Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.196 válasz erre a kérdésre

Sok tv-n nem volt hang, de csak hdmi-n és box cserével tudták helyre hozni csak, vagy központilag törléssel újra regisztrálásaal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, anonymus írta:

Első bekezdésre vadul bólogatok éppen.

Nem akarom túlpörgetni a témát, én úgysem tudok tenni semmi, csak a kíváncsiság hajt. Publikus-e hogy miben jelentkezett? Esetleg sok tévén nem volt hang, netán élvezhetetlen volt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Első bekezdésre vadul bólogatok éppen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
29 perce, anonymus írta:

Igazából amit a .62 csináltak azt úgy kb a .63 vissza is vonták.  Mert volt egy tömeges bug a .62 ben. 

Nem tudom hogy mi volt az a tömeges bug, én nem vettem észre semmit csak azt hogy sokat javult a hang. Lehet hogy pont az volt a baj?

Remélem hogy inkább más volt, amit talán kijavítanak, és visszaadhatják a jó hangot is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 órája, OldMike írta:

Én meg pár napja a 62-vel még meg tudtam oldani, hogy az összes csatorna kb. azonos hangerővel szóljon. Most bezzeg a 63-nál a Discovery ShowCase elviselhetetlenül hangos, ha mondjuk a TVPaprikáról kapcsolok oda. Általában a HD csatornák hangja erősebb, de nem egyformán, viszont az SD csatornák között jelentős eltérések vannak. Nem néztem végig, de például a DoQ sokkal hangosabb a TVPaprikánál. Azt hiszem az utóbbi kirívóan halk, és a minősége is rosszabb a 63-as verzióban.

Ezzel viszont már elfogyott a tudományom.

Talán még nem múlt el a szilveszteri mámor a Telekomnál :$.

Igazából amit a .62 csináltak azt úgy kb a .63 vissza is vonták.  Mert volt egy tömeges bug a .62 ben. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 órája, Roli82 írta:

Pár napja jött meg a 62-es végű, hangosabb lett a hang, ma megjött a 63-as végű halkabb lett a hang. :D

Jól halható hogy halkabb lett, tegnap reggel 2-en volt a box este .63-al  meg 24 is halk volt ....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Roli82 írta:

Pár napja jött meg a 62-es végű, hangosabb lett a hang, ma megjött a 63-as végű halkabb lett a hang. :D

Ilyen ez a popszakma. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, Roli82 írta:

Én meg pár napja a 62-vel még meg tudtam oldani, hogy az összes csatorna kb. azonos hangerővel szóljon. Most bezzeg a 63-nál a Discovery ShowCase elviselhetetlenül hangos, ha mondjuk a TVPaprikáról kapcsolok oda. Általában a HD csatornák hangja erősebb, de nem egyformán, viszont az SD csatornák között jelentős eltérések vannak. Nem néztem végig, de például a DoQ sokkal hangosabb a TVPaprikánál. Azt hiszem az utóbbi kirívóan halk, és a minősége is rosszabb a 63-as verzióban.

Ezzel viszont már elfogyott a tudományom.

Talán még nem múlt el a szilveszteri mámor a Telekomnál :$.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 12. 27. at 20:30, anonymus írta:

Cisco beltéri egységre frissítés érkezett/ik elméletileg hangosabb lesz tőle.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen 900 felett vannak már.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam az eddig kétszázzal kezdődő csatornák most már kilencszázzal kezdődnek, ez általános? Szerencsére a következő két szám ugyanaz maradt. Amúgy ez a History nagyon hiányzott a raktáraival meg a favágóival (a Discovery-n ugyanilyenek mennek).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kaptam helyzetjelentést, megjavult a hang. Annyit csináltak, hogy kikapcsoltak mindent, a dobozt csak a távirányítóval, és egy idő után bekapcsolták, ami után a doboz olyasmit írt ki, hogy "kérése átmenetileg nem végrehajtható, próbálja újra később", amit gondolom leokéztak, és utána volt hang.

Ebből nekem nem világos, hogy mi volt a probléma, de ezek szerint talán valami iptv gond lehetett, legalábbis a nem végrehajtható kérésből erre tippelek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 minutes ago, OldMike said:

Jó lenne tudni hogy ez az összes csatornára vonatkozik-e? Olyan előfordult már hogy váltáskor az adott csatornán nem volt hang, de egy oda-vissza váltás ezt meg szokta oldani. Másik tippem ugyanaz, mint anonymusé.

Valószínűleg kipróbáltak több csatornát is, illetve a korábbi felvételeknek sincs hangja. Lehet, hogy tényleg kábelprobléma.

Egyébként éppen hétvégén volt probléma a dobozzal, hogy semmit sem játszott le, minden korábbi felvétel lejátszására csak fekete képernyőt mutatott némán. Akkor kapcsoltam ki-be a hátsó kapcsolóval, és akkor tette fel a szoftverfrissítést, és utána úgy tűnt, hogy jó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Scartos összekötésből mindent kinézek, :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 minutes ago, anonymus said:

Sötétben tapogatózók de első tippem az lenne hogy a box és a tv euorp scart kábellel van össze kötve. Ha igen akkor annak a két végét kéne megnézni hogy rendesen be van e dugva nem mozdult e esetleg ki. Hdmi kábeles összekötés esetén nem hiszem hogy hiba felléphet.  Ha meg mégis kuka a box.

Igen, scart-os az összekötés. Mozgatva nem hiszem, hogy nagyon volt, úgyhogy nem hiszem, hogy kicsúszott, de ezt csak személyesen tudom megnézni. Addig próbáltam ötletelni, hogy mással lehet-e probléma. A dobozon most hétvégén volt szoftverfrissítés, ezért merült fel bennem, hogy esetleg azzal lehet-e probléma, bár furcsa lenne, ha 3 nap múlva jön elő, de szoftverben minden elképzelhető.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, tks írta:

Ha az IPTV-n nincs hang, viszont kép van, az lehet a doboz hibája? Távoli segítséget kell nyújtanom egy családtagnak, és próbálom látatlanban kitalálni,mivel lehet a baj, hogy csak zúgás van hang helyett, de kép van rendesen. Ti a dobozra tippelnétek, vagy inkább a TV-re? Lehet olyan box szoftverhiba, ami ha beüt, akkor kép van, de hangot nem ad?

Jó lenne tudni hogy ez az összes csatornára vonatkozik-e? Olyan előfordult már hogy váltáskor az adott csatornán nem volt hang, de egy oda-vissza váltás ezt meg szokta oldani. Másik tippem ugyanaz, mint anonymusé.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sötétben tapogatózók de első tippem az lenne hogy a box és a tv euro scart kábellel van össze kötve. Ha igen akkor annak a két végét kéne megnézni hogy rendesen be van e dugva nem mozdult esetleg ki.

Hdmi kábeles összekötés esetén nem hiszem hogy hiba felléphet.  Ha meg mégis, kuka a box.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha az IPTV-n nincs hang, viszont kép van, az lehet a doboz hibája? Távoli segítséget kell nyújtanom egy családtagnak, és próbálom látatlanban kitalálni,mivel lehet a baj, hogy csak zúgás van hang helyett, de kép van rendesen. Ti a dobozra tippelnétek, vagy inkább a TV-re? Lehet olyan box szoftverhiba, ami ha beüt, akkor kép van, de hangot nem ad?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nah nekem nem kerültek be az új csatornák nagy része, szóval holnap jelezhetem hogy reszelni kéne rajta.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, anonymus írta:

Optikán kinyomod a hangot akkor sima tv adásoknál van valami különbség ? Vagy csak a hangerő eltér és ennyi ?

OFF

Épített mini pc-n gondolkodom most, amin átmenne a iptv box jele. Legalább akkor el lehetne dugni a sarokba, lehet el kéne gondolkodnom optika hang dolgon

Off on

Nem tudom pontosan mire gondolsz. Jól szólnak a sima csatornák is, de az AC3 csatornák hangzása észrevehetően dinamikusabb, azaz erőteljesebbek a mélyek, a magasak és jól érzékelhető a közép tartomány is. A sima csatornáknál kicsit egybefolyik minden. A mini hifi csak sztereó, nem tudom 5.1-nél milyen lenne. Bár úgy tudom hogy olyan csatorna nem sok van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Optikán kinyomod a hangot akkor sima tv adásoknál van valami különbség ? Vagy csak a hangerő eltér és ennyi ?

OFF

Épített mini pc-n gondolkodom most, amin átmenne a iptv box jele. Legalább akkor el lehetne dugni a sarokba, lehet el kéne gondolkodnom optika hang dolgon

Off on

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, anonymus írta:

Első bekezdésre inkább nem írok semmit, nem szeretném bajba sodorni magam.

Nálam 10-en van a tv a box meg 11-24 közt ingázik de ez nagyon változó 2 műsor közt is eltér(het). Olvastam pár esetet hogy 56 meg 80 hangerőn van a tv és úgy is halk neki. Nah az tuti nem a T sara.

Azt a világért sem szeretném, szükségünk van a szakértésedre :).

Amit leírtam az egy olyan eset, ahol a tévé hangja optikán kimegy egy mini hifibe. Van egy másik tévé is, ott a box ugyanúgy van beállítva, de a tévé saját hangszórói szólnak szintén a 10-en (0 és 100 között lehetne) bőséges hangerővel. Az 56 meg akár 80 inkább már szerviz felé hajló dolog.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Első bekezdésre inkább nem írok semmit, nem szeretném bajba sodorni magam.

Nálam 10-en van a tv a box meg 11-24 közt ingázik de ez nagyon változó 2 műsor közt is eltér(het). Olvastam pár esetet hogy 56 meg 80 hangerőn van a tv és úgy is halk neki. Nah az tuti nem a T sara.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 12. 27. at 20:30, anonymus írta:

Cisco beltéri egységre frissítés érkezett/ik elméletileg hangosabb lesz tőle.

Jelentem a csatornamódosulásokkal egyetemben megérkezett a boxokra a 62 végű frissített FW.  Valóban lett némi hangerő növekedés, de a gondokat valahogy nem igazán sikerül a Telekom (vagy alvállalkozó?) programozóinak megoldani. Eddig az AC3 hangrendszerű csatornák voltak hangosabbak, a sztereónak (vagy semmilyennek sem) jelölt csatornák pedig halkabbak. Most ez jól hallhatóan megfordult, azaz most a csatornák nagy többsége erősebben szól, néhány pedig halkabban. Az AC3 csatornák hangerejét továbbra sem lehet szabályozni a box távirányítójával, a többit nagyjából lehet. Most már mindegy is, talán majd a XXII. században ez is jó lesz :D.

Én úgy oldottam (nem teljesen tökéletes, de nem rossz) hogy a box hangerejét 18 ra állítottam, így a nem AC3 csatornák kb. ugyanolyan hangosak mint az AC3 csatornák, amiknek a hangerejét ez a módosítás úgysem érinti.

Még egy érdekesség (nem a hangerőhöz, csak annak kapcsán jött elő): az OzoneNetwork szerintem tősgyökeres magyar csatorna, a választható nyelvek a következők:

angol (sztereó) - ez az alapértelmezett

angol () - ezt még lehetne választani

Amúgy persze magyarul szól.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sat TV szolgáltatásod van? Nálam piros X egy parabolaantenna kép mellett, akkor van, ha nincs jel a paraboláról.

Vezetékes telefonról érdmes hívni a hibabejelentőt, tapasztalatok alapján jobb, mint mobilról.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most