Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Az UTP kábel csatlakozású box+TV 100%-os, nincs semmi korlátozás rajta. A Dlinken lévő box+TV-én az a csatorna nem nézhető amelyik a másikon éppen aktuálisan megy, tehát két helyen ugyanazt nem lehet nézni. A másik gond a Dlinkes időközönként lefagy.

Nem szabadna ilyet csinálnia. Amit meg kellene tenned egy teljes rendszer újra indítás. Mindent leáramtalanítasz és szépen sorba vissza a megfelelő sorrendben. HGW szinkron után -> UTP-s stb -> ezután a Dlinkek szinkron után -> Dlink hgw kábel -> végül az stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értelmezés kérdése az egész! :smileywink: Az én értelmezésem szerint az RTL Klubnak az a baja, hogy az RTL Klub az alap csomagban van, míg az RTL Klub HD, az a Családi+HD csomagban van! A Telekom az alap csomagért 4700 Forintot kér havonta, addig a Családi+HD csomagért 6800 Forintot kér havonta.  "Telekom Á.SZ.F. díj táblázata szerint. (2014. November 1.)" Tehát a Telekom az RTL Klub HD megtekintésért jóval többet kér mint a sima "SD" RTL Klubért. Holott az RTL Klub az RTL Klubot és az RTL Klub HD csatornákat a Telekomnak ingyért adja. Tehát aki a nyagyobb felbontású, vagyis a HD-s adásra is kiváncsi az fizesen többet, a Telekomnak. De a Telekom, az meg ingyen kapja, és egy forintot sem fizet a HD-ért. Igy viszont, az RTL már nem adja a Telekomnak az RTL Klub HD csatornát. Az egy más dolg, hogy az ügyfél nem az egyenkénti TV csatornákra fizet elő, hanem progarm csomagokra, a szolgálatoknál. Addig viszont a TV társoságoknak gyakorlatilag TV csatornánként, kell szerődést kötniük, a terjesztő kábel szolgálatóknál. Na és itt ebből adodott a fő probléma. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még az epg -hez annyit hogy a műsor címe utan nincs semmi ,hogy milyen műsor is az. Gondolok itt arra, hogy film, sorozat, vagy rajzfilm semmi csak a cím. Én nemrég lettem iptv-a, saton rendesen le volt  írva hogy ilyen és ilyen film es hogy mely országban készült Itt semmi csak a műsor címe ez elég bosszantó,bar a műsor tartalom itt bővebb mint a saton  volt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Hangerővel kapcsolatos problémámat vezetném fel, nem feltétlenül a fórumtársaknak, inkább a TELEKOM-os szakembereknek. Családi+HD csomagom van, a hangot nem a tévé hangszóróján, hanem a fejhallgató kimenetre kapcsolt 2.1 aktív hangfalon hallgatom (ez azért fontos, mert sajnos így a kiegyenlített hang funkciót nem használhatom). Nem foglakoznék most a csatornán belüli hangerő eltérésekkel (p. reklámok), csak a különböző csatornák közötti hangerő különbségekkel. A leírt számok csak a relatív különbséget szemléltetik, mert ezek abszolút értéke teljesen attól függ, hogy alapból milyen hangerőt állítok be a tévén és az aktív hangfalon. Annyit még, hogy ezek az STB "Sztereó" beállítására vonatkoznak. Ennyi (elég sok:mansad:) bevezetés után a példák:

 

NatGeo HD és Spektrum HD:  max 4-es hangerő betölti a szobát

Discovery Showcase HD: a fenti hangzáshoz kb. 10-12-es hangerő kell

M1 HD: ez esetben már 14-es hangerő kell

 

Megjegyzem, hogy a legtöbb általam nézett, vagy kipróbált csatorna inkább a hangos kategóriába tartozik. Az egyes csatornákon belül a műsorok hangereje (nem a rekámoké, vagy ajánlóké) 1-2 értéket eltérhet, de a nagyságrendet nem befolyásolja.

 

A kérdés: a TELEKOM nem tud egy általános hangerőt beállítani minden általa szolgáltatott csatornához? Vagy nem képes a műsorszolgáltatókat rávenni egy standard hangerőre?

 

Még egy megjegyzés: a tévém támogatja a "Térhangzás" beállítást, de nem használhatom, mert ezt használva a Discovery Showcase HD lehalkíthatatlanul hangos. Ha azt állítanám be megfelelőnek, akkor gyakorlatilag az összes többi szinte hallhatatlanná válik.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

nem rossz az értelmezésed :)

 

Mondjuk ha az RTL Klub nem csak hébe-hóba adna normális műsorokat, akkor még megérteném, hogy miért pörögnek, pampognak ennyire ezen a témán... A barétok közt nem tudom mennyire élvezetes HD minőségben, vagyis mennyivel ad többet :)

 

A szolgáltató is megérthető egyébként, hogy egy alap csomagban nem ad HD tartalmat mivel a HD tartalom elosztása és továbbítása az ügyfelek felé "költségesebb", mint egy sima SD tartalom...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@donci nem rossz az értelmezésed :)

 

Mondjuk ha az RTL Klub nem csak hébe-hóba adna normális műsorokat, akkor még megérteném, hogy miért pörögnek, pampognak ennyire ezen a témán... A barétok közt nem tudom mennyire élvezetes HD minőségben, vagyis mennyivel ad többet :)

 

A szolgáltató is megérthető egyébként, hogy egy alap csomagban nem ad HD tartalmat mivel a HD tartalom elosztása és továbbítása az ügyfelek felé "költségesebb", mint egy sima SD tartalom...

Az, hogy kinek mi tetszik ízlés kérdése. DE ha eddig adtak valamit drágábban (Családi+HD csomag)  akkor utána ne mondják azt, hogy nincs rá pénz, meg megegyezés. Eddig volt? Tetejében másik 3 RTL-csoporthoz tartozó csatorna mehet HD-ben? Pont az TRL KLub nem? Ezért érzem a magyarázatot, valamiféle mentegetőzésnek. DE mondanám süket dumának is...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csak megjezeném, hogy egy másik Kábel TV szolgálató, az meg alap csomagban is ad HD csatornákat is. Például az RTL Klubot és az RTL Klub HD is az alap csomagban van, annál a bizonyos másik szolgálatónál! Hogy melyik ez a másik szolgálató? Az a bizonyos 4 betűs kábel TV szolgálatóról van szó. Szóval nem lenne, lehetettlen alap csomagban is HD-t adni. :smileywink: Az általad emlitett "barmok" közt-öt meg nem, hogy HD-ban, de még SD-ben sem nézem!:smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy probléma lenne ami engem nagyon zavar,mégpedig a teljes képernyőt kitöltő reklám üzenet. Nem hiszem el,hogy más módon nem lehet. Például ilyen re gondolok,képernyő alsórészébe egy szalag üzenet benne önnek üzenete érkezett, zöld gomb megnéz,piros gomb bezár. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy probléma lenne ami engem nagyon zavar,mégpedig a teljes képernyőt kitöltő reklám üzenet. Nem hiszem el,hogy más módon nem lehet. Például ilyen re gondolok,képernyő alsórészébe egy szalag üzenet benne önnek üzenete érkezett, zöld gomb megnéz,piros gomb bezár. :smileywink:

Ez csak a kiemelt efik-nek jár. :smileyvery-happy:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy probléma lenne ami engem nagyon zavar,mégpedig a teljes képernyőt kitöltő reklám üzenet. Nem hiszem el,hogy más módon nem lehet. Például ilyen re gondolok,képernyő alsórészébe egy szalag üzenet benne önnek üzenete érkezett, zöld gomb megnéz,piros gomb bezár. :smileywink:

Ez csak a kiemelt efik-nek jár. :smileyvery-happy:

Örülök neki! :smileytongue:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy probléma lenne ami engem nagyon zavar,mégpedig a teljes képernyőt kitöltő reklám üzenet. Nem hiszem el,hogy más módon nem lehet. Például ilyen re gondolok,képernyő alsórészébe egy szalag üzenet benne önnek üzenete érkezett, zöld gomb megnéz,piros gomb bezár. :smileywink:

Ez csak a kiemelt efik-nek jár. :smileyvery-happy:

Örülök neki! :smileytongue:


Igaz én még csak bölcsis vagyok (1,5 éves IPTV-vel), de még nem volt szerencsém reklámhoz:manvery-happy:.

Viszont ma volt egy érdekességem: Működési zavar miatt újra kellett indítanom a cisco 2201 STB-t. Megjelent egy szép szürke fogaskerék, majd alul folyamatosan (igaz roppant lassan) feltöltődő csík. Aztán mindenféle elsötétülések és kék képernyők után újra a fogaskerék és a csík. Aztán hosszú sötétség után már két fogaskerék jött egy csíkkal. Ezután magyarul felkért, hogy válasszam ki a rendszer nyelvét, ami alapból angol lett volna, ha nem vagyok elég éber. De az voltam, és most minden ugyanúgy van, mint eddig, én legalábbis nem láttam változást, még a verziószámokban sem.

Szóval nekem ilyen újraindításom még nem volt (Köszönjük Emese:smileytongue:)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Gondolom,csak a értékesítése szünik meg,addig nézheted még le nem mondod, utánn a majd csak az újjakra fizethetsz elő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Csak az értékesítésük szűnik meg , a csatornák továbbra is elérhetőek maradnak. Az új minicsomagokat továbbra is homály fedi. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Mivel az új minicsomagok nem érintik a jelenlegi előfizetőket ezért nem is kell 30 nappal előtte közzétenni. Új szolgáltatás bevezetése esetén (amennyiben nem érinti hátrányosan a meglévő szolgáltatást) csak annyi előírás van, hogy a bevezetést követően kiadott ÁSZF-ben már fel kell tüntetni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...