Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet telefondróton avagy az xDSL


Roli82

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

 

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

 

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

 

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok!MInt olvastam a telekom fejlesztés oldalán hogy Enying falum is bekerült az idei évi fejlesztésekbe,és nagyon örülök neki,mert ami most van(ADSL) inkább nem jellemezném.lenne pár kérdésem,mert a telekom oldalán csak az van hogy 8854858 kilóméter kábel meg sok-sok családba eljut a jó net...de arról pontosan nem irnak hogy milyen "fajta"lesz,és ezért kérdem meg itt hogy azon belül hogy optika milyen lesz?FTTH?FTTN?valaki tud bővebben erről?tavaly ilyen nyár tájékán volt itt egy cég,egy bizonyos Euro-cable kft,és kábelt húztak az oszlopokra,kérdeztem a fickót azt mondja optika..de azóta se hallottam a faluban hogy valaki beköttette..lehetséges az hogy a telekom megvette ettől a cégtől és majd egyszer "csak" be kell köttetni?másik kérdésem hogy valami pontosabb hogy mikor állnak neki a fejlesztésnek?köszönöm

 

Barni

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Lakásig be optika annak a végére egy ont megoldást építjük országszerte. Gondolom ez a Euro-cable kft csak építi a hálózatot mint Peste a SiWorld kft. Ahol van Telekom és ki épül az T optika ott nagy erőkkel kötik át az embereket a régi rendszert meg küldik a levesbe.  Pontos dátumot nem lehet nagyon mondani

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Értem.akkor lehetséges az is hogy már ki van itt épitve csak még nem lehet rácsatlakozni?akkor ez elég komoly net lesz ha házig optika,gondolom ég és föld a különbség a mostanihoz képet.lehet hülye kérdés de ezáltal a pingem is javulni fog?vagy ugyan annyi idő lesz elérni a távoli szervert ezzel is?hozzávetőlegesen kb nyár vége,ősz?télen gondolom nem csinálják

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én Pesten optikázok ottani viszonyokat jobban ismerem de esélyes szerintem hogy műszaki átadás átvétel vagy valami ilyesmi még nem volt még meg. Viszont 1412 7 es menü pont alatt tudnak segíteni illtetve ott köthetsz előszerződést is optikára. Optikán 10 alatti ping szokott lenni kb mindig.  Nagyon nem merek tippelni nekünk Pesten első ütemes címeknek Augusztusban lesz a lakossági kötése. Nektek talán valamikor ősszel de passz. Megy télen is a munka amíg biztonságos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvüzletem!

Most láttam a honlapjukon, hogy kicsiny városunk is bekerült a fejlesztésbe. A kérdésem az lenne, hogy ha elérhető lesz utcánkban, az mikor fog láthatóvá vállni a rendszerben? (jelenleg egy 10 mbit/s internet csomagunk van, ami nem látszik az oldalon). Milyen végberendezés szükséges, hogy lehessen élvezni a nagyobb sebességet? Köszööm válaszát!

 

István

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv, !

 

Pontos dátummal a fórumtagok nem fognak tudni szoglálni, de biztos vagyok benne, hogy  a  fejlesztési munkálatok sikeres lezárultáról értesülni fogsz. Biztos, hogy a fejlesztésekben érintett települések ügyfeleinek figyelmét fel fogják hívni, amint a nagyobb sebességű internetcsomagok elérhetővé válnak, és persze az esetlegesen szükségessé váló végberendezésekről is ekkor tájékoztatnak majd - addig pedig türelem, előbb-utóbb élvezheted a nagyobb sebességet! :smileyhappy:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

 

Miért van az, hogy ugye netmánia S csomagunk van elvileg 10 Mbit nek kellene lenni de a mért tényleges net gyorsaság jó ha eléri a 5.3-at? Még az lenne a kérdésem, hogy a bekötéskor síma alap modemet kaptunk, elvileg nem wifis modemet kellett volna hogy kapjunk? Csak mert ugye tv-vel együtt rendeltük meg még annó 2012-vagy 2013 ban pontossan most nem emlékszem, de azóta folyamatosan hosszabítottuk a szerződést. Nem kaphatnánk wifis modemet? Hogyan tudnám ezt elintézni ha kaphatok és volna e valami plusz anyagi vonzata? Hogyan tudnék wifit varázsolni ehez az alap modemhez? Választ előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

T. Telekom!

Szentendrén a mai éjjel kisebb vihar volt, hajnalban elment az áram. Azóta a T-Home modememen a DSL felirat időnként világït, időnként nem és az Internet felirat felett piros fény világít valamint a TV sem működik. Már többször újraindítottam a modemet, de nincs változás. Tudnak megoldást a problémára?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Régebben 15 megás netem volt és akkor is megvolt legalább 13 mega letöltési sebbeségem. Most 20 megás netem van. 18,5 megával működött (amivel teljessen elégedett voltam), majd szép lassan lecsökkent a sebességem egészen 13 megáig. Az egyik nap teljesen elment a net és a telefon vonal is. Miután elhárították a hibát (nem jött jel a routerig vagyis nem nálam volt a gond) az internetem már csak maximum 7,5 megás lett. Azt szeretném megtudni, ilyenkor hova tünt el a már meglévő 11 mega letöltési sebességem?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Kedves kitana40!

Ez igen érdekes. Én esetemben is volt hasonló történet, bár másik szolgáltatónál. A lényeg, hogy betelefonáltam, hogy nem nyújtják azt a gyorsaságú szolgáltatást, amiért fizetek. Kijöttek a szervizesek, megnézték a szolgáltatást, valamit ügyködtek, és azóta jó.


A tanulság, hogy érdemes kihívni a helyszini szervizeseket, 1412-es telefonszámon, ők biztosan tudnak ebben segíteni neked :)

További szép napot, remélem tudtam segíteni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy valamiért korlátozás van a vonaladon.

Remélem nem gond, ha egy másik fórumról bemásolok pár (dchard tollából/billentyűzetéből származó) sort, talán tisztább lesz a kép:

"Az SNR lock problémakör az ADSL előfizetéseket érinti, és automatikusan kerül rá a vonalra a DSM működésének a részeként. Ha ez a dolog jól működne, akkor valóban valamilyen kézzelfogható hiba hatására kéne bekövetkeznie, mint a szakadások, vagy a magas bithiba arány, de itt számtalan olyan eset volt akiknél se szakadás se magas bithiba arány, de még csak hibabejelentés sem volt, és megkapták az SNR lockot."

"Már többször megbeszéltük, hogy az a DSM hibás működéséből fakad. Ebben az esetben nem hivatkozhatnak a garantált sebességre, mivel a DSM hibás működése és nem a vonal fizikai adottságai korlátozzák a sebességet. Teljesen nonszenesz, hogy egy 15megával működő csomagról 10-esre vált, és utána lassabban megy. Erre nincs semmilyen elfogadható műszaki magyarázat."

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az a bosszantó, hogy a lakhelyemen kábeles internet is van ami 15 megás. Én mégis a telekomot válsztottam, mert eddig mindig korrekten jártak el minden esetben. Most a jövő év végéig köt a hűségszerződés, de ha minden így marad akkor váltanom kell. Egyszerűen nem tudom mit csináljak ,hogy ez a helyzet megoldódjon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...