Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

Sziasztok!

Elvileg holnap jönnek bekötni az IPTV-t,a SAT-tv helyett.

Azt szeretném kérdezni hogy a bekötési helyek a kábeleknek ugyan úgy megfelel,mármint most a padláson van "szétosztva" szobánként egy kábel jön le beltérinként.most pl ha a modemet a középső helységbe rakják,akkor onnan ágazik szét a többi beltérihez,vagy a főkábel ahogy bejön a padláson ott ugyan lesz mint most csak gondolom új kábelekkel hogy mindenhova egy-egy kábel megy le?csak azért kérdem mert akkor el kell pakoljak stb meg nem szeretném ha nagyon törnének-zúznának.Egyféle modem létezik?vagy ha több féle van mitől függ hogy melyiket kapom én ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Csatorna sorrendet itt lehetett rendezni de jelenleg sajnos nem működik!

Másik opció töltsd le a műsorújság alkalmazást Android vagy iOS

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Nem találom hogyan tudom az interneten beállítani a set boxon a csatorna sorrendet. Egyszer már csináltam, és most idegesít. Régen a műsorújságban volt de most nem találom. 

Tudnátok segíteni, és küldeni egy elérési utat ?

Köszönöm!

Misi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2016. 06. 12. at 18:16, Roli82 írta:

Jó kérdés nem tudom, lehet az a PLC lesz a ludasO.o

Ekkor: 2016. 06. 12. at 20:06, anonymus írta:

Az a 10-15m nem lehet sok mert elméletileg ezek 500nm-es épületekre vannak hitelesítve. 

Szia Roli82 és anonymus! A segítségetek alapján 13-a óta egy kicsit alaposabban figyelgetem a két PLC-nket, és - azonkívül, hogy minden nap másként viselkedik egy kicsit - egy-két dolog azért már megcsípte a szememet. Tudnátok nekem még abban is segíteni, hogy elirányítotok egy olyan személyhez (az lenne a legjobb, ha ti is ilyenek lennétek), aki a PLC belső működését, az IPTV duplex jelfolyamnak a PLC kapcsolattartási sebességére gyakorolt hatását ismeri?

Azt szeretném ettől a gurutól megtudni, hogy - a vezeték minőségén és a vezeték hosszán kívül - még mitől függ az, hogy (az elvileg max. 500 Mbps-os kapcsolattartási sebességre képes 2 db PLC egység adatátviteli sebessége éppen mekkora?
- Lehet az pl. hogy az IPTV jelfolyam lelassult sebessége lelassítja a PLC adattovábbítási sebességét is?
- Vagy pl. miért lassul le kritikusan a PLC kapcsolattartás sebessége, ha más fogyasztók által is használt konnektorsávba dugom (saját külön konnektor helyett) a PLC tagokat?

Ahogyan ugyanis azt korábban már írtam, a DHP-508AV típusú 2 db PLC-nk az adatátviteli szakasz mindkét végén egyformán azt jelzi, hogy nálunk ez a kapcsolattartási sebesség bizony  erősen és rendszeresen tud ingadozni. A STB felébresztésekor ugyan azonnal van kép a TV-n, de a kezdeti 5-10 percben a PLC LED-ek rendszeresen piros színbe váltanak (ilyenkor állítólag az adatátviteli sebesség 10Mbps alatt van) , ugyanakkor a TV képe nem dermed ki, illetve ha mégis, akkor az nem rendelhető hozzá egyértelműen ehhez az eseményhez. Néha olyan hosszú is tud lenni ez a piros állapot (10-15 sec.), hogy ha ez a státusz tényleg veszélyeztetné a folyamatos képernyőfrissítést, akkor a képnek már régen meg kellene állnia. Máskor meg megáll a kép totál zöld jelzésnél is (ilyenkor állítólag az adatátviteli sebesség 50Mbps fölött van).
Szóval jó lenne, ha valaki érteni ezt, és velem meg is osztaná.
Ha ugyanis a fentieket elfogadjuk, akkor nem a PLC használata okozza az időnkénti kimerevedéseket.
Tulajdonképpen ti tudjátok, hogy az IPTV elvileg hány Mbps-os letöltési irányú adatátviteli sávban képes képernyőt frissíteni, illetve egyáltalán működni? A HGW adatfelületén is csak a 2 db feltöltési frekvenciát találtam meg (30-40 MHz között), de hogy ez mekkora Mbps-et jelent, azt ebből nem tudom.

Utóirat: Egyébként pénteken este a HGW-t, STB-ot is újra kellett indítani, mert betöltési hibát jelzett a rendszer a TV képernyőn, mely kijelzésből nem is tudtam kilépni. (Újraindítva már minden ment a megszokottak szerint.)

PLC LED-ek.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Roli82 írta:

Szia!

Menü - Felvétel - Felvett műsorok - Kiválasztod a felvett műsort és törlés!

20160615_143606.jpg

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv

John Grape

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Menü - Felvétel - Felvett műsorok - Kiválasztod a felvett műsort és törlés!

20160615_143606.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Műsor rögzítős IPTV (Magenta) boxot vettünk.

Kérdésem, hogy lehet törölni a korábban felvett kíválasztott műsort és nem az összeset?

Üdv

John Grape

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

19 perce, Attila70 írta:

Plc eseteben ajanlatos, hogy ne elosztoba legyen dugva.

Kösz Attila70 a gondolatot, amit saját tapasztalattal meg is tudok erősíteni. Először ugyanis a bejárati ajtó feletti beépített szekrényben elhelyezett HGW-t, saját routert és a PLC-t egy konnektorsávról tápláltam meg, mely konnektorsáv közvetlenül a lakásbetápot adó biztosírótábláról ágazott le. A PLC így megtáplálva csak a 10-50 Mbps közötti sebességet jelentő narancssárga színig jutott max el. Csak akkor lett kvázi állandóan zöld a LED (50 Mbps feletti sebesség), amikor csináltam még egy leágazást a betáp tábláról, és a PLC-t külön arra tettem. Úgy látszik, hogy az "aktív" villásdugóknak (HGW és router tápegységdugóknak) van induktív terük, ami bezavar a PLC működésébe.
De amit írtál, az bizony úgy van, köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bal kézre találsz egy fel fele nyilat minden hsz mellet azzal pontozhatod az adott user-t Képkivágás.PNG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Plc eseteben ajanlatos, hogy ne elosztoba legyen dugva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2016. 06. 12. at 20:06, anonymus írta:

Az a 10-15m nem lehet sok mert elméletileg ezek 500nm-es épületekre vannak hitelesítve. 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel aligha találkozol.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Fontos kiemelni hogy a HGW / modem nem műszer, az általa jelzett adatok csak tájékoztató jellegűek.  Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

23 órája, Roli82 írta:

Letöltési és feltöltési teljesítmény és SNR oszlop adataiból ami csak tájékoztató jellegű hiszen nem műszer.

Sávszélességet az eszköz nem mutat, azt a T illetékesei a rendszerben látják,hogy az adott szegmens menyire van kihasználva persze ezek az adatok nem publikusak.

Abból a 24 letöltési csatornából 4 darabot használ az IPTV jellemzően a 300-400 MHz közötti frekvenciákon, a többit a net használja.

Nem szeretem a focit. :)

Sziasztok anonymus és Roli82!
Nagyon köszönöm nektek a számszerű információkat, melyek alapján most már egyedül is figyelni tudom a HGW-t, amennyiben a képkimerevedések folytatódnának. Az adataitok alapján azért erősen szűkül a kör afelé, hogy mégis csak a PLC okozhatja a problémát, és nem az elégtelen sávszélesség. /Megjegyzem, amikor üzembe helyezte a T-s szerelő a (PLC-s) rendszert, akkor előtte azért kihangsúlyozta, hogy ő jobban szereti, ha valami "dróttal" van összekötve, mert csak az a biztos./
Szóval nem tudom kik vagytok, de azt igen, hogy nálatok lenne a pont, ha ilyet lehetne a jó válaszért adni. (Más fórumokon van ilyen pontozási lehetőség a megoldásnak elfogadott válaszért.)
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket.
/  U.i.: Roli82-nek a fociról még annyit, hogy én sem. /

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 perce, anonymus írta:

Minél közelebb van hozzád a dslam/msan szekrény annál több optika van a hálózatban . 

Nekem elméletileg VDSL van, csak éppa kiskötpont hiányzik hozzá, így csak ADSL2+, aminek a vonalán régebben volt egy kunkor, de ma már nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minél közelebb van hozzád a dslam/msan szekrény annál több optika van a hálózatban . 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Apropó fél év után múlt csütörtökön volt egy fennakadás a szolgáltatásban, a boxot és a modemet újra kellett indítani, utóbbit kétszer is. Másnál is volt ilyen? Így azt mondgatom, tavaly szeprember óra elég stabilan működik a szolgáltatás, méghozzá ugye nem is optikán vagy koaxon, hanem réz érpáron. Egyedül az Eurosport 2 kivétele a Családi csomagból, amire azt mondhatom, hogy negatív volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, kabelnet írta:

Erről jut eszembe, hogy melyik adat alapján mondtad, hogy " Rendben vannak a jelszintjeid. "?
És ezeknek mennyi lenne akkor az értékük, ha ez nem lennének rendben?
Melyik adat mutatja, hogy tényleg elegendő a sávszélesség? És milyen összefüggés van a jelszint és a sávszélesség között?

Ha még ezt a sok kérdésemet is kibírja a vasárnapod, akkor te most nem meccset nézel.
Üdv: fitbee

Letöltési és feltöltési teljesítmény és SNR oszlop adataiból ami csak tájékoztató jellegű hiszen nem műszer.

Sávszélességet az eszköz nem mutat, azt a T illetékesei a rendszerben látják,hogy az adott szegmens menyire van kihasználva persze ezek az adatok nem publikusak.

Abból a 24 letöltési csatornából 4 darabot használ az IPTV jellemzően a 300-400 MHz közötti frekvenciákon, a többit a net használja.

Nem szeretem a focit. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel aligha találkozol.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Fontos kiemelni hogy a HGW / modem nem műszer, az általa jelzett adatok csak tájékoztató jellegűek.  Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
50 perce, Roli82 írta:

Már én is gondoltam erre, de a T hirdeti és árusítja, így nem gondolom, hogy a kütyü mégsem lenne elég jó.  Ezzel ugyanis a T - elégtelen szolgáltatás miatt - saját maga alatt vágná a fát.  Az a tény ugyanis, hogy a LED csak rövid időre vált (mos már csak néha) pirosra, kizárja azt, hogy pl. a falban lévő vezeték minősége (alumínium és nem réz) vagy hossza (kb. 10-15m) okozná az átviteli sebesség problémáját, mert akkor folyamatosan lassan menne el a jel az STB-ig.  Inkább valami történhetett a háttérben, mióta először posztoltam a témában erről, mert egyszer csak "megjavult" (95%-osra) a helyzet. Szerintem toltak egy keveset a sávszélességen, és az most a határon "táncol"..
Erről jut eszembe, hogy melyik adat alapján mondtad, hogy " Rendben vannak a jelszintjeid. "?
És ezeknek mennyi lenne akkor az értékük, ha ez nem lennének rendben?
Melyik adat mutatja, hogy tényleg elegendő a sávszélesség? És milyen összefüggés van a jelszint és a sávszélesség között?

Ha még ezt a sok kérdésemet is kibírja a vasárnapod, akkor te most nem meccset nézel.
Üdv: fitbee

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, Roli82 írta:

Rendben vannak a jelszintjeid. :)

De akkor mi a nyavalyának áll meg néha a kép (és a hang)? Nem biztos, de mintha mostanában leginkább a tévézés első perceiben "szeretne" inkább megállni, a STB tévézéshez történő felébresztését követő első pár percben.  Ilyenkor a PLC adatátviteli sebességét jelző középső LED-je is egy rövid pillanatra zöldből piros lesz, ami a PLC speckója szerint kisebb mint 10 MBsec adatátviteli sebességet jelent a normális (zöld) 50 felettihez képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
37 perce, Roli82 írta:

Nemcsak a FireFox zavarja hanem más böngészőt is. :)

Állítsd át Magyar nyelvre a Sagemet. Kattints a Language menüpontra válaszd a Change to részen a Magyar nyelvet és Apply gombra kattints át vált Magyarra. Aztán a bal oldali függőleges oszlopon kattints a Kapcsolat menüpontra ott írja a le és feltöltési jelszinteket, arról jöhet egy kép. Egyébként nagyon át mentünk kábelnetes témába, így lehet abban a topikban kellene folytatni :DKábelnet topik

Szia Roli82!

Elkerülték a posztjaink egymást. A mostani poszt feletti bejegyzésben - ugyan Anonymusnak címezve, de csak azért ó, mert ő kérte ezeket az adatokat először - feltettem csatolásként azokat az adatokat is melyeket most te is kértél. Ha te is véleményt mondanál, az is nagyon jó lenne. Ami a topik fajtáját illeti, hát nekem még mindig a megakadó IPTV vétel fáj, így szerintem nem vagyunk rossz helyen, de hát a moderátor majd eldönti.
Várom a véleményedet, melyet előre is köszönök.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben vannak a jelszintjeid. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 05. 29. at 18:16, anonymus írta:

192.168.0.1 oldalon jelszintekről egy képet illetve a koax kábelről infot be tudnál rakni ?  Hány és milyen osztók vannak rajta. 

Szia Anonymus! Ma kaptam elegendő segítséget ahhoz, hogy a HGW online felületére történő belépésem sikeres legyen. A - még jelenleg is meglévő, ugyan már jóval ritkábban előforduló képkimerevedések okának kiderítéséhez - kértél tőlem jelszint adatokat, melyeket most már csatolni tudok.

A másik kérdésedre a válasz, a bejövő koax kábelen egy passzív kétfelé osztó van, a koax típusát nem ismerem, egy tömörvezetőjű réz közepe van, F csatlakozóknak való. A TELETRONIK Z2772 osztó  egyik ága viszi a rádióhoz az antennajelet, a másik ága pedig a HGW-re viszi azt, ami még a koaxban van.

Előre is megköszönöm, ha ki tudsz okoskodni valamit a küldött adatokból, és azt meg is osztod velem (velünk).

HGW diagnosztika adatok.JPG

HGW Eseménynapló.JPG

HGW_Általános adatok.JPG

HGW_Kapcsolati adatok.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nemcsak a FireFox zavarja hanem más böngészőt is. :)

Állítsd át Magyar nyelvre a Sagemet. Kattints a Language menüpontra válaszd a Change to részen a Magyar nyelvet és Apply gombra kattints át vált Magyarra. Aztán a bal oldali függőleges oszlopon kattints a Kapcsolat menüpontra ott írja a le és feltöltési jelszinteket, arról jöhet egy kép. Egyébként nagyon át mentünk kábelnetes témába, így lehet abban a topikban kellene folytatni :DKábelnet topik

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, Roli82 írta:

Ne a keresőbe írd a címet hanem az url sávba így és enter.

url.PNG

Ijedezni nem kell, csak szimplán nincs frissítve a tanúsítványa :) egyébként biztonsági kivétel megerősítése is kattinthatsz.

Kösz Roli82, bent vagyok végre. Csak tudnám, hogy így ez miért nem zavarja a Firefoxot. De fő, hogy beengedett.
Még 1x kösz.

Bent vagyok.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne a keresőbe írd a címet hanem az url sávba így és enter.

url.PNG

Ijedezni nem kell, csak szimplán nincs frissítve a tanúsítványa :) egyébként biztonsági kivétel megerősítése is kattinthatsz.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most