel járt egy új hálózati modem és viharkor már volt olyan is konkrétan 3 napig teljesen elment a net.Érdekes módon a le/feltőltési sebességgel nincs gondom,de a nagyon kiszámíthatatlan h mikor mondja be az unalmast..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

" A NetMánia S, M, L, XL, XXL, 1000 díjcsomagok értékesítését lezárjuk, a csomagokra 2017.10. 01-jétől új előfizetői szerződés és új határozott tartamú szerződés nem köthető. NetMánia XS díjcsomag értékesítése ugyanezen időponttól lezárásra kerül azzal, hogy a csomagra új előfizetői szerződést nem lehet kötni, de a csomagot már használó előfizetők számára új határozott tartamú szerződés köthető. "

Forrás aktuális számla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

Köszönöm a választ.

Reméltem, hogy az online felület hóbortja csak. Akkor ezek szerint legalább a feltöltési sebesség tekintetében lehet némi javulást elérni a váltással és megtartható a hang alap telefon díjcsomag.

A vonalmenedzsmentre visszatérve: Akkor lehetséges, hogy településrészeket SNR lock alá helyez az automatika, ha egy héten belül többször van vihar? Pl. itt a környéken jellemző, hogy nagyon távoli villámlás esetén is az SNR margin eltűnik, pillanatnyi áramkimaradások miatt a hgw újraindul, pár perc alatt több száz, vagy ezer crc hiba keletkezik stb... Elmúlt éjjel is hasonló volt a történet, most kivételesen áramkimaradás nem volt.

Érdekes, hogy VDSL2 módban vihar esetén mindig visszább veszi a sebességet 2700-3700 kbit/s-re. Ha elmúlt a vihar, úgy is marad. Utána a következő áramszünetnél vagy egy hgw reboot-nál visszaáll szépen a lock szerinti értékre (most éppen 4158/639). A mostani vihar után egy kicsit emelt az interleave mélységen: 133/23 -> 269/23.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@anonymus

Jóval bonyolultabb a rendszer, mint képzelem. Laikusként megközelítve a dolgot, ha az adott DSLAM/MSAN-ra kötött vonalaknak egy előre meghatározott százaléka ugyanabban az időszeletben retrainel vagy megugrik a hibaszám látványosan, akkor azt nagy kiterjedésű eseménynek kezelhetné az automatika és kihagyhatná a DLM kalkulációból (nem venné vissza az érintett területeken a sebességet tartósan).

Pl. egy kitalált eset: napi 96x15 perces adatgyűjtés keretében a 32. szeletben az adott DSLAM/MSAN-ra kapcsolódó CPE-k 30%-a újraszinkronizál és a CPE-k 50%-ánál megugrik a CRC hiba, akkor azt az időszeletet a következő DLM „döntésnél” (napi, heti vagy bármilyen intervallumban) nem venné figyelembe. Szükség szerint adott időpillanatban korrigálna a sebességen, de nem tartósan. A központ a jelzés alapján meg úgy is be tud avatkozni, ha látja, hogy a hiba oka nem időjárási esemény vagy tömeges áramkimaradás. De legalább az automatika nem vágná rá a lockot sok vonalra.

Így nem kellene a felhasználóknak telefonálgatnia egyenként, hogy vegyék le a korlátozást (már aki észreveszi egyáltalán, hogy lassabb lett a sebesség).

A vektoring tesztelésébe bevont települések listája megismerhető lesz vagy csendben, a háttérben fog zajlani?

A tesztek eredményéről szívesen olvasnék egy publikumnak szánt összefoglalót majd a jövőben, hogy az egyes vonalhosszokon a gyakorlatban milyen eredményeket produkál. Az elméleti összehasonlító grafikonokat láttam, ami bemutatja a vektoring nélküli, részleges és teljes vektoringgal elérhető sebességeket. Itt a környéken az elmúlt évben is szépen cserélgették a régi modemeket VDSL2 képes eszközökre, de még mindig látok pár helyen fekete 360R D-Linket is, valahol még szürke is volt tavaly kihelyezve (azt már cserélték azóta).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! A kérdésem az volna hogy a következő technológiák használatban vannak-e a MT ADSL hálózatában:

SRA  és  pHyreXmt

Jelenleg Dlink DSL-321B modemet használok bő 2km kábel végén, a modem támogatná ezeket, de még nem kapcsoltam be őket mert nem javasolták. Hátha ettől javulna a sebességem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A környékünkön sok helyen használnak még fekete D-Link modemet, valahol még szürkét is láttam (azóta már cserélve SpeedportEntry 2i-re). Akik napközben kikapcsolják elintézhetnek maguknak vele egy jó kis SNR lockot.

Amikor belövi a vonalat a rendszer (pl. egy SNR lock levétel után), akkor a pillanatnyi vonali adatok alapján állítja be a szerinte maximális szinkron sebességet profilon belül vagy figyelembe veszi a múltbéli adatokat (pl. az adott kábelszakaszon mik voltak az SNR minimumok-maximumok)? Tippre az első, aktuális helyzet alapján beállítja, aztán majd korrigál.

Ha csak a pillanatnyi adatokat veszi figyelembe „vonalreset” esetén és a szándékosan áramtalanított eszközök nem mennek az adott kábelszakaszon, akkor valószínűleg túlbecsülheti az elérhető sebességet. Majd jön az este, bekapcsolják az eszközöket és az áthallások borítják az egészet, beindul a dominóhatás. Itt vissza vesz egy kicsit, aztán ott is. Utána mikor észreveszi a szomszéd, hogy lassú a net, akkor bejelenti. A lock levételénél pár eszköz megint kikapcsolt állapotú az utcában, s kezdődik ismét a ciklus…

Amit még megfigyeltem: gyakorlatilag ilyen alacsony sebességeknél is (1-4 Mbit) maximális adásteljesítményen mennek az eszközök (ADSL2+ 19.5, VDSL2 14.5) a település nagy részén. Gondolom a nagy vonalhossz és/vagy hibás kábelszakaszok miatt. Az utca elején rövidebb vonalhosszon még az 1 Mbit/s-t is alig érte el, teljes output power értékkel. Nagyon kellene már a vektoring mindenhová, oda is ahol nem lesz érdemi fizikai fejlesztés. Nagy távolságokon nem fog csodát tenni, de azért javíthat a sebességeken 10 Mbit/s alatti végeken is.

ADSL2+ módban nálam is a sebesség 5-5,5 Mbit volt. Viszont hálózati zavarok, pillanatnyi áramkimaradások és/vagy viharok után mindig szépen leskálázta a rendszer. Jellemzően 3100 Kbit volt az alja. Villámlásnál negatívba megy az SNR még most is, de a vonalmenedzsment teszi a dolgát ilyenkor. Nem váltanék vissza ADSL2+ módra, sokkal instabilabb volt anomáliák esetén.

Az esti csúcsidőszak tapasztalati itt is hasonlóak, az SNR értéke jellemzően ~19-22 óra között éri el a minimumot napi szinten.

A tegnapi eset érdekes volt. Ma hasonló intervallumban vizsgálva 8 óra leforgása alatt csak 49 CRC hiba keletkezett (4294-et mutat a számláló). Több mint 240 órája nem volt újraindulás (a 2017.10.06-i hajnali szoftverfrissítés óta).

Screenshot_20171015_082018.png

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Caligin  Én is a vektoringot várom, az talán hozhat egy pár Mbit pluszt. Egyébként érdekes, hogy neked jóval nagyobbak a csillapítási értékeid, és mégis majdnem ugyanannyit bír a két vonal. Nálunk mondjuk ennek a 3km-nek kb. a 95%-a légkábel, és ha nagyobb vihar van, akkor folyamatosan szakad, valószínűleg a rossz kötések és a beázás lehet az oka.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

történelem megismétli önmagát, szokták mondani. 2016-ban történt az eset, amikor egyik pillanatról a másikra elment a net, majd mikor "megcsinálták" , akkor egy teljesen más vinali "kép" fogadott. ~75mbps-ből maximum 35mbps lett, ezért le kellett mondanom az 50mbps csomagot és a 30/5mpps-es, akkor még NetMánia L fantázianevű csomagra kellett "visszaváltanom".

Tegnap óta a Speedport Entry 2i nem találja a szinkront. Csak villog a második led, az admin felületre belépve a DSL info résznél látható, hogy nincs szinkron. Ahogy akkor is, a szomszéd háztartásában van internet szolgáltatás. A történet eddig nagyon hasonlít a már több mint másfél éve történtekhez. Na de vajon mit hoz a jövő? A történelem megismétli e önmagát? Mi marad a 33/12mbps szinkronból? Ez kiderül holnap. Drukkoljatok! 

To be continued... 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@btz

Nekem ilyen utoljára 2014-ben volt, amikor az akkor még meglevő 10 Mbs vonalamon folyamatos csökkenést tapasztaltam, később, már szakadás is volt. Megcsinálták, és véletlenül találkoztam a szerelővel, aki szerint a szomszéd lépcsőházban csináltak valamit, de volt szabas érpár, és rátett arra, utána ugyanolyan mérési értékek voltak, mint azelőtt.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
15 órája, btz írta:

.... Én is az optikai sebességi gondokat várom, ha lesz, de mióta rátették a 2012-ben lerakott DSLAM-ra, hogy éljen az EU, köszönjük a 2016-ban kapott támogatást rá, már nem bizakodok annyira ?

Én kb 4. éve  harcolok a telekommal hogy fejleszteni kéne, de annyit sikerült tőlük kicsikarnom hogy a meglévő DSL hálózatot fejleszteni felejtős. Új hálózat kell, optika vagy valami. Viszont ez "Gazdaságilag nem kifizetődő...", az uniós támogatást persze más nyerte akiről inkább ne is beszéljünk. :D

Amúgy régi DSL hálózat, simán el kezdhet r*hadni :"D Ami nyilván a sebességnek/csillapításnak nem tesz jót :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 perce, btz írta:

@Tamas586

Szerintem DSL-nél semmiképp ne bízz abban, hogy 6 napig megmarad az IP címed. Bár nem lehetetlen, de jöhet akár egy nem várt áramszünet és annyi neki. Használj DDNS-t vagy valamil IP tunnelt és mindig eléred a kis dzsunga szervert. 

Biztos én vagyok az igénytelen, vagy nincsenek mocskos ügyeim de nem szokott létszükség lenni új wan ip 0-24be :D  Rézen ilyen nincs ? 5**3e****.catv.pool.telekom.hu

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...