Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

Sziasztok!

Végül az én ügyem is lezárult, telefonon az ügyfélszolgálattól megkaptam a helyes felhasználói azonosítót  (a levélben kiküldött nekem is rossz volt), és ahhoz új jelszót állított be az ügyintéző hölgy. a 1412-n a 4.2.3 menüpontokon keresztül gyorsan sikerült rendezni és utána a fórum tanácsai alapján (btz-nek köszönet) simán ment az átállítás.

Köszönöm a hasznos tanácsokat.

Csak egy érdekesség: amikor ezen a fórumon karácsony előtt először írtam a problémáról, ezzel egyidőben írtam a telekom ügyfélszolgálatnak is emailt - de arra eddig még semmilyen válasz nem jött. Szóval az emailes ügyfélszolgálat gyakorlatilag nem működik, a problémamegoldásra viszont a Fórum kiváló, és a 1412 telefon.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Ottó

Üdv! HGW típustól függően lehet megnézni a vonali adatokat. Például a Speedport Entry 2i-n a legkönnyebb, mert ott csak be kell lépni a böngészőben elérhető webes felületére a digitális elosztónak és az Internet fülön már is látható. Fekete dlink modemnél a legnehezebb, ott sajnos komplett firmware cserére van szükség, hogy vonali információkhoz tudjuk jutni.

Milyen típusú HGW-d vagy modemed van?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ha a T1E típus végű, akkor pont rámegy az a szoftver. Nekem pont van egy ilyen a szekrényemben,  azzal megyek a faluba vonaldiagnosztikázni :D

Mért nem raknak át vdsl-re? Ha a 30 nem lenne meg, még úgy is jobb ha vdsl van.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szeretném megkérdezni a véleményeteket az alábbiakról:

A lenti paraméterek alapján egyértelmű, hogy a központtól való nagy távolság erőteljesen korlátozó tényező. De már 10 éve az ADSL1 által is biztosított nettó 3,7 Mbit/s sebesség sem érhető el a vonalon (ráadásul ADSL2+ módban)?

Évekig stabil nettó 3,7 Mbit/s volt a sebesség ADSL2+ előtt.

A másik kérdésem az lenne, hogy a decemberi-januári nagy hidegek és szélviharok megrongálhatták-e valahol annyira légkábeleket, ami a lentebb részletezett margin problémákat okozhatja? Vagy csak a hálózat öregedett el annyira, hogy elégedjek meg a nettó 2,5 Mbit/s sebességgel?

Vezetékes infrastruktúra fejlesztést hivatalosan nem tervez településünkön a Telekom.

 

A történet:

A vezetékhossz kb. 2,7-3 km közötti, de már 10 évvel ezelőtt is a nettó 3,7 Mbit/s ADSL1 módban stabilan elérhető volt. ADSL2+-ra váltást követően jellemzően 4-5,5 Mbit/s sebességet sikerült elérni.

A föld- és légkábelek a településen 16-17 évesek, a légkábel a domináns. 2016 tavasszal az utcában több helyen is volt kábelhiba, ami miatt jött a szokásos SNR lock (bruttó 3098 kbit/s sebességre).

2016. november 18-i pillanatkép a vonalról (SNR lock):

20161113_adsl_screenshot_20161113_063947.png

 

2016 decemberében az analóg telefonvonalunkat digitálisra migráltuk és kaptunk egy Speedport Entry 2i hgw-t. Az eszközcsere portcserével is járt, így egy ideig „szupergyors” lett az internet. 2017.01.05-ig: 7342 kbit/s, alacsony INP és interleave értékekkel. A csillapitást szerintem helytelenül méri az eszköz (az 59-et kissé túlzónak tartom).


Vonali adatok 2017.01.05 napján 18:41-kor (eddig a napig volt stabil, áramszünetet követően a vonalmenedzsment rendszer működésbe lépett):

Screenshot_20170105_184143.png

A 2017 januári szélviharok és áramszünetek eredményeként 2017.01.10 után jött az automatikus vonali korlátozás. Az interleave érték letöltési irányban több lépésben felkúszott 511-re, az INP pedig 15,5-re. Ezzel párhuzamosan a letöltési sebesség lecsökkent 3099 kbit/s-re, ami így is maradt.

Jelenlegi állapot (2017.02.18): A 7 naponta szokásos IP váltásokon kívül 28 napja nem volt szinkronvesztés (akkor is áramszünet miatt indult újra a hgw), a voip kapcsolat 681 órája nem váltott IP-t. A hgw-re kötött router logja alapján sem volt internet elérési probléma (folyamatosan figyeli, hogy elérhető-e egy külső cím).

Screenshot_20170218_223427.png

 

Január végén észrevettem, hogy olykor jelentősen ingadozik az SNR. Egy szkripttel naplózni kezdtem 15 másodperces időközönként a vonali értékeket, és a margin mostanában egyre szélsőségesebb kezd lenni. Szinkronvesztés nem lép fel, az ingadozás hossza és időpontja is változékony. Ami jellemző, hogy általában feleződik a margin letöltési irányban. A mai nap már negyedelődött is 3 körüli értékre.

 

2017.02.18 07:28-18:00 közötti noise margin letöltési irányban: Az intervallumban mért maximum 13,8, minimum 2,8. Szinkronvesztés nem volt a legalacsonyabb értékeknél sem.

[07:28-11:15] 13,3-13,8 közötti értékek

[11:16-11:17] 7,1-7,3

[11:18-11:25] 9,7-11,5

[11:26-12:16] 13,0 körüli átlagos érték

[12:17] 6,8

[12:18] 3,7

[12:19-12:23] 6,3

[12:24] 9,8

[12:25] 11,5

[12:26-12:29] 13,2

[12:31] 6,5

[12:32] 11,1

[12:33-12:44] 5,8

[12:44:16] 3,7

[12:44:31] 2,9

[12:44:46] 3,0

[12:45:02] 2,9

[12:45:32] 3,4

[12:49-12:55] 3,1

[12:59-13:07] 2,9

[13:08] 5,8

[13:09-13:29] 11,2 átlagosan

[13:30] 6,6

[13:31-13:51] 11,2

[13:52] 6,7

[13:53-18:00] 11,0 átlagosan

Elnézést, hogy hosszúra sikeredett. Előre is köszönöm a véleményeket, válaszokat.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv @Caligin

Én mikor le romlott a vonalam, kértem, hogy vizsgálják át tüzetesen az egészet, jöttek is a "földkábeles" csoporttól végignézni. Neked is valahogy ezt kéne elérni. Talán lenne némi esély, hogy cserélik a kábeleket, főleg, ha oszlopon megy, nem a földben. 3 km szakaszon szinte bármi előfordulhat, a rongálódástól kezdve az elöregedésig.

Ha amúgy mostanában nem szakadt, akkor érdemes felhívni őket és leszedetni a kapott SNR lockot, talán egy darabig nem mászik vissza, ha nincsenek szakadozások.

Az igazi megoldás, természetesen egy közelebbi dslam lenne.

Javaslom mutasd meg a vonalat a PH-s dsles topicban is,

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

 

Érdeklődnék, hogy ha van egy 10Mb/s  internetem akkor az ajánlott 1mb/s lenne. Akkor mennyire rossz ha csak 700kb/s al jön? Lassan 2 éve.

Mindig szólok a szolgáltatónak és azt mondják messze van az átjátszó. De a garantált akkor is 1MB/s kéne lennie.

Ha jól számolom akkor is 1000kb/s al kéne jönnie. Szerintem havi 6000 Ft -ért ez egy kicsit sok nem?

Ráadásul ha valaki elkezd nézni egy filmet a családban akkor én már nyögve nyelősen tudok bármit is elindítani.

A kérdésem az lenne, hogy erre a problémára mit tudtok ajánlani.

Befűzök egy fájlt ami egy semleges hálózati adat mérő eredménye. Szerintem kevés.

Köszönöm

internet mérési eredmény.txt

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Rosszul tudod. A 10Mbps csomaghoz tartozó garantált értékek: le: 1 Mbps, fel: 0.2 Mbps.. Ha neked 0.7 Mbps a fel az több mint a megajánlott... De nem tudom le vagy fel sebességről beszélsz-e. Képet mutass, ne egy letólthetetlen csatolmányt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Üdv!

Egy kis bitmatek. Először is használjunk pontos mértékegységeket. Mbit legyen a megabit, MB (nagybetüvel) a megabájt, a /s pedig a per szekundum. Ehhez hasonlö módon kilo-ban is.

10 Mbit/s = 1.25 MB/s

1 Mbit/s = 1024 Kbit/s  = 128 KB/s

700 KB/s = 5.46 Mbit/s

700 Kbit/s = ~0.7 Mbit/s

7366 Kbit/s = 7.2 Mbit/s = 920 KB/s (Ez van neked a TXT-s mérések szerint)

Tegyél fel egy HGW általi képernyőképet a vonali adataidról.

A fent említett gyorsító opció meggyorsíthatja a sebességed, ha az LTE  (4G) lefedettsége megfelelő hozzá.

@Tamas586

73366 Kbits van neki~ 7 Mbps

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszönöm a gyors válaszokat.

Először is le lehet tölteni amit feltöltöttem.

Másodszor pedig nem a megfogalmazás a lényeg hanem ,hogy nem tudom elérni a 10megás internettel az 1megás letöltési sebességet sem.

21-dik században ezt nem hiszem, hogy annyira lehetetlen lenne ennyi pénzért.

Használom a t-home ZTE Speedport Entry 2i egy mindenes modem/router/VOIP AP/analóg-DECT telefonközpont modemét ami beépített wifi is.

Mellette használok egy TP-Link  wifit. De a gyári wifi ki van kapcsolva mielőtt szóvá teszitek.

 

Szóval a torrent vagy más nem sebesség korlátos oldalról töltök nekem akkor sem megy 735.7 Kbps fölé.

Nem 1000.0 Kbps lenne az ajánlott minimum?

Csak erre lennék kíváncsi?Ja és ez a mérés úgy készült, hogy még senki nem használja a nettet.

Névtelen.jpg

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: LordAlias
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

"Nem tudom elérni a 10megás internettel az 1megás letöltési sebességet"

Tehát az 1 megabájt per szekundumos sebességet?

Amit kapsz : 7,66 Mbps-el esetén 0.95 MB/s = 980 KB/s sebességet érsz el.

A csomagodban foglalt maximum a 10 mbps lenne, ami 1,25MB/s = 1280 KB/s = 10240 Kbps-el egyenlő.

Tehát 7.66 Mbps esetén csak ~2.4 Mbpsel kapsz kevesebbet a csomagodban foglalt 10 Mbpsből.

A garantált letöltési érték 1 Mbit/s = 1024 Kbit/s  = 128 KB/s

Hogy a torrent mennyivel megy, azt sokminden befolyásolhatja.

A Sperdport E2i felületén az internet fül alatt található adatokról tegyél fel képet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még nem akarok + 4469FT-ot költeni az egyébként is drága netre. Meg azt nem értem ha létezik ilyen opció akkor miért nem adják azt a teljes szolgáltatást ami megjár? Ergo menne gyorsabban is. Ez megint csak pénz lehúzás. Nem vagyok *****, de köszi a lehetőséget.

De a történet az , hogy volt 3 áram szünetem a nagy viharban, az előtt nagyon jó volt. Ment rendesen 900 felett és nem vettem észre, hogy akadna ha valaki használta. Azóta sajnos megint rosszalkodik.

Ezért kérdezősködök, hogy hátha megint kell zaklatnom a t-homet vagy nem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: LordAlias
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...