Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1536 válasz erre a kérdésre

A feltöltésből látszik, hogy a 20 hoz rendelt 1 megabit feltöltést megkaphatná a csomagja szerint és a vonali adatok alapján is menne, de azt sem kapja meg mert a 10-esre van belőve a profil. A letöltés az már egy más dolog, ott az az irgalmatlan nagy csillapítás miatt vesznek el az áttvihető bitek. Ha lehetne látni a vivő frekvenciákat, akkor szerintem úgy nézne ki, hogy a magasabb frekvenciákon már semmi nem lenne látható neki. Csak sajnos a HGW-n nincs lehetőség megnézni ezt a frekvencia "térképet"

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 hour ago, btz said:

Úgy nézem, hogy a sebesség alapvetően nem 20/1-hez, hanem 10/0.5-höz van beállítva.

Fő az optimizmus.. :)

Eszerint a 6.557 már alulról 'súrolja' a 10.000 Mbps-t.. :)  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nos,

Úgy nézem, hogy a sebesség alapvetően nem 20/1-hez, hanem 10/0.5-höz van beállítva.

Ha régebben ugan ezen a vonalon jött a 15 megabites sebesség, akkor nem valószínű, hogy távolabb kerültél a dslamtól (dsl központ).

Line Attenuation, azaz a vonali csillapítás értékei valami brutál mód magasak, először is, a splittert kéne kiiktatni, a kötődobozból egy leheőség szerinti legrövidebb kábellel a ZTE HGW eszközbe kötni direktben. (De nem tudom hogyha nem így lenne, most is, akkor összeálna e a szinkron). 

Aztán át kéne nézetni azokat a kábeleket a házon belül technikussal, beméretni, hogy nem e lehet valahol valami szakadás, zajbetörés stb.

Ha villog az az access led az azt jelenti hogy a HGW újraszinkronizál, ami azt jelenti, hogy megszakad a dsl szinkron.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, btz írta:

A ZTE menüjébe az 192.168.1.254 ip címen lehet belépni, böngésző segítségével. Az eszköz talpán megtalálható, hogy milyen userme/password párossal lehet bejelentkezni az admin menü oldalon (3play szokott lenni az usernane, alatta egy jelszó van).

Ha sikerült belépni, akkor az internet fülön, ezt/ehhez hasonlót kell látnod.

Screenshot_2016-05-20-23-16-25.png

Ezekből nagyon sokminden kiderül. Csillapítási érték, max átvihető bitek, szinkron sebesség, inerleave stb...

Azt kéne tulajdonképpen megtudni, hogy vannak e dsl szinkron szakadozások, mikor az a pár perces kiesés tapasztalható. Egyébként a zte controll ledjei mit mutatnak egy egy megszakadás idején? Kialszanak?

Ha nincs telefon szolgáltatásod, akkor mért van rádugva a telefon? Ha ra van dugva akkor hogyan? Ugye nem csengetési feszültség leszűrő splitterrel van szétosztva? Ha nincs telefon szolgáltatásod, akkor furcsállom, hogy mért van Registed állapotban a voip? Mi történne ha kivennéd a telefont teljesen a hálózatból?

868867734image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A telekom kiérkező munkatársai a telefonvonal meghagyásával és splitter használatával oldották meg az új HGW bekötését és mûködtetését ennek ellenére maga a telefon nem elérhető. Az internet és a telephony ledjei kialszanak az access led pedig villog. Sajnos a telefon kábel nélküli használatot csak később fogom tudni letesztelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

(A képen látható, hogy én 254 ről áttírtam a sajátomat 4-es végűre, de a gyári az a 192.168.1.254)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A ZTE menüjébe az 192.168.1.254 ip címen lehet belépni, böngésző segítségével. Az eszköz talpán megtalálható, hogy milyen userme/password párossal lehet bejelentkezni az admin menü oldalon (3play szokott lenni az usernane, alatta egy jelszó van).

Ha sikerült belépni, akkor az internet fülön, ezt/ehhez hasonlót kell látnod.

Screenshot_2016-05-20-23-16-25.png

Ezekből nagyon sokminden kiderül. Csillapítási érték, max átvihető bitek, szinkron sebesség, inerleave stb...

Azt kéne tulajdonképpen megtudni, hogy vannak e dsl szinkron szakadozások, mikor az a pár perces kiesés tapasztalható. Egyébként a zte controll ledjei mit mutatnak egy egy megszakadás idején? Kialszanak?

Ha nincs telefon szolgáltatásod, akkor mért van rádugva a telefon? Ha ra van dugva akkor hogyan? Ugye nem csengetési feszültség leszűrő splitterrel van szétosztva? Ha nincs telefon szolgáltatásod, akkor furcsállom, hogy mért van Registed állapotban a voip? Mi történne ha kivennéd a telefont teljesen a hálózatból?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

9 perce, btz írta:

Üdv!

Mi a HGW-d pontos tipusa?

Milyen eszközzel csatlakozol?

Több eszköz esetén minden eszköznél megszakad az internetes kapcsolat?

Mit jelent az hogy a telefon ki ment a házból?

Digitális tefon szolgáltatásod van?

Ha igen, akkor az is megszakad abban az esetben, amikor a gépen is megszakad a kapcsolat?

A Google DNS szervereinek használatát ismered? Ha igen, ki próbáltad már a használatukat?

Tudnál képernyőmentést csinálni a HGW által mért vonali adatokról?

Milyen régiek a vezetékek a lakásban?

Ellenőrizve volt, hogy van e házon belül probléma a kábezéssel?

Kérdésre kérdéssel nem illik válaszolni, tudom, de ezek mindenféleképpen fontosak!

zte speedport entry 2i

Egyszerre általában 1 eszköz csatlakozik de mikor megszakad, hiába próbálom semelyikkel sem elérhető (sem wifi, sem kábel).

A telefont kihasználatlanság miatt lemondtuk a szolgáltatónál, de ettől függetlenül maga a telefon még kábellel együtt jelen van és a router beállításainál az áttekintő oldalon a voip fül alatt is látható egy regisztrált telefonszám.

Igen próbáltam a google DNS szervereinek használatát és egyéb nagyobb DNS szerver címeket is kipróbáltam!

A vonali adatok alatt pontosan mit kell értenem?
A vezetékek kb 8 évesek és eddig nem tapasztaltunk hibát vezetékekkel (az új modem előtt).

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Mikee
Elgépelés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Üdv!

Mi a HGW-d pontos tipusa?

Milyen eszközzel csatlakozol?

Több eszköz esetén minden eszköznél megszakad az internetes kapcsolat?

Mit jelent az hogy a telefon ki ment a házból?

Digitális tefon szolgáltatásod van?

Ha igen, akkor az is megszakad abban az esetben, amikor a gépen is megszakad a kapcsolat?

A Google DNS szervereinek használatát ismered? Ha igen, ki próbáltad már a használatukat?

Tudnál képernyőmentést csinálni a HGW által mért vonali adatokról?

Telekom online felületen a jobb sarokba kattintva áttekintés menüre kattintva, a szolgáltatások felsorolása alatt ott van, egy ilyen link, hogy Egyenlegek. Erre kattintva az internet forgalom részleteinél milyen adatok vannak? Gyakori újrakapcsolódások láthatók, vagy csak egy két adat szerepel bennük?

Milyen régiek a vezetékek a lakásban?

Ellenőrizve volt, hogy van e házon belül probléma a kábezéssel?

Kérdésre kérdéssel nem illik válaszolni, tudom, de ezek mindenféleképpen fontosak!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Kb fél éve jött egy ZTE modem mivel a telefon kiment a házból. Ezután rögtön kezdődtek is a problémák. Először csak az internet gyorsaságával volt gond. Alapvetően 20 megás netről beszélünk amiből egészen jól ki is jött kb 15-6 mega. Ez a 15-6 megás net mára már csak 7 megás lett emellett kb 45 percenként DNS hibára panaszkodva elmegy a net és kell neki 4-5 perc mire újra elérhető lesz. Ha ez a hiba nem jelentkezne akkor sem igazán használható az internet, főleg nem játék közben. Az hogy maga a net sebessége nagyon alacsonyan van h(ogy csak 4,5 mega körül mozog) a ping akkor is hatalmasan magas. Az ügyfélszolgálattal 4 alkalommal beszéltünk és sosem történt érdemi változás, pedig az 4- ből pár alkalommal el is mondták, hogy a hiba náluk keresendő. A modem a "digitalizálás" miatt lett lecserélve.
A segítséget előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom meg mondani, hát ez van ha panasz kezelésre és ki vizsgálásra kerül a sor akkor ennyi. A lazább levelekre tudnak relatíve gyorsan reagálni. Mit tom én pl milyen laptopot vehetek internet csomag mellé hitelre stb 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az igen. Nem kapkodják el. 

Ez 2006 és 2012 között is így volt? Mert mint írtam akkor is iszonyú sok problémám volt eme csodás szolgáltatóval, de nem emlékszem, hogy ilyen irdatlan idő elteltével reagáltak volna egy-egy megkeresésre. Vagy ennyire megy nekik a visszafejlődés? :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Törvényileg maximális időtartama ennek 30 munka nap, de általában 7 munka nap alatt reagálnak. Viszont hogy ha postai formában fognak reagálni akkor 30 munka nap meg lesz simán. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy a T mikor reagál kb. az üzenetre? Holnap lesz egy hete, hogy elküldtem, de eddig semmi...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Suttyo

Megpróbálhatod. Hívd fel a 1412-t, mond el nekik, hogy kábel nélkül kapcsolódó repeaterrel nem lehet használni az eszközt. Én valószínűsítem, hogy saját routeres megoldást javasolnak inkább, de azért kérdezd meg, veszteni való nincs a dologban. Írd majd meg ide mit mondtak.

Nekem akkor pont úgy jött ki a dolog, hogy csak ideiglenesen volt nálam egy ilyen tipusú HGW,  mivel nekem is van repeaterem, webcamba épített repeaterem is, amit kábellel össze sem lehet kötni repeateléshez, így rögtön kiütközött ez a hiba az eszközzel, A ZTE előtt sima Dlink modem volt a hivatalos eszközöm, de voiphez kaptam ezt a ZTE csodát,  aztán mivel vdsl2-re váltottam adtak helyette Speedportot, így ezzel működnek a wirelessel kapcsolódó repeaterre kapcsolódó dhcps kliens eszközök is, a Speedport a DHCP server.

Ha van nálad vdsl2 lehetőség, akkor talán kérhetnéd az erre való áttérést, akár egy nagyobb csomaggal, akár csak úgy  mert az egy jobb technológia alapon, így mivel ez a ZTE tipus csak adsl2+ képes, kénytelenek új tipust adni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Suttyo

Ha kábel nélkül csatlakozol, akkor túl sok jót nem mondhatok. Néhány hónappal ezelőtt magam is belefutottam ebbe a hibába, sajnos a megoldást nem sikerült megtalálni rá, azóta már kicserélték az eszközömet.

Screenshot_2016-05-18-10-03-00.png

Screenshot_2016-05-18-10-52-06.png

Három dolog lehetséges a dolog áthidalására: Kábeles összekötés (HGW, AP), Statikus IP, Még egy router vagy dhcp szerverként működni tudó bármilyen eszköz a hálózatba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kábel nélkül csatlakoztatva. Az AP szerintem nem kap ip vagy rosszat. Az admin felülete sem érhetö el kapcsolódás után csak ha resetelem az AP-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Suttyo

Az accespoint kábellel van rákötve a zte-re, vagy kábel nélkül wirelessrepeaterként? Az AP tartományon belüli IP-t kap a zte től csak az AP-re kapcsolódott eszközök nem? Ha statikusan vannak beállítva az AP-re kapcsolt eszközök?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ip címet kap de nincs internetkapcsolat. Az ip cím amit kapnak az ezközök nem tartomány belüliek ha nem egy jóval több számjegyű ismeretlen cim. Bridge ap üzemmódban használnám. Egy speedport készülékkel hibátlan. DHCP kikapcsolva a access-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Suttyo

Mit jelent konkrétan, hogy nem működik? Az IP címet megkapja az accesspoint a ZTE-től? Van az accesspointodnak az admin felületén ping diagnosztikai eszköze? Ha igen, akkor ezzel elérhetők a weboldalak?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv! Adott egy zte zxv10 h201l csodamasina. Mivel elég gyengécske a wifi így vásároltam egy access point eszközt hogy felerősítsem. (tp-link tl-wa701nd) Minden rendben is működik kivéve azt az apróságot, hogy ezzel a csodamasinával nem működik. Több más eszközzel teszteltem hibátlanul megy kivéve ezt a zte csodát. Mi lehet a gond?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a vonal 5-öt tudja csak ki hajtani többet biztonságosan nagyon nem.  Sajnos csak 7 et bír a vonal :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mint írtam nekem a feltöltés lenne fontos, de igazán fontos! Letöltés esetében a 30 is elég volt, de feltöltéshez nekem az 5 megabit édeskevés. sajnos! 15-el már tudnék mit kezdeni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@TheDoctor

Pedig pont az átlag igényeket nézik, ahogy észrevettem. Sajnos az a pár komolyabb igény nem éri meg nekik anyagilag, nemhogy optikát építsenek, de még egy bonding miatt is szívják a fogukat, ahogy néhány hozzászólásal feljebb Anonymus leírta. Inkább kiszolgálnak azzal a két érpárral téged és egy másik előfizetőt 30/5-el, minthogy  csak téged 50/15-el.

A Vdsl2 700 méter esetén ki kell hogy szolgálja az 50/15-t, ezzel a mi települédünk lakosságának 40%-ának elérhető lenne. Ami olyan sebesség amit a nagy átlag még évekig ki tud használni, persze nem látjuk előre, hogy milyen sávszélevő szolgáltatásai jelennek meg az internetnek, amivel hirtelen átlagigénnyé válik az 50-es vagy 120-as csomag, így a 30/5-el már a net nagy %-át nem lehetne használni. Ilyen mérvű változáshoz azért még sok sok év kell.

Nem hiszem hogy be fog évtizedekig betonozódni ez a helyzet, látni azért, hogy van fejlődés, fejlesztés, rakják le azért az optikát sok helyen, de most elsősorban azok a helyek vannak porondon, ahol már a 20 megabitnek is örülnének, mert vannak még olyan helyek, ahol 12-18megabit a plafon. Közben itt az LTE, LTE-A, 5G is jön majd pár év múlva, mobilos fronton is sok előrelépés van évről évre.

Várjuk a T válaszát a leveledre!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Írtam ennek a gittegyletnek egy műszaki panasz levelet belefoglalva anonymus által javasolt dolgot is ;) Szerintem nem fogja őket meghatni és kibújnak valahogy alóla. Amint megjön a válasz beírom ide! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most