Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.262 válasz erre a kérdésre

17 perce, btz írta:

Természetesen kiküldhető lenne, ilyen esetben, de ez ugyanúgy idegesítené a felhasználók másik csoportját. Legalább ugyanannyira, mint azokat, akik azon idegeskednek, hogy nem kaptak tájékoztatást. 

Te komolyan gondolod, hogy egy ilyen  üzenet, hogy "Tudunk a meghibásodásról, annak elhárítása megkezdődött", az a felhasználók bármelyik csoportjára ráhozná az idegbajt? Számodra tényleg jobb a bizonytalanság, mint az ok ismerete?
Rendezzünk közvélemény kutatást, és azonnal kiderül, hogy előző válaszoddal csak a mundér becsületét védted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mind a két beltérin megakad az adás. Ilyenkor vagy 1-2 percig áll, vagy gyors csatornaváltás és megy tovább. Újraindítás nem segít ☹️ Esetleg más is találkozott már ilyennel?

Köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 órája, Mrboka írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mind a két beltérin megakad az adás. Ilyenkor vagy 1-2 percig áll, vagy gyors csatornaváltás és megy tovább. Újraindítás nem segít ☹️ Esetleg más is találkozott már ilyennel?

Köszi!

Én keveset nézem TV-t  real-time,, de DVR üzemmódban - leginkább ugyanazon az 1-2 csatornán - a felvételek lejátszásakor szokott ez az "élmény" megérinteni.. Anno idejárt a Telekom (már lassan családtaggá vált) szerelő gárdájának több tagja is több mint féléven át, de a végére nálam egy régebbi (lassabb) box downgradelt szoftvere tudott annyit elérni, hogy egy-egy lejátszás közben már nem a korábbi gyakran 5-6 képmerevedés jelentkezett már, hanem "csak" 1-2, de az sem mindig. Ez a hibajelenség azóta is fennáll, de belefáradtam, és beletörődtem, pedig az épület sarkáig üvegszálon jön a 3 db straem, az elosztás csillagpontos, a lakásban pedig UTP kábel van, így aztán nem igazán lehet ezt a nem megfelelő jel-átviteli útra fogni
Szóval ne számíts sok jóra te sem!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, kabelnet írta:

Én keveset nézem TV-t  real-time,, de DVR üzemmódban - leginkább ugyanazon az 1-2 csatornán - a felvételek lejátszásakor szokott ez az "élmény" megérinteni.. Anno idejárt a Telekom (már lassan családtaggá vált) szerelő gárdájának több tagja is több mint féléven át, de a végére nálam egy régebbi (lassabb) box downgradelt szoftvere tudott annyit elérni, hogy egy-egy lejátszás közben már nem a korábbi gyakran 5-6 képmerevedés jelentkezett már, hanem "csak" 1-2, de az sem mindig. Ez a hibajelenség azóta is fennáll, de belefáradtam, és beletörődtem, pedig az épület sarkáig üvegszálon jön a 3 db straem, az elosztás csillagpontos, a lakásban pedig UTP kábel van, így aztán nem igazán lehet ezt a nem megfelelő jel-átviteli útra fogni
Szóval ne számíts sok jóra te sem!

Helyi probléma lehet. Nálam 3 STB (a felvevős a legelső generációs szürke,  több mint10 éves!!!), 30 hálózati eszköz mellett sem jelentkezik ilyen probléma. Az elején voltak gondok az ONT-tal, de pár hónapja megszűntek, végre ugyanolyan stabil, mint a Huawei VDSL doboz volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Krinyo írta:

Helyi probléma lehet. Nálam 3 STB (a felvevős a legelső generációs szürke,  több mint10 éves!!!), 30 hálózati eszköz mellett sem jelentkezik ilyen probléma. Az elején voltak gondok az ONT-tal, de pár hónapja megszűntek, végre ugyanolyan stabil, mint a Huawei VDSL doboz volt.

Örülj neki, neked legalább így alakult. Hozzánk nagyon lelkiismeretes szerelők jártak ki, tényleg meg akarták a dolgot oldani, cserélgettek mindent, amit csak lehet, még a koaxot is kicserélték UTP-re, még egy Mini-probe-ot is rátettek a streamekre, hogy elkapják a bűnöst, mégsem tudták teljesen kiirtani a hibát. A Teleklom cégként is méltányos volt, több jóváírást is kaptam tőlük, a próbaképpen velem megvetetett Power-Line árát is jóváírták, amikor kiderült róla, hogy nem lesz azzal sem jobb, mint az 5G-s wifivel,  de a hiba - sajnos - megmaradt, és azóta is boldogít. Szerencsére ez a hátrány nem übereli az alkalmazott  VDR-es üzemmód előnyeit, így nem hagytam ott a Telekomot.
(Egyébként - pletykaszinten - állítólag hamarosan le fogják cserélni ezt a régi IPTV rendszert egy modernebbre, és ha szerencsém lesz, az már nem fogja ezt csinálni.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, kabelnet írta:

Örülj neki, neked legalább így alakult. Hozzánk nagyon lelkiismeretes szerelők jártak ki, tényleg meg akarták a dolgot oldani, cserélgettek mindent, amit csak lehet, még a koaxot is kicserélték UTP-re, még egy Mini-probe-ot is rátettek a streamekre, hogy elkapják a bűnöst, mégsem tudták teljesen kiirtani a hibát. A Teleklom cégként is méltányos volt, több jóváírást is kaptam tőlük, a próbaképpen velem megvetetett Power-Line árát is jóváírták, amikor kiderült róla, hogy nem lesz azzal sem jobb, mint az 5G-s wifivel,  de a hiba - sajnos - megmaradt, és azóta is boldogít. Szerencsére ez a hátrány nem übereli az alkalmazott  VDR-es üzemmód előnyeit, így nem hagytam ott a Telekomot.
(Egyébként - pletykaszinten - állítólag hamarosan le fogják cserélni ezt a régi IPTV rendszert egy modernebbre, és ha szerencsém lesz, az már nem fogja ezt csinálni.)

Ha nem kábellel csatlakoznak a stb-ok, akkor nem csoda, hogy lehetnek megakadások...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
54 perce, Krinyo írta:

Ha nem kábellel csatlakoznak a stb-ok, akkor nem csoda, hogy lehetnek megakadások...

Nem olvastál figyelmesen, a HGW-től a két  box UTP-vel csatlakozik. (Csak a Pc-hez jön a net wifin.)
Ennél azért becsüld többre a Telekom szerelőit. Az, hogy korábban mindent megpróbáltak - még egy WIFI BRIDGE-el is megnézték a VDR-es box jel ellátását - az nem jelenti azt, hogy a csatlakozások jelenleg ne lennének szakszerűek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, kabelnet írta:

Nem olvastál figyelmesen, a HGW-től a két  box UTP-vel csatlakozik. (Csak a Pc-hez jön a net wifin.)
Ennél azért becsüld többre a Telekom szerelőit. Az, hogy korábban mindent megpróbáltak - még egy WIFI BRIDGE-el is megnézték a VDR-es box jel ellátását - az nem jelenti azt, hogy a csatlakozások jelenleg ne lennének szakszerűek.

Tényleg, de akkor nem értem mi köze ehhez a Powerline-nak, minek kellett, meg az 5Ghz-es WiFi mit keres a történetben. A szakértelmet meg inkább ne firtassuk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Krinyo írta:

Tényleg, de akkor nem értem mi köze ehhez a Powerline-nak, minek kellett, meg az 5Ghz-es WiFi mit keres a történetben. A szakértelmet meg inkább ne firtassuk.

Írtam neked, hogy a szerelők miután többhavi kínlódást követően sem tudtak rájönni, hogy -  előzetes hangmegszűnést követően pár sec múlva  - miért dermed ki nálunk néha a VDR-es kép - már olyan dolgot is megpróbáltak, aminek (pláne így utólag) tényleg semmi értelme nem volt. Ilyen volt pl. a Power-Line ügy is, amikor megvetetett velem az egyik szerelő egy ilyen párt, hogy ne kelljen szétfúrni az asztali PC-re csatlakozáshoz  a lakást. Aztán amikor a Power-Line-al sem lett a működés megbízható (MM Alu  fali-vezeték a falban), akkor vissza akartam adni a feleslegesen megvetetett 11 000 Ft-os feleslegesen rám tukmált és a Telekom nem tudván annak árát visszaadni, a Power-Line párt otthagyta nálam, és miután kiderült, hogy ez ott van nálam, az éppen ottlévő szerelő gondolt egyet, és  leellenőrizte, hogy mit csinál a technika, ha nem UTP-n kapja meg a VDR-es box a jelet, hanem Power-Line-on keresztül. Természetesen nem működött sem jobban, sem rosszabbul ezen keresztül sem. Hát csak ezért emlegettem, illusztrálásként,  hogy éreztessem veled, a szerelők - nem lévén már más ötletük - tényleg mindent megpróbáltak, még a feleslegeset is.
Az 5 Ghz-es Wifit meg csak azért említettem, mert amióta a 2,5-est lecserélték 5-ösre, azóta - nyilván kevesebben használjuk egyidőben (társasház!) - a sávszélességem végre az előfizetési csomagnak megfelelő, és - hangsúlyozom - a 2,5=> 5 váltást sem kérnem kellett, hanem azt saját maguktól ajánlották fel, és 5 Gigás Wifi stick-re lecserélve a korábbit - helyezték üzembe, pedig nem is ezért jártak nálam.
A szerelők szakértelméről nem kell, hogy egyetértsünk, és nyilván ez nem is egyenszilárdságú mindegyiknél, viszont a segítőkészségüket, a problémát megoldani akarásukat én hónapokon keresztül tapasztaltam. Neked ezek szerint más volt a tapasztalatod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Húgom telefonált, hogy  Bp egyik részén (X. kerületben) nincs IP Telekom szolgáltatás már vagy 8 órája. Se TV, se Net, se telefon. Ez normális, hogy ennyi idő alatt nem tudják megjavítani? 1-2 órát még értenék, de 8+ órája teljes kiesés?

Van ilyenkor valami oldal, ahol írják, hogy kb. mennyi idő még, amíg helyreáll? Mert ez már túl sok nekik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @tks, rákérdeztem a Tés kontaktomnál, dolgoznak rajta, elnézésed és türelmed kérik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 hours ago, tks said:

Húgom telefonált, hogy  Bp egyik részén (X. kerületben) nincs IP Telekom szolgáltatás már vagy 8 órája. Se TV, se Net, se telefon. Ez normális, hogy ennyi idő alatt nem tudják megjavítani? 1-2 órát még értenék, de 8+ órája teljes kiesés?

Van ilyenkor valami oldal, ahol írják, hogy kb. mennyi idő még, amíg helyreáll? Mert ez már túl sok nekik.

Sziasztok! A X. kerületben tapasztalható központi gondot szakértőink elhárították, amennyiben továbbra is gondot tapasztaltok, kérjük, jelezzétek ügyfélszolgálati felületeinken, hogy segíthessünk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most