Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Üdv,

A kérdésem az lenne, hogy csütörtökön felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert váltani szerettem volna gyorsabb internetre.

Ma vasárnap délután van, és még nem történt meg a váltás, ugyanolyan a sebesség mint azelőtt.

Az lenne a kérdésem, hogy mikor fog ez a váltás érvényes lenni, hiszen az ígért 72 körülbelül lassan véget ér. Próbáltam már a routert újraindítani de semmi.

A választ előre is köszönöm, sürgős lenne :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajt32
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
28 perce, anonymus írta:

Kérdés miről váltottál mire, mert ha eszköz csere is kell akkor méég akár bele férhet a csúszás.  Viszont érdemes lenne holnap a 1414 es számon érdeklődni hogy mi a helyzet.

Előtte megkérdeztem e-mailben, hogy hogy lehetséges gyorsabb net, mert a szokványos úton nem elérhető a gyorsabb, és telefonvonal digitalizálásával igen, azt írták hogy telefonon rendeljem meg. Felhívtam őket, hogy így lehet gyorsabb net, és elméletileg meg is rendeltem és már kezdte futtatni a rendszerbe valamit. Szóval nem tudom miért nem jó még :( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Igazabol meg mindig nem irtad, hogy melyen a jelenlegi csomagod es milyenre valtanal.

Azert megprobalok egy par lehetseges valaszt.

Ha a jelenlegi csomagod  10-20Mbit/s-es es 30-50Mbit/s-re valtasz akkor nem kizart, hogy a jelenlegi, modem, HGW-t cserelni kell. Ezt futar viszi ki a reszedre. Vagy ugyan ez a verzio eseten akar szerelo is  kellhet, mert akar vonal epites sel lehet megoldani. 2 erparas  vonal kell a kert sebbessghez es ennek megfelelo HGW.

Lehet olyan is, hogy ha 10Mbit/s-rol valtasz 20Mbit/s-re es mint irtad digitalis valtas is menne akkor szukseges a modemet HGW-re cserelni. Ebben az esetben futar vissz egy HGW-t neked.

Remelem minden verziot leirtam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
24 perce, Attila70 írta:

Igazabol meg mindig nem irtad, hogy melyen a jelenlegi csomagod es milyenre valtanal.

Azert megprobalok egy par lehetseges valaszt.

Ha a jelenlegi csomagod  10-20Mbit/s-es es 30-50Mbit/s-re valtasz akkor nem kizart, hogy a jelenlegi, modem, HGW-t cserelni kell. Ezt futar viszi ki a reszedre. Vagy ugyan ez a verzio eseten akar szerelo is  kellhet, mert akar vonal epites sel lehet megoldani. 2 erparas  vonal kell a kert sebbessghez es ennek megfelelo HGW.

Lehet olyan is, hogy ha 10Mbit/s-rol valtasz 20Mbit/s-re es mint irtad digitalis valtas is menne akkor szukseges a modemet HGW-re cserelni. Ebben az esetben futar vissz egy HGW-t neked.

Remelem minden verziot leirtam.

20Mbit/s-ről váltok 30Mbit/s-re.

Szóval valószínűleg a jövő hét elején hoz egy futár egy új "modemet", ami elbírja a 30-as netet? Igen telefon digitalizálásával elérhető a gyorsabb net csak, mert anélkül 20Mbit/s a maximum.

Szerinted felhívjam őket, hogy hogy áll a dolog a holnapi nap folyamán?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: sajt32
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már magához a wi-fihez sem tud könnyedén csatlakozni a telefonom, mikor a gép tölt. Megpróbáltam most a facebookot, esélytelen, hogy betöltsön mobilon is. Én korábban is modemre tippeltem igazából, de most költöztünk és reménykedtem, hátha az új helyen megjavul a dolog, nos nem... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

November 2-án rendeltem meg a Netmánia XL-t, IPTV Szuper Családi HD-val és alap telefonnal. Közben lejárt 28-án a 2 éves hűségem, de még a bekötés nem történt meg.

Mivel Netmánia XL lesz, és viszonylag messze vagyok a DSLAM-tól, ezért csak Bonding technológiával valósítható meg. A házzal szemben lévő oszlopra be is kötöttek egy 2. vonalat, de a szerelő, aki behúzná azt a házba is, HGW-t cserélne és beltérit is adna, nem jelentkezett még.

Kérdésem, hogy valahol elakadhatott az ügy? Érdemes lenne betelefonálni a 1412-re?

Ha a hűségkedvezményen nélküli jóval magasabb árakat fogják kiszámlázni, akkor joggal reklamálhatok?

Van egy ÁSZF-ben meghatározott 30 napos határidő, amit ha túllépnek, akkor kötbér járna. Ennek a folyamata pontosan hogyan zajlik?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv.

Körülbelül két hete csütörtök óta azt tapasztalom, hogy néhány honlap nem működik megfelelően. A fő példa a Wikipedia, ami azóta egy eszközön se, bármilyen böngészőt próbálva nem működik. Másik ilyen oldal az Instagram volt, az azóta már használható, de elég lassú. Pingeléssel elérhető a wikipedia, tracertnél a második pont timeoutol, a többi pont elérhető. Valakinek valami ötlete van esetleg? Arra is gondoltam hogy esetleg az ipv6 bevezetésének lehet köze hozzá, de nem találtam semmit.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Csináltam nehány pinget es tracert -t. Azok az oldalal amelyek ipv6ttal kommunikálnak lassan jönnek be (pl. Gfycat, ipv6.google.com, mega.co.nz). Lefuttatam ezeken a tracert parancsot és némelyiknél több csomóponton is timeoutol. A wikipedián, és az összes hozzá tartozó oldalon lefuttattam a tracert t, ezekkel is ipv6on kommunikál, és csak a második ponton timeoutol, és ezek az oldalak nem jönnek be. Más is tapasztalt ilyet az ipv6 óta? Valamilyen router beállitás lehet? Telekomtól kapott ZTE ZXDSL 931VII router van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello! Segítséget szeretnék kérni Speedport W 724V Ci beállításával kapcsolatban. A használati utasítás szerint USB csatlakozóra kötve merevlemezt, meglehet osztani helyi hálózaton FTP - vel a meghajtót. De ami a lényeg hogy a használati útmutató azt írja hogy interneten is elérhető a csatlakoztatott meghajtó. Nos ennek a beállításához szeretnék segítséget kérni. Hogyan lehet beállítani hogy az interneten keresztül a világ másik végéről is elérjem a csatlakoztatott meghajtót. Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szép napot mindenkinek

Nem rég szerettem volna egy szervert csinálni hogy páran fel tudjunk rá menni.

Azt olvastam hogy meg kell nyitni a portokat amiket a szerver használ a rooterbe.

na most megnyitottam így : 

a probléma a kép jobb oldalán látható hiába nyitottam meg a portot ugyan úgy zárva jelzi (ha a gépen kikapcsolom a tűzfalat akkor is)

valaki tudna segíteni esetleg hogy mit ronthattam el ?

PortFoward78fec.png

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: PéterP
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...