Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@KeyserSoze

Igen, ott a hiba a DDNS szolgáltatással. Mert ebben az esetben a Sagemcom WAN ip címét kellene elküldeni a DDNS szolgáltatásnak, tehát a Sagemcom DDNS beállításával kell csinálni, a NAS-ban lévő DDNS-t nem kell konfigurálnod.

Update: Felesleges ennyi portot megnyitni. Ha X szolgáltatás fut az 5000-es porton, akkor csak azt nyisd meg, a többi felesleges.

Update2: Gondolom csak FTP-zel, Torrentezel, és adminisztrálod, ez max 3-4 nyitott portot igényel, nálad viszont van egy halom port. Ezekhez tényleg mindhez tartozik valami használatos szolgáltatás vagy csak úgy nyitvavannak?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De ha a hiba azzal van? 

Igazad van de egy olyan törzs vásárló mint én vagyok a T-Home-nál csúnya dolog, hogy figyelmen kívül hagyják, hogy örök életemben az Ő előfizetőjük voltam. Egy elavult modem lecserélése nem olyan nagy gond szerintem. Szerintem meg érdemelném hozzátéve, hogy volt vele sok probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

De vannak itt más csatik is, mert múltkor teljesen egységes volt a jelerősség, aztán áramszünet, és utána kerültem ide/lett az eltérés a két 4-es blokk között.
Mondjuk nem zavar.

Most nyomtam egy resetet a modemen, és megint egységes mind a 8.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha a kábel alatt  koaxot értesz akkor nincs akkora gond :D koaxnál összes eszköz amit ad a T gigabites.  Koaxon legújabb eszköz Sagemcom F@ST 3686 AC  wifije  802.11n @2.4GHz 3x3  &  802.11ac @5GHz Video Grade 3x3.  Tv mellé érkező lan kábelt szét oszthatod passzív módon. Két utp csatlakozó kerül fel utp kábel végére és így egy kábel szálít 2 db 10/100 as vonalat. Gondolom a tv-nek nincs szüksége gigabites vonalra. 

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 4

Nagy :) kapacitás bővítés illetve az elhasználódott eszközök cseréje. Az után lehet szó a 250/20 és esetleg a 500/22-röl szó. No meg mivel 7/0-24 -ben üzemelő eszközökről beszélünk központi oldalon. Ezért ezekkel foglalkozni kell, a stabil szolgáltatás érdekében. Viszont pontosabb részletesebb felvilágosítást nem adhatok. 

 

Annyi lehet a háttérben hogy néha a felügyeleti rendszerben történő restart hatásosabb mint ha te csinálnád otthon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Be is szoktad jelenteni a hibát vagy várod hogy magától megoldódjon? 

Azért az az 1-2 napos leállás eléggé túlzásnak érzem maradjunk ennyiben...

Az előre bejelentett leállásokat karbantartásokat ezen az oldalon jelzik, Szeged nincs közte.

Emelt hangnem meg teljesen felesleges, mert nem old meg semmit.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...