Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.262 válasz erre a kérdésre

Egy időben két különböző hd csatorna műsorát élvezheted. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Körzetünkben optikai kábelen keresztül érkezik az IPTV. Azt szeretném kérdezni, hogy 3 STB esetén, hány HD csatornát lehet egyszerre nézni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes módon ez a téma az év elején jött elő többeknél. Akkor az derült ki, hogy csináltak egy frissítést a cisco STB-k szoftverén, ekkor lett a szoftver verzió utolsó két száma 62, egyúttal erősebb lett a hang. Bizonyos tévéknél (hírek szerint inkább a Samsungoknál) ez teljes hangkimaradást okozott, ezért nagyon rövid időn belül jött egy 63 végű verzió, ami visszaállította a korábbi gyengébb hangerőt, viszont minden tévével működött.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Arra tudna esetleg valaki választ adni, hogy miért halkult el megint az összes csatorna IPTV-n?

Jó pár éve lehalkult az összes, jóval magasabbra kell venni a tv hangerejét ahhoz, hogy ugyanúgy halljuk a TV-t mint régebben.

Aztán pár hete "helyreállt" teljesen jó volt, a baj az hogy csak egy hétig maximum.

Valakinek van esetleg valami hátér infója?

Köszönöm előre is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a tippet, de ezeken már túl vagyunk, többször is volt mindkét családbeli okostévén gyári visszaállítás...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: bagyorgy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @bagyorgy

Az iptv-re váltáshoz biztos nincs köze a dologhoz, illetve, ha a pc-n működik minden az azt jelenti, hogy szolgáltatói korlátozás sincs valószínűleg. 

Én a TV szoftverére gyanakodnék első körben, csinálnék egy gyáribeállítások visszaállítását.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Fórumozók!

Boldog lennék ha valaki hozzáértő tanácsot adna az alábbi problémám megoldásához...

Több éve annak, hogy egy internetes külföldi mozicsatorna előfizetője vagyok. Lejárt az idő és hosszabbítottam újabb évre, miközben IPTV-re is váltottam. Azóta hiába lépek fel a mozicsatornára (ahová a jelszavammal beenged) és választok filmet (bármelyiket) az okos tévém( LgWEBOS gyártmány) a kiválasztott filmet csak puffereli, de nem játsza le. Ugyanez a számítógépen lejátszható. A filmek közül a tévém a felszabdalt 20-50 perces fájlokat puffereli, viszont a DVD egész filmeket lejátsza. A filmszolgáltató felé reklamáltam, akik szerint náluk nincs hiba, csak az én rendszeremben lehetséges. A tévém automatikusan frissit, tehát nem tévé probléma. A családban másik okos tévé is van, az ugyanúgy nem játszik le, sőt vidéki kollégám a saját okos tévéjén (szintén telekomos) interneten át ugyancsak nem tudja lejátszani. Jó, mondhatja valaki, hogy a számitógépen nyissam meg és HDMIkábelen át játszam le a tévén. Ez megoldás, de akkor minek a tévés internet? Egyébként olyan filmeket amelyeket egy éve megnéztem ugyenezen a tévén, ugyanezen szolgáltatónál, most szintén nem játsza le. Erre lépjen valaki okosat...

Üdv bagyorgy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Évek ? :D kérlek Comedy Central pl 2 naponta tuti van valaminek az ismétlése. 

Annyit mondhatok csak hogy más dolgokon is dolgoznak a srácok, ami időt vesz igénybe. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Számomra nagyobb méreg az hogy ha van egy sorozat azonos címmel mert ismétlés akkor is felveszi

Tulajdonképpen egy sorozatfelvétel beállítást az "idők végezetéig" megőrzi, hacsak a menü sorozatfelvételek pontjában ki nem törlöd. Ha ugyanaz a csatorna néhány év elteltével újra leadja, akkor szolgaian fel is veszi, ha nem törölted ki.

Másik érdekesség: bizonyos sorozatokat nem tekint sorozatnak. Például van a ShowderKlub külön műsora, az Édes hármasban. Itt egy adást egy  napon belül leadnak háromszor is. Ha beállítod a sorozatfelvételt, akkor ezeket felveszi (ugyanazt háromszor), de következő - az ebbe a sorozatba tartozó - újabb műsort már nem. Gondolom ez is a műsorújság szoftver sara, mert nem ad megfelelő sorozatinformációt.

Egyéb IPTV kérdés: Dolgoznak még a "fiúk" a HDMI hang rendbetételén? Nekem igazából nem sürgős, mert a visszasírt 62-es verzióval tökéletes, de néhány tíz (vagy) százezren azért szívnak rendesen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Számomra nagyobb méreg az hogy ha van egy sorozat azonos címmel mert ismétlés akkor is felveszi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma először azt hittem hogy valamiféle csoda történt, de nem. A korábbi hozzászólásomban írt 4 részes film szombati részét már 4/3-nak írták, csakhogy a vasárnapi is 4/3 rész volt, azaz a lényeg nem változott >:(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
21 órája, ApaFia írta:

Kinél hogy működik a sorozat felvétel? Mert nálam hiába van beállítva,hogy csak az első adást vegye az ismétlés nem,de egykét sorozatnál csak felveszi a z ismétlést. :(

Nekem 4 éve van IPTV-m, azóta ilyen. Írtam már itt a fórumon is, hogy a Telekom azt válaszolta a kifogásomra, hogy állítsam be az online műsorújságban, ott jól működik. Ezt én nem vállaltam fel, most meg már nem is működik a műsorújság. Biztosan jó pajtás a tévén bejövő műsorújságjuk készítője, mert akármilyen hibát csinál (elég sokat), nem cserélik le. Állítólag naponta többször is frissítenek, mégis képesek voltak egy hétnél tovább a bejelentett műsorváltozás helyett a régit adni, valamelyik adón. Mostanában is volt, hogy más műsor ment a valóságban, mint ami a műsorújságban volt (a port.hu képes volt a jó műsorrendet írni).

A kérdésedre visszatérve, én úgy oldom meg a dolgot, hogy valamilyen hiteles műsorújságban megnézem hogy pontosan mikor adják az egyes részeket, aztán annak alapján kézzel beállítom. Eléggé macerás, de működik. Persze olyan esetben, mint a Super TV2-n a négy részes Rosemunde Pilcher Négy évszak sorozatnál szidom a Telekom "nénikéjét".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kinél hogy működik a sorozat felvétel? Mert nálam hiába van beállítva,hogy csak az első adást vegye az ismétlés nem,de egykét sorozatnál csak felveszi a z ismétlést. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt a helyi tv-től kell megkérdezni hogy felkerülnek -e valamikor a T IPTV-re.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi, de arról nincs valami infó, hogy Marcali és környékén ez meg fog-e valósulni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: oldmumus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv.

Jelenleg is vannak települések ahol a helyi TV fenn van az IPTV rendszeren ebben a listában található 202-228 között, illetve az ÁSZF 1.4 pontjában

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani analóg kivonási hullám alá eső településeken mikor lesz IPTV alatt a helyi v. regionális TV adása(i)?
Sokan anno 2-3-4 éve jobb minőség meg kedvezőbb ár miatt választottak Tripla csomagot. Analóg bemeneten hagyták a helyi adást. De most napokon belül nem lesz ez a lehetőség.

Persze menne ha venne mindenki egy DVB-C boxot, de ez megint + forrás + távirányító, stb. stb.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pppoe volt neki, már régebben volt hasonló gondja, rakott fel képet is csak az törlődött. Gondolom ugyan arról az eszközről van itt szó (?)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koax épp hogy nem erről híres Optika és xdsl inkább.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 minutes ago, anonymus said:

Ha meg nem ilyen akkor admin password vagy admin admin vagy üres admin nah lényeg hogy ezeket cserélgesd. Ha meg újracsomagolt akkor jellemzően dobozon van a igazság. 

Nem ilyen, mint a képen, mert fekszik, de majd körbenézem, csak rajta van valahol, illetve kipróbálom az admin/admin-t.

Az egészre csak azért van szükség, mert ha nem nyúlnak a nethez egy ideig, akkor bontja a kapcsolatot, és persze újracsatlakozik, ha kell, de a bontás miatt az állapotjelzések problémásak skype-ban, mert nem elérhetőnek mutatja a másik user-t, amikor pedig az. Ezt akarom megnézni, hogy be van-e állítva a routerben valahol valami inaktivitási idő, ami miatt eldobja a kapcsolatot, ha nem használják a gépet egy ideig. Az kellene, hogy csatlakozva maradjon mindig.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor lehet Sagemcom, ha szembe nézel vele akkor bal oldalt a talpán van egy fekete matrica azon találod meg. 

g.jpg

Ha meg nem ilyen akkor admin password vagy admin admin vagy üres admin nah lényeg hogy ezeket cserélgesd. Ha meg újracsomagolt akkor jellemzően dobozon van a igazság. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 minute ago, anonymus said:

Háát optikán is hasonló van a Huewei Ontn koaxon más inkább. Esetleg arra nem emlékszel hogy milyen márka, szín vagy milyen a kábel ami bele megy :?

A doboz fekete, a kábelre meg csak tippelek, hogy olyan, aminek a csatlakozója közepén van egy kis tű, ami a koax ha nem tévedek.

2314.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Háát optikán is hasonló van a Huewei Ontn koaxon más inkább. Esetleg arra nem emlékszel hogy milyen márka, szín vagy milyen a kábel ami bele megy :?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 minutes ago, anonymus said:

Konkrétan rézen az egyik leggyakoribb eszköznél, az eszköz hasán van egy ilyen elrendezésű matrica.

Képkivágás.PNG

Akkor lehet, hogy mégsem réz. Mintha nem ilyen lett volna a matrica. Ha simán rajta lett volna, hogy username, akkor nem merült volna fel bennem a kérdés, mert ebből a képből elég egyértelmű, hogy mi az admin név/jelszó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most