Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
17 órája, Lacikaaa írta:

Dijcsomagot váltottam, 10 mbit-röl 20ra netmánia M re, ez volt tegnap este május 14-én este 6 körül,eltelt 24 óra és még mindig csak 11 mbit van, mikorra ér ide az teljes sávszélesség? 24 órát mondtak de semmi.. 

Hívd fel a müszakiakat mielőbb, hogy nincs meg a névleges sebességed, a központből rá fognak mérni. Az is elképzelhető, hogy VDSL vonalad van, és akkor mindenképpen szükséges lesz a modemcsere.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Persze hogy nem,  sok helyen azon megy a vdsl 2 eres pstn kábeleken, aztán ha panasz van akkor rakják át a qw kábelre ha már ott van. 

 

T üzletszabályzata elleni mulasztást vétett az a értékesítő aki neked engedte az analóg telefont, előferdül az ilyen. De nem ez a bevett eljárás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Múlthét péntek óta narancssárgán világít a Broadband LED a ZTE ZXHN H368N routeremen. Füzet szerint ez azt jelzi, hogy 2 helyett csak 1 érpáron van DSL kapcsolat és ennek megfelelően felére csökkent a sávszélesség. A szokásos/alapvető köröket már lefutottam (ki-bekapcs, kábelek csatlakoznak), de továbbra is fennáll. Mi lehet a probléma? Esetleg a kábel szakadt? (sajnos nem találok most itthon másikat, hogy kicseréljem)

Egyébként máskor is előfordult már, hogy átváltott, de max. 1-2 percen belül visszaállt zöldre. Most először maradandó a probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, mert hiába vártam, nem jelent meg az ablak, ahová írhattam volna, csak az a rész, hogy 'válaszd ki a fájlokat'. Mit tehettem volna? Csatoltam. :D A másik kérdésemnél már nem kellett csatolnom, addigra megjavult...

Másik böngészőn már próbáltam, másik gép kipróbálására gondoltam, de nincs másik. De akkor kénytelen leszek szerezni  egyet. Köszi a választ. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, sltsznt írta:

A 'sütis' rész megvolt... A furcsa pedig az, hogy korábban működött ezzel a böngészővel-op.rendszerrel... És konkrétan a Java script miatt 'reklamál'... De köszi a tippeket... :)

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, acel írta:

Hát még javasolnám a böngésző bővítményinek ellenőrzését, és a nem ismertel törlését. Valamint irtó malware (pl maléwarebytes ) és vírus kereső futtatását.

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, sltsznt írta:

Köszi, de a böngészőbővitmények rendben, csak a 'gyári' van. Egyébként sem töltöttem le semmit, és össze-vissza kattintgatós alkat sem vagyok. A vírusirtóm jó és friss,  az op. rendszer is. Az ellenőrzés negatív. Ami furcsán viselkedik az a szolgáltató routere, szerintem.

Például ipv6-ról két napja visszaállt  ipv4-re. Ez így működik? A szolgáltatónál van ipv6, én miért nem kaphatok belőle? :D Viszont a router ellenőrzésénél sem talált kártevőt a vírusirtó. Egyszer volt olyan, hogy 'ICMP -alapú elárasztásos támadást' jelzett, de  a vírusirtósok azt mondták, nem kell vele foglalkoznom, valószínűleg a  hálózati eszköz nem teljesen szabványos típusú kommunikációja okozta.

Szóval, az, hogy 'ellopták az ipv6-omat' az normális? Egyszer ipv4-es jut, aztán 6-os?  :) Kénytelen leszek felhívni a szolgáltatót, pedig nagyon nem akartam. :( 

Ipv6 válasz egy fórummal lejebb van , és normális a Tnél.

Lehet valahol admin állásban kaptad el a routert, próbáld újra, control-F5 ablak frissítéssel vagy cache-törléssel. Némely böngésző nehezen dobja ki az átmeneti tárolójából a lejárt fájlokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...