Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2293 válasz erre a kérdésre

1 órája, zty írta:

Én is gondoltam rá, hogy nem az én IPTV előfizetésemet ellenőrzik és állítgatják, hanem valaki másét, de mivel az internet kapcsolat működik - és ott felhasználónév, jelszóval kapcsolódik fel -, tehát jó eséllyel nem ez lehet a gond. Viszont az internet kapcsolatnak - úgy gondolom - végül is nincs köze a STB-hoz, így akár még esetleg ez is lehet a probléma.

Mit jelent egyébként a stream esetén a 2 SD és 1 HD? Mire gondoljak, ha ezt látom a beállításokban?

Köszi!

Szia

Hát érdemes felhívni őket és az stb alján van egy kliens azonosító vagy akár a beállításon belül is kitudod olvasni és azt bemondani az ügyfélszolgálatnak nézzék meg mert a regisztráció az alapján történik és ha rossz helyre van akkor kitudják törölni és akkor te tudod a saját stb regisztrálni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egy időben 2 sd csatornát rögzíthetsz és eg HD csatornát nézhetsz. Ha több boxod van akkor ez úgy változik értelem szerűe. 2 boxod van akkor 2 nézhetsz 1-et felvehetsz stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én is gondoltam rá, hogy nem az én IPTV előfizetésemet ellenőrzik és állítgatják, hanem valaki másét, de mivel az internet kapcsolat működik - és ott felhasználónév, jelszóval kapcsolódik fel -, tehát jó eséllyel nem ez lehet a gond. Viszont az internet kapcsolatnak - úgy gondolom - végül is nincs köze a STB-hoz, így akár még esetleg ez is lehet a probléma.

Mit jelent egyébként a stream esetén a 2 SD és 1 HD? Mire gondoljak, ha ezt látom a beállításokban?

Köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, zty írta:

Nos, az áramtalanítás ezúttal sem segített.

Az IPTV streamek száma pedig: 2 SD, 1 HD

Szia

Van mikor az hd ready tesznek fel az ügyfélnek ugyan úgy megkapja a HD stremet viszont nem kapja meg a hd csatornákat. Vagy én már láttam olyant hogy az ügyfélnek a rendszerben rossz stb rögzítetek be így tejesen más ügyfél előfizetésének a csatornáit látta. Viszont az csak ügyfélszolgálat tudja meg nézni hogy jó box van hozzád beregisztrálva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, zty írta:

Esetleg meg lehetne még azt is próbálni a 1412-vel, hogy kilöketed az előfizetést a rendszerből és ezt követően újra aktiválás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, zty írta:

Akkor marad a 1412 nyaggatása.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Semmi nm készül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem csak szimpla karbantartás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
55 perce, Roli82 írta:

Karbantartási munkálatok miatt 2016. augusztus 30.-án és szeptember 1-jén  00:00 és 06:00 között országosan az IPTV kiegészítő szolgáltatások nem fognak működni (élő TV szolgáltatás működni fog)!

Vajon, mi készül a háttérben?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Karbantartási munkálatok miatt 2016. augusztus 30.-án és szeptember 1-jén  00:00 és 06:00 között országosan az IPTV kiegészítő szolgáltatások nem fognak működni (élő TV szolgáltatás működni fog)!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg kellene nézni a STB-n milyen stream-ed van. Ezt így todod elérni: menü/ beállítások/általános/rendszer információ/rendszer erőforások. Ott iptv stream-ek száma.  Volt-e már áramtalanítva a HGW, STB? H a nem akkor emeg kellene csinálni,visza kapcsolni először a HGW és mikor feljelentkezett  utánna a STB-t áram alá helyezni és bekapcsolni. Ha ezekután sincs HD adások akkor nyaggatni kell a 1412. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az elosztóba egy UTP kábel érkezik, ami szintén UTP-vel csatlakozik az ISB2201-es set top box-ba, innen pedig HDMI megy a TV-be.

Bár az nem világos számomra, hogy ez miért érdekes, ha van olyan csatorna, amely esetében működik a HD formátum, csak nem az összes, a csomaghoz tartozó csatorna esetén van ez így...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zty
géplesé jatívás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Optikán rézen vagy üvegen kapod a szolgáltatást ? Vagy milyen digitális elosztott  kaptál (HGW) ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,

áprilisban megváltoztattam a TV előfizetésemet, az alap díjcsomagról az IPTV Családi + HD díjcsomag-ra.  A számlák azóta úgy is érkeznek, hogy abban a TV előfizetés egyértelműen ezt a csomagot tartalmazza. Ugyanakkor viszont, ha a HD csatornákra kapcsolok a TV készüléken, ott továbbra is csak az a szöveg jelenik meg, hogy a csomagot megrendelhetem a 1412-es telefonszámon. Mivel ezt a csomagot nem csak megrendeltem már, hanem ezt is fizetem hónapok óta, ezért azt gondolom, hogy nem ennek a szövegnek kellene az adott csatornán látszania, hanem a HD formátumú adásnak. Utánanéztem, hogy a csomag mely csatornákat tartalmazza HD-ben és pl a Duna World egyértelműen benne van a csomagban HD adásként. Néhány napja elérhető lett két HD csatorna - az egyik talán az M5 HD - de a többi HD csatorna továbbra sem.

Többször bejelentettem már a problémát, személyesen is az ügyfélszolgálaton, de pillanatok alatt lezárták a hibajegyet, hogy az MT hálózatában nem találtak az IPTV szolgáltatásomat érintő meghibásodást. Feltételezem, hogy ez nem is feltétlenül meghibásodás, egyszerűen csak a rendszerükben van valami összekavarodva az előfizetésemnél.

Nem igazán van ötletem, hogy mit tudok még tenni az ügyben, úgyhogy bármilyen ötletre nyitott vagyok, ami esetleg segíthet.

Kösz, előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nagyon szívesen, remek. 9_9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Stb ki kell kapcsolni a térhangzást sztereóra kell állítani.Iptv így néz ki menü/beállítások/ általános/ digitális audio kimenet/ szereo.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv! Találkoztatok már olyan problémával hogy bizonyos HD adásoknak, elsősorban a közszolgálat csatornáknál nincs egy szemernyi hang sem? Bejelentés(ek) megtörténtek, de onnan az jön vissza minden esetben, h minden oké. Na de nálam nem oké egyáltalán. A többinél rendben van. Samsung TV-ém van, családi+HD csomagom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szombaton nem alkottak valamit országosan? A Speedport W724-en égett a WLAN led, ami eddig  soha nem volt, nincs is ADSL-em. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen arra, érdemes lenne kiszedni és a helyére egy F toldót betenni, akkor javulnának az értékek is, és 1-2 napig így tesztelni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha jól emlékszem akkor a villanykaróról a kábel belemegy a padláson egy osztóba, és onnan megy a koax a Sagemcomba.Erre gondolsz?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Magas az adási ettől szakadhat, esélyes a codwork hiba is lefele irányba. Bővebb infóhoz kéne pm-ben vagy egy Sagem mac vagy egy MT szám.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Kettes osztó nincs bent véletlenül?

Ha dobsz egy modem sorozat számot privátban, részletesebben is megtudom nézetni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Feltöltési csatornák állapota
Csatorna Állapot Hozzáférés típusa Azonosító Szimbólum ráta Frekvencia Teljesítmény
1 Beállítva ATDMA 4 5120 Ksym/sec 53400000 Hz 50.5 dBmV
2 Beállítva ATDMA 1 5120 Ksym/sec 34200000 Hz 50.0 dBmV
3 Beállítva ATDMA 2 5120 Ksym/sec 40600000 Hz 50.5 dBmV
4 Beállítva ATDMA 3 5120 Ksym/sec 47000000 Hz 49.6 dBmV
5 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
6 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
7 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
8 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most