Ugrás a tartalomhoz

Kérdés

  • Válaszok 2.3k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Ajánlott posztok

  • 1

@Jozsfm964

Ha nem akarsz "szörfözni", használd ezt a két táblázatot:

IPTV szuper családi HD - 1.Jpg

IPTV szuper családi HD - 2.Jpg

IPTV szuper családi HD

Sorrend:

- HD
- SD
- Kevésbé lényeges SD
- Rádió
- Három fontosabb külföldi

IPTV szuper családi HD.Doc

(Esetleg alakítsd át a mellékelt Doc fájlt a neked megfelelő sorrendre és tartalomra.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, kabelnet írta:

Szerintem az RTL betűkombináció kiirtása felületesre sikerült. Még benne maradt egy RTL kezdetű szó! Ha az RTL- Spike-ot is kivették volna , akkor lenne teljes az "eredmény".
Javaslat: Vegyék ki az RTL-eket a  rendes csatornakínálatból is. Nem kell az oda sem, mert félreviszi a fél ország ízlését. Ugye?

RTL Spike a Viacom kereskedelmi csatornája, semmi köze az RTL családhoz! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
39 perce, kabelnet írta:

Nem értettél meg!
Én arra céloztam, hogy nem csak amiatt vették ki az RTL betűkkel kezdődő csatornákat az Archív TV  kínálatból, mert azok valamilyen családhoz tartoznak, hanem esetleg azért, hogy nem kelljen ezt a - véleményében néha idegesítő - csatornát jelző betűkombinációt még látni sem?
De a válaszod elgondolkodtatott.
Lehet, hogy az intézkedés tényleg nem is a betűkombináció, hanem az RTL család ellen irányult? Igazad lehet!

Versenytárs visszanézhető csatornái közül is eltűnt az említett betűkombináció, ami azt valószínűsíti, hogy ez az egész történet az adott tartalomszolgáltató döntése volt. Itt igazából az a kérdés, hogy miért nem lehetett ezt korábban kommunikálni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Mi alapján döntik el, hogy a helyi tévéket egy előfizető láthatja vagy nem?
A szomszéd településeknél még megy Egertől 18 kilométerre, nálunk nem 3 kilométerrel távolabb.
A legközelebbi helyi tévét illene engedélyezni.
Sőt pl. egy Heves megyei településen az összes területi tévét látni kellene.
Nem a teljes országos kínálat érdekel.

(Interneten számítógépen meg tudom nézni, és azzal szintén adatforgalmat generálok.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, Kalimera írta:

Mi alapján döntik el, hogy a helyi tévéket egy előfizető láthatja vagy nem?
A szomszéd településeknél még megy Egertől 18 kilométerre, nálunk nem 3 kilométerrel távolabb.
A legközelebbi helyi tévét illene engedélyezni.
Sőt pl. egy Heves megyei településen az összes területi tévét látni kellene.
Nem a teljes országos kínálat érdekel.

(Interneten számítógépen meg tudom nézni, és azzal szintén adatforgalmat generálok.)

Szia! 
Én Egertől kb. 25 km-re lakok IPTV-n helyi tv-k között csak a TV Eger fogható, tető antennás vétel  viszont szabadon fogható Gyöngyösi Tv, Tv Eger is.
Jó lenne ha a helyi tv csatornák közül IPTV-n a most fogható Tv Eger helyi tv csatorna mellé  elérhető lenne még a Gyöngyösi Tv,, és a Füzesabony VTV. Nem tudom van-e lehetőség ezeket a helyi csatornákat is bekapcsoltatni. Levélben történt megkeresésre még nem válaszoltak.  Technikailag ha akarnák szerintem lehetővé lehetne tenni a helyi tv-k országos elérését IPTV szolgáltatáson, minden csatornának külön száma van, ezzel is növelhető lenne a csatorna választék.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Elküldtem emailben a kérdésemet a webes üzenetküldőnél nem látható Captcha kód miatt.
(Update: már kiszedték a nem működő ellenőrző kódot.)
Mi alapján dől el, hogy egy adott helyi tévé melyik településeken nézhető IPTV-n?
(Pl. Egerszóláton az egri és a miskolci is ...)

Érdemi válasz: MERT ÁSZF

1414-en javasolták, hogy írjak üzenetet, és akkor biztosan érdemi választ kapok.
A webes üzenetküldő nem használható.
Az emailre egy nap alatt megkaptam a rövid és tömör semmitmondó választ.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Most láttam ezt a cikket:

https://www.hwsw.hu/hirek/61404/telekom-tv-mediakind-iptv-linearis-vod-ott.html

Itt a tavaszi megjelenés lenne az érdekes, amúgy a cikkből még nem derül ki a lehetséges változatok ütemezése. Pl. alkalmazások telepíthetősége különböző gyártmányú tévékre, vagy új típusú STB (vagy valami hasonló), esetleg a régi STB-k szoftveres módosítása. Azt hiszem korábban már volt szó róla, hogy az utóbbi lenne a legutoljára megvalósítható.

Laikus vagyok ehhez, de a cikk írja azt is hogy a *****fone TV nagyon hasonló megoldása is a Telekom internet hálózatán megy (már elkezdték). Győzi majd ezt is, és a saját felhős rendszerét is a Telekom hálózata?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, OldMike írta:

Most láttam ezt a cikket:

https://www.hwsw.hu/hirek/61404/telekom-tv-mediakind-iptv-linearis-vod-ott.html

Itt a tavaszi megjelenés lenne az érdekes, amúgy a cikkből még nem derül ki a lehetséges változatok ütemezése. Pl. alkalmazások telepíthetősége különböző gyártmányú tévékre, vagy új típusú STB (vagy valami hasonló), esetleg a régi STB-k szoftveres módosítása. Azt hiszem korábban már volt szó róla, hogy az utóbbi lenne a legutoljára megvalósítható.

Laikus vagyok ehhez, de a cikk írja azt is hogy a *****fone TV nagyon hasonló megoldása is a Telekom internet hálózatán megy (már elkezdték). Győzi majd ezt is, és a saját felhős rendszerét is a Telekom hálózata?

Ez majd engem is foglalkoztat, de gondolom későbbiekben többet fogunk megtudni majd.
Mindenesetre várom a fejleményeket, jó lenne le váltani a boxot, de nem biztos hogy a tv-n futo szofvere jó lesz, főleg akinek nem okos tv-je van. Ott marad a box új szoftal azt majd kiderül. Nagy pénz van a televiziózásban az tuti. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Atesz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, altermanus írta:

Az RTL Klub az miért akadozik, és az RTL Klub HD vajon miért az SD adást adja?
Tisztelt Telekom! Nem azért kötöttem IPTV-t, hogy ne működjünk!

Üdv!

Ezerféle oka lehet egy ilyen problémának, amire itt a fórumon további információ hiányában lehetetlen válaszolni. Hívd a 1414-et, amennyiben úgy érzed, hogy a szolgáltató részéről fennálló probléma miatt van a tapasztalt hibajelenség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
41 perce, btz írta:

Üdv!

Ezerféle oka lehet egy ilyen problémának, amire itt a fórumon további információ hiányában lehetetlen válaszolni. Hívd a 1414-et, amennyiben úgy érzed, hogy a szolgáltató részéről fennálló probléma miatt van a tapasztalt hibajelenség.

Kikérdeztem néhány embert fórumokon, és a Nicktoons SD és HD, és az MTV (33 programhely) is fekete, úgyhogy tuti központi, vagy MRTL hiba lesz a Telekom rendszerén, mert csak ott van hiba, vagy pixelesedés. Plusz a Mindig TV. PR-Telecom simán megy, utóbbin az HD is.
Azért meg nem szólok be az 1414-re, hogy hallgassam a dalaikat, utána meg kijöjjön a szerelő, megállapítva, hogy minden rendben. Volt benne részem, kösz kihagynám.
Felsorolom a városokat ahol megnézték (igen vannak ott ismerőseim):
- Körmend
- Nyíregyháza
- Várpalota
- Szeged
Biztos csak nálam van hiba, nézzék át e rendszereiket.
------------
Mire ezt leírtam, az RTL Klub és a RTL Klub HD jó lett, de a többi nem. Más szolgáltatónál jó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: altermanus
kihagyott szavak
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
21 órája, btz írta:

a hiba nem a szolgáltatói oldalon van

Nem értek hozzá, de az IPTV rendszer nem lenne képes ilyenkor egy üzenetet küldeni? Promóciókat tudnak a képernyőre tenni, talán ez sem lenne ördöngösség. Nyilván akkor nem lehetne, ha a Telekom rendszerében lenne a hiba (esetleg lehetne, csak éppen nem látnánk :D )

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 perce, OldMike írta:

Nem értek hozzá, de az IPTV rendszer nem lenne képes ilyenkor egy üzenetet küldeni? Promóciókat tudnak a képernyőre tenni, talán ez sem lenne ördöngösség. Nyilván akkor nem lehetne, ha a Telekom rendszerében lenne a hiba (esetleg lehetne, csak éppen nem látnánk :D )

 Természetesen kiküldhető lenne, ilyen esetben, de ez ugyanúgy idegesítené a felhasználók másik csoportját. Legalább ugyanannyira, mint azokat, akik azon idegeskednek, hogy nem kaptak tájékoztatást. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
21 perce, solc írta:

Sziasztok!

Jövőre ezek a csatorna módosítások igazak lesznek?

https://dtvnews.hu/hirek/igy-valtozik-a-telekom-televizios-kinalata-2021-ben

Az HBO2 HD és HBO3 HD üdvözítő, de hogy a History2 kikerül az már nem.

Vagy a History2 is megszűnik, mint az rtl spike?

Igen. Ezek lesznek. Jönnek az Apostolok. Kár, hogy az apostol nem HD-ben lesz 😃 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, acel írta:

sziasztok

édesanyámnak kötöttem volna új szerződést a szerelők "jövünk holnap" felkiáltással elmentek, azota letelt a 15 nap. mit lehet tenni hogy elvégezzék a bekotest? A draga Vanda csak a kezét tarja szét. üsz szintén csak annyit mond hogy várjak a soromra.. 

 

Szerintem ha a telefonon nem, akkor itt sem tudnak többet mondani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! 

Ma kotottek az optikat es iptvm lett a sat tv helyett. Stb: dv8519b, modem: sagem fast 5670. A problemam az hogy teljesen kiszamithatatlanul eldobja a tv jelet az stb, pedig vezetekkel van osszekotve a modemmel es nem wifin at. Nagyjabol az egesz 10 masodpercig tart utana ujracsatlakozik es bejon ujra az adas.

Szerintetek mitol lehet es mi oldana meg a problemat?

Koszonom a segitseget!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP
Ekkor: 2022. 06. 30. at 7:31, justzoli írta:

Sikerult megoldani: stbben letiltottam a wifit illetve auto legjobb kepminoseg keresese helyett beallitottam hogy mit hasznaljon fixen. 

 

Masik kerdesem, hogy tobb stbm is van, ezeket switchcsel dughatom egy portba az onton? Tudtommal iptvnek eleg 10 mbit is es kene szabad gbites port. Koszi a valaszt!

Szia!

Örülök, hogy a beállítással a stabilitási probléma megoldódott.

A switch működik, csak támogassa az IPTV multicastot. (Egyébként az ilyen basic plug-and-play 3-4-5 eFt-os switch-ek is teljesen jók)

100 megabites port jusson neki a switchen, a Sagemcomon meg mindegyik gigabites (kivéve egyet, ami 2,5 gigabites)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...