Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.262 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Szevasztok,

E héten szerdán megrendeltem és tegnap már telepítve is lett ( két napon belül ) a sima nem felvevős  tatung stb-3112 box, a box kicsi nem igen melegszik, a távirányítója dizájnos jól működik. A box normál állapotban 9w-ot vesz fel, stand-by-ba meg 6.2w-ot. Valóban ezzel a boxal is nézhetem-törölhetem a felvevős boxal felvett műsorokat, vagy akár be is állíthatok újabb felvételeket. Vagyis minden ok.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ohej

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Adott egy Sagemcom F@ST3686AC digitális elosztó, és egy IPTV set top box.Esténként rövid időn belül többször is újraindul, valamint nagyon sok HD csatorna esetében tapasztalható a lefagyás, és kockásodás.Ezek csakis a HD csatornákra vonatkoznak, a többi nem HD csatorna tökéletesen működik.Jelentsem hibának, vagy tud valaki esetleg megoldást rá?Köszönöm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha nem is megy el a vétel áron, kétlem hogy el menne annyiért akkor is jól jársz vele. Nem a T tehet róla hogy nálad nem működik másnál meg igen. Valamilyen szűrő kellene ami megoldaná ezt vagy utp kábel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem egyszerűbb, ha eladod valamelyik online piactéren, az ilyesmiket hipphopp megszokták venni és visszajön a belefektetett pénzed

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sehogy nem veszik vissza, tedd fel valami apróhirdetési portálra és ott add el.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2016. 06. 23. at 11:50, kabelnet írta:

Szia acel! Nagyon értékes választ adtál a kérdéseimre, köszönöm a segítséged. A linkeden elindulva egész jó kis PLC továbbképzésre volt lehetőségem. Nekünk ugyan csak TV van a PLC végén (tehát minden szép, minden jó állapotnak kellene lenni), de a PLC jele egy - még az 1980-as években épült panelben futó - MM fali vezetéken (alumínium) keresztül jut el a PLC párjához, sőt (egy lakás már csak ilyen) még egy hűtőgép és egy fagyasztó is kapcsolgat az IPTV esti vagy kora reggeli működése közben. (A wifis számítógép az esti tévézéskor már leginkább alszik, bár a routere még ilyenkor is nyomja a vezeték nélküli hálózatot.

Szia ace és még  mindenki, aki a képkimerevedési kínlódásom során egy hónappal ezelőtt segíteni  próbált .
Már talán megszűnt az eredeti problémám, mert a PLC-k helyett belógattam a  STB és a a HGW közé egy utp kábeldarabot, és azóta nem áll meg a kép. Továbbra sem értem, hogy (az egyébként hibamentesnek látszóan működő) PLC hogyan rondított bele a dologba, de ace válasza (hűtőgép indulás, mosógép indulása, stb.) elbizonytalanított, és lemondtam a PLC használatról. (Ami miatt most a lakás - a kábel eldugása érdekében - éppen a feje tetején áll.
Keletkezett viszont ezzel a hibamentes (?) helyzettel egy újabb probléma. Tudnátok-e abban véleményt mondani (tapasztalatot átadni), hogy a Telekom szerelő által nekem eladott, Telekom számlán leszámlázott, nekem viszont működő műszaki megoldást nem biztosító, tehát 11 900 forintért feleslegesen  megvásárolt PLC-ket mi módon tudnám a Telekomnak  visszaadni, annak árát a későbbi számlákon jóváíratni?
Telekom ma is reklámozza, én megvettem, kifizettem, viszont ami miatt eladták nekem, arra nem ad megoldást, nincs rá többé szükségem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
szöveg kiegészítése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
37 perce, Roli82 írta:

Szerintem csak azon múlik, hogy be pipálja e- hogy fizetős legyen vagy sem.

IPTV mellet megy a kódolatlan digitális kábel tv is, ha alkalmas DVB-C vételre a TV-d akkor csak annyi a teendő ,hogy lekeresed a digitális csatornákat.

Köszi a választ, a másik szobában az lcd tv eléggé régi de még kitűnő képe van, sajna csak DVB-T-t tud kezelni, megrendeltem a második sima boxot, igazad volt a 870 ft havi díj mellett nincs semmi más költség .:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem csak azon múlik, hogy be pipálja e- hogy fizetős legyen vagy sem.

IPTV mellet megy a kódolatlan digitális kábel tv is, ha alkalmas DVB-C vételre a TV-d akkor csak annyi a teendő ,hogy lekeresed a digitális csatornákat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, Roli82 írta:

Nem jön email csak figyelem a fórumot. Megkérdeztem nem foglalkoznak az ÁSZF-ben leirtakkal , nekem se kértek pénzt. :)

A csúnya szavakat és más szolgáltatókat ki csillagozza  a rendszer automatikusan!

Köszi a választ, akkor megrendelem a a sima boxot a 1412-ön, remélem az ügyfélszolgák is ugyan azt mondják amit te. Ha nem építették volna le az analógot elég jó kép volt az lcd tévén, eszembe sem jutott volna még egy áram kajolót igényelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem jön email csak figyelem a fórumot. Megkérdeztem nem nagyon foglalkoznak az ÁSZF-ben leirtakkal , nekem se kértek pénzt. :)

A csúnya szavakat és más szolgáltatók neveit ki csillagozza  a rendszer automatikusan!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
kiegészités

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
10 perce, Roli82 írta:

Utólag kért box telepítése díjmentes.

Létezik szereld magad verzió is de csak akkor ha sima boxot felvevősre cserélné az előfizető.

Előfizető által kért set top box csere

Köszi gyors vagy biztos email megy neked ha van hozzászólás, az Ászf-ban olvastam, hogy a második box telepítése már nem ingyenes majdnem 9 ropit kérnek a telepítésért, vagy én értettem valamit félre?. Érdekes a fórum motor lemoderálja a ***** szót, fentebb azt írtam,"lehet, hogy ***** kérdés", de a ***** szó helyett pontok lettek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Utólag kért box telepítése díjmentes.

Létezik szereld magad verzió is de csak akkor ha sima boxot felvevősre cserélné az előfizető.

Előfizető által kért set top box csere

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na gyerekek lehet, hogy ***** kérdés vajon ha kérek a felvevős mellé egy sima boxot azt a telekomos szerelő telepíti vagy lehet kérni a szereld magad opciót? mert ha csak telepítéssel lehet kérni akkor eléggé húzós lenne, mert azt hiszem, hogy a második box telepítése majdnem 9000 ft plusz a box havidíjjal majdnem 10000ft terhelés lenne a következő hónapban és hozzájönne még a palettás havidíj is ami 13 ropi, így összesen 23 ropival terhelné a T a következő havi számlámat és így eléggé húzós lenne, na persze ha a ******** ****** lennék nemigen lenne ilyen gondom :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, jól látod ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól tudod, hogy már nagyon rég óta nincs a nagy Testvérnél, röviddel a  szívműtétje után tették lapátra, utána fokozatosan züllött le régi fórum, de ha jól látom a régi fórumról itt is fellelhető jó pár ismert fórumozó, többek közt te is ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom mi lehet vele, illetve ha jól tudom már nagyon régóta nincs a T-nél!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
44 perce, Roli82 írta:

Mi volt a régi fórumon a nick-ed? :)

Ugyan az mint most  ohej, az  Attila sokat segített nekem is másoknak is, vajon mi lehet vele?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
38 perce, ohej írta:

Köszi a választ, gondolom akkor a felvételeket is törölni lehet a sima STB-vel. Máshol azt írták, hogy ha a felvevős STB mellé kérek egy simát akkor általában ISB2201-est szoktak hozni, ezek boxok kb mekkorák h x sz x m és az áramot mennyire kajolják? Az én 6 éves felvevős boxom  25w-ot, standby-be 22w-ot kajol.

Igen lehet törölni a sima STB-vel is  a felvételeket! Ezek a boxok elég kicsik, nem olyan mint régen az a nagy szürke :D Fogyasztást én passzolom.

Mi volt a régi fórumon a nick-ed? :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Roli82 írta:

Szeva!

Ha IPTV-ről van szó akkor igen lehet nézni a nem PVR-es boxon is a PVR-es box tartalmát. :)

Köszi tőled is a választ, igen kábeles IPTV-ről van szó, régen még az Attila fórumán én is regisztrálva voltam, (régi szép idők) a mostanira újból kellet regisztrálni mert a régi jelszó/név párossal nem engedett belépni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, OldMike írta:

Szia, a felvevős STB és a nem felvevős STB azonos hálózaton van, látják egymást. Azaz nézheted a nem felvevősön is a felvett műsort, sőt a nem felvevősön is beállíthatsz felvételeket (Persze csak a felvevős veszi fel).

Köszi a választ, gondolom akkor a felvételeket is törölni lehet a sima STB-vel. Máshol azt írták, hogy ha a felvevős STB mellé kérek egy simát akkor általában ISB2201-est szoktak hozni, ezek boxok kb mekkorák h x sz x m és az áramot mennyire kajolják? Az én 6 éves felvevős boxom  25w-ot, standby-be 22w-ot kajol.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia, a felvevős STB és a nem felvevős STB azonos hálózaton van, látják egymást. Azaz nézheted a nem felvevősön is a felvett műsort, sőt a nem felvevősön is beállíthatsz felvételeket (Persze csak a felvevős veszi fel).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szeva!

Ha IPTV-ről van szó akkor igen lehet nézni a nem PVR-es boxon is a PVR-es box tartalmát. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szevasztok,

Sima, nem pvr-es STB-vel csak a tv adások nézhetőek, vagy ki lehet választani a menüben és nézni, a másik szobában a pvr-s STB-vel felvett műsorokat is?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

Miért nem 2 év? :D

Igazából nem tudom 20éve az utolsó évemet nyomom a telekommal. Hosszú barátság ez. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért nem 2 év? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most