Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Jelentsd be az IPTV hibát, ha jól tudom, az magasabb prioritással bír. Mond el ezt az ügyintézőnek, hogy naponta többször elmegy 3-4 percre, majd visszajön. Ha egy kicsit műszakibb ügyfélszolgálatost fogsz ki, lehet, hogy egyből rá is állít a modemedre egy figyelést, de az is lehet, hogy bentről egyből látni fogják, hogy mi a baj.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Földkábelről légkábelre (réz) váltó oszlopnál a kötődoboz hónapok óta nyitva áll. Okozhat problémát az időjárás az érintett utcák előfizetőinek vonalértékei tekintetében (pl. eső, téli fagy stb...), vagy teljesen mindegy, így is "elmegy"?

http://kepfeltoltes.hu/161022/IMG_9403m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem!
Olyan problémával fordulok a fórumra hogy, tegnap este wifin keresztül babráltam a Speedport w724v típusú routerünket. Nem állítottam át rajta semmit  de az wifi időkorlátja(sajnos most nem tudom angolul pontosan) menüpont alatt biztonság kedvéért rámentem a mentésre. Ekkor a Wi-Fi elszállt. Gondoltam nem baj odamegyek egy Enthernet kábellel és úgy megoldom. Azonban mikor hozzádugtam azt írta ki a router felületén hogy csatlakozott az internethez és a vezeték nélküli hálózat is tökéletesen működik , de a adatforgalmat nem mutat és így csatlakozni sem tudok egy oldalra sem. A routeren világít a Power , DSL . Online és wireless ledek, illetve a telefonkábel jól be van dugva a DSL bemenetbe. Így sem vezeték nélkül sem LAN-on keresztül nem tudok csatlakozni. próbáltam áramtalanítást és reset gombbal is helyre hozni de semmi.
Mit álíthattam el ami miatt ez történt?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Áfacsökkentés
Örömmel tájékoztatunk, hogy az internetszolgáltatás áfája 2017-től csökken!

A Digitális Jólét Program keretében az internetszolgáltatás áfakulcsa a jelenlegi 27%-ról 18%-ra csökken. Az általad fizetendő díjban az áfacsökkentést teljes mértékben érvényesíteni fogjuk, azaz ha rendelkezel internetszolgáltatással, akkor annak a bruttó havi/időszaki díja csökkenni fog.  

Amennyiben szeretnéd megismerni internetszolgáltatásod 2017. január 1-jétől érvényes bruttó havi/időszaki díját, kérjük, hogy válaszd ki díjcsomagodat, szolgáltatásodat vagy kiegészítő opciódat.

Kalkulátor ezen a linken található

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

2016.10.17-én email-ben érdeklődtem az ügyfélszolgálaton, 3 kérdést tettem fel településünkkel kapcsolatban (4461 Nyírtelek).

Postai úton érkezett válaszlevél 2016.11.09 napján, azonban az egyik feltett kérdésre  egyáltalán nem reagált.

Mindössze annyit szeretnék megtudni, hogy vannak-e olyan utcák, ahol lehetséges lenne-e ténylegesen VDSL-en Netmánia L csomag (30/5 Mbit) megrendelése? A honlapon cím szerint keresve a DSLAM-hoz közeli utcákon sem ajánlja fel a rendszer a csomagot.

Egy egyszerű igen vagy nem válasszal is megelégednék. A település egyébként szerepel a megvalósított VDSL fejlesztések listájában.

https://www.telekom.hu/rolunk/szolgaltatasok/nagykereskedelem/belfoldi_vezetekes/szelessavu_hozzaferes/megvalositott_fejlesztesek_vdsl#n

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 11. 10. at 19:10, btz írta:

@Caligin

A weboldalt hanyagolni kell ilyen szempontból. A mi címünkre például semmilyen szolgáltatást nem ír, pedig egyszer már jó volt. Elvileg ahol a vonalszakasz nem hosszú a Dslam és a modem között, még 50/15-nek is menni kellene.

Jelenlegi lakcímemen nem lehetséges, ezt tudtam a vonali paraméterek alapján.

Az Ügyfélszolgálat viszont "nem értette" az egyértelműen megfogalmazott kérdést. Csak azt válaszolta, hogy nálam nem lehetséges. Én pedig arra voltam kíváncsi, hogy mely utcákon lehetséges, ha lehetséges egyáltalán. Költözés esetén ennek megfelelően lehetne helyszínt is választani.

A településünk speciális jellege miatt tettem fel éppen a kérdést, mert a DSLAM elhelyezkedése finoman szólva nem optimális. Így arra lennék kíváncsi, hogy ténylegesen lehet-e pl.a Szent István utcán vagy a környező utcákban létesíteni, ahol elméletileg a vonalhossz lehetővé tenné?

Tapasztaltam én is az online publikus adatbázis hibáit. A Telekom fiókon keresztül belépve "Az Online Ügyfélszolgálat korlátozott funkcionalitással érhető csak el" szöveggel fogad ~2 éve. Mivel ezen idő alatt nem migrálták az új rendszerbe, a funkciók nagy része még mindig használhatatlan, hibaüzenetek sora jelenik meg néhány menüpontban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

ZTE H368N típusú routerem van.
A problémám az, hogy hiába nyitok rajta portot, azt a valóságban nem nyitja ki. Online port checkerrel is ránéztem és nincs nyitva, de a gyakorlatban sem működik. Próbáltam már mindenféle módon, valahol láttam hogy a DMZ Host-ot bekapcsolták, kipróbáltam, úgy sem volt jó.
A gépnek fix belső ip-cím van adva MAC cím alapján. Router, gép restart volt, nem jó.
A WAN Host-hoz nem írtam semmit, de próbáltam már a DNS kiszolgálót is írni, de nem jó.

Mit tanácsoltok? Valamit rosszul csinálnék? Elviekben minden jól van beállítva.

Próba szemléltetésként egy random port:

Képkivágás.JPG

port.JPG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Mindenféleképp menjen valami szolgáltatás is azon a porton amit tesztelsz, attól függetlenül, hogy írtad, hogy olyannal is próbáltad, illetve másik online scannert is próbálj ki. Tölts le egy akármilyen server programot, pl web vagy ftp vagy ssh és teszteld aztal is, esetleg a teszt erejéig kapcsold ki a wibdows tűzfalát, vagy legalább mindig nyisd a portokat ott is, vagy a program egésszét engedd át rajta. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Caligin

Sajnos nem engedi, csak egy tartományban lévő IP-kkel. A külső IP-met is próbáltam.

@btz

Tűzfal kikapcsolva, illetve több port tesztelő oldalt is kipróbáltam, és amint írtam a gyakorlatban sem működik, tehát az adott szervert nem lehet elérni kívülről.
VPN szerverrel próbáltam a 1423 -as porton, de nem működik.
GTA SA-MP szerverrel próbáltam a 7777 porton, szintén nem működik.
FTP szerverrel viszont meglepetésemre működik a 21-es porton. 

Pedig a többi szerver is ugyan úgy megy jelenleg, és ugyan úgy forwardingolva van, ezt nem értem. 

port.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zeli
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zeli

Próbáld meg átálítani valamelyik szolgáltatást kétszámjegyű portra és/vagy tegyél fel egy ssh szervert a 22-es portra. Nézzük meg mit mutat.

 

Vpnnnél amúgy 1723-at írtál a 1423 helyett, ha azzal próbáltad.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz

Ja igen, a VPN-t a hozzászólásban írtam el, a routerban van helyesen.

SSH szerver a 22-es porton nyitva van, működik, azt írja.

Viszont a legtöbb dolog nem tud kétszámjegyű porton kommunikálni, pl a samp szervert hiába állítottam 77-es vagy 23-as portra, továbbra sem lehet látni kívülről. A VPN-t szintén.

@Caligin

Tűzfalat nem találtam, csak ezt, de nem látni semmit.

Képkivágás.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zeli
kiegészítés
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...