Ugrás a tartalomhoz
  • 11

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében


anonymus

Kérdés

30 Mbit/sec minden háztartásba 2020-ig a Szupergyors internet program keretében

Mi ez a projekt?

EU gazdaságfejlesztési programjának része a SZIP, hogy az ország minden területén minden háztartásban elérhető legyen a 30 Mbit/sec sebességű internet 2020. Szeptember 30.

Miből áll ez a projekt?

Több szegmense van az egész történetnek. Alapvetően minden szolgáltató minden évben valamennyire terjeszkedni szokott, anyagi lehetőségektől függően... Ehhez az állam is hozzáadott egy hazai forrást (Pest megye), illeve EU-s források is rendelkezésre állnak a projekthez (országszerte). Mivel Pest megye túlságosan fejlett, így oda nem adhattunk be EU-s forrásigényt, ezért volt szükség hazai forrásokra.

A Magyar Telekom európai uniós forrásokat nyert el vezetékes szélessáv-fejlesztésre a GINOP 3.4.1-2015 keretében

A Magyar Kormány az Európai Unióval kötött Partnerségi Megállapodás alapján, a GINOP 3. prioritás keretében megjelentette a GINOP 3.4.1-2015 számú, Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című pályázati felhívást. Ennek célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem ért igényhelyek lefedése annak érdekében, hogy az infokommunikációs hálózatok, eszközök, szolgáltatások és kompetenciák bővülése hozzájárulhasson az állampolgárok életminőségének, a vállalkozások versenyképességének és az állami működés hatékonyságának javulásához.

Támogatást nyert járások

Támogatást nyert járások

Közép-Mo nyertesei

Budakeszi-, Érdi-, Vecsési-, Szentendrei járások, valamint Kelet-Pest. 

Mikor kerül lefedettség alá a településem?

Ennek a kezdeményezésnek alapvetően az összes hazai szolgáltató a részese, azonban a kivitelezés konkrét dátumát hazai és EU-s források esetében is nehéz megjósolni... Egy biztos 2020. Szeptember 30 megtörténik a 30 Mbit/sec sebességű internet bevezetése országszerte.

NMHH jogforrások oldalán nyomon követhetők a kiadott építési engedélyek, előzetes építési bejelentések, használatba vételi engedélyek a hálózat fejlesztések kapcsán. 

Hol találhatom meg az aktuális lefedettséget?

Kifü térkép

Milyen paramétereknek kell megfelelni az internet sebességében?

Az alapvető elvárás hogy 30 Mbit/sec letöltésű (garantált 7,5 Mbit/sec) és 6 Mbit/sec feltöltés (garantált 1,6 Mbit/sec) internet legyen elérhető az egész országban. További elvárás hogy ezen hálózatoknak legalább 50%-ának képesnek kell lennie a jövőben a 100 Mbit/sec sebességű internet kiszolgálására is.

Milyen technológiát használnak ezen sávszélesség biztosítására?

 GPON hálózat kiépítésére kerül sor, amin akár 2000/1000Mbit-et nyújtunk előfizetőink részére.

Technológiától függően milyen sebességekre számíthatok?

Három eltérő technológiát használ a Telekom, és mivel 30 Mbit az alapelvárás, így a következő maximális lehetőségek jöhetnek szóba, amik a jövőben vDSL és Koax esetében is javulnak.

 

ewfwefewfewfew.png

Köszönöm @btz nek a segítséget!

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.9k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok Nagybárkány és Kisbárkány településeken mikorra várható az internet ? A többi településen van már azóta optikai internet mióta írtam nektek . De itt nincsen semmi  .  

2016 nyarán mikor behúzták a föld alatt a kábeleket . Nem gondoltam volna  hogy ennyi idő múlva sem lesz itt semmi !  Mi ennek az oka ? Elképzelhető hogy elrontottak valamit a bekötésnél ? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Ismeretlen
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia nézem már egy ideje az oldalt több mint 1 éve ! 7 hónapja van ez a kiírás az oldalon hogy Úton vagyunk …..

Kár hogy senki sem tud mondani időpontot hogy mikorra lesz kész  ! Én szerintem ha mára itt a környéken 6 faluból 4 faluban lehet kötni internetet ! Akkor tán nem toljátok el a határidőt még több ideig ! Nektek is jó ha már teljesen kész lesztek a salgótarjáni járással ! Mert a végső határidőre sok meló lesz ha annyi falut hagytok itt ott ! 

 

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Ismeretlen
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 10. 19. at 23:10, Tamas586 írta:

Nekem is csak az idén emelték 20/2 -re a sebességemet. (Tavaly még 15/1 volt)

Budapest 18. és csak ADSL-t adnak (pedig vdsl hgw-t kaptam)

Egyenlőre nemis látszik hogy ez tovább emelkedne a következő években. Sebaj, minden év végén meghosszabbítják 1 évvel a határidőt.. Talán csak 2030-ban lesz itt a lakóparkban 30Mbps..  :(

Hello @Tamas586, érdeklődtetek már a Ténél "hivatalosan" a lehetőségekről? azért kérdezem, mert ha ez egy nagy lakópark, akkor nem a várakozás lesz a megoldás (bár az is bejöhet), hanem valószínűleg érdemes lenne kicsit elbeszélgetni a közös képviselővel :) egy akár sokszáz lakásos helynek ereje van, ha valaki (célszerűen a közös képviselő) nem egyénileg, hanem akár valami lakógyűlésen hevenyészett igényfelmérés alapján, a lakóközösség nevében keresi meg a Tét, hogy x százan rendelnének ott netet, tévét, telefont, de jelenleg a rézen esélytelen, akkor tuti megnézik, hogy mit lehet. nem ismerem a környéket, ha a legközelebbi központ is messze van, akkor persze kicsi az esély. de ha ott van valahol egy optikai kábel elérhető közelben, akkor nem hiszem, hogy 2030-ig kell várnotok :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@teherwagonwagon

Nincs semmiféle közös képviselő. Magán tulajdonú lakás ház mind, nem bérházak. (nem osztatlan közös)

Szolgáltató szempontjából pedig az előfizető se szökik meg, hiszen nincs konkurens szolgáltató. Fizetni pedig így is 30-as csomagot fizetünk, ami így is drágább mint a szomszéd utcában levő konkurens szolgáltató 1000-es netje..

Tudtommal optika vezet a lakópark sarkán álló dslam dobozba, de gondolom kiszámolták hogy ha nem fejlesztenek akkor járnak legjobban anyagilag. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Volt kint a szerelő és az oszlopon lévő dobozban nem volt jel ! Így sajnos nem tudta behúzni Bárkányban hozzám ! De elmondása szerint Lucfalván is volt 2 helyen ahol nem tudta behúzni szintén emiatt ! Nálunk 14 hónappal ezelőtt tették fel a dobozokat az oszlopra ! Annyi idő után csak most derült ki a hiba ? Mennyi idő alatt oldják meg a hibát ? Gondolom ha megvan rendelve akkor már nem kell 1 évet várnom még ? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Ismeretlen
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A Zalaegerszegi járásba mi tartozik bele? Vasboldogasszonyban ami Zalaegerszegtől 10km csak a Net Plusz díjcsomag érhető el ami 30Mbit/s és ebből jó esetben jön 19 Mbit/s ( zte speedport entry 2i modemem van). Ez lássuk be harmat gyenge a mai világban amikor 4G/LTE a lakásban 60 Mbit/s alatt nem nagyon van (csak ugye nem mindig vagyok otthon, hogy megosszam a mobil netem). Az egyik szerő mondta, hogy állítólag 2021ig mindehol lesz optika, ugyhogy legyek türelmes :-) .

A lényeg, hogy számíthatok a közeljövőben gyorsabb vezetékes internetre, vagy sem?

 

Üdv.: Balázs

  •  
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 19. at 21:24, zeli írta:

Akkor miért nincs rajta pl. az említett település?

Illetve azt írtad, hogy ha eltérés van a térkép és a valóság között azt november 15-ig lehetett jelezni. Egyrészt ha most jelent meg a térkép, akkor hogyan? Másrészt komolyan a lakosságnak kell jelezni (akiknek tudomásuk sincs az egészről) hogy "hahó xy település felén nincs 30mbps" és aki jelzi oda visznek fejlesztést, aki nem oda meg nem?

Még én sem, aki a témában részben tájékozott vagyok sem tudtam erről.

Akkor most mi lesz? Ennyire vicc az egész térkép és ennyire nem tükrözi a valóságot?

Rajta van a település a térképen. Lefedetlen igényhely nincs, mivel valamelyik szolgáltató bejelentette, hogy van 30mbps az igényhelyeken, ami a település nagy részén igaz is lehet, mivel VDSL település, legalábbis a Telekom részéről, hogy más szolgáltató van e, azt nem tudom.

Már régebben megjelent a térkép, az hogy most jutottam el odáig, hogy itt megosszam, arról a KIFÜ igazán nem tehet.

Nem kell jelezni, nem volt kötelező. Csak egy lehetőség volt, ez a lakossági konzultáció és ez igazán szép volt tőlük, hogy adtak egy ilyen lehetőséget is. Igaz tényleg nagyon rövid ideig tartott és egy rakat ember nem értesült erről.

A szolgáltató továbbra is jelezni tudja az eltéréseket, ahogy eddig is. Tehát a szolgáltató továbbra is kapcsolatban van a KIFÜ-vel és veled is, így az infó, ha nem is közvetlen módon, mint a konzultáció esetén, de eljuthat a KIFÜ-höz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 19. at 14:11, zeli írta:

sok olyan utca van, ahol max 8mbit/s a maximum sebesség...

Javaslom tegyél fel egy vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír ez a vonal. Ha VDSL megy ezen a településen, akkor a legtöbb helyen simán menni kell a 30 mbps-nak, de 8 megabit egy kicsit kevésnek tűnik egy ilyen helyen. Majd a printscreen megmutatja a pontos vonali adottságokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy Baranya Megyében Majs településen mikor várható fejlesztés vagy van valami oldal esetleg térkép ahol megtudnám nézni egyáltalán terveznek e fejleszteni nálunk? Jelenleg netmánia m díjcsomagom van még 20mbites telefonvonalas alap adsl net díjcsomagváltásnál néztem de azt írja nem elérhető nagyobb díjcsomag nálunk viszont érdekelne terveznek e fejleszteni errefelé valamikor előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, Tonyo92 írta:

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy Baranya Megyében Majs településen mikor várható fejlesztés vagy van valami oldal esetleg térkép ahol megtudnám nézni egyáltalán terveznek e fejleszteni nálunk? Jelenleg netmánia m díjcsomagom van még 20mbites telefonvonalas alap adsl net díjcsomagváltásnál néztem de azt írja nem elérhető nagyobb díjcsomag nálunk viszont érdekelne terveznek e fejleszteni errefelé valamikor előre is köszönöm a válaszokat! :)

Üdv!

Megnéztem a települést, a Telekom nyerte el az uniós pályázatot a járásban . Sajnos nálad nincsenek lefedendő végpontok a Szupergyors Internet program keretében. Nem szerepelt már 2016-ban sem a lefedendők listájában, és a jelenlegi KIFÜ térkép is ezt tükrözi.
Megvalósított VDSL2 hálózat van a településen, ami eléri a Szupergyors Internet Program 30mbps/s hálózat követelményét.  Tegyél fel te is vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír a vonalad.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, btz írta:

Úgy látom, hogy Cegléden a Telekomnak megvalósított VDSL és GPON fejlesztése is van, gondolom arra a külterületre ez már nem megy ki.
A Szupergyors Internetet egy másik cég nyerte el a ceglédi járásban, így az fog fejleszteni az igényhelyeken, ami magán Cegléden úgy látom tényleg nincs. Privátban megadhatod a pontos címet is.

Küldtem. Amúgy a gpon az nem egyenlő a szupergyors internettel?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, McBelaba írta:

És pontosan meilyen hibajavítás az erdő közepén a kábelle kapcsolatban? A polihisztorikus kókánykodás?
 

A rézhálózattal már újabban így bánik a telekom. 1-2 éve mikor még újbekötés volt a rezes ADSL akkor is se kötőelem, se szigszalag, simán összesodorta és eldobta a padláson. Aztán mikor meg ***** lett fél év után mindenki a másik szerelőre mutogatott. 

De az utcán is sorra látni nyitott, eső áztatta réz kötődobozokat, vagy fent az oszlopon nincs meg a kötést védő kupak, vagy nyitvavan stb stb.
De ilyen hogy gallyazás vagy akármi a telefonvezetékek alatt, soha semmikor. Majd ha leszakad megcsináljuk, majd ha kidőlt megcsináljuk. Én egyszer jeleztem nekik egy életveszélyes oszlopot.. *****ák... kikerült a tékozló homárra, 1 héten belül jöttek daruskocsival és kicserélték.
Ahhoz képest itt a zsugorcsővel javított sérülés egész korrekt. :-)   Az hogy nem temették be majd szépen a "vasasok" majd levágják és kezdhetik elölről ... 

Bár a rezet lassan elbontani, leszedni kellene, csodálom hogy ahol van optika és átálltak ott még nem szedték le. 

De viszont ahol csak tehették az áramhálózati oszlopokra szerelték, így legalább a gallyazás meg a kidőlés nem az ő problémájuk. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Tonyo92 írta:

Sziasztok nem éppen ehhez  fórumhoz illik a kérdésem ezért elnézést kérek viszont a kérdésem azlenne hogy nemrég felhívtak hogy lejárt a hűségidőm mondtam hogy ezzel tisztában vagyok csak neten nemtudok hosszabbítani hűségidőt illetve csomagot váltani mivel azt írja jelenleg nagyobb internet csomag nem elérhető nálunk lényeg a lényeg beszéltem egy telekomos ügyintézővel aki foglalt nekem időpontot az egyik közeli telekom üzletbe illetve kaptam egy kódot tőle sms-ben aztmondta ezt valami gépbe kell bepötyögjem ha belépek az üzletbe és akkor azonnal sorra kerülök de utánanéztem a dolognak és ott meg vmi olyasmit ír hogy sorszámot kell húzzak a telekom alkalmazásban nos a kérdésem a következő ezt a kódot amit kaptam tőle sms-ben hova és milyen gépbe kell bepötyögjem... eddig bementem az üzletbe és megvártam a soromat ezt a kódozást most nemnagyon vágom hogy miez... Előre is köszi a választ és hogy elolvastad! :)

Ezt én sem tudom. Régebben a Magentás ügyfelek volt valami előresorolása, de ez már megszűnt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 21. at 21:57, btz írta:

Javaslom tegyél fel egy vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír ez a vonal. Ha VDSL megy ezen a településen, akkor a legtöbb helyen simán menni kell a 30 mbps-nak, de 8 megabit egy kicsit kevésnek tűnik egy ilyen helyen. Majd a printscreen megmutatja a pontos vonali adottságokat.

Ekkor: 2019. 11. 19. at 14:11, zeli írta:

Akkor mi van, ha ezen a térképen sem és a régin sem szerepel a településem, de a környező települések sem?
Pedig sok olyan utca van, ahol max 8mbit/s a maximum sebesség... persze benyomták a gyorsító opciót, amivel rengeteg probléma van és ezzel el van intézve? Úgy volt, hogy a gyorsító opció nem válthatja ki azt, hogy nincs normális vezetékes lefedettség.

Akkor ez most mit is ábrázol és miért nincs rajta az aminek kellene? (pl. Bács-Kiskun megye - Akasztó és körülötte)

Ahogyan @zeli is írta nincs meg a 30Mbit/s. ezt a központhoz közel készítettem amikor "nyugalmasabb" időszak volt, VDSL Bonding. 2x 3x ilyen távol is rengetegen laknak. Sajnos számomra is érthetetlen miért nem szerepel a térképen a település.  Arról nem is beszélve hogy ez a ping siralmas és a sebesség is esik ha hétköznap este vagy vasárnap délután van...

Másik kérdés:  SZIP 2.0-nál nem 100Mbit/s a minimum követelmény? Ezt hogy tudják megoldani, ha a 30Mbit/s is távol áll a valóságtól?

bonding.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: feca126
kieg.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 21. at 21:57, btz írta:

Javaslom tegyél fel egy vonali infós printscreent ide a fórumba, hogy látható legyen, hogy ténylegesen mennyit bír ez a vonal. Ha VDSL megy ezen a településen, akkor a legtöbb helyen simán menni kell a 30 mbps-nak, de 8 megabit egy kicsit kevésnek tűnik egy ilyen helyen. Majd a printscreen megmutatja a pontos vonali adottságokat.

Az említett 8mbit egy rokonoméknál van, nem tudom miért hiszed azt hogy ha van VDSL, akkor biztos mindenhol 30 mbit elérhető. Már a SZIP előtt is volt VDSL, nagyon régen van. Több mint 2km--es hurok van náluk a központtól az egyik utcában, annyira nem ér semmit náluk (és a környéken) a VDSL, hogy jobb a sebesség ha ADSL2+ ban vannak. Gyorsító opciót vesznek igénybe, mert másként vicc az egész.

Időközben rájöttünk, hogy itt (és a környező településeken) egy eddig jelen nem levő szolgáltató szinte titokban felcsapott egy mikrót valahova mindenféle hirdetés nélkül (pl hahó nálunk már van 30 mbites csomag, gyere fizess rá elő), így azt lehet mondani papíron, hogy le van fedve a település. Gyanítom hogy nincs egyetlen előfizetőjük sem erről a településről.

Amikor kezdenél reménykedni, feltúrod a szolgáltató PDF-ét hogy megtudd mennyibe kerül, és meglátod, hogy a 30 mbites csomag nem kevesebb mint  15 756 Ft +Áfa havonta!!!! Mivan?!

Kérdésem, ilyenkor mi van? Ez egy elég nagy át... verés, miközben továbbra sincs normális vezetékes szolgáltatás elég sok helyen.
Nem lehet ezt valahogy jogi útra terelni? Gyakorlatilag a semmire költötték el a támogatási pénzt.

Ja igen, amúgy a Telekom is fejlesztett a településen, elhúzta az optikát az egyik óvodáig, ami úgy tudom hamarosan amúgy is be fog zárni, és a másik fogja ellátni a feladatát. Ez az egyetlen egy igényhely volt a településen (hahaha). Tökre megérte.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 04. at 18:16, btz írta:

Próbáld meg mégegyszer elindítatni a csomagváltást. Nem tudom mikor próbáltad először, de azóta változhattak is a dolgok. NET S Plus díjcsomagot ír mindenkinek, akiél van elérhető szolgáltatás DSL technológián. 

Na voltam bennt a telekom üzletben sikeresen megtörtént a váltás Netmánia M-et Net Plusz díjcsomagra cseréltem le annyit mondott az ügyintéző csajszi hogy analóg vonalat viszont digitálisra kell cseréljék megkérdeztem kell e ehhez nekem vennem tőlük digitális telefont vagy modemet aztmondta hogy elvileg csak modemcsere szükséges hozzá van aki már váltott analógról digitális vonalra ha igen írjon már mit cseréltek nála köszi! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, Tonyo92 írta:

Na voltam bennt a telekom üzletben sikeresen megtörtént a váltás Netmánia M-et Net Plusz díjcsomagra cseréltem le annyit mondott az ügyintéző csajszi hogy analóg vonalat viszont digitálisra kell cseréljék megkérdeztem kell e ehhez nekem vennem tőlük digitális telefont vagy modemet aztmondta hogy elvileg csak modemcsere szükséges hozzá van aki már váltott analógról digitális vonalra ha igen írjon már mit cseréltek nála köszi! :)

 

Igen, felfogható modemcserének is.

Van egyáltalán vezetékes telefonod??   Mert ha nincs semmiben nem érint a dolog. Sőt, csak jobblesz, mert amit a digitális vonalhoz kapsz modemet az már egy wifi képes router lesz tehát már jobban jársz.

Ha meg van vezetékes telód akkor maradhat a régi analóg is, csak majd abba a dobozba kell bedugnod amit hoz a telekom. 

Egy hátrány lesz amit sokan nem tudnak, digitális vezetékes telefon nem működik áramszünetben...  a régi analóg áramszünetben is megy, az új nem.

Uniós elvárás a digitális vonal, a régit letudták hallgatni meg könnyen ráállni, de legalább ment áramszünetben is. :-) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Busz írta:

 

Igen, felfogható modemcserének is.

Van egyáltalán vezetékes telefonod??   Mert ha nincs semmiben nem érint a dolog. Sőt, csak jobblesz, mert amit a digitális vonalhoz kapsz modemet az már egy wifi képes router lesz tehát már jobban jársz.

Ha meg van vezetékes telód akkor maradhat a régi analóg is, csak majd abba a dobozba kell bedugnod amit hoz a telekom. 

Egy hátrány lesz amit sokan nem tudnak, digitális vezetékes telefon nem működik áramszünetben...  a régi analóg áramszünetben is megy, az új nem.

Uniós elvárás a digitális vonal, a régit letudták hallgatni meg könnyen ráállni, de legalább ment áramszünetben is. :-) 

Van vezetékes telefonunk igen hát igazából eddigis volt egy kis szürke albacompos szűrő vagy minek nevezik ezt az 1-ik végébe ment a bejövő vonal és a másik végéből pedig ment egy vezeték a telefonba illetve egy vezeték a modembe ez osztotta meg a vonalat a telefon és a modem között szóval kapok egy újabb ilyen kis szűrő dobozt tőlük és ugyanígy össze kell dugjam?    linkeltem egy képet a szűrőről amire gondoltam.

splitter.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, Tonyo92 írta:

Van vezetékes telefonunk igen hát igazából eddigis volt egy kis szürke albacompos szűrő vagy minek nevezik ezt az 1-ik végébe ment a bejövő vonal és a másik végéből pedig ment egy vezeték a telefonba illetve egy vezeték a modembe ez osztotta meg a vonalat a telefon és a modem között szóval kapok egy újabb ilyen kis szűrő dobozt tőlük és ugyanígy össze kell dugjam?    linkeltem egy képet a szűrőről amire gondoltam.

splitter.jpg

Nem, ez nem szereld magad lesz hanem Ők oldják meg neked.

A szűrők nem is kellenek majd, azt majd elrakod emlékbe.  Az új "modembe" akarom mondani routerbe fog bemenni egyenesen a telefonkábeled, szűrő nem kell majd elé hisz már a telefon is a neten megy majd.
Tehát mindent egyetlen egy kütyübe kell majd dugnod de ezt a szerelők megcsinálják majd helyetted mert nekik fel kell regisztrálni a központba.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 perce, Busz írta:

Nem, ez nem szereld magad lesz hanem Ők oldják meg neked.

A szűrők nem is kellenek majd, azt majd elrakod emlékbe.  Az új "modembe" akarom mondani routerbe fog bemenni egyenesen a telefonkábeled, szűrő nem kell majd elé hisz már a telefon is a neten megy majd.
Tehát mindent egyetlen egy kütyübe kell majd dugnod de ezt a szerelők megcsinálják majd helyetted mert nekik fel kell regisztrálni a központba.

Jaa mostmár értem tehát akkor gyakorlatilag a bejövő vonal egyből belemegy a routerbe amit adnak illetve a routerből pedig még 1 vezeték megy a telefonba illetve 1 a routerből a pc-be így mér értem köszi! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tonyo92
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...