Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 3
1 órája, ApaFia írta:

Nem tudom miért kell kivenni a kínálatból a Discovery Showcase HD, DTX, Discovery Science csatornákat? Inkább a HD verziókat kellene betenni! >:(

Discovery Channel HD pozitív változás báár mostanában megint elég híg a kínálata.  Discovery Showcase HD és Science nekem is fájó pontok. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

HD (sőt UHD) mániás vagyok, ám az IPTV jelenlegi technikai lehetőségeit érintőlegesen ismerve lemondanék az összes HD csatornáról, ha nem újabbakra adókra lenne felhasználva, hanem a jelenlegi SD-k javítására.

2-3 SD csatornát nézek, de ilyen adatsebesség mellett azokat is csak a számomra érdekes tartalom miatt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Miért kell kivenni a két Discovery adót (Showcase HD és Science)? SD csatik helyett további HD adókkal kellene bővíteni a kínálatot. Azt hittem, hogy szeptemberben elidult ez a folyamat, de most egy picit csalódtam. Anno a két NatGeo-t (NatGeo és NatGeo Wild) is ki akarták vágni, szerintem a két Discovery adó is van olyan nézett.

Bocs, a DTX kimaradt a felsorolásomból, bár azt alig néztem.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: solc
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Fix sávszélesség van, ami kb. 200-220 Mbit, és ezen megy az összes csatorna, ha nézi valaki, ha nem.
Optikán lehetne növelni, de akkor a más módon kapcsolódók kimaradnának.
Ebben a felállásban új csatorna csak a régiek rovására lehetséges.
Illetve még a berendezések modernizálásával, de az sem végtelen lehetőség.

Fejlődni úgy lehetne, hogy a jelenlegi HD csatornák sávszélességét szétosztanák az SD-k között, ezzel jobb képet és hangot lehetne adni.
HD csatornákat pedig csak optikán.
Valószínűleg ez se tetszene azoknak, akiket rosszul érintene.

A legdrasztikusabb az lenne, ha csak optikán menne IPTV, cserébe minden nem optikás 200 Mbittel gyorsabb internetet kaphatna (ahol most van IPTV).

A korlátozott lehetőségek mellett 40+ csatorna dupla feladását is át lehetne gondolni, de ez is érdekeket sértene, viszont 10-12 HD adó helye.

+++

Nem optikások:

Lemondanátok a HD csatornákról, ha cserébe az SD-k jobbak lennének (kb. a duplája lehetne az adatsebesség)?

Lemondanátok az IPTV-ről, ha cserébe 200 Mbittel gyorsabb lenne az internet?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@Kalimera

 

Sávszélességet nem tudnak emelni, mert ráerőltették az iptv-t a 10-15-20 megabites dsl vonalakra is.Ez a legnagyobb baj.

Csatornaszámot lényegében akár meddig emelmethének, ott nem számít az ,hogy kinek mennyi a sebessége. 

 

Nyilván nem fogják a mai iptv rendszert kettészedni , hogy az optikások mást kapjanak. Így hiába a rengeteg sávszél. , marad a gagyi minőség mindenkinek!

 

Nekem aztán légyegtelen lenne ,ha nem lenne HD ,mert a vonalon 89megabit a max. Pedig a 4. szomszédom a dslam. Optikának meg semmi nyoma , pedig az összes közvetlen  szomszédos kisváros&falu telekom optikás.

 

 

"Lemondanátok az IPTV-ről, ha cserébe 200 Mbittel gyorsabb lenne az internet?"

Ez *****ság ! Nekem pl. három stream van max , tehát az internetem (és másnak is dsl esetén!!) maximum 2HD és 1SD csatorna sávszélességével lesz gyorsabb ha kikapcsolom a boxokat!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: gombilaci
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 órája, Kalimera írta:

HD (sőt UHD) mániás vagyok, ám az IPTV jelenlegi technikai lehetőségeit érintőlegesen ismerve lemondanék az összes HD csatornáról, ha nem újabbakra adókra lenne felhasználva, hanem a jelenlegi SD-k javítására.

2-3 SD csatornát nézek, de ilyen adatsebesség mellett azokat is csak a számomra érdekes tartalom miatt.

Van egy érdekes tapasztalatom, ami remélem nem csak placebo. Lett ez a ...Mozi végű csomag egy halom új HD változattal. Nekem nincs, mert ezek többségét SD-ben sem néztem, egy két csatorna néhány műsora miatt nem érné meg. Viszont azóta észrevettem, hogy pld. a DOQ vagy az OZONE néhány műsora SD-ben is észrevehetően jobb minőségű lett. Tehát nem csak a TELEKOM hibás abban, hogy rossz az SD-k minősége, hanem a tartalomszolgáltató is. HD-ben már nem adhatja le az eddigi silány kópiáját, és ez valahogy az SD-ben is átjön.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@OldMike

Az alacsony adatsebesség átka.
A frissen készült reklám és egyéb anyag elfogadható, mert van miből elhagyni.
A kissé régebbi (rosszul tárolt) eleve ponthiányos anyagból a rostálás után nem sok marad.
Nem hibás senki, csak az idő.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2014. 11. 06. at 15:55, ApaFia írta:
23 órája, OldMike írta:

Van egy érdekes tapasztalatom, ami remélem nem csak placebo. Lett ez a ...Mozi végű csomag egy halom új HD változattal. Nekem nincs, mert ezek többségét SD-ben sem néztem, egy két csatorna néhány műsora miatt nem érné meg. Viszont azóta észrevettem, hogy pld. a DOQ vagy az OZONE néhány műsora SD-ben is észrevehetően jobb minőségű lett. Tehát nem csak a TELEKOM hibás abban, hogy rossz az SD-k minősége, hanem a tartalomszolgáltató is. HD-ben már nem adhatja le az eddigi silány kópiáját, és ez valahogy az SD-ben is átjön.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2018. 11. 04. at 14:32, anonymus írta:

Év végéig szól a Spiler 2 tv szerződése, ez a kiadott információ. Semmi bővebb szebb információ nem tudható még. 

Ergo simán gondolnak egyet és kivehetik a spíler2-t? Vagy ez is olyan lesz, hogy fél évig megy a hercehurca, hogy majd ha tudtok valamit szóltok? A csatorna megjelenése előtti napon délután telefonáltam, hogy adjanak már valami infót... áááh, nem tudnak semmit, ha valami lesz azonnal, de azonnal szólnak... erre rá kb 5-6 órával már fent van neten, hogy másnaptól lesz spíler2. Teljesen hihető, hogy ezt a drága kedves kolléga hölgy nem tudta ill. itt a bennfentesek sem tudtak semmit semmiről egyik nap, aztán hopp másnapra bekerül. Ezek alapján akkor várható, hogy januárban ha keresem a spíler2-t a csatornakiosztásban akkor azt fogom konstatálni, hogy szó nélkül kivették? :D Eddig semmilyen telekom felől jövő információ nem valósult meg ezt az ügyet érintve. Szóval december 31ig lesz, aztán jön a "majd ha valamit tudunk, szólunk, mert a fogyasztókért élünk" stb stb. szöveg fél évig? :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, btz írta:

@Szabo.Peter2

A csatornakínálatot negatívan érintő változásokról minimum 30 nappal előtte értesül mindenki. A számlalevéllel együtt szokták kiküldeni. 

A 2019. évi csatornakínálat változásokról már @Roli82 is adott tájékoztatást. 

 

Ez szuper. De az érintett csatorna a spíler2. Erről semmit nem látok, hogy lesz-e januártól :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2018. 11. 04. at 12:44, Luciferi írta:

Mi lesz a Spiler 2-vel, megy marad vagy HD is lesz, a szerződés csak évvégig szólt!

Szokásos titkolózás és susmus van erről, ugyanúgy mint mikor végre bekerült. Sehol semmi infó, senki nem tud semmit :) én is spíler2 témában nyomozok egy ideje, de semmi infó. Biztos véletlen... :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Szabo.Peter2

Mivel nem esik szó a Spiler2 - ről, ezért nagy valószínűséggel bent marad, de utána kérdezek a dolgoknak. Ha kapok információt arról, hogy esetleg mégis kikerülne, akkor itt közzétesszük. Illetve az érkező számlákhoz csatolt egyéb tájékoztató lapokat is érdemes figyelni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 perce, btz írta:

@Szabo.Peter2

Mivel nem esik szó a Spiler2 - ről, ezért nagy valószínűséggel bent marad, de utána kérdezek a dolgoknak. Ha kapok információt arról, hogy esetleg mégis kikerülne, akkor itt közzétesszük. Illetve az érkező számlákhoz csatolt egyéb tájékoztató lapokat is érdemes figyelni. 

Ez korrekt reakcio volt. Koszonom! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...