Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2287 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

54 perce, anonymus írta:

Apa, elkezdődött! A szürke részben van a csemege. Hamarosan...

Próbálom megérteni de nehezen megy.

Ha jól értem a tvgo egyesül az IPTV-vel Szókarozás tv néven de teljes visszanézhető csatornakínálattal , 
Néhány támogatott telefonon és tableten nézhető lesz, de PC-n semmi a mostani tvgo sem, buta tv és set top box- hősugárzó kombó kell hozzá (esetleg az dlna-val nézhető pcn), 
De lehet nem figyeltem valamire. Igy ez nem igazán előre....
3.1-es értékeléső appok 10000-letöltéssel androidon.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Apa, elkezdődött! A szürke részben van a csemege. Hamarosan...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, tamas58 írta:

Köszönöm a gyors és szakszerű választ, sajnos a 1412 - n igen csak le vannak maradva az információ területén. A lényeg, hogy amire kerestem a választ azt itt megkaptam. És így legalább megleltem ezt a fórumot, melyet el is mentek, ha ismét szükség lesz rá :)

További jó munkát

Örülök,hogy segíthettem, további szép napot! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

Nem, ott most a Nick J.R van. :)

Akkor nem tudom, pedig olyan jó ötletnek hangozott. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem, ott most a Nick J.R van. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyors és szakszerű választ, sajnos a 1412 - n igen csak le vannak maradva az információ területén. A lényeg, hogy amire kerestem a választ azt itt megkaptam. És így legalább megleltem ezt a fórumot, melyet el is mentek, ha ismét szükség lesz rá :)

További jó munkát

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, tamas58 írta:

IPTV -nk van a hozzá való modemmel és a tvhez szükséges telekomtól kapott boxal. A másik tévé alkalmas fogni a modemről a boxot nem igénylő csatornákat, / Nem tudom ezt minek kell nevezni analog vagy analóg digitális?  /

nincs is itt sem semmi gondom, de nem tudom ilyenkor milyen csatorna kiosztást kell nézni.

A kérdésem az, hogy Családi csomag lévén mi az amit csak boxal és mi az amit box nélkül tudok nézni?

Szia tamas58!

Ha jól tudom, akkor korábban volt még jó kínálatú analóg TV csomag is és digitális TV csomag is. Amikor - kb. egy hónapja - az analóg módon továbbított  TV csatornák számát drasztikusan lecsökkentették (azt hiszem jelenleg már csak 4 db van összesen: M1, M2, M3 és Duna, ezek jönnek be a TV-d "analóg" állásában), akkor (helyette?) elkezdték a korábbi kódolt digitális TV csatornák egy részét  kódolatlanul  adni (ezeket lehet most box nélkül fogni a TV-d  "digitális" állásában). Akinek pl. mint neked IPTV+családi HD csomagja van, az tudja a legtöbb - nem tematikus - csatornát fogni a csomaggal együtt kapott boxszal. Én Budapesten a 18. kerületben kb. 35-40 közötti kódolatlan digitális csatornát tudok fogni az IPTV-hez is használt készülékem másik üzemmódjában box nélkül is.

Hangold újra a másik TV-det, és akkor majd meglátod, hogy mik azok, amiket azzal is elérsz. (Itt Pesten tegnap a T új frekvenciákra állt át, így egyébként is mindenkinek újra kellett hangolni a készülékét.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bónusz csatorna ? Havonta más tartalommal? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a Spektrum Home véletlenül maradt nyitva elvileg nem tartalmazza a kódolatlan digitális kábel tv. IPTV viszont elérhető a csatorna a Családi csomagban! :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kösz a választ, még egy kérdésem lenne,

Újra kellet most hangolni a tévét más csatorna kiosztást csináltak és egy kedvence csatornára bukkantam Sprektum Home, lehet ezt tudni, hogy véletlen került a kódolatlan csomagba, reklám ként, vagy itt is lehet majd fogni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A csati kiosztás attól függ, hogy melyik régióban vagy. Ha dél-keleti régióban vagy akkor ezeket tudod nézni a kódolatlan digitális kábel tv-n az arra alkalmas DVB-C képes tv-vel. Ha Budapest és környéke (központi fejállomásról ellátott terület) akkor meg ezeket

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Roli82 írta:

Helló @tamás58!

Valószínűleg kódolatlan Digitális Kábel tv-re gondolsz.

Lehetséges, de a lényeg, hogy nem minden csatorna jön be box nélkül,  és nem tudom, mi az amit így nézhetek. Nem találok semmi elírást egy ügyben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helló @tamás58!

Valószínűleg kódolatlan Digitális Kábel tv-re gondolsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IPTV -nk van a hozzá való modemmel és a tvhez szükséges telekomtól kapott boxal. A másik tévé alkalmas fogni a modemről a boxot nem igénylő csatornákat, / Nem tudom ezt minek kell nevezni analog vagy analóg digitális?  /

nincs is itt sem semmi gondom, de nem tudom ilyenkor milyen csatorna kiosztást kell nézni.

A kérdésem az, hogy Családi csomag lévén mi az amit csak boxal és mi az amit box nélkül tudok nézni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helló Jozef!

A menüt így tudod át állítani Magyarra:

Nyomd meg a távirányítón a menügombot. Ezt követően menj a Setting - General - On-screen language menüpontra és ott jelöld be a Magyart és utána kattints a Save-re. Ezt követően Magyar lesz a menü.

A csatornák alapértelmezett hangsávját így tudod megváltoztatni:

Beállítások - Általános - Elsődleges hang - Magyar és mentés. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, sziasztok! Két beltéri egységem van, sima, alap, nem felvevős! Az egyik tv-nél egy csomó csatorna nem magyar nyelvű, hiába állitom át magyarra, csatorna váltás után újra angol nyelven jön. Ja, és a menü nyelve is angol. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 perce, anyoca69 írta:

Mitől van az, hogy napok óta nincs EPG a három beltérinkből kettőn? Áramtalanítottunk, kikapcsoltuk, több ötletem nincs.

Szia! Leírnád milyen beltériről van szó,és milyen platform. Sat, dktv,iptv?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ApaFia

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mitől van az, hogy napok óta nincs EPG a három beltérinkből kettőn? Áramtalanítottunk, kikapcsoltuk, több ötletem nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ne szépítsük a dolgot  édesanyám is rá lett kényszerítve a IP-tv bekötésére. Holnap lesz egy hónapja ennek. Azóta egyetlen egy nap sem telt el úgy,hogy minimum 6-10 alkalommal ne "fagyott" volna le a tv adás hosszabb (2-3 óra!!!!) és rövidebb időre. Ugyan ekkor a telefon is használhatatlan. Többször jelentettük, többször megnézték de gyakorlatilag semmit nem csináltak. Felháborító,mert a mai napon  mindösszesen kb 4 óra hosszat volt tv adás és telefon. A z idős embereknek a tv a kapcsolat a külvilággal,és egyben az egyetlen szórakozásuk.  Nem értem a telefont miért kellet babrálni? Ma egész nap majd a frász tört ki mert nem értem el telefonon ! Édesanyám 70 éves a telefon létszükséglet egy idős embernek. Nem tudni mikor kell segítséget kérnie pl. Ha már okosan kitalálják,hogy egyik napról a másikra csak ilyen formában foghatók az adók akkor törekedjenek a hibátlan tökéletes szolgáltatásra ! Most ezért a kritikán aluli minőségért fizessen?  Az a kifogás sem érdekel,hogy a 16.kerületben van ez a jelenség. Akkor is a szolgáltató a hibás nem az előfizető. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2014. 11. 29., MirrMurr írta:

Én csak olvastam ilyen eszközökről, és azt írták hogy igazán csak akkor biztos a működése, ha a két konnektor azonos áramkörön van. Fontos még az elektromos hálózat, valamint a konnektor csatlakozások jó állapota is.

Én is 230 Volton küldöm a jelet a lakás 2. számú TV-jének. Nekem a Telekom ehhez eladott egy pár PLC-t. ( D-Link DHP-P509AV Power Line Communication). Először nekem sem ment zavartalanul, de egy T-s szerelő tanácsára ketté szedtem az egy konnektorsávról ellátott eszközöket úgy, hogy az aktív villás dugóként kialakított  modem tápegység, meg router tápegység ne legyen a PLC közelében, ne szórja az elektromágneses teret (zavart) a PLC -re, és így egy csapásra helyreállt a rend, azóta a PLC LED-jei állandóan már csak zölden jeleznek (átviteli sebesség nagyobb mint 50 Mbps) a korábbi narancssárga vagy piros (kisebb mint 10 Mbps) helyett.

Csinálj te is önálló - azonos fázison lévő - konnektorokat a PLC-nek, és akkor remélhetően már kifogástalanul tudnak működni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Vidanet digitális (és analóg) szolgáltatás megszűnése miatt IPTV-re váltottam. A Vidanetes koaxkábelben voltak rádiócsatornák is, melyekkel - a bejövő koax kábel szétágaztatása és az erősítőmbe dugaszolása után -  tudtam rendesen rádiózni, ugyanis a lakásomban. nincs elég erős antennajel ahhoz, hogy egy szobaantennával megfelelő minőségű rádióvételt kapjak. (Faraday kalitka).

Az IPTV-vel viszont - jóllehet az IPTV csomag is tartalmaz rádióvételi lehetőséget - nem tudom, hogyan tudnám a Telekom által biztosított rádiócsatornákat úgy kinyerni az IPTV-ből, hogy bekapcsolt TV nélkül, a STB-ról (vagy direkt a modemtől?) közvetlenül vezetek egy analóg rádió-antennajelet az ONKYO_TX_8211 erősítőmhöz. (meglévő STB: Cisco STB_ISB2001, meglévő Modem: Sagemcom F@ST3686AC).

Az erősítőm bemeneti lehetőségei: RCA be és kimenetek: 1 x CD player (input), 2 x Tape deck (Line-In és Line-Out , 1 x Phono (input), és

antenna vezeték csatlakoztatással 1 x AM bemenet, 1 x FM bemenet (75 Ohm), illetve 1 x FM bemenet (300 Ohm), valamint

egy koax bemeneti csatlakozó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 órája, Attila70 írta:

Sok fajta van, tudás nem kell hozzá. Személy szerint én általában megbeszélem, hogy ha nem jó vegyék vissza.
 Mondjuk a mai világban már hivatalosan is meg lehet csinálni csak netes boltban kell venni, mert neki 14 napon belül indok nélkül is vissza kell venniük és vissza fizetni az árát. 

pl:

http://www.ostelsat.hu/vezeteknelkuli_jelatlovo_szett_av_ir_2_4ghz_t-1_signal_-_kiarusitas_R94115.htm

Nagyon köszönöm a segítséget és a tanácsokat is!

Beszerzek egy ilyen készletet (bár Debrecen, Budapest II. kerületétől igen messze van.., de gondolom utánvéttel elküldik), kíváncsi leszek a működésére és bízom benne, hogy megoldódik a problémám :)

Üdv:

László

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sok fajta van, tudás nem kell hozzá. Személy szerint én általában megbeszélem, hogy ha nem jó vegyék vissza.
 Mondjuk a mai világban már hivatalosan is meg lehet csinálni csak netes boltban kell venni, mert neki 14 napon belül indok nélkül is vissza kell venniük és vissza fizetni az árát. 

pl:

http://www.ostelsat.hu/vezeteknelkuli_jelatlovo_szett_av_ir_2_4ghz_t-1_signal_-_kiarusitas_R94115.htm

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a jelátlövő dolog érdekes lehetne, de én sajnos nem értek hozzá. Ráadásul okostelefonon sincs....

Megköszönném, ha leírná, hogy pontosan mi kell hozzá, kb. mennyibe kerül, mert talán valamelyik ismerősöm megtudná bütykölni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

En ezt egy jelatlovovel csinalnam meg. Az elonye, hogy egy masik tav es akkor nem kell rohangalni mindegy hol nezem tudok csatit valtani is. (Masik taviranyito az lehet egy app is a telora.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
eliras

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most