Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

4 órája, Crytek írta:

Globo XC80 CX van esetlen valakinek?

Meghozta a futár. Megkereste  a csatornákat de az istennek se tudom beállítani rajta hogy az M1 pl az 1-es csatornahelyen legyen az M2 a 2-esen és így tovább.

Az adatlap szerint tudja, keresgéld tovább:

http://www.globo.com.pl/en/p/xc80cable

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Globo XC80 CX van esetlen valakinek?

Meghozta a futár. Megkereste  a csatornákat de az istennek se tudom beállítani rajta hogy az M1 pl az 1-es csatornahelyen legyen az M2 a 2-esen és így tovább.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Végiglépkedtem az összes csatornán, sehol nem dobált a tv.
Bezzeg hiába jelentettem be hibára, azt mondták, nálam van a hiba... érdekes, hogy a fejállomás piszkálásával a nálam lévő hiba múlt el. És az is, hogy egy másik fórumtársnak másik márkájú tv-vel szintén budapesti fejállomással ugyan ez a hibája volt.

A lényeg, hogy most már jó. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elméletileg ezeken a muxokon csak kódolatlanok vannak, de se kedvem se kedvem nem volt jobban utána járni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Félve kérdezem meg: megtörtént a készülékek újrahangolása?

@anonymus

Lekerestettem, megnéztem a tv2, rtl klub, m1, m2, m4, disney csatornákat, mindegyik jó volt, nem dobálta a tv, mint korábban. Ha több időm lesz, lekerestetem kézzel freki szerint, és végignézem mind a 30 akármennyit. Ezek szerint mégsem a tévémmel van a hiba, mert újraszervezés után úgy néz ki, működik.

És ezeken a MUX-okon már csak a kódolatlanok vannak? Vagy még nem tudni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam a következő a probléma: Digitális kábel tv családi csomagunk van. Három televízióval rendelkezünk, ebből az egyikhez van atelekomos settop box, a másik tv rendelkezik beépített DVB-C tunerrel, míg a harmadik régebbi lapos tv. Amikor jelezte a szolgáltató, hogy megtörténik a digitális átállás ehhez a régebbi típusú lapos tv-hez vettünk egy Thomson THC300 típusú DVB-C boxot. Az átállás után gyönyörűen be is jött a beépített DVB-C tuneres tv-én és ezen a régi tv-én is minden kódolatlanul fogható digitális csatorna. Azonban tegnap este megtörtént az új csatorna kiosztás és azóta a régi tv-hez tartozó DVB-C tuner nem tud több csatornát fogni pl. tv2, RTL klub. Viasat 3 stb. A többi csatorna pl. AMC, AXN stb viszont bejön. A beépített DVB-C tuneres tv viszont tudja fogni mindegyik csatornát. Mi lehet a probléma? A segítséget előre köszönöm. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindent letárol csak mivel nincs coanx modulja ezért kódolt feliratot dob. Állítólag ezekben van a kódolatlan adás.

170 000
250 000
258 000
418 000
778 000
786 000

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is csak így tudnám megnézni...
Ja, csakhogy még budapesti fejállomáson megy a kódolt is? Akkor még annyira nem érdekes. Bár gondolom az átrendezés már ennek a megszüntetését készíti elő, nem lennék meglepve, ha az összes kódolatlan azonos frekikbe lett pakolva. Értsd, van 3-4 freki, amiben csak és kizárólag a kódolatlanok vannak, a kódoltak meg máshol.
Azért majd megpróbálok ránézni. A HUMAX csak a nyitottakat keresi nem? Mert akkor ott könnyebb a helyzet, csak 38x kell belépkedni a menübe. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De írja a qam kivételével de az azt hiszem csak a hd csatornák esetén tér el ami itt nincs. Viszont egyesével ki be lépkedés a menübe, jó hószú kör lesz. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én szívesen összeírnám a frekiket, de ezt csak akkor tudom megtenni, ha a tv-m nem fogja dobálni, ahogy eddig tette.
Humax box a jelinformációs menüben sem írja ki a frekiket?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amit linkeltem azt be dugod a tv be és a box és a tv közé kell egy 3 eres rca kábel amit gondolom csomagoltak a box mellé.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, anonymus írta:

Veszel egy 200 ft-s átalakítót.  SCART To 3 RCA

Nem értek hozzá de gondolom ehhez még kellenének kábelek is látszólag. Visszaküldöm azt kész ,már megrendeltem amit linkeltek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Veszel egy 200 ft-s átalakítót.  SCART To 3 RCA

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 29., Roli82 írta:

@Crytek

Esetleg ez? Nagyinak talán jó lesz. :D

Azon az Alcor HDC-3500 nincsen scart csatlakozó.

Hát ezt ismét tisztességesen benyaltam nem is néztem a box meg már itt van és akkor látom nincs scart :(

Amit linkeltél akkor megrendelem azt is.  Egyszer csak összejön  :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom sehogy ki nyerni a freki adatokat. Próbáltam a Humax boxon de az se árulja el sajnos. Célzottan adott frekikre tudok csak rá keresni az meg sokat nem érne.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Akkor át adom neked ezt a szálat :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csatorna adatait nem árulja el a Tv-m, és így sokat nem érne. Ezért hátulról megközelítve próbálom meg oldani a dolgot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@tks

Pár hozzászólássál feljebb ott van a központi lista is, csak az nem friss. :)

anonymus lóg a központi fejállomáson, ő tudna friss listát csinálni :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 minute ago, Roli82 said:

DVB-C képes tv-m van, én nem szoktam bepötyögni semmit sem, csak futtattatok egy automata keresést. :)

Hivatalos doksi nincsen.

Régebben ide be lettek posztolva doksik, ami nekem akkor jól jött, mert a doboz nálam konkrétan kérte ezeket az értékeket, hogy mettől meddig keressen, és magamtól nem tudtam volna, hogy mit írjak oda, melyik az a tartományérték, ami biztosan megtalál mindent. Van ilyen általános értéktartomány quam-ra, szimbólumrátára és frekvenciára, amit beírva neki biztosan megtalál mindent, akármelyik régióban is vagyok?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez tv függő ... enyémnél valamelyik csatorna adatait meg kell adni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DVB-C képes tv-m van, én nem szoktam bepötyögni semmit sem, csak futtattatok egy automata keresést. :)

Hivatalos doksi nincsen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 hours ago, Roli82 said:

Frissítettem a Dél-Keleti régió kódolatlan DVB-C frekvencia kiosztását szépen lepakolták a csatikat alacsonyabb frekvenciákra, illetve a kódolt DVB-C ahogy azt a Telekom előre jelezte lekapcsolásra került!

Ez azt jelenti, hogy az újrabeállításnál a frekvenciáknál, meg a quam meg egyebeknél más értékekkel kell majd inditani a keresést?  Van erről hivatalos doksi, hogy most mi az aktuális? Látom, a dél keleti régiót posztoltad, a többi régióé hol található?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@fgabor87

Hát nálunk ennyi kódolatlan volt eddig is, ez nem változott, csak a frekik. :) 

Akkor még időben oda ért a levél :D Itt IPTV-re toltak üzenetet tegnap. :)

Központi fejállomásról van listám, de amíg nem frissül ez, addig nem tudom én sem frissíteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

24 csatorna maradt? Az derék.
Mi tegnap kaptunk levelet, hogy ma megváltozik a csaornakiosztás (jobb később, mint soha). Budapesti fejállomásról van valakinek frekvenciatáblázata a mai átrendezés utáni állapotokról?

Újra megpróbálom letárolni azon a tv-n, amelyiken eddig nem működött a Telekom, és csakis a Telekom digitális ktv-je. Hátha...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Frissítettem a Dél-Keleti régió kódolatlan DVB-C frekvencia kiosztását szépen lepakolták a csatikat alacsonyabb frekvenciákra, illetve a kódolt DVB-C ahogy azt a Telekom előre jelezte lekapcsolásra került!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most