Roli82

Internet telefondróton avagy az xDSL

Kérdés

xDSL kapcsolódási probléma esetén

Nézd meg a HGW-t amennyiben nem világít rajta a DSL LED. Ebben, esetben valami hardveres gond lehet a háttérben.  Egy sérült vagy kihúzódót kábel, vagy DSLAM oldali műszaki meghibásodás. Ha a kapcsolat felépül de a PPPoE nem. Ebben esetben ha használ saját router ellenőrizd azt.  Próbáld meg közvetlenül csatlakozatni a gépet modem/ HGW-hez.

HGW által szórt WIFI gyakran szakad lassú instabil.

Válts csatornát, ebben segít az inSSIDer program. Szélsőséges esetben saját router használata is szóba jöhet.

Mi a legnagyobb elérhető sebesség és hogyan?

XL csomag, 50/15 sebességet kínáló csomag, ennek műszaki feltételei a következőek.

VDSL2 technológián az alábbiak szerint. Egycsatornás (központtól való 750 méterig), vagy kétcsatornás (központtól való 1500 méterig) ebben, esetben dupla rézérpárral.  Ezek csak az általános adatok minden esetben az adott címre vonatkozó műszaki felmérés dönt.

Hírtelen egyik napról másikra csökkent a sebességem.

Nagy valószínűséggel SNR LOCKOT kaptál, ez annyit jelent, hogy a központ lejjebb veszi a sebességedet.  Valamilyen műszaki hiba miatt vagy tévesen. Nem tehetsz mást, mint jelzed a 1412 felé a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1540 válasz erre a kérdésre

"Az lehet a gond, hogy a korábbi szakadások miatt ahogy lekorlátozták a sebességet, ez kihat az elosztó "hatósugarára", vagy valamilyen szinten gyengítette a jelet, és nekem laptopról ezért történik jóval gyakrabban "

Semmiféleképp, semmi köze egymáshoz a kettőnek.

"(több hete, max 1-2 hónapja) 1-1,2 MB/s volt ez az érték,..."

A szinkron sebesség is biztos nagyobb volt, mint a mostani 7616 kbps.

Hányas csatornán van amúgy a wifi? 13-as semmiféleképp nem ajánlott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy jönnek ehhez a szomszédok? :D

Nekik is évek óta van, nem hinném, hogy ez a gond fő okozója...  és habár nem szívlelem egyiket se, leszúrni azért még nem fogom őket :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

1 hour ago, LKrisz93 said:

egyelőre még wifi-s kapcsolattal

Menj át a szomszédaidhoz és told le őket hogy hogy mernek wifit használni (vagy akár mikrosütőt, stb), mert az zavarja a te wifi sebességedet. Különbenis ha régen nem használtak ilyet akkor ma miért használnak..  :DD

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hazaértem, neteztem durván 1 órát, meglepően jó volt minden, tesztelgettem, mit hogy bír, de sajnos nem lett minden a régi, 1-2 kisebb szakadást észrevettem.. Aztán lejöttem nappa*****, egyelőre még wifi-s kapcsolattal, jelerősség ugye nyilván maximumra változott, mondom letöltök valamit, úgy hogy megy a dolog.. 700-750 KB/s-el töltök le, közbe pedig kisebb lassulással tudok böngészni is...

Ötlet, vélemény? Ez a 700-750 most jelenleg durván a max, régebben (több hete, max 1-2 hónapja) 1-1,2 MB/s volt ez az érték,...

Most akkor mivel lehet a gond? A szobámban azért lehet gyengébb a jel, mert lejjebb vették a sebességet, és ezáltal valamilyen szinten a jelerősség is csökkent? Mert így úgy tűnik, hogy magával a wifi résszel sincs gond, csak a távolság nem tetszett neki...  pedig, ahogy korábban is írtam, már bő 2 éve ugyanott van a digitális elosztó is, és a laptopom is...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma megnézem úgy, hogy wifiról az elosztóhoz közel netezek, nem pedig a szobámba.. Ha lesz időm, keresgélek utp kábelt, elvileg kell lennie valahol.. Ha találok, kipróbálom úgy is.. Aztán meglátjuk.. 

Hogyha tényleg a wifi rész lenne a hibás, akkor routert milyet vegyek, van valami amit tudnátok ajánlani? Régen, még mielőtt ezt a digitális elosztót kaptuk, modem-router duóval neteztünk, most elég lenne csak router is?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!  Próbáld ki kábelesen, ha úgy minden oké  akkor csak a wifif rész a hibás. Mivel a szolgáltató nem vállal rá garanciát így nem is fogja kicserélni, jobban jársz, hogy ha veszel egy routert és azon keresztül használod a wifit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hazaértem ma negyed 9 után, és volt pofám elindítani egy letöltést, 400 valahány mega, új walking dead rész.. mondanom sem kell az a szomorú tény fogadott, hogy a netem ... *****..  Korábban, ha töltöttem le, amikor épp maxon jött, 1 MB/s-el, akkor is kicsit lassabban, de tudtam még netezgetni,.. de ilyenkor, ... bármit próbálok, 5-10 perc mire bejön bármi, ha egyáltalán bejön, és nem szakad meg valami miatt a kapcsolat, és maximum 400-500 KB/s-el megy a letöltés..

Jól felhúztam magam rajta, megnéztem a digitális elosztót, de azon úgy égtek a lámpák, hogy elvileg minden rendben...

Tehát, akkor mi lehet a gond? Mert ha az elosztó, vagy a vezeték lenne a hibás, akkor nem égnének a lámpák nem?

De az elosztó-laptop közötti kapcsolat se lehet gond, .. ez egyáltalán milyen hiba lehetne? 2-3 éve netezek így, wifin keresztül, laptopon, és még sohasem volt ilyen mértékű, ilyen gyakori szakadozás...

Az lehet a gond, hogy a korábbi szakadások miatt ahogy lekorlátozták a sebességet, ez kihat az elosztó "hatósugarára", vagy valamilyen szinten gyengítette a jelet, és nekem laptopról ezért történik jóval gyakrabban és hosszabb ideig a szakadás? Mert ahogy a router ip-s oldalán néztem, a másodperc számláló alapján nem volt most este, sem egész nap megszakadás...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem a wifi miatt szakad, vonali bajos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

41 minutes ago, LKrisz93 said:

Megnéztem, másodpercenként van.

Akkor az a 6-7 óra nem túl jó érték..

A wifivel én is szívtam mostanában. Megnéztem célprogival hogy mennyire zsúfolt a wifi sáv nálam: azt láttam a sáv első felében rengetegen vannak, a 9-13 as csatornán meg senki. Gyorsan be is állítottam manuálisan a 13-asra hogy ott én leszek egyedül, de egyből elkezdett szakadozni a netem, csúnyán/hiányosan jöttek be oldalak, annyira hogy csak kábeles gépen tudtam visszarakni a routeren automatikus wifi csatornaválasztásra és egyből meg is szűnt a szakadozás (pedig bekerültem a dzsumbulyba). Hasonló szakadozás volt akkor is ha kikapcsoltam a routeren az "extra 11b wireless protection"-t, mert azt írták attól gyorsul a wifi. Szóval tényleg jobb kábelen próbálkozni..

Még annyi hogy a modem ATM sebességet mutat ami legalább 10 (de inkább 14) százalékkal több mint az elérhető max IP sebesség

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, LKrisz93 írta:

Hű.. :D  Nagyon ezekhez az adatokhoz, számokhoz nem értek, köszi mellé a fordítást..

Akkor igazából annyi a lényeg, hogy valami miatt szakadozik a netem, és ezt a közpot elsunnyogja és inkább lejjebb veszi a sebességet (miközben én ugyanúgy 10 megás netért fizetek)... A vezetékeken végigfutni csak korlátozottan tudnék, mert döntő része a falban fut...

Telefonon kérdeztem az ügyintézőt, hogy ez nem e okozhatja a gondot, hogy már kb 10 éve van netünk és azokat a vezetékeket szerintem nem cserélték, de erre "véletlenül" elfelejtett válaszolni, és tovább gyanusítgatta a vezeték nélküli netezésemet, hogy amiatt lassabb/akadozó a net...

És akkor valszeg az elosztóval nincs gond, ugye? Ilyen esetben, ha vezetéket szeretnék cseréltetni, akkor az kinek a költsége, és durván mennyibe kerül?

Azt a rendszernaplóképet hol tudom meglesni?

Az IPV4 duration másodpercet számol.

Gondolom a falban csőben fut a kábel, ezt muszáj lesz kihúzni, mindenféleképpen,ha megakarod nézni, hogy minden rendben van e vele. Ha hibás, akkor mindenféleképp a 1412-n érdeklődj, hogy ilyenkor kinek a dolga a javítás.

A ZTE rendszernaplóját a HGW adminfelületén az Administration -> Log Management résznél tudod megnézni. Én megszakítottam a dsl szinkront, és így néz ki, gondolom neked is valami ilyesmit fog mutatni, vagy nagyon hasonlót, plusz a pppoe kapcsolat is megszakad, tehát a duration is nullázódik, tehát a wifi kizárható lesz a szakadozási történetből.

Screenshot_2016-03-06-18-14-42.png.e5e2e

Még annyit hogy 1 MB/s (megabájt/másodperc) = 8 mbps (megabit/másodperc), tehát ez nem a garantált minimum a 10 megabites csomaghoz, hanem az 1 megabit a garantált, ami 128 KB/s (kilobájt/másodperc). 3-400 KB/s az 2,4 - 3,1 mbps-nek (megabit/másodperc) felel meg.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 perce, Tamas586 írta:

"16 nap az elég érdekes lenne"

Ezt könnyen ellenőrizheted: fél perc különbséggel kétszer lekérdezed ugyanazt az oldalát a routernek. Ha nem vagy csak 1-el nőtt a  IPv4 online duration mögötti szám akkor perc a mértékegysége, ha 30-al növekedett akkor másodperc a mértékegység

Megnéztem, másodpercenként van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hű.. :D  Nagyon ezekhez az adatokhoz, számokhoz nem értek, köszi mellé a fordítást..

Akkor igazából annyi a lényeg, hogy valami miatt szakadozik a netem, és ezt a közpot elsunnyogja és inkább lejjebb veszi a sebességet (miközben én ugyanúgy 10 megás netért fizetek)... A vezetékeken végigfutni csak korlátozottan tudnék, mert döntő része a falban fut...

Telefonon kérdeztem az ügyintézőt, hogy ez nem e okozhatja a gondot, hogy már kb 10 éve van netünk és azokat a vezetékeket szerintem nem cserélték, de erre "véletlenül" elfelejtett válaszolni, és tovább gyanusítgatta a vezeték nélküli netezésemet, hogy amiatt lassabb/akadozó a net...

És akkor valszeg az elosztóval nincs gond, ugye? Ilyen esetben, ha vezetéket szeretnék cseréltetni, akkor az kinek a költsége, és durván mennyibe kerül?

Azt a rendszernaplóképet hol tudom meglesni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"16 nap az elég érdekes lenne"

Ezt könnyen ellenőrizheted: fél perc különbséggel kétszer lekérdezed ugyanazt az oldalát a routernek. Ha nem vagy csak 1-el nőtt a  IPv4 online duration mögötti szám akkor perc a mértékegysége, ha 30-al növekedett akkor másodperc a mértékegység

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Viszont a telefonos ügyintéző azt mondta, hogy ma délelőtt volt egy szakadás, .. azt kiszámolva pedig az online duration lehet, hogy másodpercben van megadva.. és az 6 és fél órának felel meg kb, ami pedig nagyjából arra az időre tehető, amikor én is észleltem egy huzamosabb ideig tartó megszakadt kapcsolatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kép alapján a vonalad ~17-18000 kbpst is vinne (max rate) adsl2+-on (modulation type), látható hogy a Output Power sincs a maximumon, ezért kicsit többet is ki lehetne hozni. A Line Attenuation az elég magas! Látható hogy a modemed 7616 kbps-el szinkronizál a központal, ennek kb 12000 kbps-el kéne hogy szinkronizáljon a 10 megabites csomaghoz. Valószínűleg a központ a szakadások végett lekorlátozza a sebességet, ezzel növelni próbálja a stabilitást, minél többet fog megszakadni a vonalad, annál lejjebb viszi. Valószínűleg a dsl szinkron is szakad a szakadások esetén. Én végig futnám a házban, hogy nincs e valami szakadás a kábelben, ha ott nincs, akkor 1412, nem hivatkozhatnak arra hogy a wifi miatt van a sebesség csökkenésed, vagy hogy a wifi végett szakad, meg a kapcsolatod, mert a dsl szinkron is megszakad nagy valószínűséggel, de erről jó lenne még egy rendszernapló kép a zte routerből, szakadás közben. Plusz még megmutatnám a ph fórumon dchard nevű felhasználónak, mit mond rá. ( Googleba--> Dchard dsl fórum)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

16 nap az elég érdekes lenne... Bár mivel ahogy írtam, nincs mellettem az elosztó, és nem futkozok folyton oda, hogyha megszakad a net, 100%-os választ nem tudok adni, hogy a laptop-elosztó közti kapcsolat szakadozik e meg, vagy az elosztó-központ kapcsolat szakad e meg...

De például ma délelőtt is, illetve a héten már többször, főleg hétfőn szakadozott a net...

De akkor a jövőben ha szakadást észlelek, egyből "odafutok", hogy mit jelez az elosztó.. 

Igen, 8 Mb körüli a net, letöltések általában 1 MB-al szoktak jönni, de ez a héten sajnos csak 400-500 KB-os sebességűek voltak, szóval amiatt is "problémázok", mert korábban stabilan jött az 1 mega, néha néha megszakadt, de legalább 2 szakadás között aránylag gyors volt.

SNR lock-ot nem tudom micsoda :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ebből én azt látom (de nem vagyok én se szakértője a témának) hogy az "IPv4 online duration" idő az 16 napos (ha perc a mértékegysége?), azóta nem szakadt meg. Viszont mintha le lenne korlátozva* a sebességed 7Mbps-re, pedig a dupláját is tudná a vonal. Vagy csak 7-8Mbps előfizetésed van?

* SNR Lock? ezt automatikusan a rendszer állítja be szakadozás esetén, de leszedni csak a telefonos ügyfélszolgálat tudja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

12696111_1033597203345637_1747729639_n.j

Ez a 4.3.1 ill a 4.3.2 vége

12822156_1033597220012302_1718859722_n.j

Ezek meg a 4.3.2 többi része (eleje, közepe)...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

OK, manual 9-11. oldal a lényeg.

4.3-1. és 2. ábra hogy néz ki esetedben? (ip címeket takard ki) - ott látszik a kapcsolat ideje, minősége..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lefényképeztem hátulról, hátha segít. A papírjait most hirtelen nem tudom hova tettük, de hátha ez is elegendő lesz, hogyha mégsem, akkor jövő hétvégén előkerítem.

" A modem menüjében több adat áll rendelkezésre amit megmutathatnál.. "  Ezt pontosan hol is tudnám megnézni?

Nem tudom mennyire minőségi kép, nekem gépen lehet látni jól a számokat..

Ha esetleg mégsem, akkor:  ZTE, ZXV10 H201L, CE0197

MAC:4C:AC:0A:0B:74:1B-4c:******

D-SN:ZTEEF01B8******

Ez alapján tudok benne "turkálni", vagy szükségesek a papírok hozzá?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is pont így néz ki az autóban az ablaktörlő szivacsom, de a szomszéd szappantartója is hasonló kinézetű a fotód alapján.. Nyilván ha a típusát ismernéd az hasznos volna. A modem menüjében több adat áll rendelkezésre amit megmutathatnál..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

18 perce, LKrisz93 írta:

Betelefonáltam, azt mondta az ügyintéző, hogy látott ma 1 (egy!!) szakadást, de máskor volt kapcsolat.. Hát köszi, az az 1 szakadás a fél délelőttöt kitette, amolyan se veled se nélküled netkapcsolattal...

Meg hogy mivel laptopon wifin keresztül netezek, nem garantálják azt a sebességet.. Pár hónnappal ezelőtt tökéletesen rendben volt minden, sőt akkor még kicsit távolabb is volt az eszköz, ...

Esetleg próbáld meg másik routerrel ha van.. az eszköz cseréje a szerelő szerint pénzbe kerül, mert nem is tudom hány év után vagy a hűségidő lejárta után(?) a modem már a tulajra száll. Így már csak pénzért cserélik, illetve akkor kaphatsz újat ha magasabb sebességre váltasz és pl vdsl modem kell hozzá. Egyébként gondolom az ügyfélszolgálaton erről jobban fel tudnak világosítani.  Annyit tehetsz még, hogy megnézed, hogy a kábelek helyükön vannak e a modemben, és a szűrőben, esetleg van-e törés a kábeleidnél. 
Én sem tudom mit tegyek igazából, mert ez nem megoldás hogy visszaveszik a netsebességet, és ua. az árat fizetjük. Laikusként pedig honnan tudjam hogy a modemmel van-e a hiba? Gondolkodtam már 30megásra váltáson, csak nem tudom, hogy akkor a jelenlegi kedvezmények is megmaradnának-e, és hogy alakulnának az árak a hűségidő lejártával. Illetve érdemes lenne-e egyáltalán mert kb 26mbps-t bír a hálózat a műszer szerint. Gondolom akkor ennél csak kevesebb lenne ebből amit realizálni tudna

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi86

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
55 perce, anonymus írta:

Az a 200 méter a kábel / hurok hossz vagy amit a térkép mutat ? Mert kettő nem ugyan az, sok esetet láttam amikor közel lakott a központhoz az előfizető, de hozzá menő kábel megkerülte a falut :/

8 éves modem jó ég egy cserét meg próbálnék, bőven kiszolgálta az idejét.

Vissza vett a szerelő vonali sebességből, kisebb tempó kisebb eséllyel szakad. 

A 200 méter a távolság a térképen, nem hiszem hogy körbe kerülné, mert a mi utcánk közepén van a központ. De akkor ez megoldás hogy visszaveszünk? Ennyiből akkor vegyék vissza az előfizetés árát is 10 megásra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Betelefonáltam, azt mondta az ügyintéző, hogy látott ma 1 (egy!!) szakadást, de máskor volt kapcsolat.. Hát köszi, az az 1 szakadás a fél délelőttöt kitette, amolyan se veled se nélküled netkapcsolattal...

Meg hogy mivel laptopon wifin keresztül netezek, nem garantálják azt a sebességet.. Pár hónnappal ezelőtt tökéletesen rendben volt minden, sőt akkor még kicsit távolabb is volt az eszköz, ...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most