anonymus

hálózatfejlesztés 30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Ezen az oldalon megtalálható, azonban a térkép a 2015-ös lefedettséget mutatja... hamarosan újabb térképes nyilvántartásra lehet számítani.

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?------------------------- 

Meglévő ADSL hálózat fejlesztése VDSL-re Illetve VDSL Vectoring bevezetése.  Ha ezek nem megvalósíthatóak gazdasági műszaki, vagy más okok miatt. Akkor GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.712 válasz erre a kérdésre

8 órája, teherwagon írta:

Hello, találtam egy év eleji kimutatást. ez alapján látszik, hogy a réz csökken (sajnos nem elég gyorsan), a koax stagnál (minimálisan nő, de ezek csak új rendelések lehetnek, nem fejlesztések, mert erre már mennyiségileg senki sem fejleszt hálózatot, csak minőségileg), az optika pedig nő (szépen, de nem elég szépen). az a kérdés, hogy a réz mikor tűnik el végleg a másik kettő javára (azt gyanítom, nem 2020-ban :()

2030 körül talán.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

2 hours ago, teherwagon said:

Hello, találtam egy év eleji kimutatást. ez alapján látszik, hogy a réz csökken (sajnos nem elég gyorsan), a koax stagnál (minimálisan nő, de ezek csak új rendelések lehetnek, nem fejlesztések, mert erre már mennyiségileg senki sem fejleszt hálózatot, csak minőségileg), az optika pedig nő (szépen, de nem elég szépen). az a kérdés, hogy a réz mikor tűnik el végleg a másik kettő javára (azt gyanítom, nem 2020-ban :()

xDSL ha 2018 feb-ban 750e db volt és évente 32e -el csökken, akkor 2040-re fog 0 közelébe esni előreláthatólag..  >:(

Persze itt jó volna külön látni az ADSL-t és a VDSL-t.  Az FTTx -be meg nem beleérteni a FTTC és FTTN -et.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, teherwagon írta:

Ha így haladnak a fejlesztések lesz az 2024 is! :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@teherwagonwagon

Nincs semmiféle közös képviselő. Magán tulajdonú lakás ház mind, nem bérházak. (nem osztatlan közös)

Szolgáltató szempontjából pedig az előfizető se szökik meg, hiszen nincs konkurens szolgáltató. Fizetni pedig így is 30-as csomagot fizetünk, ami így is drágább mint a szomszéd utcában levő konkurens szolgáltató 1000-es netje..

Tudtommal optika vezet a lakópark sarkán álló dslam dobozba, de gondolom kiszámolták hogy ha nem fejlesztenek akkor járnak legjobban anyagilag. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. 10. 19. at 23:10, Tamas586 írta:

Nekem is csak az idén emelték 20/2 -re a sebességemet. (Tavaly még 15/1 volt)

Budapest 18. és csak ADSL-t adnak (pedig vdsl hgw-t kaptam)

Egyenlőre nemis látszik hogy ez tovább emelkedne a következő években. Sebaj, minden év végén meghosszabbítják 1 évvel a határidőt.. Talán csak 2030-ban lesz itt a lakóparkban 30Mbps..  :(

Hello @Tamas586, érdeklődtetek már a Ténél "hivatalosan" a lehetőségekről? azért kérdezem, mert ha ez egy nagy lakópark, akkor nem a várakozás lesz a megoldás (bár az is bejöhet), hanem valószínűleg érdemes lenne kicsit elbeszélgetni a közös képviselővel :) egy akár sokszáz lakásos helynek ereje van, ha valaki (célszerűen a közös képviselő) nem egyénileg, hanem akár valami lakógyűlésen hevenyészett igényfelmérés alapján, a lakóközösség nevében keresi meg a Tét, hogy x százan rendelnének ott netet, tévét, telefont, de jelenleg a rézen esélytelen, akkor tuti megnézik, hogy mit lehet. nem ismerem a környéket, ha a legközelebbi központ is messze van, akkor persze kicsi az esély. de ha ott van valahol egy optikai kábel elérhető közelben, akkor nem hiszem, hogy 2030-ig kell várnotok :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is csak az idén emelték 20/2 -re a sebességemet. (Tavaly még 15/1 volt)

Budapest 18. és csak ADSL-t adnak (pedig vdsl hgw-t kaptam)

Egyenlőre nemis látszik hogy ez tovább emelkedne a következő években. Sebaj, minden év végén meghosszabbítják 1 évvel a határidőt.. Talán csak 2030-ban lesz itt a lakóparkban 30Mbps..  :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, Ismeretlen írta:

Azért 50 MB az már jónak számít  ! :D  Nem értem mi a panaszod ezzel ! :D  Nem tudom mit szólnál ilyen sebeségekre amik nekem voltak ! 10MB, 4MB, 1MB, 0.5 MB  ezek a sebességek voltak eddig ! :D 

Még mindig az ADSL teszi ki az internetes végpontok több mint 50 %-kát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért 50 Mbs az már jónak számít  ! :D  Nem értem mi a panaszod ezzel ! :D  Nem tudom mit szólnál ilyen sebeségekre amik nekem voltak ! 10Mbs, 4Mbs, 1Mbs, 0.5 Mbs  ezek a sebességek voltak eddig ! 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Ismeretlen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az országban nagyon sokan örülnének az 50 Mbs VDSL vonali sávszélességnek, főleg városi területeken, hidd el, de jó, ha megvan a maximum 10 Mbs. Te akkor ezekhez képest még szerencsés helyzetben vagy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. 10. 15. at 23:33, Ismeretlen írta:

Mai napon írt a telekom üzenetet nekem !

Nagyon jó hírrel szolgálhatunk. Mérnökségünk információja alapján, nagy valószínűséggel az év vége előtt már elérhető lesz a címeden az optikai hálózatunk.

:DSzia jó neked én még 50mb/s szenvedek ez még nem semmi párnapja lejebb eset sebesség 50 röl 45 re

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudom hogy sokan várnak erre az üzenetre ! És üzenem nekik hogy kitartást és is sokat vártam  ! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. 10. 15. at 23:33, Ismeretlen írta:

Nagyon jó hírrel szolgálhatunk. Mérnökségünk információja alapján, nagy valószínűséggel az év vége előtt már elérhető lesz a címeden az optikai hálózatunk.

:D

Erre a üzenetre sokan várnak még! ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De egy dolog furcsa csak hogy a  internet csomagok pl 150MB internet  tv és telefon mellé nálunk 4560 Ft alapból ! De a többi faluban meg az eredeti ár átvan húzva így 3120 Ft ugyan ezzel a párosítással ! Ez miért van ? Nem mindenhol ugyan az az akció ?  Így sajnos nem volt más lehetőségem ! Az eredeti árral rendelkező csomagra adtam le az igényt ! Vagy kapok én is kedvezményt ? Attól ha már az igényt leadtam ?  Persze nagyon örülök neki így is ! De egy kis akció is jól eset volna ! :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szuper, örülök @Ismeretlen, így mégsem kell megvárnotok a következő év végét (bár ilyen híreket kapna mindenki, aki itt érdeklődik) :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen azt én is tudom hogy sok tényezőtől függ a dolog  !  Köszönöm a válaszokat azért !

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, Ismeretlen írta:

Szia nézem már egy ideje az oldalt több mint 1 éve ! 7 hónapja van ez a kiírás az oldalon hogy Úton vagyunk …..

Kár hogy senki sem tud mondani időpontot hogy mikorra lesz kész  ! Én szerintem ha mára itt a környéken 6 faluból 4 faluban lehet kötni internetet ! Akkor tán nem toljátok el a határidőt még több ideig ! Nektek is jó ha már teljesen kész lesztek a salgótarjáni járással ! Mert a végső határidőre sok meló lesz ha annyi falut hagytok itt ott ! 

Műszaki engedélyek, fejlesztési költségek stb., soktényezős a történet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia nézem már egy ideje az oldalt több mint 1 éve ! 7 hónapja van ez a kiírás az oldalon hogy Úton vagyunk …..

Kár hogy senki sem tud mondani időpontot hogy mikorra lesz kész  ! Én szerintem ha mára itt a környéken 6 faluból 4 faluban lehet kötni internetet ! Akkor tán nem toljátok el a határidőt még több ideig ! Nektek is jó ha már teljesen kész lesztek a salgótarjáni járással ! Mert a végső határidőre sok meló lesz ha annyi falut hagytok itt ott ! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Ismeretlen, ez alapján úton vannak, de pontos időpontot kábé senki sem fog tudni mondani (sem mi itt a fórumon, sem a Té). időnként nézz rá

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok Nagybárkány és Kisbárkány településeken mikorra várható az internet ? A többi településen van már azóta optikai internet mióta írtam nektek . De itt nincsen semmi  .  

2016 nyarán mikor behúzták a föld alatt a kábeleket . Nem gondoltam volna  hogy ennyi idő múlva sem lesz itt semmi !  Mi ennek az oka ? Elképzelhető hogy elrontottak valamit a bekötésnél ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
27 perce, bmatyas írta:

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

A másik topicban válaszoltam a kérdésedre. 

https://kozosseg.telekom.hu/topic/13136-hálózatfejlesztés-ről-kérdés/#comment-38693

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Sracz, biztos (nem vagyok jogász, de tudtommal ilyen esetben teljesen a PTK alapján működtök) :D és szerintem is *****ság, de ha ez kell, akkor vedd a kezedbe az irányítást. dobj össze egy hozzájáruló nyilatkozatot, írd alá, és írasd alá a szomszédokkal is (én a helyedben azzal érvelnék, hogy elintézed nekik a gyors internet lehetőségét, amit ha akarnak, a nyilatkozat alapján megrendelhetnek ők is). ennek elégnek kell lennie

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most