Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.616 válasz erre a kérdésre

Na most egy észrevétel, amikor felmegy az US powerje 41.5 ről 46-49 -re akkor hal meg az internet és a feltöltési sebességgel is 0.5mbit volt a mérés alapján, a letöltés meg 0.1mbit, amikor lecsökken egyből minden jó 30/5.

Azonban ha felmegy a power elkezdi a csomagokat dobálni, valami indoklás esetleg?

Mivel el mondásod szerint egy darab us csatornát használ egyszerre a HGW-ed akkor a 46-49 es adási nem lehet magas de ha 3 mat használ egyszerre akkor is még pont határon vagy vele.  De erre is csak elélteket lehet így látatlanban gyártani pl cmts portkártya hiba stb stb. De én meg érzéseim koax hibát súgnak de mivel nem látok bele a ktv adminba jelenleg ezért pasz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam most ez a helyzet:

Power Level:Signal to Noise Ratio:
Channel 1:-8.4 dBmV38.9 dB
Channel 2:-8.5 dBmV39.0 dB
Channel 3:-7.9 dBmV39.0 dB
Channel 4:-8.4 dBmV38.7 dB
Channel 5:-8.8 dBmV38.3 dB
Channel 6:-8.4 dBmV38.8 dB
Channel 7:-8.0 dBmV39.1 dB
Channel 8:-7.5 dBmV39.6 dB

Power Level:
Channel 1:44.2 dBmV
Channel 2:43.5 dBmV
Channel 3:43.5 dBmV
Channel 4:0.0 dBmV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na most egy észrevétel, amikor felmegy az US powerje 41.5 ről 46-49 -re akkor hal meg az internet és a feltöltési sebességgel is 0.5mbit volt a mérés alapján, a letöltés meg 0.1mbit, amikor lecsökken egyből minden jó 30/5.

Azonban ha felmegy a power elkezdi a csomagokat dobálni, valami indoklás esetleg?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lakáson belül koax hálózat turmixolásával tudsz rajta változtatni de általában ezek felesleges lépések amíg nem érzékelsz valós gondot, -14 sok már arra riasztás is megy már a ktv adminba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt meg lehet oldani saját eszközzel is? Mert nekem nappal gyakran -14 közelében van és 8-9 es a különbség.

Telekomos szerelő azt mondta, hogy jó ez így... biztos lusta felmászni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ED3 rendszer úgy lett meg alkotva ki találva meg a fizikai sajátosságok stb  hogy 0 közeli az ideális de + 15 – 15 közt mocoroghat és inkább legyen pluszban és törekedni kell arra hogy egységes legyen nagyjából szintezet lenség esetén  hibák lépnek fel pl szakadás sávszél panasz stb stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért baj, ha a csatornák között nagy a különbség? Pl nálam 8.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma csak eső volt a környéken, us lejebb tolt us lejjebb tolta legalább

1

45.2 dBmV

2

46.8 dBmV

3

46.8 dBmV

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valamit csinálhattak ma a hálózattal, vagy az eső és az áramszünet helyrebillentette. Bár most meg elég nagyok a különbségek a csatornák között.

Illetve az us a szokásos... de ez a hálózat kialakítás miatt van.

net.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Néztem egy telekomos dokumentumot és nálunk a CMTS akkor Nagyhalászban van és ezen kívül 4 települést ír a dokumentum, de szerintem 1 település 1 szegmens, majd holnap megkérdezem ezt tőlük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem mint mondtam nálunk is egy cmts van 6 falura és ránk, tele van pakolva meg felelő port kártyával.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem nálunk kb 4 szegmens van de el látunk másik 6 falut is internettel de egy a cmts csak szép nagy node száma adja meg hány szegmens van node csinál a optikábol koaxot. Szerelő vagy olyan ember tudja ezt meg mondani aki bele lát a ktv adminba én jelenleg nem vagyok ilyen személy. De minmum 2 nek kéne lennie.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor ha jól értem 1 szegmens 1 cmts , 4 szegmens 4 cmts, az meglehet, hogy 1 szegmens az egész falu?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Arra hogy van egy település szét van darabolva több szeletre mondjuk 4 re. Mind a 4 rész egymástól kb független részt alkot.

Pl a három betűs kék színű koax kábeles cég, így tud gond nélkül 500/20 mbit es netet adni hogy ezeket a szegmenseket nagyon picire össze nyomja ott sincs több csatorna max 8 us van ott de olyan átlag 3-6 szokott lenni. T nél ezek a szegmensek sokkal sokkal nagyobbak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szegmenseket is bele számoltad ? Egy település nem egy szegmens!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem jó a számolás mivel aki 120/10 -es netet rendel az azért vette hogy kihasználhassa.

De nézzük azt, hogy a garantált feltöltési sebességet kellene alapul venniük szerintem, de 1mbit a garantált ami a számítások alapján sem jó, mert gondolom a garantált az az, hogy mindíg minden körülmény között meg kell lennie, de ez így kivitelezhetetlen.

Plusz a modemek lehet leterhelnek 2 csatornát, a 3. pedig használható, de ezek a modem ujraindítás miatt cserélődnek szóval...

Holnap felhívom a szerelőt és elmondom nekik ezt, kiváncsi leszek mit fog mondani ez ügyben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

El számoltad egy kicsit szerintem mert te úgy számolsz hogy minden előfizető minden pillanatban ki használja az általa vett sávszélt maxon ha ez így lenne akkor az gáz lenne. Szolgáltatók a rendelkezésükre álló sávszélt többször szokták eladni mert úgy se netezik mindig mindenki maxon.

De mint mondtam már szerintem nálatuk el szurtak valamit a 3 us csatinak eggyüt kéne bent lennie.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel nálunk koaxon 120mbit is elérhető, azaz 10mbit fel az már 1 csatorna 30%-a, és ez csak 1 előfizető.

Számoljunk, hogy átlagba mindenkinek 1mbit a feltöltése folyamatosan a netezés miatt + esetleg seed, képek töltése stb.

Akkor 3 csatorna van, de modemenként 1, de mivel 10mbit is elérhető itt és ha nem is Netmánia XXL hanem csak egy Netmánia L ami elég gyakori akkor 1 mbit feltöltésnél is csak 80 háztartást bír el, 500 háztartás van a falunkban abból mondjuk azt, hogy 150-nek van aktív internetelőfizetése , szóval az US csatornák 2x több adatforgalmat kellene bírnia... (27*3= 81, az igény 150kb) hát hogy lehet ekkorát félreszámolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát lehet számolgatni te ismered azt a helyet ahol laksz. Egy darab us csatorna kb 27-30 mbit feltöltést tud adni, úgy hogy többnek kell legyen mint amit igényel a körzet ha a us el fogy akkor vége a világnak egy kocolt koax hálózatnál nincs rosszabb ha a us el fogy akkor nem lassulást tapasztalsz mint amikor a letöltés fogy el hanem bedől az egész.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

De az a furcsa, hogy nekem 30Mbit 8 down, 1 up és tuti van 3 us mert 3 különböző hertzű szokott lenni minden egyes szétkapcsolásnál, de a modemben 1 us van.

Sógoromnál 20mbites netnél 8 down 1 up.

Ismerősnél aki tőlünk kb 1 km-re lakik (főutcán) 50mbites nete van és 1 down és 1 up.

Itt is az a gond, hogy random dobja lefele a modemeket és lehet azért este mert úgy le van terhelve hogy nem bírja, de nem nagyon értek hozzá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Us elosztása is cmts bealítás de mint mondtam be szokták tenni mindet. Mennyin áll most a us ? Nálunk olyan hiba volt év elején hogy háromból egy us kártya hibás volt ezért random potyogtak ki a hgw újra indultak nem volt meg mind három us hát jó kör volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új fejlemény, a főutcán is ugyanez a probléma és ott is csak 1 US csatorna van használatban, akkor ez már valószínüleg CMTS probléma, vagy az US közötti terheléselosztás nem működik így 1x az xy hz van leterhelve 1x a másik, gondolom én.

Sőt ismerősnél 50mbit van le és 1 Down és 1 UP van nála, úristen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És azokban az utcákban, ahol rendesen megy a net, ott is csak 1 US van?

Nagyon ráakadtam erre az 1US dologra, de nekem annyira furcsa. :D Főleg egy 2000 fős településen. Nálunk 1200-ra van 4. Mármint hogy annyira csatlakozik a modem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most