Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.615 válasz erre a kérdésre

Jelentkezz be a kezelő felületére a 192.168.0.1 címen.

Ha beléptél kattints a Wireless Security fülre és a Passphrase-nél tudod a wifi jelszavát megváltoztatni!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Szerintem kevés lesz a 8 csatorna amire fel vagy jelentkezve. Mindenképpen kéne az eszközcsere, viszont ha bejelented, akkor lehetséges, hogy a szuper szervizt fogják ajánlani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, oldmumus írta:

Egy "buta" kérdés a 120-as kábelnettel kapcsolatban:
Ha megy 3db ITPTV stb. egyszerre akkor lejön a 120-ból ezen eszközök sávszélesség igénye?

Szia!

Nem, nem vesz le semmit az IPTV.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

OK, egy dolgot tegyél meg még kérlek: a sageból húzz ki mindent és egy kábellel köss rá egy gépet vagy laptopot és úgy mérj a speedtesten. Ha akkor is ez az eredmény, akkor csak azt tudom mondani, hogy jelentsd be folyamatosan, mert ez biztos ninics rendben központilag.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@KeyserSoze

Igen, ott a hiba a DDNS szolgáltatással. Mert ebben az esetben a Sagemcom WAN ip címét kellene elküldeni a DDNS szolgáltatásnak, tehát a Sagemcom DDNS beállításával kell csinálni, a NAS-ban lévő DDNS-t nem kell konfigurálnod.

Update: Felesleges ennyi portot megnyitni. Ha X szolgáltatás fut az 5000-es porton, akkor csak azt nyisd meg, a többi felesleges.

Update2: Gondolom csak FTP-zel, Torrentezel, és adminisztrálod, ez max 3-4 nyitott portot igényel, nálad viszont van egy halom port. Ezekhez tényleg mindhez tartozik valami használatos szolgáltatás vagy csak úgy nyitvavannak?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
No mért kérlek mesélj még.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lassan megoldom a problémámat:

Az oka: feltehetően egy másik wifi eszközzel összeakadt a rendszer, amit a modem-en a Channel átállítása 10-re, megoldott.

Ezek szerint az óra eltérése nem gond.

Hogy ez a windows-os wifi csatlakozásnál miért nem jött el, nem tudom...

Remélem segít ez majd valakinek!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De ha a hiba azzal van? 

Igazad van de egy olyan törzs vásárló mint én vagyok a T-Home-nál csúnya dolog, hogy figyelmen kívül hagyják, hogy örök életemben az Ő előfizetőjük voltam. Egy elavult modem lecserélése nem olyan nagy gond szerintem. Szerintem meg érdemelném hozzátéve, hogy volt vele sok probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De vannak itt más csatik is, mert múltkor teljesen egységes volt a jelerősség, aztán áramszünet, és utána kerültem ide/lett az eltérés a két 4-es blokk között.
Mondjuk nem zavar.

Most nyomtam egy resetet a modemen, és megint egységes mind a 8.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: fgabor87

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha a kábel alatt  koaxot értesz akkor nincs akkora gond :D koaxnál összes eszköz amit ad a T gigabites.  Koaxon legújabb eszköz Sagemcom F@ST 3686 AC  wifije  802.11n @2.4GHz 3x3  &  802.11ac @5GHz Video Grade 3x3.  Tv mellé érkező lan kábelt szét oszthatod passzív módon. Két utp csatlakozó kerül fel utp kábel végére és így egy kábel szálít 2 db 10/100 as vonalat. Gondolom a tv-nek nincs szüksége gigabites vonalra. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megvan, elgépeltem a "." jelet, ezt akarta ilyen formán tudatni.....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen előfizetés ez ? Koaxos vagy rezes/telefonhálózatos ? Ha koaxos annyit tudok segíteni hogy mt szám alapján meg nézem hogy nálad van hiba / vagy utcán valahol más is tapasztalhatja e stb stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze 16 frekit vesz fel vásárhelyen , ebből 4-et használ az IPTV, a többit a net, a 8 csatornás cisco meg 4 frekit netre 4-et az IPTV-re. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, klacirtg írta:

Igen, de ha leakasztom és csak a 704-es van önállóan, akkor is fennáll a hiba.

Mennyire foglaltak a sávok? A dlinken ugye nincs usb-drive és  a mediaszerver bekapcsolva? 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pzolee.wifiinfo&hl=en
Ezzel megnézhetnéd a wifi állapotát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@bialdaniel

Üdv!

LAN - LAN kell összekötni a szolgáltatói eszközt a saját routerrel, miközben ügyelni kell, hogy a két eszköz azonos alhálózaton legyen, de az ip címeik ne egyezenek.

Hasonlóan, mint ebben a topicban már leírtam, csak ott más eszközök szerepelnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Itt távolról ezt neked senki meg nem fogja mondani, 1000+1 oka lehet. Hívd fel a 1412-t és talán kapsz segítséget, trollkodni felesleges, az nem visz előre a probléma megoldásban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt az egészet nem értem. Hagy már békén azt a printservert. Semmit nem csinál. A nyomtatódnak kézzel adj egy IP címet. Ha 192.168.0.0/24 ben vagy akkor monndjuk a nyomtató legyen 192.168.0.151 mask: 255.255.255.0 gateway 192.168.0.1 Utána a winfosodon a canon szoftverével kerestesd meg a nyomtatót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 minutes ago, btz said:

@acel

Semmi közének nem kéne legyen egymáshoz a HGW-ben található printserver alkalmazásnak és a nyomtató elérésének.

Ezt próbálom elmagyarázni, de acel write only módban van......

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert a Cisco eladat ezt az üzletágát és a Technicolor kezébe került!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagy :) kapacitás bővítés illetve az elhasználódott eszközök cseréje. Az után lehet szó a 250/20 és esetleg a 500/22-röl szó. No meg mivel 7/0-24 -ben üzemelő eszközökről beszélünk központi oldalon. Ezért ezekkel foglalkozni kell, a stabil szolgáltatás érdekében. Viszont pontosabb részletesebb felvilágosítást nem adhatok. 

Annyi lehet a háttérben hogy néha a felügyeleti rendszerben történő restart hatásosabb mint ha te csinálnád otthon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát a PI egy aranyos játékszer, el lehet ökörködni vele, de amúgy.... Igen, a home serverhez nem árt a 120/10 es csomag... Ingyenebéd meg nincs:)))))) Illetve van, de az olyan is:))))))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Komolyan nem értem, hogy miért kell ez a stílus? Ettől úgérzik egyesek hogy megoldódik a probléma?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Be is szoktad jelenteni a hibát vagy várod hogy magától megoldódjon? 

Azért az az 1-2 napos leállás eléggé túlzásnak érzem maradjunk ennyiben...

Az előre bejelentett leállásokat karbantartásokat ezen az oldalon jelzik, Szeged nincs közte.

Emelt hangnem meg teljesen felesleges, mert nem old meg semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Túl vagyunk rajta. KTV ben piros minden. Helyi tudományos szerelő azt mondta rendben, mondtam hívja a 1412-t, szívlapát, és szét kell ütni az asztalt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most