Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 0

Sziasztok

 

VDSL 20/5 net + IPTV Családi +HD

A problémám ott van, hogy a HD csatornák kockásodnak. Pár pillanatra de elég rendszeresen.

Hibajegy nyitva, szerelő adott egy másik STB-ot 6030-as. De már ezzel is.

Most kíváncsi vagyok és rátettem a nem felvevős boxot, egyenlőre teszt fázisban.

Tudtok olyanról, hogy a felvevős boxoknál ez előfordulhat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok

 

VDSL 20/5 net + IPTV Családi +HD

A problémám ott van, hogy a HD csatornák kockásodnak. Pár pillanatra de elég rendszeresen.

Hibajegy nyitva, szerelő adott egy másik STB-ot 6030-as. De már ezzel is.

Most kíváncsi vagyok és rátettem a nem felvevős boxot, egyenlőre teszt fázisban.

Tudtok olyanról, hogy a felvevős boxoknál ez előfordulhat?

Nálam csak a RTL ll HD;Cool HD;Film+HD-nál szokot sűrün blokosodni. Nálam még olyan szokott előfordúlni hogy random módon 16:9 ről egy pillanatra 4:3 vált a kép.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Értelmes alkalmazásokkal bővítsék is, annak mindenki örülne szinte.
Amikor bevezették sem értettem ezt a FB megoldást, tv-n keresztül én nem látom sok értelmét,de biztos maradi vagyok. Tabletek, okostelefonok és laptopok világában még menőzésre sem jó. Smart tv-kben is előszeretettel tolják be a FB meg a Skype megoldásokat, szerintem azok is tök feleslegesek (ahogy sok minden egyéb app is,de biztos van akinek van rá igénye).
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szép estét!


Egy olyan problémám lenne hogy vettünk egy új Samsung Smart 3D-LED TV-t, és jelenleg SCART kábellel van összekötve az IPTV beltéri egységgel.

Volt itthon egy felesleges HDMI kábelem, gyorsan rákötöttem, viszont azt tapasztaltam hogy bármelyik HDMI bemenetbe is dugtam a TV-n, nem volt hajlandó se képet, se hangot adni. Sőt, fel sem ismerte hogy egyáltalán rá van kötve valami is.

Többféleképp próbálkoztam, de nem találtam megoldást.

Most oda jutottam, hogy holnap veszek egy másik HDMI kábelt, úgy is kell még egy.

 

Ha valakinek volt ilyen problémája, és talált megoldást kérem írja le, kisegítene.

 

Előre is köszönöm!

 

UI: A kábel jó, Xbox 360-al kipróbálva, azonnal felismerte.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

 

Esetleg van valakinek infója, hogy mikor lehet használni az előfizetői fiókban lévő műsorújságot szinkronizálni a beltérivel? Mobil alkalmazás sem működik a tv-n keresztül. Állandó hibát ír mindkettőnél. Weben hibás MT vagy IPTV azonosító a mobilnál pedíg Próbálja később üzenet jön. 

Mikor bekötötték tavaly decemberben bejelentettem többször de se sibajegy se javulás nem történt.

 

Köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Többször is ellenőriztem. Jól van bedugva.

Lehetséges hogy a Set Top Box hibás?

Nekem így van össze kötve:tv-n a hdmi1 van dugva a kábel tv távkapcson kiválasztva a hdm1 forrást stb beállítás menü/beállítások/televízió/képaránybeállítás 1080i mentés.Ha így se működik akkor 1412. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3

Szerintem az Ügyfélszolgálatnak semmi köze hozzá, hogy Te milyen kábellel szeretnééd csatlakoztatni a tv-t és a set top boxot.

Az Ügyfélszolgálatnak az a dolga, hogyha Te gyémánberakásos hdmi kábellel akarsz csatlakoztatni, akkor ő ezt lehetővé teszi.

Egyébként meg az Ügyfélszolgálat marhaságokat beszél, mert nekem még bőven nem volt HD csatornám - sőt, a Telekomnak sem volt HD adása, amikor hdmi csatlakozóval kötöttem össze a tv-t és a set top boxot.

Úgyhogy szerintem ismét 1412 - muzsika hallgatás 10 percig - ügyfélszolgálatos meggyőzése arról,  hogy a set top box nem jó. Vagy, bemész egy Telekom üzletbe, és ott teszel bejelentést.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Attól, hogy nincs HD csatornára előfizetésed, még a box HDMI csatlakozóján ott van a kimeneti jel, igaz nem HDMi minőségnem de ott van. Nézd végig a beállításokat, mind a boxon, mind a TV-nél. Arra is figyelj, hogy ha esetleg EuroScart kábel be van dugva a Tévébe, akkor azt húzd ki és úgy is próbáld ki. A régdebbi EuroScart kábeleknél vab egy hurok, az újaknál meg az össze kivezetés megy a dugó másik végéhez. Ez a hurok az EuroScart-nál azt a szerepet látja el, hogy ha ezen a jábon jelet kap az eszköz, jelen esteben a Tévé akkor automatikusan ezt válassza ki bemeneti forrásnak, szóval ezért próbál ki hogy ha ez be van dugva, akkopr húzd ki.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

a hdmi ugyan nem kimondottan egy "minőség", de a többit érdemes kipróbálni, hátha tényleg a scart blokkolja a jelet (bár én ilyet utoljára akkor láttam, amikor ugyanaz az eszköz (igaz az dvd lejátszó volt, nem stb) volt scart/rca és hdmi kábellel egyszerre rákötve a tévére, ha itt is így van, akkor játékos lehet a troll meglátása és érdemes csak 1 csatival kipróbálni, ha meg nem nyert, akkor a tv beállításait megnézni, mert ha nem rossz a box, akkor mennie kéne a dolognak)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kék led az nem a HD tartalmat jelöli? Ha nincs neki HD-s csomagja, akkor nem kéne világítson.

HD nélkül is megy a HDMI kábeles használat, annak függetlennek kéne lennie attól, hogy mit rendelt meg az ügyfél. Az tény, hogy HD tartalom átlövésénél van jelentősége

Láma dolog, illetve kérdés, de a vevőegység volt újraíndítva esetleg? Hátha segít rajta, az ilyen win jellegű eszközöknél (ha még win-es a szoft és nem álltak át vele linux/unix alapra) egy restart csodákra képes.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A HD-ről még egy kis vita vagy puffogás.... Ezerrel tolja a Telekom, hogy vegyünk náluk a jobbnál jobb tévéket, de értelme nincs a jobb TV-nek, hiába van nekem is otthon, ha agyontömörítik az adást.

 

Az SD adásokkal sokat elvileg nem lehet mit kezdeni, ha eleve a műsorszolgáltató is SD-ben ad, bár ha a Telekomos műszakis kollégák a szívükre teszik a kezüket, tudják jól, hogyha emelnének egy kicsit a csatornák sávszélességén már nem lenne olyan annyira elviselhetetlen egy jobb TV-n SD adást sem nézni. Van, hogy inkább átkapcsolok analóg KTV-re mert ott élvezhetőbb a kép minősége, mint ugyanaz az SD adás IPTVn. Ez azért elég kellemetlen.

 

A HD adás is kamu HD. Felbontásra megvan az 1920x1080, de semmi más nem stimmel. Egy jó példa erre a most vasárnapi Való Világ döntő az RTL2 HD-n. A nyertes kihírdetésekor befújtak töménytelen mennyiségű csillogó konfettit, erre a kép úgy szétesett, mint annak a rendje. Történetesen egy ismerősöm aznap pont a vezérlőben dolgozott az RTL2nél. Rá is írtam, hogy látom összecsinálta magát a HD a konfettire. Erre Ő azt mondta, hogy nem volt azzal semmi gond, látta a Playout monitoron, ami már a szolgálatók felé elmenő adást tartalmazza, hogy az ominózus konfettis résznél se esett szét a kép, csak odabenn is köztudott, hogy ugyan a felbontás HD, de egy csomó szolgáltató az adás sávszélességének csökkentésével óhajt spórolni. Jelentem ezek szerint és amint a mellékelt ábra mutatja, a Telekom is ezen szolgáltatók közé tartozik.

Sajnos nincs semmiféle szabvány vagy paraméterkönyv a Médiahatóságnál, ami a szolgáltatóknak egyértelműen meghatározná, hogy mekkora sávszél kellene egy HD adáshoz, így ezzel bármelyikük vissza tud élni, csak azt nem értem, hogy ED3 Kábel és Optikai területeken, ahol azért bírná bőven a rendszer, miért kell ennyire szembeköpni a HD adást és az ügyfeleket. ADSL-en még megértem, hogy spórolnak vele, örülnek, hogy megy, de a többin nem igazán értem minek spórolnak rajta és miért a kamu HD adást kell néznünk. Persze tudom, ritkán kell olyan részletgazdag kép és ritkán esik szét, mivel általában kevésbé mozgalmas a TV-adás, de pont az ilyenek világítanak rá arra, hogy nem egészen stimmel a dolog. 

 

Másrészt szerintem már ideje volna az MPEG2 kódolást MPEG4-re cserélni. (Tudomásom szerint a box streamjei még MPEG2be jönnek). Nem egy szolgáltatót tudok, ahol már régesrég az MPEG4ben jön az IPTV és fényévekkel szebb a képe. Persze lehet, hogy ők egyszerűen csak nem spórolnak a streamek sávszélességén, vagy ők meg tudták oldani, hogy az ADSL-es IPTVsek X sávval kapják, az OPTIKA meg a normál sávval.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...