Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0
18 perce, kabelnet írta:

Szia! Te meg azt képzeld el, hogy a magenta téglalapban lévő piros (felvétel) kör egy pl. ezt keretező vékony fekete körben van, amely fekete ha nincs a kettő együtt, akkor esetleg nem is látszik, de ha egymás felett vannak, akkor a magenta téglalapban látszik egy fekete vékony kör, amelyben egy kisebb átmérőjű piros kör van. Melyik szabvány is sérülne ebben az esetben? (Vagy negligálva lenne talán ezzel e kedvenc magenta szín? Szerintem nem!)

Kösz kihagyom...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 perce, OldMike írta:

Úgy vettem észre - bár lehet szerencsés véletlen is - hogy a Telekom FB oldalára írt észrevételekre szoktak reagálni, és valószínűleg jelzik is illetékes részlegeknek. Aztán hogy ott mit tesznek - vagy nem - már más lapra tartozik. Mostanában ugyan nem jártam az oldalon, csak akkoriban, amikor az olvashatatlanság volt a téma. Akkor olyan erejű volt a lázongás, hogy muszáj volt lépniük. Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan, azok nagy része is beletörődik a "látványba".

Minden honnan eljut az info a T-hez, Sagem hgw is eljut a T-hez azt pedig Facen meg se említik. Itt inkább az a lényeges hogy az adott csoport mennyire partner. Mekkora keret van az adott fejlesztésre. Illetve mikor lesz következő update.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
32 minutes ago, OldMike said:

Valószínűleg a felvétel funkciót használók nincsenek túl sokan

Vajon tényleg ez a helyzet? Nehezen tudom elképzelni, hogy mindenki csak azt nézi, ami éppen megy, mást nem akar nézni, ami közben máshol megy ugyanabban az időben, illetve nem vesz fel olyat, ami éjjel van, vagy olyankor, amikor nincs otthon.

Azt gondolnám, hogy sokan használják a felvétel funkciót, nem tudom, van-e erről statisztika.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szerintem aki az IPTV-t választotta (esetleg nem is volt más lehetősége), és rá tudja szánni a pénzt (vagy valóban ingyen megkapja), annak kár kihagyni a felvétel lehetőségét. Én mindenesetre nem bántam meg, hogy kezdettől fogva használom.

Ez a szerencsétlen színkombináció is inkább egy feleslegesen bosszantó kényelmetlenség, hiszen van azért mód ellenőrizni, hogy valóban beállítottam-e a felvételt. Azért mégiscsak jó lenne, ha javítanák valamikor.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, tks írta:

Ez is zavaró, de azt pl. fontosabb lenne javítani, hogy amikor a rendszerinfókban azt írja, hogy 15% a lemezhasználat, akkor ne tegyen ki sárga felkiáltójeleket egyes felvételek mellé, hogy hamarosan törlődnek.

Nekem a riogatás csak akkor kezdődött, amikor már nagyon felgyűltek a felvételeim, és tényleg egyre többet vettem fel, mint amennyit meg is néztem, majd utána le is töröltem.  Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen. Végül is a box nem egy archiváló eszköz, hanem csak egy átmeneti puffer, hogy ne real time kelljen tévézni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 minutes ago, kabelnet said:

 Az persze igaz, hogy ez a riogatás már valahol 15-20 %-nál beindul, amely figyelmeztetési határ talán túl korai, de ha a között lehet választani, hogy figyelmeztetés nélkül törli ki a halálra ítélt felvételt, vagy pedig figyelmeztet előtte, akkor inkább figyelmeztessen.

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, tks írta:

Ez egy hiba, ha akkor figyelmeztet, amikor 15% a foglaltság. Figyelmeztessen akkor, ha 85%.  A felvételek száma ebből a szempontból irreleváns, ha van bőven szabad hely, akkor ne töröljön semmit, és ne is figyelmeztessen, mert nincs mire.

Igazad van, valamire nem jól emlékezhetek, ugyanis most megnéztem a boxot, és a "Merevlemez használat" éppen 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem. Ez az érték durván 970 perces felvett anyag miatt ennyi. (7 db kb. 1 órás műsor és 12 db Eperke, egyenként kb. 40-40 perc)
Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan. Tudom, hogy akkor meg ez az elnevezés nem jó, de a mostani 87 % is ezt erősíti.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
34 minutes ago, kabelnet said:

Mintha egyszer itt a Fórumon (?) azt olvastam volna, hogy ez a "Merevlemez használat"  adat nem is a foglaltsági %, hanem éppen a szabad hely %-osan.

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
39 perce, tks írta:

Ez megmagyarázná a figyelmeztetést, ha tényleg így van, de ez akkor nagyon félrevezető elnevezés, amit javítani kellene.

Van itt valaki, akinek van telekomos kapcsolata, és meg tudja erősíteni, hogy a Merevlemez használat % a megmaradt szabad helyet jelenti, és nem a foglalt helyet?

Kíváncsi lennék az ismerősöd válaszára, mert ami tény: a merevlemez használatom 87%-on áll, még sincs egyetlen sárga köröm sem.
Tedd meg kérlek, hogy posztolod az infót.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, anonymus írta:

Megnéztem hány % utána töröltem pár dolgot és nagyobb lett a szám.

Tulajdonképpen az tényleg spanyol viasz, hogyan lehet kideríteni, hogy mit mutat. Ami a történetben fura, hogy miért "Merevlemez használat" a neve, ha nem a használat mértékét jelzi, hanem a nem foglalt rész %-át?
"Merevlemez használat" helyett miért nem "Merevlemez szabad hely"?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, OldMike írta:

Nevessetek ki, de megpróbáltam találgatni. Szerintem fordítói hiba:

Utilisation azt jelenti használat, felhasználás

Utility azt jelenti használhatóság, hasznosság

Ezeket keverték össze >:(

Lejterjakab? Hát igen, nem szakfordító volt! Így a Goggle fordító is le tudta volna fordítani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Véletlenül egy érdekes dologra jöttem rá. Úgy tűnik hogy a TP-LINK TL-SG1005D switch valahogy tudja az IGMP Snooping módot, bár ezt sehol nem írják (a 105D esetében valóban írják is). Még 2013-ban bevittek az IPTV-be, amikor a V***net nálunk felszívódott. Akkor csak egy switch volt a megoldás, hogy az STB és a tévé is kapjon UTP csatlakozást. Akkoriban gyakorlatilag semmit sem tudtam az IPTV-ről, az IGMP Snoopingról meg még annyit sem, sürgősséggel megvettem az első alkalmasnak látszó switch-et (1005D). Azóta is minden rendben van az IPTV-vel (2 STB, egyik felvevős), az internettel és a wifi-vel is. Nemrég lett Sagemcom HGW az addigi cisco helyett a 250-es net miatt.

Nem tudom hogy ez minek köszönhető, azóta már tudok az IGMP Snooping szükségességéről, de valamilyen "mennyei" kegy folytán ezzel a switch-csel is működik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
50 perce, OldMike írta:

Sziasztok!

Számomra eléggé különös dolog volt tegnap (ma reggelre megoldódott).  Egy felvevős és egy normál boxunk van, az utóbbit nem mindennap  használjuk. A tegnapi bekapcsoláskor elég sokáig forgott a betöltési karika, miközben már látható volt a tévéadás is, majd jött az üzenet, hogy kérése átmenetileg nem teljesíthető (én még nem kértem semmit :(). Ezután akartam egy felvett műsort nézni, eljutottam a kiválasztott műsorhoz, nyomtam a lejátszást, és jött egy nagy fekete kijelző, Vissza tudtam lépkedni a tévéadáshoz, de a lejátszás nem ment.

Itt elkövettem egy hibát (nem néztem meg hogy a másik boxon megy-e a felvett műsor lejátszása - később kiderült hogy ott sem), és újraindítottam boxot. Na ezt nem kellett volna, mert a színes háromszögeknél meghalt, és már a tévéműsort sem tudtam nézni. A másikon az ment, csak a lejátszás nem, de azt már nem indítottam újra.

Ma reggel csináltam egy sorrendi újraindítást, azóta (nem tudom hogy emiatt-e) minden rendben van.

Van kapcsolat a boxok és a HGW között a HDD-re felvett műsor visszajátszásakor? Elveszett valahol a kapcsolat a normál box és a HGW között, hogy nem ment le az újraindítási folyamat? A "színes halál" esetén üzenetet sem lehet küldeni a felhasználónak, hogy csináljon egy sorrendi újraíndítást?

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, zoli62 írta:

Januárban egy este nekem is volt hasonló:  A felvételek feketék voltak. újraindítás után a Telekom logónál mindig lefagyott. Bejelentettem, reggelre megjavult.

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, OldMike írta:

Igazából az a valószínű, hogy nálam a HGW újraindítás segíthetett, de lehetett esetleg központi hiba, amit kijavítottak, és nem kellett volna hozzá az én restartom. Az esetedben inkább az utóbbi lehetett, hacsak nem indították újra távolról a HGW-det.

Én laikus vagyok, ezért is tettem fel a kérdéseimet, hátha egy jártasabb fórumtárs tud rá válaszolni.

Ügyfélszolgálat nem jelzett központi hibát. a hgw-t én is újraindítottam a box mellett, amely jelezte is, hogy hálózat rendben, utána fagyott le többszöri kísérlet után is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...