Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Kábelnet 1000 Mbit/s bevezetése!

2019.09.02.-án  bevezetésre kerül kábelnetes portfólióba az 1000 Mbit/s le és 25 Mbit/s fel csomag.

Garantált értékek: 100 Mbit/s le és 4 Mbit/s fel!

Az új csomag csak az új, ED3.1-es HGW-vel létesíthető (Sagemcom F@st 3890 V3 a másik Kaon CG3000), induláskor minden 1000 Mbit/s új megrendelés és erre történő díjcsomagváltás esetén személyes kiszállással létesítik az új HGW-t!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
36 perce, Bazsika írta:

Sziasztok! 

 

Olvastam h 2019.09.02-től elérhető Kábelnet internet szolgáltatásban nagyobb csomag, erről tudtok annyit még hogy hol lehet majd elérni?

 

 

 

Köszi a választ

 

Szia @Bazsika,

Olyan helyeken lehet majd elérni, ahol ED3.1-es hálózat van kiépítve. Erről gondolom majd a weboldalon/1414-en lehet tájékozódni, és megtudhatod, hogy nálad elérhető-e a gigabites net.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Atesz írta:

Szerintem akkor nálam ez tárgytalan lesz sajna, hacsak nem derül ki, hogy fejlesztenek erre is?!
Amúgy mért minden HWG álló? Nem tudom nagyon sehol se rendesen elhelyezni, fekvő változat sokkal jobb lenne. Tudom nem kívánságműsor, csak kérdezem. :)

Hello @Atesz, passz, talán szellőzés vagy szimplán megszokás. nekem az tetszene, ha olyan házakkal adnák, amit így is, meg úgy is lehet használni (bútorzat kérdése, azt meg azért cserélgeti az ember) B|

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, teherwagon írta:

Hello @Atesz, passz, talán szellőzés vagy szimplán megszokás. nekem az tetszene, ha olyan házakkal adnák, amit így is, meg úgy is lehet használni (bútorzat kérdése, azt meg azért cserélgeti az ember) B|

Így van, de sose sehol nem mutat jól ez a Sagemcom álló hwg, de ez van és a 3.1 fajta is álló.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én sem tudom, de a szolgáltatás mellé adott tárhellyel (50MB talán) amúgy sem jutsz messzire.

Komolyabb webes dolgokhoz hoszting vagy VPS kell inkább szerintem, vagy ki tudja...

 

Hát nem tudom mert van sima win meg linux fura lenne számomra ha a linuxoshoz adna a T php-t meg sql-t 0 leírás van az oldalon. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sőt, vannak nemzetközi szolgáltatók, ahol még a szerver helyét is megválaszthatod (USA, EU, Ázsia, satöbbi) :)

 

Én nem evezek ilyen téren,de egy cimborámmal beszélgettem a témáról és ő messziről kerülné a win megoldást, igaz kocka a gyerek és meg van őrülve a linuxért...

 

Nem tudom mennyire igaz, de állítólag a linux stabilabb és kvázi majdnem sebezhetetlen, míg a win környezetben lehet találni biztonság iréseket...

Ez mennyire igaz, ha már így vágod a témát?

 

Érdekes módon egyre több hosternél lehet választani, hogy melyik gépen kéred a tárhelyet. Fene se érti.... És érdekes módon, akkora árkülönbségek nincsenek, pedig az MSSQL procilicence nem épp olcsó szórakozás...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ha VPS vagy hoszting kell, akkor körbe kell nézni, millió megoldás van a piacon, baráti gombokért... :)

magyar és külföldi szolgáltatóknál is, kinek mi...

 

amit néztem, hogy ezek a fentebb/korábban belinkelt honlap csomagok viszont bazi sok e-mail tárhelyet adnak az azért nem rossz, igaz nem feltétlenül csak az a domináns szempont sokaknak...

 

Én a Vps eket nem értem hogy Linuxal 2 413 Ft / hó Windows + 512 memóra 6 338 Ft/hó és akkor e mellé jönek a Telekom nevetséges árai..

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Koca módon értek a témához, ezért javaslatodra megkérdeztem cimborámat :), mert hát felületesen engem is érdekel azért a téma (majd tanulok a jobbaktól :)):

1, van ahol a pénz nem számít

2, nem mindegy ki a rendszergazda és mihez ért, vagy mi a kényelmes neki (van aki nem keni vágja / nem szereti a linux platformot és kényelmesebb neki az MS, vagy épp nem szeret dolgozni vagy épp hogy szeret:) )

3, sokan nincsenek azzal tisztában, hogy melyik megoldásnak mi a kiszolgáló igénye (kb úgy értem ezt, hogy doboz termék vs sajét fejlesztés) , így az MS vonalon maradnak, ha már az irodai környezetet és magánszférát is win alapú gépparkkal rakták ki (nem multira értendő, hanem kicsi, illetve fejlődő/növekvő középvállalatokra).

 

+1 amit már megkaptál, lehet menni nyaralni :)

 

De amúgy érdekes, hogy a Telekom szerveres megoldásai között az MS kötődésű megoldások erősen felárasak, mégis tuti vkinek az kell...

 

 

 

 

 

Sőt, vannak nemzetközi szolgáltatók, ahol még a szerver helyét is megválaszthatod (USA, EU, Ázsia, satöbbi) :)

 

Én nem evezek ilyen téren,de egy cimborámmal beszélgettem a témáról és ő messziről kerülné a win megoldást, igaz kocka a gyerek és meg van őrülve a linuxért...

 

Nem tudom mennyire igaz, de állítólag a linux stabilabb és kvázi majdnem sebezhetetlen, míg a win környezetben lehet találni biztonság iréseket...

Ez mennyire igaz, ha már így vágod a témát?

 

Érdekes módon egyre több hosternél lehet választani, hogy melyik gépen kéred a tárhelyet. Fene se érti.... És érdekes módon, akkora árkülönbségek nincsenek, pedig az MSSQL procilicence nem épp olcsó szórakozás...

 

A cimborádat szerintem legközelebb kérdezd meg, hogy vajon miért léteznek (és szolgálnak ki brutális méretű rendszereket) Windows alapú szerverek. Mert világcégek úgy gondolják, hogy fizetnek egy talicska pénzt a MS-nak, csak hogy a sokszor még drágább üzemeltetőszemélyzetet is fizetni kelljen, és még instabil és sérülékeny is legyen a rendszerük? Ami pénzről egy komoly rendszer esetében beszélünk, akár a teljes újraírás is beleférne PHP-ben meg MySQL alapon, főleg hogy ugye úgy sokkal jobb is lenne... Amíg erre nem tud értelmes választ adni a cimbora, addig érdemes helyén kezelni az ilyen kinyilatkoztatásokat. :D

 

Persze tény, hogy egy _szimpla_ webshop, üzemeltetéséhez bőven elég egy sima LAMP, és egy IIS/.NET/MSSQL ágyúval verébre megoldás lenne, de ez nem jelenti azt, hogy aki az utóbbit használja, annak nincs meg rá a maga nagyon is nyomós oka.

 

(Mondom mindezt úgy, hogy az esetek többségében én is Linux alapú serverekkel dolgozom, és szeretem is őket... de csak azért, hogy Linux legyen egy vas, nyilván nem fogom magam szopatni, ha az érvek amúgy a Windows felé mutatnak) 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! T-home-os IPTV-m van, de eddig még nem használtam arról a wifit. Laptopról próbáltam rácsatlakozni, sikerült is a dobozon jelölt jelszóval, de amikor megnyitom az internetes felülelet, nem jelenik meg semmi oldal, holott azt írja ki hogy maximális jelerősséggel van csatlakozva  a laptop a wifihez. Ki van kapcsolva a tűzfal, mit tehetnék hogy működjön?  Ha szervízt hívnék ki ezt körülbelül mennyiért csinálnák meg? Válaszotokat előre is köszönöm és bízom benne hogy érthető volt a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Milyen eszközök vannak nálad? amit a Telekom adott. Kábelen rendesen van internet? Ha wifivel csatlakozol modem HGW eléred be tudsz lépni ? általában meg találod a címét egy matricán 192.168.0.1 talán. Ha kábelen okés a net akkor szuperszerviz  http://www.thome.hu/lakossagi/segitunk/elerhetoseg/szuperszerviz/hibaelharitas


 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

3925-öt használtam, nem volt benne bridge mód valóban... (másik kütyüt nem ismerem, nem használtam még, így arról nem foglalok állást)

nem user error ez...

viszont vpn simán ment mint a karikacsapás, nem kellett hozzá semmit sem hákolni és nem is bontott 5 percenként, atomstabilan ment... sőt hálózati mediaplayer is elketyegett, valamint okostévé is áthúzta a hálózaton a fhd 20gb-os matroskavideót gond nélkül...

 

maga a hálózat, mint téma felületesen érdekel, de a bridge mód nekem speciel annyira nem hiányzik, igaz nem is építek komplex helyi hálózatot otthonra magamnak :)

nekem egyszer "jelerősítés" (távolabbi pontba átlövés) miatt kellett volna a bridge mód, de csak a saját kütyüm támogatta a szolgáltatóé nem (nem T területen volt, hanem invi...), így maradt a repeater mód, ott viszont megoldódott a téma (de csak mert egy router volt 3600, a repeater kütyü meg egy 10-as, annyit nem ért volna már nekem)...

amúgy meg ha extra funkciók kellenek, pf, dmz, nas, dyndns és hasonlók, a saját eszközben hiszek, az a tuti, de mezei usernek tökéletesek a szolgáltatói eszközök...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Se Ciscoban se D-link se Tc ben nincs bridge mód, vpn ssh stb nálam is simán megy ment. Ciscoban ppt előfordul néha külső címet adhatsz vele egy gépnek. 

 

 

Na ilyenekre gondoltam amiket te leírtál amikor ki írtam ezt kérdést, hogy ki hogy látja szerintem igen is meg leeht élni bridge nélkül nem akkora katasztó fa hogy nincs persze gond de na.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...