Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.214 válasz erre a kérdésre

http://www.t-home.hu/lakossagi/csomagok_akciok/ev_vegi_csatornanyitas

"2015. január 6-tól a Universal Chanel csatorna bekerül a digitális Családi csomagba, a Travel és a Cartoon Network pedig a megújuló TV minicsomag kínálat része lesz."

frissült a Viasatokkal az oldal, amit tegnap ajánlottál

lehet, hogy érdemes lesz ránézni néha, hátha lesznek még kellemes meglepetések :manhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Tv-n beálitotad a fülest?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azt szeretném kérdezni, amennyiben a Samsung tv-nél van fejhallgató csatlakoztatási lehetőség miért nincs hang? Emiatt arra gondoltam, hogy lehetséges-e, hogy az IPTV boxhoz kell  valamilyen modon a jack dugót csatlakoztatni / pld. egy átalakitóval/, hogy lehessen felhallgatóval nézni a TV-t. Köszönöm előre is a segitő tanácsokat ezügyben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Travel új minicsomagba megy majd Januárban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam is mennek ugyanis van Globe csomagom. Csak nehogy véletlenül lemondjam, mert akkor ez is eltűnik.

DE mi lesz a Travel Chanel sorsa??

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most direkt bekapcsoltam, és igen, nálam is mennek! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálatok is megy a Via explore és a Nature előfizetés nélkül? Mert nalam mennek. :smileyvery-happy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

http://www.t-home.hu/lakossagi/csomagok_akciok/ev_vegi_csatornanyitas

"2015. január 6-tól a Universal Chanel csatorna bekerül a digitális Családi csomagba, a Travel és a Cartoon Network pedig a megújuló TV minicsomag kínálat része lesz."

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Robin!

Már értem. Szóval 15m szakaszt szeretnél kiépíteni. Ez igen kis távolság. Ezen a szakaszon nyugodtan használhatnál sima UTP kábelt. A mai készre szerelt UTP kábelek szinte mindegyike Cat5e (1000Mbit/s) kategóriájúak. A kábelnek 15m-en alig van csillapítása. Zavarni pedig biztos nem fogja semmi (ha csak nem indítasz be a kábel mellett egy sarokcsiszolót, de még az sem dúrva).

Természetesen megveheted a Cat6-os kábelt, nem okozol vele semmi rosszat (persze ahhoz Cat6-os csatlakozók is kellenek a végpontokon, amik egy mezei routerben vagy STB-ban nincs). Simán meg lehet hajlítani 90 fokban. Én 15m-en feleslegesnek tartom. 15m UTP kábelt max 1000Ft-ért vehetsz, a többit pedig elköltheted sörre! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi lesz az IPTV-n most promócióként futó Travel Channel sorsa? Az új ÁSZF nem ír róla semmit.Reméljük marad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves JamesWagner!

Nagyon köszönöm a választ, és főleg a gyors választ. :smileyhappy:

Én Cat6 kábellel terveztem a bekötést, abban még esetleg kábelgerinc is van, úgyhogy mégegy plusz tényező, amitől nehezebb lenne a kezelése. Teljesen megfeledkeztem arról, hogy az SFTP kábelek flexibilitása jócskán elmarad az UTP kábelekétől, bár díszléc alatt futna a kábel, egyszeri meghajlítás kis ívben, nem szöges 90°-ban az tűrhető?

Nem dolgoztam még Cat6 SFTP kábellel, csak olvastam róla, ezért kérdem.

STP kábelt nem találtam (15m-est Cat6-ost) készre szereltet, és nem szeretnék bíbelődni a csatlakozókkal Cat6-nál. Cat5-ös UTP kábelt szereltem már sokat, viszont a Cat6-nál, illetve az árnyékolt kábelek esetében olvastam, hogy az árnyékolás bekötésének elrontása többet ront a helyzeten mint javít, és nagyobb precizitást igényel a Cat6 csatlakozó szerelése, mint a Cat5-é, ezért gondoltam, hogy megveszek 15m készre szerelt Cat6 kábelt 3.200-ért, és kész vagyok.

Te mit ajánlasz?

u.i.: Lehetséges hogy egy kicsit félreérthetően írtam a dolgot, összesen 15m kábelre van szükségem (kis ráhagyással és későbbi esetleges áthelyezéssel együtt), de most egy kb. 50m-es UTP-vel van csatlakoztatva, mert az volt kéznél hirtelen, "oszt' menjen má'". :smileyvery-happy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Én a saját hálózatomon STP kábelt használtam, mikor nyáron elvégeztem egy teljeskörű kiépítést. Ezek a kábelek 4 csavart érpárt tartalmaznak, közös fóliaköpennyel, és egy rézharisnya árnyékolással. A végeire olyan szerelhető csatlakozót vásároltam, melyekbe a harisnyát be lehet kötni, és ha azt bedugod a készülékedbe (pl PC ami jó esetben testelve van) akkor pluszban megerősíti az árnyékolást a testeléssel.

50m-en már kezd ajánlatossá vállni ennek a használata. Az SFTP-t azért nem ajánlom, mert jóval merevebb, és nehezebb ezáltal kezelhető formában felhasználni.

Az STP kábel minimum Cat5e kategóriájú, és ha a végek jól vannak szerelve, akkor akár 1000Mbit/s adatátvitelre is képes. Otthoni hálózatra több, mint elég!  :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Telekom IPTV szolgáltatásom van (Családi+HD), teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.

A rendszer úgy néz ki, hogy coax kábelen jön be az adatfolyam egy D-Link modembe, onnan LAN kábelen megy tova a STB-okhoz (egészen pontosan 2db-hoz). Jelenleg egy box van csatlakoztatva, kb 50m megmaradt UTP kábelen, ezt szeretném lecserélni.

A kérdésem az volna, hogy az újrakábelezésnél érdemes-e esetleg SFTP kábelt használnom UTP helyett, jobb lesz-e attól az összeköttetés a STB és a Modem között, az esetlegesen kisebb interferencia miatt, mert a srác aki telepítette a rendszert említette, hogy a coax kábel amit használnak, az is háromszorosan árnyékolt.

Az eltérés az UTP és az SFTP kábel között árban jelentéktelen (2.200HUF vs. 3.200HUF 15m-en), úgyhogy valószínűleg így is úgy is SFTP kábelt fogok használni, de érdekel, hogy van-e bármi jelentősége a dolognak, illetve, hátha mást is érdekel a kábelezés téma, akkor most választ kaphat.

Köszönöm előre is,

Robin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
ok köszönöm a infót!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Mivel az új minicsomagok nem érintik a jelenlegi előfizetőket ezért nem is kell 30 nappal előtte közzétenni. Új szolgáltatás bevezetése esetén (amennyiben nem érinti hátrányosan a meglévő szolgáltatást) csak annyi előírás van, hogy a bevezetést követően kiadott ÁSZF-ben már fel kell tüntetni.

A jelenlegi mini csomagok értékesítése szűnik meg! Ha te, a jelenlegi bármely mini csomag előfizetője vagy, akkor azt, 2015. Január 6. után is, úgyan azokkal a feltételekkel kapod, mint most ma. Az értékesítés azt jelenti, hogy új előfizetők nem fizethetnek elő rá! Érted már? :smileywink: Hogy hol, vannak az új mini csomagok? Azok majd valószínüleg, 2014. December 6. után megjelenő Á.sz.f. módosulásokban lesznek benne. :smileywink:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az azonos áramkört szinte lehetetlen biztosítani, csak az azonos fázist. Nálam is a lakás 8 áramkörre van osztva. Nem csak a HD-nál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne mondd le! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
:-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
ezek szerint nehogy lemondjam a speak! minit, mert akkor elveszítem a bbc entert.-t?
totál véletlenül találtam erre a fórumra, de nagyon jó, hogy ennyi mindenről dumáltok :-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én csak olvastam ilyen eszközökről, és azt írták hogy igazán csak akkor biztos a működése, ha a két konnektor azonos áramkörön van. Fontos még az elektromos hálózat, valamint a konnektor csatlakozások jó állapota is.

Gondolom az azonos csatorna egyidejű nézhetetlensége nem HD csatornák esetében volt, mert az jelenleg még természetes jelenség. Csak egy HD stream van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jolvan :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Jó nagy homály!

A törpék még nem jöttek fel a bányából! :D:D

Maradjunk annyiban,hogy olyan bazi nagy homály nem fedi ;-)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
most én ezt nem értem most akkor minicsomag változást miért nem írták?

pl nekem hogy marad meg a discovery world meg a science ha megszűnik a globe csomag más lesz a neve vagy mi?

Mivel az új minicsomagok nem érintik a jelenlegi előfizetőket ezért nem is kell 30 nappal előtte közzétenni. Új szolgáltatás bevezetése esetén (amennyiben nem érinti hátrányosan a meglévő szolgáltatást) csak annyi előírás van, hogy a bevezetést követően kiadott ÁSZF-ben már fel kell tüntetni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most